Návrh - třídění tabáků

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Jste pro vytvoření seznamu dle bigdragonova návrhu?

Ano, taková rukověť bude užitečná
22
79%
Ne, je to zbytečné, komplikované nebo příliš subjektivní
6
21%
 
Celkem hlasů : 28

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 12:01

no a proč ne :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod forgi » 16 bře. 2005, 12:08

Todík píše:Jo, jo, taky bych Forgiho dělení dal svůj hlas. i když začátečníkům termíny "Anglická směs" či "Dánská směs" naprosto nic neřekne a jednoznačně je vyloučí z výběru.
Stejně tak jim nic neřekne zkratka V+P. :lol:

Nielen to, im asi nič nepovie ani virginia či burley ba dokonca ani latakia. Preto by tam mal byť aj popis čo je čo tak, ako to je na dymke.tk.
Jasné že sa nad tým treba ešte zamyslieť, toto bol iba taký návrh ako na to.
Ale mohli by sa k tomu vyjadriť najmä tá, ktorým je to určené...
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Todík » 16 bře. 2005, 12:10

dix píše:boooze...a ze vacsina dymkarov sa grupuje z intelektualov :twisted:
Sorry ale podla toho co tady proctu bigdragon by sa mal asi informovat priamo v mostexe tam by mu poradili nejlepe... :idea:
Ja aby som nezabudol...co takhle delit delenie na zaciatocnicke/bez znalosti zakl. terminov a sv. jazyka/ a delenie pre dymkarov podla bromdena/kere asi bolo pri trochu uprave najlepsie/
:D :twisted:


Zkratky a odborná terminologie nemá s intelektem nic společného.
Když jsi přišel na vojnu, taky jsi nevěděl co je to, když Ti mazák sdělí, že máš UPPDKV, pokud Ti to někdo nevysvětlil. Potom to pochopil i cikán od lopaty. :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 12:12

já nevím já už s toho vidím dvakrát ale né vedle sebe ale nad sebou
a taky jsem se dozvěděl že nejsem intelektuál ach jo :P
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Todík » 16 bře. 2005, 12:24

bigdragon píše:já nevím já už s toho vidím dvakrát ale né vedle sebe ale nad sebou
a taky jsem se dozvěděl že nejsem intelektuál ach jo :P


Já to vidím taky dvakrát. Buďto to je pro zdůraznění, nebo mám hlad jako intelektuál! :D
Ale asi není intelektuál jako intelektuál. Vždycky se najde někdo rovnější mezi rovnými... To je ze života... :wink: :D
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 12:25

4todik...sorry ale ked som zacal fajcit dymku urcite som nezasiel do trafiky ze vuala prosim si jednu dymku a jeden tabak...ale som si nastudoval hodne o tom hlavne z casopisov.../Briar,Kankan.../.A tabak danskeho typu...neni skratka../dokonca ani latakia neni skratka..uf/
Zrovnavas podla mna nezrovnatelne.
4bigdragon...ja vim ze si intelektual,uz na prvy pohlad.Nikde som nepovedal ze nejsi/ani neprimo/.Inak by si urcite fajcil cigarety.Chlapi kua nebudte vztahovacni/

na ounz na wc chytil mr. tbc
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 16 bře. 2005, 12:36

4dix - já když jsem začínal, tak sem opravdu šel do trafiky a koupil tabák a faju. Druhý tabák jsem koupil na radu trafikantky a nechutnal , podobně třetí.
Jednoduché rozdělení by mi tehdy hodně pomohlo. Kdyby mi profesor na VŠB neporadil HD BB, pátral bych dál a pokud bych byl opět neúspěšný, asi bych to taky zabalil. Můj kamarád to vzdal, právě kvůli tápavému hledání.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 12:38

to dix neboj nejsem vztahovačnej
co se týká první dýmky koupil jsem si ji cca na učnáku a k ní nějakej tabák už ani nevím co to bylo a taky mi to nevydrželo.
před půl rokem jsem dýmku dostal i s tabákem (HD Mango a vanilla) našel jsem si tuhle diskusi a četl a četl ale nenašel jsem to nejdůležitější jednoduché rozdělení tabáku pořád jsem musel přeskakovat na starou dýmku a na tabáky a nakonec jsem stejně nenašel co jsem hledal takže jdu jako většina metodou pokus a omyl (taky už bych začátečníkovi neporadil mm965 na první pokus s latakií ale spíš Presbyterian) a tak jsem si myslel že to bude jednoduché no a co dodat mi jazyky nikdy moc nešly a ten co jsme ho měly povinnej už taky neumím a ani moc stránek o tabáku v něm není.
Ja jsem tady našel spoustu informací moc vám všem za ně děkuji a tohle jsem chtěl zase já udělat pro další co dostanou dýmku nebo si ji chtějí koupit. Myslim že je to i cesta proto jak zkvalitnit to co jste vybudovali.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 16 bře. 2005, 12:42

Simi píše:4dix - já když jsem začínal, tak sem opravdu šel do trafiky a koupil tabák a faju. Druhý tabák jsem koupil na radu trafikantky a nechutnal , podobně třetí.
Jednoduché rozdělení by mi tehdy hodně pomohlo. Kdyby mi profesor na VŠB neporadil HD BB, pátral bych dál a pokud bych byl opět neúspěšný, asi bych to taky zabalil. Můj kamarád to vzdal, právě kvůli tápavému hledání.

ale vovovovotom to koureni dymky je .... jen by me zajimalo proc ti notoricti nehledaci vzdycky kotvi u holger danske???

pro me je koureni dymky o tom, ze mam 20 dymek, a k nim nejakych 16 otevrenych tabaku a kdyz dostanu chut tak si vyberu dymku a tabak, kombinaci ktera presne odpovida aktualnimu stavu chuti, mysli, nalady, pocasi.....stejne tak mam rad zkouseni a hledani novych tabaku, novych chuti atd .... kdybych chtel jen "kourit" tak si koupim krabku cigaret a jdu od toho
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 16 bře. 2005, 12:43

forgi píše: mohlo byť niečo ako:
1- Aromatické zmesy
1.1 - Lahko aromatizované
1.2 - stredne aromatizované
1.3 - silne aromatizované
2, Neutrálne zmesy
2.1 - Virginie
2.2 - Anglické zmesy
2.3 - Dánske zmesy
2.4 - xxxx
3, Latakiové zmesy
3.1 - s nižším podielom L
3.2 - s vyšším podielom L
3.3 - yyyyy


Aco zachovat tři kategorie a k tabákům dát číslo jako známku vyjadřující sílu aroma, nebo podílu lakatie?
Dělit neutrální směsi viz citace, by mi asi nic neřeklo. Bylo by mi jedno odkut ten tabák je a jaký je to typ. Prostě bych chtěl zkusit neutrální tabák. Nic víc. I kdybych si přečetl vše o virginii, anglických směsích atd, nepomohlo by mi to najít ten můj tabák. Stačilo by u těch tabáků uvést co je to za typ. Začátečník ochutná a bude se podle toho orientovat. Když to takhle rozdělíte, je to z mého začátečnického pohledu už 10 kategorií.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Jana » 16 bře. 2005, 12:48

Já jsem evidentně povrchní ne-intelektuál. K první dýmce jsem dostala i tabák a neřešila jsem na netu ani jinde, jestli neexistuje něco lepšího. Až po jistým "vytříbení" chuti v průběhu dalších měsíců jsem byla schopná nadefinovat, co mi sedí a co ne.

Takže čím víc zahltíte neznalého potenciálního dýmkaře skupinama tabáků, tím víc se v tom ztratí. Navíc asi stejně podle přečtený recenze není schopen dopředu vizualizovat svůj zážitek a dle toho si vybrat. Doporučuju skupinu "začátečnických" směsí a pak rozdělení tabáků do cca 5 skupin. Nezapomínejme na to, že u spousty směsí je podíl nebo síly stejně dost subjektivní - já dávám Night Cap normálně i ve větším kotlíku a někdo při něm skoro umírá na infarkt.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 16 bře. 2005, 12:48

Simi píše:
forgi píše: mohlo byť niečo ako:
1- Aromatické zmesy
1.1 - Lahko aromatizované
1.2 - stredne aromatizované
1.3 - silne aromatizované
2, Neutrálne zmesy
2.1 - Virginie
2.2 - Anglické zmesy
2.3 - Dánske zmesy
2.4 - xxxx
3, Latakiové zmesy
3.1 - s nižším podielom L
3.2 - s vyšším podielom L
3.3 - yyyyy


Aco zachovat tři kategorie a k tabákům dát číslo jako známku vyjadřující sílu aroma, nebo podílu lakatie?
Dělit neutrální směsi viz citace, by mi asi nic neřeklo. Bylo by mi jedno odkut ten tabák je a jaký je to typ. Prostě bych chtěl zkusit neutrální tabák. Nic víc. I kdybych si přečetl vše o virginii, anglických směsích atd, nepomohlo by mi to najít ten můj tabák. Stačilo by u těch tabáků uvést co je to za typ. Začátečník ochutná a bude se podle toho orientovat. Když to takhle rozdělíte, je to z mého začátečnického pohledu už 10 kategorií.


rozdel alkoholy do 4 skupin .... pak se ti ocitne plzen 12ka ve stejny skupne jako mexicka corona nebo americkej malinovej sajrajt, k cemu ti to pak je, co ti to rekne o ostatnich napojich z te skupiny kdyz si otevres coronu? ... rekne ti to kulovy, kdyz ti to zachutna tak sahnes po jinym z te skupiny a otevres plzen a zjistis ze ses uplne nekde jinde ... ale to bys zjistil i bez prehledne tabulky

... jina nez aspon zlehka presna kategorizace cehokoliv proste nema smysl, mozna z toho ma clovek lepsi pocit(pocit jistoty), ale rozhodne mu to nepomuze
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 12:49

Simon píše:ale vovovovotom to koureni dymky je .... jen by me zajimalo proc ti notoricti nehledaci vzdycky kotvi u holger danske???

pro me je koureni dymky o tom, ze mam 20 dymek, a k nim nejakych 16 otevrenych tabaku a kdyz dostanu chut tak si vyberu dymku a tabak, kombinaci ktera presne odpovida aktualnimu stavu chuti, mysli, nalady, pocasi.....stejne tak mam rad zkouseni a hledani novych tabaku, novych chuti atd .... kdybych chtel jen "kourit" tak si koupim krabku cigaret a jdu od toho


Ad HD možná že je ho všude plno a každý z prodavačů ho doporučuje
ad 20 dýmek přeci jsi nezačal s tolika dýmkama ale jen s jednou a v ní byl ? :?:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 16 bře. 2005, 12:49

Simon píše:ale vovovovotom to koureni dymky je .... jen by me zajimalo proc ti notoricti nehledaci vzdycky kotvi u holger danske???


- protože mi to zachutnalo jak sviňa. Samozřejmě budu hledat dál, neřekl sem že nic jiného nezkusím. Mimo jiné mi po půl roce zachutnal CELLINY, který jsem před tím vyřadil. :oops: Prosímvás nezatracujte mě pro začátečnické chutě a neznalost sortimentu. :oops:
PS: Roste ve mě chuť zkusit nějaký neutrál a schválně si počkám na vaše rozdělení.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 16 bře. 2005, 12:50

smysl pro zacatecnika ma vybrat nejakych 3-6 tabaku a k nim dat lehkej popis ... a ne resit pro neho cely dostupny(at uz cesky nebo celosvetovy) spektrum tabaku
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků