Dýmka.net - návrhy

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Bob76 » 08 bře. 2013, 14:55

Doktorka Králíková zase zvítězila :mryellow: :plaster:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Rog » 08 bře. 2013, 15:04

Ja mám teda návrh, aby sa tu písali len návrhy a argumenty :roll: .
Aby som zhrnul poslednú tému (uvádzanie ceny) tak pre hovorí to, že by to bolo jasné, transparentné a šetrilo by to SS. Proti zase, že by mohli vznikať zbytočné reakcie na uvedené ceny.
Ak má niekto ešte argumenty, ktoré nezazneli, budem rád, ak ich napíše.
Predpokladám že Copatej a Fénix tu reagovali prevažne za seba a ofiko vyjdrenie za správnu radu, ktorá to isto zodpovedne prežúva sa tu, (alebo kde..) objaví, keď teda k niečomu dospejú.

Prosím, aby sme sa v tomto vlákne vyvarovali OT.
ďakujem
Rog
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod bob » 08 bře. 2013, 17:11

Scalex píše:Když bude v inzerátu uvedená cena (a trvám na tom, že i s uvedenou cenou jde o nekomerční záležitost), ozvou se prodávajícímu jen ti, kteří o výrobek za tu cenu mají zájem. Když uvedená nebude, tak stejně prodejce dostane od všech zájemců ten samý dotaz a bude jak blbej všem rozesílat info o ceně, protože cena zkrátka zajímá každého. A bude to posílat zbytečně i lidem, kteří o to kvůli té ceně nebudou mít zájem. Takže tu máme NAPROSTO ZBYTEČNÝ krok, pro který není absolutně žádné opodstatnění. Jen se celý prodej zbytečně zkomplikuje a protáhne a několik lidí bude ZBYTEČNĚ řešit něco, co by bylo vyřešeno uvedením jednoho jediného čísla v inzerátu.


Ano, může se to zdát zbytečný. Ale zas tak hrozný to podle toho, co píšeš, není. Jestli tomu rozumím, tak jde o to, že když chceš něco prodat nebo koupit od někoho z klubu, tak si musíte napsat SZ.
Jsem rád, že je to jak to je. Nakupavat chodím jinam, na prodeji, přenechání ap. se domluvím, když je chuť.
Argument nemám. Prostě se mi to takhle líbí.
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Scalex » 08 bře. 2013, 18:29

bob píše:Ano, může se to zdát zbytečný. Ale zas tak hrozný to podle toho, co píšeš, není. Jestli tomu rozumím, tak jde o to, že když chceš něco prodat nebo koupit od někoho z klubu, tak si musíte napsat SZ.


Tak to tomu nerozumíš.

Pokud jde o SZ kvůli samotnému aktu uzavření obchodu (tj. odpovíš na můj inzerát "Scalexi, mám zájem o tvýho načnutýho Krakonoše" soukromou zprávou), tak to samozřejmě nekritizuju. Kritizuju čistě jen fakt, že do toho svého inzertního příspěvku nemůžu napsat "Prodám načnutýho Krakonoše za padesát korun." Musím to napsat bez ceny a každý potenciální zájemce mi musí napsat SZ jen proto, aby zjistil cenu (která pochopitelně zajímá naprosto každého). Takže zatímco normálně by sis přečetl inzerát s cenou, zhodnotil, zda tě to za tu cenu zajímá, napsal mi SZ a já bych ti napsal "OK, je to tvoje" nebo "Sorry, už prodáno", nenormálně (tj. tak, jak je to teď) je to tak, že ty se mě v SZ zeptáš, kolik to stojí, já ti v SZ odpovím, ty mi v SZ napíšeš, že máš zájem a já ti neodpovím, protože tou dobou už budu mít od samého SZkování zaplněnou schránku. 8^)

bob píše:Argument nemám. Prostě se mi to takhle líbí.


Závidím. Bez ironie. Já bohužel nejsem schopen se nad věci, které mi přijdou nesmyslné, se pořádně povznést.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Fanys » 08 bře. 2013, 18:50

Ještě by to chtělo, aby program sám automaticky k ceně přičetl poštovné jako to je na Aukru. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Copatej » 08 bře. 2013, 20:33

:arrow: Scalex
No vidím, že se v tom statečně vyžíváš :D ...hele ty SZkování...tu schránku už budeš mít dávno plnou v obou případech :wink: ...kupříkladu, kdyby si to prodával Ty a já o to měl zájem, zvednu telefon a zavolám ti :wink: jak snadné a rychlé a ještě bys mi to přivezl domů (pokud bys to tedy nevzal přes Hradec) :palm: ...a při té příležitosti bychom si společně zabafali a zahráli si na kytary :smoke5: ale Krakonoše bych nebral ani za těch padesát :naughty: :smile: ...to bych radši vyblil čápa :smoke1:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod pitrson » 08 bře. 2013, 21:02

Procet sem vlakno a stale nerozumim, proc by.mely vadit inzeraty s cenou. Resp. jakym logickym kotrmelcem se podarilo vyrvorit tvrzeni, ze inzerat s cenou je komercni a ten bez ceny ne.. :smoke3:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Scalex » 08 bře. 2013, 21:06

Copatej píše:No vidím, že se v tom statečně vyžíváš :D


Člověk musí mít nějakou motivaci a životní cíle. Jakmile dosáhnu cenovek v inzerci, mám v plánu přimět Pištu k implementaci Tapatalku a až to rozběhá, tak se můžeme vrhnout na to prolomení limitů u SZ. 8^)

Copatej píše:ale Krakonoše bych nebral ani za těch padesát :naughty: :smile: ...to bych radši vyblil čápa :smoke1:


Se mnou jsou náhodou super obchody! Pamatuju si, jak Basa koukal jako puk, když jsem s ním kdysi vyčenžoval 1792 za Alsbo Cherry. Ještě když to 1792 držel v ruce, tak se tvářil nedůvěřivě a celá jeho bytost vyjadřovala nevyslovenou otázku "fakt jsi právě dobrovolně vyměnil ten výborný tabák za tuhle navoněnou srágoru?" 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Copatej » 08 bře. 2013, 21:07

:rofl: :rofl: :rofl:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Mack » 08 bře. 2013, 21:35

tak hele Copajdo, tenhle smích mne dorazil... zřejmě jsi mluvčím SR, která se dlouhou dobu baví vtípky sama mezi sebou... nic proti, ale už konečně by to chtělo něco rozumného, zásadního , aby z vás něco vypadlo v této věci, kde byste měli říci něco na úrovni pro plebs, když už jste na tom leželi v moderátorském vlákně... :think:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Šimi » 08 bře. 2013, 22:47

Například na Feliciaklubu se komentování ceny u nabídek netoleruje. On prodávající po čase rád případnou přemrštěnou cenu sníží :wink:


cit:
Pravidla fóra
1) Výstižné označení nadpisu inzerátu označením odpovídající značkou - P: pro sekci Prodám, K: pro Koupím a D:/V: pro Daruji/Vyměním
2) Je pozadovana vlastni fotka zbozi (sekce prodam, vymenim) Jak vkladat fotky najdete zde.
3) Kontakt na prodejce/kupujiciho
4) Koncova cena zbozi.

Pokud to nekdo nesplni je automaticky smazano. Texty jako "dodam pozdeji" znamenaji nesplneno = bude smazano.

Rovněž budou smazány offtopic diskuse k prodávanému zboží, a jejich autorům bude zvýšena úroveň varování. Nepleťte si inzeráty s běžnými diskuzemi!
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Copatej » 08 bře. 2013, 23:08

Tak hele Macku...smích nepatřil závažnému tématu, ale vtipné hlášce Scalexe, což jistě pisatel tak mínil, ale TY si to zřejmě nepochopil :wink: ...mluvčím SR nejsem a věz, že její stanovisko bude jistě brzy zveřejněno :wink: ...to, že jsem se do této debaty pustil, bylo jen odezvou, aby si nějaký jedinec nemyslel, že všechny výroky zde uvedené, nejsou členy SR monitorovány a že jsou patřičně sledovány :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Wojtyla » 09 bře. 2013, 17:47

co se týče ceny u inzerátu naprosto souhlasím se Scalexem a hlasuju (aniž bylo jakýkoliv hlasování vyhlášený:-) pro. Cena je naprosto rozhodujícím indikátorem, zda mě věc zajímá nebo ne...možná je to totiž cena natolik dobrá že si to koupim i když sem to až tolik nechtěl, nebo je naopak u něčeho sice vysoká ale ne tak jak bych třeba čekal a plácnu se přes kapsu...když cena není nemám nejmenší představu kolik prodávající bude chtít a možná si řikám, to bude stejně drahý jak blázen, nebo se mi kvuli tomu nechce psát SZ, páč to spadá do kategorie "kdyby to bylo za super cenu"(což je velmi subjektivní věc) tak si to koupim, ale SZ kvuli tomu psát nebudu...prostě to rozhodnutí chci/nechci přichází přečtením inzerátu a ceny...

jsem činnej leta na ruznejch dalších forech a pravda je taková, že cena v inzerci je v podstatě všude naopak podmínkou inzerátu. Nenapadá mě jediný důvod proč by měla být cena na závadu, naopak povolení ceny muže prodeje a nákupy rozhýbat, neb v současné době inzerovat a pak odpovídat na hromadu SZ zbytečně, je pro někoho možná překážkou natolik velkou že neinzeruje/nenakupuje...
Uživatelský avatar
Wojtyla
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 61
Věk: 46
Registrován: 17 led. 2013, 07:44
Bydliště: Praha 6

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Krhút » 09 bře. 2013, 17:59

Fanýs píše:Ještě by to chtělo, aby program sám automaticky k ceně přičetl poštovné jako to je na Aukru. :think:

To je už ale nesmysl , stačí aby inzerát byl v podobě : Prodám dýmku xy z roku 1928 , nekouřenou za 3746 Kč , poštovné v Čr v ceně , na Slovensko se o to podělíme rovným dílem. Zájemce se ozve buď do inzerátu , SZ , nebo mailem. Jednoduché pravidlo : ber , nebo nech být eliminuje připomínky typu ,, To je moc , nech to o korunu levněji " Cena se dá domluvit už klidně neveřejně . Fakt to tak může fungovat a funguje (někde jinde).
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Dýmka.net - návrhy

Příspěvekod Fanys » 09 bře. 2013, 18:08

Si nepochopil ironii? :shock:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


cron