Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kovářskej » 16 čer. 2020, 08:05

Pulcher - Vítej mezi čadifuky :smoke5: . Já bych jen podotknul, domnívaje se, že právě "klasické" aromatiky jsou třeba " Vůdce poletuch" - Squadron leader anebo ten námořnickej Navy flake. Prostě nějaký tabák, nějaká byť stopová latakie a nějaká rozumná aromatizace ovšem ne chemická, která leze třeba z německých aromatiků. Ty vonějí silně jak ruská voňavka a od půlky kotle je to chemický pálící se fujtajbl. Jak pravil už dávno při nějakém našem pokecu, když ještě probíhaly setkání a vorkšopy u Honzy Kloučka v Kostelci kamarád Littlebull - V každém správném aromatiku musí bejt trocha latakie. Jsou samozřejmě i příjemné slaboučké aromatiky téměř naturální, kde je třeba několik druhů virginií různě fermentovaných a pečených a jsou dobré i bez té latakie :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Pulcher » 19 čer. 2020, 17:32

Kovářskej díky za přivítání :ok:
Já si uvědomuju, že zařazování tabákových blendů je komplikovanější, těžko striktně škatulkovat. Jedná se spíše o nekonečnou škálu od do. Ochutnal jsem řadu aromatizovaných tabáků, u kterých bych nečekal, že jsou aromatizované. Třeba bothy flake od samuel gawith, nebo special brown flake od fribourgh treyer. Naopak třeba Marlin Flake od Rattrays mi připadal aromatizovaný a on ve finále v této škatulce není. U Chocolate flake od samuel gawith bych i poslepu poznal čokoládu a bylo to parádní usrkávání. Jediný tabák aromatik, který mi zatím nešmakoval byl leonardo od savineli. Tak jsem měl opravdu silný pocit přejídání se cukrovím, vyloženě plná pusa sladkostí. To není nic pro mě. Nechci tu spamovat, od toho je asi jiné vlákno. No je to zajímavé nekonečné poznávání :smoke5:
Uživatelský avatar
Pulcher
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 40
Registrován: 17 dub. 2020, 17:20
Bydliště: Sokolov/Praha/Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Pavel V. » 21 črc. 2020, 11:43

Dobrý den\Ahoj,

poslední dva roky jsem byl aktivním "slídilem" na fóru a teprve dnes jsem se odvážil registrovat.

První dýmku jsem si koupil minulý rok v květnu k třicátým narozeninám a od té doby jsem o něco usilovněji střádal informace o slastném koníčku kouření tabáku. Jsem kuřák cigaret (prosím nekamenovat) posledních deset let a na dýmku postupně přecházím. Učitelem v začátcích byl tatínek mé přítelkyně, který má nádhernou sbírku dýmek od, bohužel již zesnulého, pana Hápa. Etrafika v Blanické je mým jediným a velice oblíbeným zdrojem zásob tabáku ale také cenných rad - čímž bych rád pánům poděkoval za trpělivost a ochotu.

S dýmkou trávím čas alespoň třikrát týdně a zatím jsem ve fázi objevování různých tabáků.

Mezi mé favority zatím patří:
- 4th Generation 1954
- SG Navy Flake
- SG Palace Gate
- SG Kentucky Nougat

Jsem člověk, co se příliš neprojevuje a tudíž neočekávám záplavu fóra z mé strany. Spíš bych rád nadále sbíral informace a třeba se i někdy potkal se zkušenějšími kuřáky či občas požádal o radu napřímo zde na fóru (nejdříve ovšem projedu příslušná vlákna a použiji kolonku "hledej").

Těším se na chvíle strávené zde na fóru a děkuji za možnost registrace.

Pavel

P.S. Předem se omlouvám za potenciální chyby v textu - občas si nějaký ten šotek pohraje s gramatikou i po několikeré kontrole.
Pavel V.
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 34
Registrován: 21 črc. 2020, 11:06
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod mrky002 » 21 črc. 2020, 12:05

Zdravím všechny ve spolek
Taky bych se chtěl trošku představit a hlavně poděkovat všem co v sekci poradna odpovídají na stále se opakující dotazy, dá se tam zjistit opravdu hodně věcí.
Tak teda…Jmenuji se Tomáš ročník,79 a jsem z Prahy.Pár let už nekouřím cigarety, ale přeci jenom k pivku a ke kafi mě pořád něco chybělo a tak si dám občas doutníček,no a teď bych chtěl zkusit dýmku.Zatím mám akorát nějakou rovnou fajfku z Proseče,za pětikilo,kterou mi doporučili v Blanické,pár vzorků tabáků a trénuju nacpáváni.No snad se to časem poddá :)
Tomáš
Uživatelský avatar
mrky002
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 45
Registrován: 18 pro. 2019, 17:21
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Bear » 21 črc. 2020, 12:17

Vítej Tome, Prosečky není třeba podceňovat. Umí to být velmi vděčné fajfky, ze kterých se parádně bafá a výtečně chutná.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod proger » 21 črc. 2020, 12:37

Vítej Tome, ať Ti chutná!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Redbaron » 23 črc. 2020, 17:14

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 40 let a bydlím v Neratovicích s přítelkyní a dvouma dětma. Na koníčky není moc času. Ale teď jsem se rozhodl, že si jednoho pořídím - dýmku. Už nějaký čas to ve mě zrálo. Tak jsem si začal studovat literaturu. Potom jsem objevil toto forum a začal sosat informace. Pro první dýmku jsem si zajel do Prahy do Blanický. Koupil sem si Stanislawku https://www.dymky-online.cz/files/products_fotogaleries/big/d/Dymka-Stanislaw-09-05.jpg . Jako první tabák jsem si zvolil tabák Mac Baren Mixture Scottish Blend. Zatím si tam dávám balsové filtry. Uvidíme časem. Dýmku bafám cca 10 dní. Abych mohl bafat každý den tak jsem si pořídil ještě kukuřičku, ale tu jedu bez filtrů. Včera jsem si koupil další tabák Amphora Full.
Uživatelský avatar
Redbaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 44
Registrován: 01 črc. 2020, 13:59
Bydliště: Neratovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod itrnda » 23 črc. 2020, 21:04

Tomáši - za sebe ti přeji, aby se ti to poddalo!

Vůbec to totiž není “zázrak od první chvilky”. Cigára a doutníčky si prostě podáš někde z krabičky a pokud máš po ruce oheň, kouříš, zaťápneš vajglíka a máš tu chvilku tabákové slasti za sebou a můžeš dál řešit každodenní problémy.

S dýmkou je to dost jiné:

Musíš si umět užít i ty zdánlivě “otravné rituály” před i po kouření. Přemýšlení, kam, jak a co si nacpeš, příprava tabáku, pomůcek a dýmky, nacpání. Dost dlouhé kouření, leckdy plné karambolů, na které musí být čas a prostor a nemělo by ti jej nic narušit (součást přípravy). A potom zkoumání hlavičky, čištění dýmky a tak. To vše jsou prostě krásné rituály na které se těšívám, nejen na to kouření! A navíc během toho bafání možná vyřešíš víc problémů světa, než by sis myslel.

Musíš být připraven na to, že s každým novým tabákem, jeho řezem a dýmkou zjistíš, že tvoje dosavadní rychlé zkušenosti jsou jen naučením se jednoho tabáku a jedné dýmky. No - není to nádhera? Stále je co zkoumat, zkoušet, číst, objevovat! Je to na dlouho a nemusí tě to znudit rutinou!

Mimo svůj prostor jsi nechráněný druh. Nejen, že “škodíš“, ale i “smrdíš” (protože lidi už ani neví, jak umí vonět kvalitní tabák.) Nikde uvnitř už si dýmku nedáš a i tam, kde je kuřák cigaret na venkovní zahrádce restaurace tak nějak chápán a tolerován, tam teď budeš za podivína a vetřelce, i u stolku 10 metrů daleko bude na tebe neznámá paní dělat ostentativní posunky, že jí tvoje dýmka “smrdí”. (Ale na stranu druhou - podle mého odhadu tak 10-20% lidí tvoje dýmka zavoní, či se jim zalíbí, takže se nauč mít radost z toho, že každý pátý až desátý člověk s tebou v podstatě sympatizuje!)

Na tomto fóru navíc najdeš lidi, kteří v tomto dýmkovém světě něco opravdu znamenají. Přes nepřízeň současného světa vyrábí, či prodávají dýmky, tabáky, organizují dýmkový svět, setkání, soutěže, archivují z nich fotky, píší články, recenzují tabáky, nebo jen léta bafají a neúnavně radí všem okolo. Nad nimi už není opravdu NIC, jen restrikce, šílenství a mánie současného módního ekoglobalsvěta.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod M/F » 19 srp. 2020, 09:36

.
Naposledy upravil M/F dne 15 zář. 2020, 21:29, celkově upraveno 2
M/F
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 19 srp. 2020, 09:30

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 19 srp. 2020, 09:55

Vítej mezi námi
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod TomP » 09 zář. 2020, 22:09

Zdravím ve spolek,
spokojeně sem si, někdy víc, někdy méně pokuřoval dýmku po několik let. Vlastně od doby, kdy jsem přijel z malého města do Matičky na školu - cca 1996. Chodil si jednou, dvakrát do roka do Štěpánské pro svoje zásoby London mixture (a pár dalších na ochutnání) a obyčejně i novou dýmku (i když sem si vždy dopředu říkal, že žádnou další už nepotřebuju). Ty časy mi ale nenávratně skončili a nezbylo než hledat jinou prodejnu, kde sem zjistil, nejen, že zavřela “moje” prodejna, ale že i London se přestal vyrábět. Užil sem si s oběma hodně radosti, a nastal čas hledat nové zdroje, a hledat nový tabák. Díky tomu jsem narazil na prodejnu v Blanické, vykouřil si dýmku ve zdejším salonku a dostal odkaz na toto fórum. Vlastně je pro mě milé překvapení, kolik kuřáků dýmky je kolem. A těším se, co se od vás naučím.
Tom
TomP
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 49
Registrován: 09 zář. 2020, 21:15
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod petren » 14 říj. 2020, 04:58

Zdravím všechny. Děkuji za toto fórum i všem, kteří zde radí. Jmenuji se Petr a jsem kuřákem elektronických cigaret již pět let. Předtím balený tabáček skoro dvacet let. S dýmkou jsem se setkal před asi dvaceti lety, kdy jsem dělal všechno špatně a podle toho to dopadlo. Pak tedy přechod na ecigarety. Opětovně jsem se s dýmkou setkal u kolegy a sešlo se toho víc dohromady. Uspěchanost světa, na kterou prostě nejsem stavěný, nedokonalost ecíga, kdy tam ten oheň zkrátka chybí a navíc to stejně jde až do plic, potřeba se v průběhu dne jednoduše zastavit.
Nějaké mé příspěvky čekají na schválení, snad se dočkám zveřejnění a odpovědí. Už tak jsem ale načerpal spoustu informací a díky za ně.
p
petren
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 44
Registrován: 11 říj. 2020, 09:07

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Krata » 30 říj. 2020, 10:38

Ahoj všem,
Jsem ohluchlý hudebník. Mnoho let jsem si balil cigára. Ale po operaci kebule (měl jsem o kolečko víc) se mi třese pastelka a nechci kouřit papír, tak jsem se dal na dýmku. Pravidelně ji kouřím tak od července 2020 a už mám 4 kousky. Nejlepší, co mám, je zatím takový prcek od Ropp s náústkem z rohoviny, co jsem ho ale dával včera snad 90 minut (běžně kouřím kotlík tak 40 minut).
Uživatelský avatar
Krata
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 61
Registrován: 29 říj. 2020, 18:30
Bydliště: New Bubu

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod tumek » 06 lis. 2020, 14:41

Zdravím,
k dýmce jsem se dostal náhodou, kouřil jsem jen doutníky, cigarety mi vždy smrděly a chtěl jsem zkusit něco jiného.
A nakonec jsem vyměnil čerta za ďábla :smoke6:
Moc se mi líbí vše okolo, než proběhne zážeh až po úklid nádobíčka, má to nějaké kouzlo.
Zatím jen objevuji a zkouším, tabáky mi přijdou všechny zajímavé, nepreferuji virginii, latakii či aromatik.
Pokaždé mám chuť na něco jiného, jistě hledám nějaký svatý grál, který beztak neexistuje...
Chladný kouř z vaši "huby" přeje
Tumek
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Hardslimer » 11 lis. 2020, 00:29

Ahoj.
Na toto fórum mě přivedlo sledování YT kanálu Milana Ďuriny. Je to správnej týpek, který mi vždy svými kecy (nejen o dýmkách) zpestří den. :ok:
A tak jsem se rozhodl mrknout na tu jeho zálibu. Cigárka bafám už asi 100 let a přestává mi to v poslední době chutnat. Ale tabák a vše spojené s kouřením mám rád. Mám rád si sednout ke knížce nebo netu a jen tak si pokuřovat a dávat si k tomu něco dobrého na pití. Alko či nealko. Co tedy s tím????
Dýmka je jasná volba! Takže klasika: 2 dýmky BPK a postupné učení se s různými tabáky. Hledám, zkouším, sem tam hnus, sem tam opět stejný tabák a obrovská to mňamka...........atd. Takže nováček.
Rád diskutuji o ledasčem, s ledaským a bez zbytečných formalit. Pokud někomu potykám, tak se předem omlouvám.
Děkuji za možnost zde pročítat a sdílet vše, co se týká dýmek a náplní do nich + nějaké ty mimoděložní řeči. :puffy:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků