Switch to full style
NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...
Odeslat odpověď

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

04 bře. 2020, 16:49

Tož vítej, užívej si a přeju ti nekončící zásoby Dolanského listí :smoke1:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

16 dub. 2020, 10:54

Ahoj, jmenuji se Radim a současně žiju u Prahy. Toto forum plné užitečných rad už delší dobu sleduji, tak bych se také rád představil. Miluju ochutnávání nových a nových tabáků, takže si vážím zdejších lidí, kteří se dělí o své zkušenosti a to především s nově uvedenými blendy na našem nebo zahraničním trhu a chtěl bych jim touto formou poděkovat. Z výše uvedeného vyplývá, že rád tabáky střídám, ale pokud bych měl uvést opravdu nejoblíbenější, tak je to GH Balkan mixture, který je mojí stálicí. Jinak jsem obyčejný člověk, který má rád dýmky, tabák, slušnost a pohodu, která tento koníček doprovází.

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

02 kvě. 2020, 23:04

Tož vítej mezi námi a ať se Ti tu líbí. :puffy:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

13 kvě. 2020, 21:27

Vśechny zde zdravím, nemyslel jsem si, že se ještě někde chci “registrovat”, ale tady si pozorně čtu příspěvky už pár dní a jeví se mi, že je tu naprostá převaha normálních, slušných a ochotných lidí, asi to hodně souvisí i s filozofií kuřáků dýmek.
Vracím se k dýmce ve třetí vlně. Tou první byla teenegerovská zvědavost na VŠ, tabák Taras Bulba a celková povrchnost. Osmdesátky.
Druhá vlna byla okolo mých 35 let, kdy moji šéfové kouřili dýmky, já u nich okoukával ty Dunhillky, Petersonky a taky jsem si tedy koupil dvě krasavice, tuším, že to byl nějaký Savinelli. Nechutnalo mi to, a vrátil jsem se zase k cigaretám.
Moje třetí vlna vypukla minulý týden. Hledal jsem ty staré svoje dýmky a moje hodná žena asi uklízela a moje tehdejší výbava padla zřejmě za vlast. Koupil jsem si tedy jednu Petersonku, druhou Savinelli, slabší tabák a začal znovu tahat z lulky.
Sem zatím moc nepřispívám, protože si načítám rady zkušenějších. Čtu si o tabácích, výbavě a tak. A jsem rád, že takové fórum existuje.
Co mne trošku děsí je ale fakt, že zapálit si dýmku uź je pomalu sociální problém i na venkovní zahrádce v hospodě, já ještě pamatuji časy, kdy jsme dýmku kouřili v normální hospodě a jediná komplikace, která mne kdy potkala, bylo polití pivem v hospodě v Ostravě od horníka, který seděl na pavlači nade mnou a můj Taras Bulba mu asi nevoněl...
Přeji proto všem uctívačům této tradice, ať přežijeme zdárně roky příští a ať tato komunita nadále funguje a vzkvétá! :smoke6:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

14 kvě. 2020, 09:45

Vítej mezi námi :ok:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

18 kvě. 2020, 21:48

Koupil jsem si dýmku a proto se zaregistroval zde, na fóru. V budoucnu totiž očekávám příval otázek, které budou chtít být zodpovězeny. Přemejšlel jsem, jak se představit, a strašně mi nejde přes klávesnici psát něco typu "Ahoj, já jsem Lojza z Hovězí." Proto jsem nakonec otevřel svůj online zápisník a použil ctrlc-ctrlv.

Poslední dobou jsem hodně snil o tom mít dýmku. A dnes jsem si to konečně splnil.

Vždycky jsem to v sobě tak nějak měl (a celkově je moje nátura na takový věci stavěná).. V dětství jsem si dýmky vyráběl – a jednou jsem to skoro i zvládl – a jednu jsem si pak dokonce koupil, když jsem se zbavoval kouření cíg. Jenže jsem si o tom nic nezjistil, dýmku jsem posral, tabák byl nanic a celkově to nějak neklaplo. Hulil jsem xkrát denně – v hospodách se tenkrát ještě kouřívalo (a já hlavně tenkrát do hospod chodíval, coby bezdětnej bohém z malířskýho ateliéru, naivní a netušící o co že to v životě vlastně jde), takže krom toho že byla v hajzlu dýmka, byl v hajzlu i můj jazyk. A tehdy, pod dojmem přicházejícího raka v ústech, jsem dýmku nechal být. Nicméně, ten čas dýmkovýho vábení přišel znova. Znova tak nějak v reakci na to, že jsem přestal hulit trávu. Ale více řekl bych to bylo zapřičiněný tím, že si celkově nacházím cestu k těmto požitkářstvím pro vyzrálé. Víno, kvalitní panáky, dýmka, jídlo, četba atd. A naopak, od spousty nesmyslů upouštím; párties, afterparties, afterafterparties, seriály, kilogramy trávy, atd.

A tak jsem se tedy rozhodl. Jdu do toho. Koukal jsem na videa youtuberů, pročítal eshopy a fóra a zjišťoval co a jak, vybíral si z těch nejkrásnějších dýmek světa... no zkrátka jsem tomu zcela propadl.

Vážně mě oslňujou ručně dělaný krásky všemožnejch tvarů od všemožnejch pipemakerů, na což ale nyní nemám groše. Proto jsem se upnul na ne uplně nehezkou dýmku Stanislawku. Říkal jsem si: hned musí bejt dřevěná, i dyž to bude šunt. Hlavně žádnou kukuřici. Leda že bych byl buďto opálenej plantážník stovku let nazpět, nebo bych prahnul býti generálem MacArthurem.. to by pak samozřejmě šlo. Jenže čím víc jsem se nořil do problému, čim víc jsem načítal o tabácích, technikách a přístupech, tím víc jsem utahoval pomyslnou smyčku tomuhle pozérskýmu přístupu, až jsem konečně jednu kukuřičnou koupil. Ze dvou pragmatickejch důvodů: 1.) zbyde mi víc chechtáků na vzorky tabošů, 2.) budu je moct testovat v tý jedný dýmce (páč se do ní, alespoň co jsem se dočetl, neukládá aroma kouřenýho). A celkově se do toho první pořádně ponořím, a až na konci měsíce příjde pár dolarů z mýho zatím nevýdělečnýho podnikání, koupím si něco lepšího, z čehož ve finále budu mít i větší radost. Nebo počkám zkrátka na to, až budu vědět, kterej tabák je to moje pravý vořechový.

Takže.. mám dýmku (kterou si dám hned zítra, když pojedu do Němčiček pro víno). Zastavím na některý z všudypřítomnejch vinic, slunce bude pálit, sednu si na kapotu půjčenýho Volva a do dýmky, do níž jsem už teď zamilovanej (asi jako klouček do první coury, se kterou teprve míří do pelechu a vlastně neví, co ho tam čeká) nacpu Best Brown flake ze Stanislavowa krámku. Těším se na to. Jak malej kluk na tu couru.

Seznam tabošů, který jsem vybral do začátku:

Samuel Gawith – Best Brown Flake
Rattrays – Black Mallory
Ashton – Artisan’s Blend
Savinelli – English Mixture

Ehm. Lojza se nejmenuju, z Hovězí opravdu jsem a už teď se těším na budoucí diskuze na tomto fóru.

Jak říká můj oblíbenej filozof: zdarec, sranec.

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

19 kvě. 2020, 07:13

Vítej, jsme vymírající druh tak slavíme každého nového příchozího. Ať Ti tabáčky chutnaj a ať se v dýmání najdeš. A jestli ne, tak jsi to aspoň zkusil (Randle P. McMurphy)!

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

19 kvě. 2020, 07:54

Geosmin - tož vítaj ogare :D Napsals to o sobě moc hezky, prostě živě, lidsky a čtivě a myslím že se ti mezi náma čadifukama z fajek všelijakých bude líbit. No a ty ručně vyráběný všelijaký tvary a patvary - časem poznáš pár lidí tady z fóra, kteří to umí vyrobit tak i všelijak a krouhají fajfky za cenu, která jednoho nezruinuje natolik jako freehandy cizozemců. Do začátku sis vybral dobré tabáky, jen aby ti některý z nich neutrhl dekl co se síly týká. Ale když jsi hulil v životě už ledasco, tak to možná nehrozí :smoke5:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

19 kvě. 2020, 08:41

Vítejte pánové. :puffy:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

22 kvě. 2020, 13:07

Díky za přivítání :) Momentálně mám za sebou dva kotlíky a už teď mám pocit, že se z toho stane záliba na delší životní období :smoke1:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

22 kvě. 2020, 14:26

:arrow: Geosmin tož vítej mezi námi. A mimochodem chválím výběr tabáků do začátku. začít se SG Best Brownem a dalšími na seznamu je rozhodně správná volba. Jack

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

13 čer. 2020, 16:54

všetkých zdravím.. som zvedavy na všetko ohľadne fajok, tabaku a výroby fajok..
v tridsiatke som sekol s cigaretami a po troch rokoch, čo som bol "čistý", som si príležitostne zapálil cigaru...
fajka mi prišla ako niečo archaisticke, nechcel som pôsobiť ako nejaký dedo.. :)
ale prišiel deň, keď som sa odhodlal a veru neľutujem.. :) je to už asi šesť rokov, čo si vonku v lete pri pivku, či káve zápalom fajku..
mam tri darované fajky, jednu kúpenú a jednu som si nedávno vyrobil.. rád by som pridal aj fotky, ale zatiaľ som sa nedostal k tomu, ako.. :)

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

14 čer. 2020, 22:43

Ahoj, zdravím všechny vyznavače dýmek a tabáků.

Postupně propadám tomuto krásnému, drahému koníčku, a rád bych se Vám tu představil. I když jsem byl vždy nekuřák, jako zvědavý člověk jsem vždy dumal, jak asi chutná čistý tabák. Asi jsem měl kdesi v podvědomí uložené dětské vzpomínky na silné vůně tabáků, kdykoliv jsem potkal nějakého stylově vyhlížejícího dýmkaře (teď zjišťuji, že to jsou zatracované aromatiky). Asi před 2 roky jsem si pořídil věci na balení cigaret a tabák pueblo, který by měl být bez přísad. Nicméně po dokouření tobolky jsem nepokračoval. Až letos díky březnovým okolnostem jsem měl dost času se do věci trochu ponořit a .... a objevil jsem barevný voňavý svět plný pravidel, která mě udivují. Připadá mi to všechno jako život se ženou. Nemůžete bez sebe žít, ale nikdy se úplně nepochopíte. Snažíte se, čekáte úspěch, ale přijde zklamání. A naopak když to čekáte nejméně, dýmka Vás překvapí a potěší.

Tak tedy začal jsem zkoumat hlubiny internetu, sledovat české i nečeské youtubery a s přesnou vizí jsem se 1.4. (doufám, že to vše není apríl) vydal do Blanické. A všechno bylo jinak. A stále je.

Nicméně koupil jsem svou první dýmku (můžu na ní oči nechat). A první tabáky. Moje první dýmka je rovná rattrays six friends, tvar apple s krásným rustikem. Má 53 gramů, kotlík je 37mm hluboký o průměru 20mm. Náustek je krásný žlutooranžový. Tloušťka stěny něco kolem 12-ti mm, takže pro začátečníka vhodná. Rustik je dvoubarevný, reliéf je v prohlubních tmavě hnědý a vrchní vyleštěné plochy jsou trochu do oranžova, stejně jako náustek.

Na zakouření jsem pořídil velkou plechovku Hal O The Wynd a dále vzorky Black Mallory, St. Bernard Flake, Artisnad Blend a Pure Orient. Nebudu rozebírat co mi jak chutnalo. Od té doby jsem nakoupil další dýmky a spoustu tabáků. Rád bych poznal krajní možnosti tabáků, proto kouřím čistou virginii, vapery, anglické směsi, zkusil jsem i pár aromatiků. Vyzkoušel jsem všechny řezy tabáku. Kouřím na co mám zrovna chuť. A chutná mi v určitém smyslu slova všechno. Snažím se vytvořit nějaký vjem co mi chutná víc, najít nějaké stálice. Je to těžké. Chutě a preference se mění a postupně objevuji nové vjemy. Přesto, pokud mi dovolíte, by mé stálice mohly být zatím tyto:

Dan Tobacco - St. Bernard Flake
Fribourg & Treyer - Special Brown Flake
Mac Baren - Navy Flake
Dunhill - My Mixture 965
Samuel Gawith - Squadron Leader

Klasickým aromatikům se vyhýbám, chuťově mě kvalitní aromatik fascinuje, ale nikdy ten zážitek nevydržím déle než pár desítek minut. Rychle se ho přejím. Naopak uzeným kouřem bych mohl být obklopený stále. Sladké jemně aromatizované virginie rotuji s těmi méně výraznými. Nepřekouřím se jich, a ty méně výrazné u mě naopak rotací s těmi výraznějšími stoupnou v chuti.

Těším se na další poznávání a možná se někdy potkám i s někým z Vás.

Přeji šťastné a klidné dýmání.

Jirka :smoke1:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

15 čer. 2020, 07:41

Vítejte pánové :ok:

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

15 čer. 2020, 21:47

Děkuji za přivítání :ok:
Odeslat odpověď