Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod košma » 22 lis. 2011, 23:27

:arrow: cimba Vítej mezi námi milovníky dýmek.
:arrow: Yetenek Také tebe zdravím. Jsi na tom nejlepším místě pro dýmkaře učně. Např. já nejsem zrovna začátečník ale tady jsem našel spoustu dobrých rad jak si kouření faječky co nejvíce vychutnat. Hlavně vydržať a uvídíš že budeš odměněn skvělými zážitky z chladného kouře. A pokud máš nějaké dilema tak se neostýchej pozeptat zkušenějších. Je to tady jak se říká u nás na ostravsku "fajna partyja" :smoke5: a určitě ti kdokoli tady rád poskytne informace. Aspoň já mám tu zkušenost.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 23 lis. 2011, 14:26

jj synku košmovej, máš recht, je tu fajna partyja , a ty novy synku vitej a dobře sobě pokuř fajku s chladnym dymem :smoke5:
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Yetenek » 24 lis. 2011, 11:47

Díky za přivítání.
:arrow: košma: "fajna partyja" - ostravsky neumím, takže bych to takhle formulovat nemohl, ale je pravda, že z tohoto fóra přímo sálá přátelská atmosféra (jinde nevídaná) a zapálení lidí pro dýmky a láska k nim. Dýmka zde není neřest (Králíková),ale záležitost nanejvýš ušlechtilá.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod czumyl » 24 lis. 2011, 13:29

Tak sem si procital vlakno o ukladani dymek a narazil sem na doporuceni ...
Schimmrovka píše:...Jo a představ se nám-je to zvykem :clamp: na vláknu o nových členech.Rádi tě všichni přivítáme :twisted:

Tak teda ... odnaucenej kurak cigaret (ke konci to bylo kolem 60 denne - nastesti manzelka byla dost neustupna a prudila-za coz sem ji strasne vdecnej), pak nasledovalo obdobi cca 10 let vodni dymky a pak sem kolem 31tyho roku zivota zacal posilhavat po sousedovi, jak si to trajda po zahradnce s fajkou v puse a vonavym tabake (KentuckyBird). No a pak sem jen poprosil dedu, jestli by mi nemoh dat nejakou starsi fajku na vyzkouseni (nechtelo se mi davat 1000Kc za dymku, kdyz sem nevedel jestli zvladnu kourit a neslukovat ... ). Po vycisteni a prvnim naladovani sem tomu nejak propad.
Ono naladovat vodni dymku a sednout si v klidu .. to nejak s dvema capartama neslo. Ted rano dostanu kocarek s jednim a druhyho vyprovazime do skoly na bus..a u toho vesele dymam.
Ze zacatku se minechtelo moc investovat do dymek...a tak sem si jako spravny sikula zasel do Kralovstvi dymek a koupil ten hobbyKit (navrtanej spalek s naustkem) a mesic smirgloval a smirgloval (protoze nemam krome akuvrtacky a brusky na noze zadny naradi :lol: ). Pak sem na aukru koupil "hromadku fajfek" a neco doma poskladal. A letos mi jezisek prinese prvni opravdovou novou fajfku :joy: .
Ted sem ve stadiu zkouseni tabaku. Dal sem se cestou, aby to moc manzelce nesmrdelo a zacal sem KentuckyBird dle vzoru souseda. Ted mi docela zachutnal DaVinci a Stanislaw-Latakia (ale ten muzu kourit jen kdyz je silnej vitr a de smerem od baraku...).
Na foru sem cerpal napady jak na umisteni dymek...ruzny policky, tak i na vyrobu/opravu. No ... sem zaregistrovanej vsude mozne, tak sem si rek..proc ne i tady :smoke1:
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod S.hort.Y » 24 lis. 2011, 22:24

Yetenku, na slovo ,,zapálená" si tady dávej pozor.. ;-) Ale jinak vítej!!
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Copatej » 25 lis. 2011, 09:25

:arrow: czumyl
Vítej :puffy: pokud to s fajfkou myslíš opravdu vážně a ze Tvého příspěvku to je i cítit a chceš se zde na fóru pohybovat častěji - aktivně se zapojit do témat a hovorů, doporučuji dovyplnit svůj profil. Jinak hezké představení a k tomu praštění z cigaretami jen veliké :clamp: ...tobě i manželce :D
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 25 lis. 2011, 12:17

vítej czumyle, tady najdeš spoustu věcí a až se staneš plnoprávným členem s přístupem do všech sekcí, tak zjistíš, že ti zdejší kolegové dokáží sehnat takové tabáky o jakých zatím nemáš ani šajnu :idea:
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod czumyl » 25 lis. 2011, 12:40

diky, diky.
s tema tabakama ... tech bude vic o kterejch nevim. Zatim sem zkusil cca jen 10 druhu. Vyhledam prislusnou sekci a zacnu klast ... otazky.
btw, vcera se mi podarilo poprve vykourit fajku a nezbylo tam nic nez sedivej popel a zadna mocka (Virginia No.1) a pri tom sem dal svuj osobak - 1,5hodiny koureni. Cvik je cvik, ale s radama na tomto foru to uceni jde rychlejc.
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod harm » 25 lis. 2011, 15:29

Vítejte
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Koblih » 27 lis. 2011, 20:51

Ahoj vsem dymakum. K dymce jsem se dostal jako nactilety, kdyz jsem na Vanoce a Silvestra chodil s tatou kourit dymku na balkon.
Pak jsem zacal kourit rakvovky , rozumej cigarety. No a pred par tydny mi kamarad ukazal svou novou Stanislawku. A ja se vratil na balkon, kdy jsem s tatou kouril dymku.
Hned po par dnech jsem se rozebehl do Dlouhe ulice a koupil si svou prvni dymku. Je ji Butz Choquin 1422 Noir. A tabak mi byl doporucen Nappa Valley. Kourim s filtry a uzivam si kazde pokoureni neuveritelne. Tak to je asi vse o mne a mych dymkarskych zacatcich...
Dekuji vsem za uzitecne rady a preji studeny kour.. Pavel :smoke5:
Uživatelský avatar
Koblih
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 37
Registrován: 24 lis. 2011, 21:53
Bydliště: Momentalne Praha jinak rozený Spořičák

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 27 lis. 2011, 21:34

Tě tu vítám a ten tabáček, dobrá volba. Ale brzy zjistíš, že jedna dýmka a jeden tabák je málo.
Ať se Ti tu líbí. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod botanik » 27 lis. 2011, 21:52

Niečo o mne. Silný fajčiar cigariet,ktorý náhodou vošiel do reštaurácie, kde sa schádzajú fajkári. Podebatili sme o rôznych exotických drevách, a na druhý deň som si kúpil fajku,kukuričku a čerešňový tabak.Dostala ma na druhý pokus. V robote naďalejFajčím cigy, ale stále menej. Zato večer si dám 1_2 kukuričky s niečim voňavým. Je to nádhera skoro hodinu nič nerobiť, len premýšľať a cítiť sa krásne . Kukuričiek mám niekoľko, u nás stoja 1,7 eura. Pomaly sa prepaľujú pri kanáliku, ale 100 fajčení absolvovali bez väčšej ujmy na zdraví. Vôbec nesmrdia, voňajú po tabaku a sú suché hoci fajčím aj 3krát denne tú istú. Najstaršia má vŕtanie 17 krát 32 mm a vydrží horieť 40 minút. Iba pár krát sa mi stalo, že mi vyhaslo, a musel som znovu pripaľovať, ale to som prevlhčil presušený tabak. Inak na jednu zápalku až do konca . Filter bol 6mm, po 2 fajčeniach bol čierny, tak som ho vyhodil, a iný som nezohnal Takže idem bez filtra. Keď miesto neho vložím zrolovaný prúžok toaleťáku ťažšie sa ťahá ale horenie je rovnomernejšie. Uvažujem o kúpe meerschaumky, briár mi pripadá viac starostí ako pôžitku, okrem toho bola by to fúra peňazí pri mojej spotrebe. Toľko moje milované kukuričky . Každá má meno. Teraz ja. 52 rokov, vysoká zahradnícka Lednice . Posledných 12 rokov predaj okrasných drevín, predtým botanická. Poznám prakticky všetko, čo sa u nás dá pestovať, hodne viem o vlastnostiach dreva jednotlivých druhov, dedko bol stolár. Okrem toho rád vyrezávam všelijaké zbytočnosti z exotických driev, mäkkých nerastov, kostí. Ak chcete vedieť ako urobiť z hovädzej kosti dokonalú imitáciu slonoviny a to nielen vzhľadom, ale aj vlastnosťami, poskytnem racept. Pokúša ma vyskúšať fajku z mastenca, alabastru a podobne. Som z Nitry, otvorili tu nedávno veľký obchod s fajkami a spol, majú nádherné meerschaumky, ale okolo100 euro,tak váham. Briáry strašné modely, bledomodrá farba!! To môže urobiť len úplný zhovadilec. Rád by som sa opýtal toho pána, čo do náústku vložil kus bambusu, prečo použil podzemnú časť rodu phylostachys, keď mal 150 iných možností. Ale súc Ing som počítačový debil, už len zaregistrovať sa a dostať sa sem mi trvalo hodiny. Takže neviem poslať obrázok, ani si urobiť logo . Ešte by som rád odkázať tomu, čo zháňa cédrové drevo. V predajni občas niečo uhynie a skončí to v ohnisku, takže horľavosť driev mám vyskúšanú . Céder je skoro najhoršia voľba, je samá živica a horí ako besný a vytvára čieny hustý dym teda aspoň surový. Prečo neskúsi drieň Cornus mas Je to najtvrdšie drevo z našich. Napísal som toho hodne ale myslím že môžem byť kdekomu užitočný svojimi vedomosťami, tak ako vy mne. A ešte mám manželku a dcéru a tuho sa učím Japonsky-aj písať-, lebo nechcm zomrieť sprostý.
botanik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis. 2011, 19:34

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Copatej » 27 lis. 2011, 23:35

Tě tu také vítám a ten tabáček :think: :palm: inu volba. Ale brzy zjistíš, že jedna dýmka a jeden kouřitelnej tabák je málo.
Ať se Ti tu líbí. :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Schimmrovka » 28 lis. 2011, 00:28

czumyl píše:Tak sem si procital vlakno o ukladani dymek a narazil sem na doporuceni ...

Tak teda ... odnaucenej kurak cigaret (ke konci to bylo kolem 60 denne - nastesti manzelka byla dost neustupna a prudila-za coz sem ji strasne vdecnej), pak nasledovalo obdobi cca 10 let vodni dymky a pak sem kolem 31tyho roku zivota zacal posilhavat po sousedovi, jak si to trajda po zahradnce s fajkou v puse a vonavym tabake (KentuckyBird). No a pak sem jen poprosil dedu, jestli by mi nemoh dat nejakou starsi fajku na vyzkouseni (nechtelo se mi davat 1000Kc za dymku, kdyz sem nevedel jestli zvladnu kourit a neslukovat ... ). Po vycisteni a prvnim naladovani sem tomu nejak propad.
Ono naladovat vodni dymku a sednout si v klidu .. to nejak s dvema capartama neslo. Ted rano dostanu kocarek s jednim a druhyho vyprovazime do skoly na bus..a u toho vesele dymam.
Ze zacatku se minechtelo moc investovat do dymek...a tak sem si jako spravny sikula zasel do Kralovstvi dymek a koupil ten hobbyKit (navrtanej spalek s naustkem) a mesic smirgloval a smirgloval (protoze nemam krome akuvrtacky a brusky na noze zadny naradi :lol: ). Pak sem na aukru koupil "hromadku fajfek" a neco doma poskladal. A letos mi jezisek prinese prvni opravdovou novou fajfku :joy: .
Ted sem ve stadiu zkouseni tabaku. Dal sem se cestou, aby to moc manzelce nesmrdelo a zacal sem KentuckyBird dle vzoru souseda. Ted mi docela zachutnal DaVinci a Stanislaw-Latakia (ale ten muzu kourit jen kdyz je silnej vitr a de smerem od baraku...).
Na foru sem cerpal napady jak na umisteni dymek...ruzny policky, tak i na vyrobu/opravu. No ... sem zaregistrovanej vsude mozne, tak sem si rek..proc ne i tady :smoke1:

Vítámtě mezi námi-ale nezlob mě tím ,že nechceš do své vášně něco investovat.Já osobně jsem začala letos na nový rok a už mám 8 dýmek :smoke5: .Taky nemám peněz na rozhazování,ale dýmky jsou pro mě dneska na prvním místě-a to jsem ženská :clamp:Mě se s dýmkou zlepšil i zdravotní stav-no zejtra to konečně prozradím svému kardiologovi-se bude divit :smoke5: Užívej si radosti z kouření dýmky-a hlavně toho klidu co to přináší
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod czumyl » 28 lis. 2011, 06:50

Schimmrovka píše:Vítámtě mezi námi-ale nezlob mě tím ,že nechceš do své vášně něco investovat.Já osobně jsem začala letos na nový rok a už mám 8 dýmek :smoke5: .Taky nemám peněz na rozhazování,ale dýmky jsou pro mě dneska na prvním místě-a to jsem ženská :clamp:Mě se s dýmkou zlepšil i zdravotní stav-no zejtra to konečně prozradím svému kardiologovi-se bude divit :smoke5: Užívej si radosti z kouření dýmky-a hlavně toho klidu co to přináší

Nezlobim...nahodou jezisek mi prinese funglovku, mam neco z aukra - dezinfikovany, prelesteny, ale hlavne mam svoje vytvory.
Obrázek
Celkem jich mam 8 na koureni a 2 na okrasu (maj moc malej kotlik). Ale stejne nejraci kourim ze svyho zlutyho tlustocha. Ta druha je predelanej starej netesnici biliar od dedy na churchwardena. Tendle rok sem to rozjel...takze nakup drazsich funglovek bude az dalsi vanoce 8)
A toho klidu uz mam taky nejak moc. Vcera sem si zapalil jen 1/3 kotliku s tim, ze sem po sluzbe a pudu brzo spat ... a ta mrcha horela 45 minut. Ale bylo mi lito nedokourit.
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků