Návrh - třídění tabáků

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Jste pro vytvoření seznamu dle bigdragonova návrhu?

Ano, taková rukověť bude užitečná
22
79%
Ne, je to zbytečné, komplikované nebo příliš subjektivní
6
21%
 
Celkem hlasů : 28

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 10:01

naprosto s tebou souhlasím a to co jsem tady rozdmýchal mělo sloužit právě proto aby si začátečník mohl vybrat po radě těch nejzkušenějších dýmkařů a počtu pravděpodobnosti (chutná nechutná) ten svůj začátečnický tabák (neutrál aromatik a nebo latakii)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 16 bře. 2005, 10:01

bigdragon píše:
dix píše:a ten kto bude podla teba zaradovat do troch /3/ kategorii te tabaky... :?: Aj ked podla mna je to naprosto nedostacujuca stupnica.
To uz nebude subjektivne....co. :roll:


ale jo bude ale v těch třech kategoriích nám přece jde o nějaký optimální (viz Fenixova a Todíkova kritéria ) startovací tabák pro začátečníky.
a v té nadstavbě na tabaky.cz by mělo jít o to aby se zadalo neutrál a vyběhly neutrály tzn aby mezi něma nebyla latakie jak se stane dnes no a recenze už potom poskytne pole pro diskuze typu tohle já řadím tam a ne tam. Ještě to není dost jasné? :roll:


já souhlasím
tímhle se nám zase celá záležitost dělí na
1. krátký reprezentativní seznam několika začátečnických tabáků, na kterém se většina shodne, v rámci Fora
2. nahrazení dosavadní škály přírodnosti na tabaky.cz novou (pětičlenou viz Prorokova barevná skupina); vylepšení vyhledávání na tabaky.cz
3. Vytvoření českého systému řazení tabáků, které by se mohlo používat v recenzích (pokud je ovšem něco takového potřeba, když v recenzích už každý ten tabák tak jako tak popíše podrobně)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 10:04

to fenix ne nadarmo máš pět hvězdiček ano takhle sformulováno je to pravé ořechové
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 16 bře. 2005, 10:04

dix píše:Napr. moj kamos zacetecnik skoro skoncil svoju kratku dymkarsku karieru prave preto ze zacinal na lacnych aromatikoch...ked som mu napchal Escudo skoro umrel od rozkose
:twisted:


No jo, hezký, dobrý, ale takových exotů, jako tenhle nebo bromdenův kamarád co začínal na Londonu a zachutnal mu, asi nebude reprezentativní množství :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 10:05

bigdragon píše:
dix píše:a ten kto bude podla teba zaradovat do troch /3/ kategorii te tabaky... :?: Aj ked podla mna je to naprosto nedostacujuca stupnica.
To uz nebude subjektivne....co. :roll:


ale jo bude ale v těch třech kategoriích nám přece jde o nějaký optimální (viz Fenixova a Todíkova kritéria ) startovací tabák pro začátečníky.
a v té nadstavbě na tabaky.cz by mělo jít o to aby se zadalo neutrál a vyběhly neutrály tzn aby mezi něma nebyla latakie jak se stane dnes no a recenze už potom poskytne pole pro diskuze typu tohle já řadím tam a ne tam. Ještě to není dost jasné? :roll:


latakia je tez neutral...v zlozeni si precitas ze je v nem latakia.Nevyclenoval by som latakie ako samostatnu kategoriu lebo natural je o casingu a topingu a latakia o druhu tabaku.To by sme mohli dat samostatnu kategoriu aj Vigrinii Burley BC atd.Tak isto ako moze byt aromatik latakia ako aj pure...ne?Neni mi jasne ze chces slona napchat do klietky pre prasa...asi se tam nevejde.Kazdy kto si da namahu trochu so studiom problematiky na nete co sa tabakov tyka bude mat ako taky rozhlad. :idea:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 10:09

už jsem tady několikrát vzpomínal že ne každý začátečník má přehled o sortimentu tabáků v republice( myslím obě půlky) a ne každý dýmkař má dostatečnou znalost angličtiny či jiných jazyků to jen na doplnění proč jsem tenhle littleflame vyvolal :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod seng » 16 bře. 2005, 10:09

No, tak ty dve kategorie nazvete:
1] neutral bez latakie
2] neutral s latakii

O nazev tu nejde. To ze latakie je druh tabaku, takze jeji pridani nezmeni neutralnost smesi tu nejde. Ja jako zacatecnik bych chtel mit moznost latakii co nejjednoduseji vyfiltrovat uz pri prvnim hledani, abych se nahodou nespletl a nekoupil si to (tim se nechci nikoho dotknout :wink: ), aniz bych musel otvirat recenze a koukat na slozeni...
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Fénix » 16 bře. 2005, 10:35

dix píše:latakia je tez neutral...v zlozeni si precitas ze je v nem latakia.Nevyclenoval by som latakie ako samostatnu kategoriu lebo natural je o casingu a topingu a latakia o druhu tabaku.To by sme mohli dat samostatnu kategoriu aj Vigrinii Burley BC atd.Tak isto ako moze byt aromatik latakia ako aj pure...ne?Neni mi jasne ze chces slona napchat do klietky pre prasa...asi se tam nevejde.Kazdy kto si da namahu trochu so studiom problematiky na nete co sa tabakov tyka bude mat ako taky rozhlad. :idea:


Ale no tak, neděláme přesné, ale přehledné třídění. A latakie má natolik specifickou chuť, že jde spíš o aroma než tabák :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod forgi » 16 bře. 2005, 10:53

Mne sa zda že sa to tu zbytočne kmoplikuje. Keď už má byť nejaké delenie, tak by to malo byť najmä pre žudí, čo o tabakoch toho veža nevedia. To nemusia byť iba začiatočníci, ale je mnoho dlhoročných fajkárov, čo nemajú tušenie aký je rozdiel medzi V, B, BC, L, P a pod. Takému človeku asi nič nepovie "anglická zmes" alebo "zmes dánskeho typu" a pod.
Preto by sa k tomu, ako by to malo byť rozdelené mali vyjadrovať najmä takíto žudia. Oni najlepšie vedia čo od toho očakávajú. Myslím že by tu bolo treba dodržať pravidlo KISS ( keep it stupid simple).
Takže myslím, že by delenie mohlo byť niečo ako:
1- Aromatické zmesy
1.1 - Lahko aromatizované
1.2 - stredne aromatizované
1.3 - silne aromatizované
2, Neutrálne zmesy
2.1 - Virginie
2.2 - Anglické zmesy
2.3 - Dánske zmesy
2.4 - xxxx
3, Latakiové zmesy
3.1 - s nižším podielom L
3.2 - s vyšším podielom L
3.3 - yyyyy
takže kliknutím na odkaz aromatické zmesy, by sa ukázali všetky aromatické, pričom by bola možnosť to ešte ďalej selektovať. Takéto delenie sa dá vežmi žahko upravovať a dopĺnať a je prehžadné.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 16 bře. 2005, 10:57

forgi píše:Mne sa zda že sa to tu zbytočne kmoplikuje. Keď už má byť nejaké delenie, tak by to malo byť najmä pre žudí, čo o tabakoch toho veža nevedia. To nemusia byť iba začiatočníci, ale je mnoho dlhoročných fajkárov, čo nemajú tušenie aký je rozdiel medzi V, B, BC, L, P a pod. Takému človeku asi nič nepovie "anglická zmes" alebo "zmes dánskeho typu" a pod.
Preto by sa k tomu, ako by to malo byť rozdelené mali vyjadrovať najmä takíto žudia. Oni najlepšie vedia čo od toho očakávajú. Myslím že by tu bolo treba dodržať pravidlo KISS ( keep it stupid simple).
Takže myslím, že by delenie mohlo byť niečo ako:
1- Aromatické zmesy
1.1 - Lahko aromatizované
1.2 - stredne aromatizované
1.3 - silne aromatizované
2, Neutrálne zmesy
2.1 - Virginie
2.2 - Anglické zmesy
2.3 - Dánske zmesy
2.4 - xxxx
3, Latakiové zmesy
3.1 - s nižším podielom L
3.2 - s vyšším podielom L
3.3 - yyyyy
takže kliknutím na odkaz aromatické zmesy, by sa ukázali všetky aromatické, pričom by bola možnosť to ešte ďalej selektovať. Takéto delenie sa dá vežmi žahko upravovať a dopĺnať a je prehžadné.


zatim nejlepsi myslenka
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2005, 11:01

no až na ty anglické a dánské směsi :?
třeba já nevím co to je a zatím jsem po tom nepátral
Naposledy upravil bigdragon dne 16 bře. 2005, 11:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 16 bře. 2005, 11:01

Simon píše:
forgi píše:Mne sa zda že sa to tu zbytočne kmoplikuje. Keď už má byť nejaké delenie, tak by to malo byť najmä pre žudí, čo o tabakoch toho veža nevedia. To nemusia byť iba začiatočníci, ale je mnoho dlhoročných fajkárov, čo nemajú tušenie aký je rozdiel medzi V, B, BC, L, P a pod. Takému človeku asi nič nepovie "anglická zmes" alebo "zmes dánskeho typu" a pod.
Preto by sa k tomu, ako by to malo byť rozdelené mali vyjadrovať najmä takíto žudia. Oni najlepšie vedia čo od toho očakávajú. Myslím že by tu bolo treba dodržať pravidlo KISS ( keep it stupid simple).
Takže myslím, že by delenie mohlo byť niečo ako:
1- Aromatické zmesy
1.1 - Lahko aromatizované
1.2 - stredne aromatizované
1.3 - silne aromatizované
2, Neutrálne zmesy
2.1 - Virginie
2.2 - Anglické zmesy
2.3 - Dánske zmesy
2.4 - xxxx
3, Latakiové zmesy
3.1 - s nižším podielom L
3.2 - s vyšším podielom L
3.3 - yyyyy
takže kliknutím na odkaz aromatické zmesy, by sa ukázali všetky aromatické, pričom by bola možnosť to ešte ďalej selektovať. Takéto delenie sa dá vežmi žahko upravovať a dopĺnať a je prehžadné.


zatim nejlepsi myslenka


taky se mi to líbí

* ale na těch jednotlivých kategoriích bych ještě zapracoval
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 16 bře. 2005, 11:04

forgi píše:Mne sa zda že sa to tu zbytočne kmoplikuje. Keď už má byť nejaké delenie, tak by to malo byť najmä pre žudí, čo o tabakoch toho veža nevedia. To nemusia byť iba začiatočníci, ale je mnoho dlhoročných fajkárov, čo nemajú tušenie aký je rozdiel medzi V, B, BC, L, P a pod. Takému človeku asi nič nepovie "anglická zmes" alebo "zmes dánskeho typu" a pod.
Preto by sa k tomu, ako by to malo byť rozdelené mali vyjadrovať najmä takíto žudia. Oni najlepšie vedia čo od toho očakávajú. Myslím že by tu bolo treba dodržať pravidlo KISS ( keep it stupid simple).
Takže myslím, že by delenie mohlo byť niečo ako:
1- Aromatické zmesy
1.1 - Lahko aromatizované
1.2 - stredne aromatizované
1.3 - silne aromatizované
2, Neutrálne zmesy
2.1 - Virginie
2.2 - Anglické zmesy
2.3 - Dánske zmesy
2.4 - xxxx
3, Latakiové zmesy
3.1 - s nižším podielom L
3.2 - s vyšším podielom L
3.3 - yyyyy
takže kliknutím na odkaz aromatické zmesy, by sa ukázali všetky aromatické, pričom by bola možnosť to ešte ďalej selektovať. Takéto delenie sa dá vežmi žahko upravovať a dopĺnať a je prehžadné.


Pěkné.
Místo xxxx dát V+P (to jediné mi tam dost chybí), a možná místo yyyy dát latakiové směsi s perique (ale na tom až tak nesejde), a jsem pro.
Forfi velmi vtipně řeší zásadní bolest těch stupnic, tj co je a není aromatik. Anglický neutrál je anglický neutrál ( :wink: ), a MBčka (Vno1, DT, Harmony, Club) lze vcelku přesně označit jako neutrály dánského typu :lol:
Začátečníkům lze obecně říct vybírejte si z dánských neutrálů či lehkých aromatiků, podle síly (slabší) a podrobností o chuti v recenzích, a začátečník už bude volit třeba mezi pěti-deseti tabáky. Dobré.
Tohle se mi už líbí.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Todík » 16 bře. 2005, 11:15

Jo, jo, taky bych Forgiho dělení dal svůj hlas. i když začátečníkům termíny "Anglická směs" či "Dánská směs" naprosto nic neřekne a jednoznačně je vyloučí z výběru.
Stejně tak jim nic neřekne zkratka V+P. :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 11:55

boooze...a ze vacsina dymkarov sa grupuje z intelektualov :twisted:
Sorry ale podla toho co tady proctu bigdragon by sa mal asi informovat priamo v mostexe tam by mu poradili nejlepe... :idea:
Ja aby som nezabudol...co takhle delit delenie na zaciatocnicke/bez znalosti zakl. terminov a sv. jazyka/ a delenie pre dymkarov podla bromdena/kere asi bolo pri trochu uprave najlepsie/
:D :twisted:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 návštevníků