Diskuse o urovni Fora

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Příspěvekod Šimi » 25 črc. 2005, 20:17

A co takhle určit pár místností, kde budou jen věcné příspěvky. Žádní smajlíci a jednoslovné poznámky apod. Tyto pročistit a bude.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 25 črc. 2005, 21:10

Šimi píše:A co takhle určit pár místností, kde budou jen věcné příspěvky. Žádní smajlíci a jednoslovné poznámky apod. Tyto pročistit a bude.


typicke polovicate reseni, ktere nic neresi
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 25 črc. 2005, 21:35

Panove. Vy kdo mne znate, tak vite, ze jsem take pro demokraticke reseni vsech problemu. Myslim si ale, ze stejne tak jako v threedu o klubove dymce, tak i v tomto problemu se nikdy nedohodneme na kompromisu. Kazdy ma proste jiny nazor a chtel by forum trochu predelat upravit po svem.
Jak jsem si zde jiz vsiml, tak kdyz je jakykoliv dlouhodoby problem, tak konecne slovo ma vzdy Fenix. Nechte i na nem konecne rozhodnuti a uvidime, co to casem udela. Jak jiz jsem drive citoval. Mozna by to vyresilo nejake rozdeleni fora na 2 casti:
1) cast odborna ( co sem dame je otrazka diskuse )
2) cast pokec o vsem

Ale opakuji. Je to jen muj nazor, ktery tu byl jinymi slovami jiz tez nekolikrat recen.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Nevill » 25 črc. 2005, 21:50

Nebo by tu byla možnost nechat forum vcelku, ale pouze klasifikovat jednotlivá témata dle "odbornosti" podobně jako na Nyxu (odborné, poloodborné apod.)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 25 črc. 2005, 21:55

Nevill píše:Nebo by tu byla možnost nechat forum vcelku, ale pouze klasifikovat jednotlivá témata dle "odbornosti" podobně jako na Nyxu (odborné, poloodborné apod.)


nyx bych fo toho netahal, to neni dobrej vzor :twisted:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Nevill » 25 črc. 2005, 22:05

Simon píše:
nyx bych fo toho netahal, to neni dobrej vzor :twisted:


Klídek, jenom takovej návrh... :wink: Ty ten Nyx (nebo snad samotného Nyxe?) nějak nemáš rád, co...? :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 25 črc. 2005, 22:34

Nevill píše:
Simon píše:
nyx bych fo toho netahal, to neni dobrej vzor :twisted:


Klídek, jenom takovej návrh... :wink: Ty ten Nyx (nebo snad samotného Nyxe?) nějak nemáš rád, co...? :P


no travil sem cas na mamediich/mageu, takze asi tak je to s nyxem :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 26 črc. 2005, 00:02

No teda :roll:

Po dnesnich prispevcich musim zcela souhlasit s Fenixem. V par vecech ma "druha strana" logicke argumenty, ovsem to co predvadi ted je uz trochu moc. Mluvite o foru, jako kdyby uz bylo zcela rozpadle a shnile. Lubovy duvody trochu chapu, i kdyz teorie o nepritomnosti "dymkarskych osobnosti" je imho z vetsi casti nesmysl (je to spis jak pise Fenix - kvuli jejich vztahu k internetu). Stejne tak deleni jake nam priblizuje Simon by asi situaci spise zkomplikovalo a bylo ve funkcnosti krokem zpatky - volny pokec a na druhe strane striktni odborne forum. A kdo myslis ze by do odborneho fora prispival . . . . asi tak jen Lubo, ovsem ani ten neni bezedna studnice. A pochybuji, ze by sem diky noveho systemu hned zavitali vsichni Jirsove, Krskove apod. Spis by to lidi znechutilo a odesli by a ten zbytek by vedl normalni pokec o dymkach ve "volne" casti, kde by mel uplne stejnou formu jako ted. A odborny pokec by zel prazdnotou . . .

Simone - moc te nechapu. Tvoje chovani vuci predsedovi a ostatnim komentovat nebudu (to je vsem jasne), ovsem ty zmeny nazoru - to je neco. V informativni casti prisna pravidla - jen informace. To rika ten, kdo se doted chova presne naopak. Ve spojitosti s tvymi nedavnymi vylevy ohledne mazani prispevku (v ciste informativnich threadech podotykam, ne off-topicich, proto taky byly smazany) pusobi vse co pises (alespon pro me) velmi smesne. Ja se vzdy snazil na foru zavest trochu poradek a byt striktni v mezich normy - a tve jednani a reakce byly vzdy presne v opacnem duchu. A ty ted prijdes s takovym napadem . . . . nezlob se, ale tve navrhy proto nemuzu brat vubec vazne. Spis mi to pripada jako dalsi rozmarilost z tve strany, akorat zpusob jak sebe pobavit.

Fenix ma urcitou vizi a ta se mi libi . . . vcetne tohoto fora. Zatim jeho rozhodnuti byla vzdy spravna - pokud se nekdy forum z jeho vule zmeni, bude to urcite k lepsimu. Dovolim si pochybovat, ze by souhlasil s tim, co se tady prosazuje ve forme, jakou prezentujete. Je totiz prehnana. Mi osobne tato diskuse dost vadi, je dalsi ze zcela zbytecnych a navic prisernych. Misto podnetnych rad, ktere by veci prospely, se tady mala skupinka snazi prosadit nesmyslne vize nehlede na nazory ostatnich . . . . a to jeste neberu v potaz, ze jedna cast skupinky se tady spise pouze bavi . . . .

Pokud neco uroven fora snizuje, tak to zdaleka nejsou novacci ci tisic threadu plnych jednoslovnych odpovedi (ktere jsou,Lubo, spise prinosem - v rozumne mezi samozrejme, ale nezda se mi, ze ta by nekdy byla prekrocena) - ale spise diskuse podobneho typu jako je tato. Hadani se, totalni netolerance a neucta k dopisovatelum s opacnym nazorem - cehoz vrcholem je toto aplikovane i na Fenixe (vsichni vi o kom mluvim).

Uz toho mam vazne dost . . . jestli bych nekdy mel byt striktnejsi, tak budu v techto pripadech, kdy takove diskuse brzy skonci smazanim v zarodku. A ti, kterym to bude vadit, si mohou stezovat treba u sousedky . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod LUBO » 26 črc. 2005, 07:02

ja nie som za nejake radikalne zmeny. ani som to nikde nespominal. ja som sa len snazil pochopit, o com to vlastne pisal Dix, preco tu uz nie je Jana, Todik, Harel, Imagoo, Vitsoft, Peter Urbancik,...............mozno maju uplne ine dovody a mozno sa v niecom trafil Dix do cierneho. mozno sa roztrhlo vrece s novo zakladanymi miestnostami a pre kazdu druhu otazku sa nedavno otvarala nova miestnost, co zakladne miestnosti potlacilo uplne dozadu, az si ich uz nikto nevsimne, lebo su uz na druhej strane, cize dole musis stlacit dvojku a zrazu si na druhej stranke hlavnej temy a pozeras, ako mucha Puk, ake miestnosti tu boli. takze moja mienka je napriklad, ze sa velmi lahkomyselne zakladaju nove miestnosti bez toho, aby si zakladatel presiel vsetky a skontroloval, ci sa tu uz taka miestnost nevyskytuje. ja som napriklad za celu svoju pritomnost tu zalozil, zda sa mi, len dve. Forum priatelov tvorby svetovych majstrov a miestnost o navsteve Rainera barbiho, kde som chcel zistit vase nazory na timing a vobe zaujem o akciu. ak tam je este nejaka, ako napriklad o veltrhu v Dortmunde a je pri nej moje meno, tak to som nezalozil ja, ale moderator a priradil k nej moje meno.
ako hovorim, nic radikalne som nepovedal a naposledy som pouzil citat Fenixa, s ktorym som suhlasil. a to, ze sa tu aj v dolezitych miestnostiach znizuje ich uroven vselijakymi uplne zbytocnymi poznamkami, alebo dlhym zotrvavanim mimo temy. no a to je vsetko. keby mi to vsetko islo na nervy, tak by som tu uz nebol, ako ti hore vymenovani. ja si najdem to svoje, pretoze mam rychle pripojenie a som stale na pocitaci, aj ked asi polovicu tem uz neotvaram.
co sa tyka internetu, neverim, ze by napriklad pan Krska a Jirsa nechodili na internet. a ini publicisti, ktori sa zucastnovali tvorby casopisu Briar. kazdy profesional sa zaujima o to, co sa deje v jeho odbore a hlavne na jeho odbytisti. podla toho moze korigovat svoje tvorcie zamery. lahsie si vytvara predstavu, co chce trh a akym smerom sa to vsetko ubera.
mozno som tu ukazku roznych nevypovedajucich prispevkov mohol prezentovat trochu inac, su aj ine, tieto by sa dali skor priradit do miestnosti mam novu fajku, kde to este je v poriadku. ale nieco podobne sa vyskytuje aj v inych miestnostiach, prejdete celu stranu odhora az nadol a len taketo prispevky. to je to, co som citoval slovami fenixa, ze

Fenix napsal:

ze se klicove informace ztraceji v halde mene zajimavych az trashovych prispevku.

ako na to, to si netrufam povedat a ani sa do toho miesat, nie som nejaky mudrc a naozaj ani bezodna studnice, na ktoru som sa nikdy nehral a casto som napisal aj omyl, k comu som sa aj potom priznal. najcastejsie sa mi podari prekrutit mena, kedze ich pisem spamati a tu mam dost zlu.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Simon » 26 črc. 2005, 08:02

piter píše:No teda :roll:


sed v koutku a soupej nohama kdyz mluvi dospely ... a nejses schopnej pobrat myslenky co litaji kolem :)

jirsa a spol sem prijdou, pokud se bude resit "nosne" tema a "jednoslovnych" prispevku bude 0. proste prijde vecer a projde si 4 zrovna aktivni temata s nejakyma 20ti prispevkama k veci....ale to uz se opakuju, psal sem to uz nekolikrat ze je proste treba jasne oddelit zabavu a prispevky k veci, a to jasne znamena opravdu jasne.

mmch tohle deleni je dobre pro kazdeho novacka na foru, prvne cte prispevky o dymkach a jak se zabydli tak muze(a nemusi) prejit do klubove zabavy
Naposledy upravil Simon dne 26 črc. 2005, 08:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Robur » 26 črc. 2005, 08:04

Přátelé (skoro se mi chce napsat bratři)
už se téměř bojím sem něco napsat abych nezahlcoval fórum balastem, ani mi jako nováčkovi nepřísluší něco hodnotit atd., ale nemůžu si pomoct, poněvač mám tohle fórum rád. CHtělbych podotknout 2 věci:
1) podepisuju, co tady psali Fénix a Piter
2) k zahlcenosti fóra bych měl možná návod, jak to řeším já -objevil jsem úžasné tlačítko Zobrazit příspěvky od poslední návštěvy, po kliknutí se otevře seznam threadů s novými příspěvky a z těch si vyberu pár threadů, které mě zajímají (nečtu zdaleka všechno),otevřu si je v nových panelech (vExploreru v nových oknech) a stačí mi na pročtení nových věcí pár minut. Nemusím se ničím prokousávat hodiny. A ani nečekám, že se v tak úzké oblasti, jako jsou dýmky, objeví denně několik ohromných odborných objevů. Mám pocit, že se tady v této diskusi IMHO vyrábí umělý problém.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Milan Zabloudil » 26 črc. 2005, 09:51

Pánové moderátoři, admini atd ... nemohli by jste tyto věci řešit pomocí mailu, myslím si, že toto není klubová diskuze a nevypadá velmi dobře, když pár lidí kteří mají dávat toto fórum dohromady na sebe štěká. Navíc uživatelé budou pracovat s tím, co uděláte, tak se dohodněte jal to má vypadat a udělejte to.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 26 črc. 2005, 09:54

Milan Zabloudil píše:Pánové moderátoři, admini atd ... nemohli by jste tyto věci řešit pomocí mailu, myslím si, že toto není klubová diskuze a nevypadá velmi dobře, když pár lidí kteří mají dávat toto fórum dohromady na sebe štěká. Navíc uživatelé budou pracovat s tím, co uděláte, tak se dohodněte jal to má vypadat a udělejte to.


diskusi tady sem zacal schvalne a presne proto, aby nazoru na vec padlo vic
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 26 črc. 2005, 10:02

Úplně souhlasím s Roburem. Nejvíc mně, Simone, mrzí ty Tvoje osobní invektivy směrem k piterovi a Fénixovi - víš co mám na mysli - ty kidy o šoupání nohama, o tom, že se chlapec (Fénix) musí naučit přesně vyjadřovat, a plno dalších. Přijde mi to nedůstojné, a hlavně úplně zbytečné :( Lubo má jistě v něčem pravdu, a já jsem přesvědčený, že se určitě dá najít nějaké řešení i pro tu více "odbornou" část členů, ale jak říká Fénix, je to HLAVNĚ o lidech. A to, co tady předvádíš, je toho důkazem. Opravdu si myslíš, že řešení může spočívat v tom, že něco vymyslíš, a pak to přes mrtvoly prosazuješ, s tím, že když se to někomu nelíbí, tak ho akorát schazuješ, a útočíš na něj? Takhle se podle mně nedá ničeho dobrat ani ve slepičárně, ale na tomhle fóru mně to mrzí tím víc, že o jeho úrovni mám přeci jen nějaké mínění. Opravdu bych řekl, že jestli něco jeho úroveň snižuje, tak jsou to hlavně takovéhle výlevy....
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 26 črc. 2005, 10:05

Opravdu, čím víc o tom přemýšlím, tím víc mi dochází, jak velkou má Fénix pravdu. Je to JENOM O LIDECH. Fórum může mít jenom takovou úroveň, jakou mají lidi, kteří ho navštěvují. Až takhle prostý to je.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 133 návštevníků