Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Old Bob » 17 říj. 2011, 21:22

Mám takový pocit, že zase bude veselo :D je zde nový člen s nickem "tlamiczka"
Tlamiczka říká...

...mám svoji hlavu. Co bych taky dělala s cizí.

http://www.tlamiczka.com/2011/09/nejvet ... torii.html
Vydávila tlamiczka v 11:49
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod bigdragon » 18 říj. 2011, 06:09

schválil jsem "Tlamiczka" příspěvek. Uvidíme.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Kudla » 18 říj. 2011, 09:58

Děkuji všem za vřelé přivítání! :puffy:
Uživatelský avatar
Kudla
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 41
Registrován: 09 srp. 2011, 19:32
Bydliště: Plzeň, Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod drobec » 18 říj. 2011, 16:51

Ahoj ahoj, povedal som si že aj ja sa tu predstavím, keďže som nový v tomto fóre.

Volám sa Jakub, ale všetci mi hovoria Drobec. Buď je to mojou výškou alebo tým že som mladý.
Som skoro 23 ročný Bratislavčan. K fajkám som sa dostal tak, že už odmala ma fascinovala vôňa tejto úžasnej veci keď som chodil po meste a dakto na okolí bafkal túto krásku, nikdy ma však nelákalo čo i len začať s cigaretami. Odpudzoval ma od toho smrad ktorý to vytváralo všade na okolí.

Najprv som začal však s cigarami. Postupne som sa hľadal asi tak od 19.tich rokov pri whisky a cigare. Potom som však spoznal pár známych a tí mi povedali že existuje aj dačo neskutočne krásne a vzrušujúce ako je Fajka a od mojich dvadsiatich som ju doslova nepustil z ruky.

Začiatky boli ale dosť rozpačité. Prvá fajka bola BigBen z takého lacného setu a tabak bol Samuel Gawiths Fire Dance. Nie že by to bolo zlé, ale som dosť náročný človek a stále som tam hľadal dačo čo mi vadilo. Tak som si kúpil po troch mesiacoch fajku BPK a virgin tabak, už ani neviem od akého výrobcu a prišiel som na to že tam som mal začať. Akosik som sa dal na Virgin tabaky a postupne som zvyšoval latku. Onedlho na to som si kúpil jedného Petersona, potom druhého Petersona a začala sa mi rozrastať rodinka. Dostal som kukuričnú fajku od otca, ale skôr ako žart, na to som si kúpil Vauen. Moja posledná je ďalšia Petersona a nakoniec som to zakončil na výlete v Nemecku kúpou fajky od P.Jeppesen. Tabaky som skúšal rôzne no nakoniec som ostal pri Latakiách a Virgin zmesiach prípadne zmesiach kde je Burley. Čo sa týka sladkých lepivých aromatík, tak tie si u mňa nedokážu nájsť miesto na poličke, maximálne aromatiky ako Black Vanilla a Black Luxury, prípadne IrishWhisky od Petersona.

Som teda cca troj ročný dymič fajok, z čoho mám neskutočný relax. V zbierke mám už 10 fajok a určite som pri tomto množstve neskončil ;)
Stalo sa to mojou súčasťou viac ako som si predtým myslel že može byť.

P.S.: Neskoro som si uvedomil že existuje aj takéto fórum a som vďačný že existuje. Takže zároveň aj veľké Ďakujem pánom, ktorý dačo takéto založili.
Uživatelský avatar
drobec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 35
Registrován: 16 říj. 2011, 23:49
Bydliště: Bratislava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 18 říj. 2011, 17:40

vítej drobec
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod košma » 21 říj. 2011, 19:11

Dobrý den zdravím všechny taky já bych se mněl představit. Dýmky kouřím docela dlouho nejsem úplný začátečník ale rád se tady něco ještě přiučím. Jinak mé jméno je Martin a jsem z Václavovic--To určitě spoustě lidí nic neříká takže je to kousek od Ostravy. Protože nejsem žádný expert na počítače tak mne prosím omluvte a upozorněte pokud budu dělat nějaké zmatky na fóru. Nicméně pokusím se toho vyvarovat. Obllíbené tabáky Samuel Gawith- Lousiana flake, Peterson- University flake, Savinelli-English mixture. V poslední době experimentuji a zkouším vice tabaků od Samuel Gawith. Dýmku mám rád všechny a zrovna tu kterou si zapálim nejraději. Ale asi nejlépe se mi kouří Peterson XXL02S DONEGAL ROCKY. A pak ještě jednu o které bych tady asi vůbec nemněl psát protože je to obyčejná dlouhá "porcelánka". Není nijak zvláštní ani kvalitní ale dal mi ji člověk kterého jsem si moc vážil a proto je mi velice milá. A už jsem se rozepsal až moc takže zatím naschle a chladný kouř.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 21 říj. 2011, 19:56

vítej na fóru a ať ti to tady přinese hodně informací :ok:
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod ZdenekAC77 » 26 říj. 2011, 14:13

Ahoj,
jsem na fóru nový a rád bych se představil. Jmenuji se Zdenek a jsem z Prahy. K dýmka.net jsem se dostal z důvodu mého zájmu o doutníky a informacemi s nimi spojenými - doposud jsem byl pouze čtenářem fóra - především místnosti "Doutníky". Doutníky kouřím cca dva roky - pouze vlhké a především longfillery. Vyloženě nejoblíbenější značku nebo doutník nemám, ale mezi top, které jsem měl, bych určitě zařadil Partagas Serie D No. 4 (LE), H. Upman Magnum 50, Oliva Serie V Torpedo, doutníky od Arturo Fuente a limitovanou edici od Nestor Miranda.
Pěkný den všem!
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Copatej » 26 říj. 2011, 17:31

Vítej zde na fóru :ok: :smoke5: , doufám, že nám zde s ostatními kolegy uděláte tu správnou doutníkovou osvětu. Někteří z nás, včetně mě budou určitě rádi :wink: Chladný dým
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod harm » 27 říj. 2011, 09:58

Vítejte nově příchozí, ať zde naleznete co hledáte :wink:
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod ttaubinger » 28 říj. 2011, 10:56

Dobrý den, dámy a pánové, kuřáci i nekuřáci, alkoholici či abstinenti a tak dále.

Dovolte mi, abych se představil. Alespoň tedy jménem, jest je Tomáš. V době, kdy píši tento příspěvek je mi 23 let a pocházím z Brna.

Rutina je za námi, ale pokud bych na něco zapomněl, rád poskytnu doplňující údaje. Vyjma PINů kreditek a rodného čísla samozřejmě.
Nyní tedy k tomu, jak jsem se stal dýmkařem.
Někdy na podzim roku 2002 jsme s kamarádem zavítali do obchodního centra na kraji Brna. V místním tabákovém obchodě (zřejmě Valmont) jsem si vyhlídl svoji první dýmku. Stála bezmála 180 Kč. Strašná cena pro chudého studenta, který právě začal dévátou třídu základní školy. Ale nic nemohlo změnit mé rozhodnutí a tak jsem ji koupil. Jednalo se o klasickou billiardku, kamarád si pro sebe vybral dlouhou churchwardenku ála Gandalf. Chyběl už jen řádně chutný a voňavý tabák, kterým bychom je naplnili.
Šli jsme tedy na jistotu do Peterson Clubu poblíž brněnského hlavního nádraží, abychom zjistili, že se nejedná o dýmkařský klub, nýbrž "cigaretový" pub s několika světélkujícími automaty, kterým rovněž před časem odzvonilo. Přesto jsme zamířili k výčepu a ke svému štěstí nalezli několik málo plechovek s tabáky. Vzhledem k tomu, že byl pro nás sortiment dýmkotabákového průmyslu velkou neznámou, vybírali jsme raději mezi aromatiky. Do oka nám padla Cherry Ambrosia od Mac Barena a tak se také stalo.
Určitě si všichni vybavíte vlastní pocity k tomu co následovalo. Úplně první otevření plechovky s tabákem (po dlouhém boji, jak jinak), opojná koncentrovaná vůně, první neumělé nacpání dýmky, pokus o zapálení... Jediné co nám kazilo radost z prvního kouření byl snad jen podzimní vítr, který zhatil většinu pokusů o zažehnutí dýmky. No a pak taky přepálenej tabák, když jsem tahal jako o život a ptal se sám sebe:
"Proč ta dýmka ksakru chutná jinak než voní?"
Ne, že by to dýmce kdovíjak vadilo. Co je to brierka jsem zjistil až o několik let později. Obě dýmky, které jsme pořídili byly z plastu vyrobeného pro účely NASA. Takže jsem vlastně rád, že to byla právě tato, na které jsem se tak strašně vyřádil. Pro příklad uvádím:
1. místo v soutěži o nejrychleji vykouřenou dýmku, seškvařená hlavička po zapalování dýmky přetékající tabákem a vždycky jsem se divil:
"Proč ta dýmka tak strašně smrdí i po půl roce co byla zavřená v plechovce?"
Pro vaše uklidnění řeknu, že už delší dobu neexistuje. Někdy mě chodí strašit do snů, to jo, ale fyzicky by měla být zničená.
Asi ve dvaceti mi váš kámoš Makovec odhalil existenci tohoto fóra, takže jsem nejdříve pročetl většinu témat, přelouskal pár příruček, zazáložkoval důležité odkazy na webu a než jsem si pořídil první dýmku, začal jsem objevovat různé druhy tabáků v dýmce po dědečkové přítelkyni. Tedy naopak, dýmka patřila dědečkovi mé přítelkyně a přestože se jedná o klasické BPK, účel plní dodnes. K dnešnímu dni jsem majitelem třetí dýmky a potrpím si na tvary bent apple a bent rhodesian.

Nyní bych rád poděkoval těm, kteří se dostali až sem. Ne každý si najde čas, aby četl příspěvky každého nově příchozího.
Z mé strany je velkým potěšením zařadit se do vaší komunity a doufám, že sám pro ni budu přínosem, přestože raději čtu příspěvky, než abych je psal.
Uživatelský avatar
ttaubinger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 09 říj. 2010, 18:48
Bydliště: Kulířov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jerry1 » 28 říj. 2011, 11:07

Vítej mezi námi a klidně dojdi na nějakou dýmkovou akci, kterou pořádáme každý týden.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod ttaubinger » 28 říj. 2011, 11:22

V Brně už nebydlím, ale často se tam zdržuju, takže budu sledovat vlákno a když mi to někdy vyjde, určitě se rád přidám. Díky za nabídku!
Uživatelský avatar
ttaubinger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 09 říj. 2010, 18:48
Bydliště: Kulířov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 28 říj. 2011, 11:53

vítej chlapče, veselý úvod :clamp: , jen tak dál :smoke5:
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Mathias Sandorf » 28 říj. 2011, 14:19

Krásné představení, vítej mezi námi :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků