Diskuse o urovni Fora

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Příspěvekod GtW » 13 srp. 2005, 07:39

Fénix píše:
GtW píše:mimochodem.. ted se koukam, ze nejvice tu bylo 23 uživatelů dne čt červenec 14, 2005 14:14... kde jsou ty doby, kdy jsme tu poradali online party? co udelat online session za ucelem prolomeni tohoto cisla?

15.8.2005 19:00 - zkusme se presvedcit, kolik aktivnich ucastniku toto forum ma... kdo muze, at se ukaze treba i trhneme rekord! prvni online akce kterou jsem svolal se docela setkala s uspechem (a je to mozna i ten rok zpet) a maximalni pocet byl prolomen.. co to nezkusit znovu?


bez chatu to je jaksi smutně samoúčelné


alespon dokazeme, ze je potreba;-) a navic aspon muzeme psat jeden pres druheho do vsech moznych i nemoznych mist;-) nebo to muzeme brat jako minutu ticha za starou dymku tk... sejdeme se, vsichni se v danou hodinu prihlasime, chvili nebudem nic delat a pak pujdem jinam;-)
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Fénix » 23 srp. 2005, 15:38

Simon píše:
Fénix píše:
Simon píše:taky di do vole prdele lamo :wink:


kua Simone, proč ty to musíš vždycky tak hrotit? Úplně normální debata, pár příspěvků dál všechno vysvětluješ racionálně v klidu, ale takovouhle prasárnu si prostě nemůžeš odpustit :?: Třeba pro dobro Fora, aby se tu nemusel člověk bát něco napsat a nevyháněl jsi odsud lidi? Tyhle věci si klidně mysli, piš si je do blogu nebo kua cokoliv, to ti nikdo nebere, ale neplácej to tady :roll:


pac kdyz to nevyhrotim tak je o tom 40 stranek reci o nicem, takto se to zvladne na 1 az 2 :)


No jo, ale kdyby každá diskuse ve které s tebou někdo nesouhlasí končila díky větě jdi do prdele tak by to snad nemohlo těšit ani tebe :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 23 srp. 2005, 16:38

Fénix píše:
Simon píše:
Fénix píše:
Simon píše:taky di do vole prdele lamo :wink:


kua Simone, proč ty to musíš vždycky tak hrotit? Úplně normální debata, pár příspěvků dál všechno vysvětluješ racionálně v klidu, ale takovouhle prasárnu si prostě nemůžeš odpustit :?: Třeba pro dobro Fora, aby se tu nemusel člověk bát něco napsat a nevyháněl jsi odsud lidi? Tyhle věci si klidně mysli, piš si je do blogu nebo kua cokoliv, to ti nikdo nebere, ale neplácej to tady :roll:


pac kdyz to nevyhrotim tak je o tom 40 stranek reci o nicem, takto se to zvladne na 1 az 2 :)


No jo, ale kdyby každá diskuse ve které s tebou někdo nesouhlasí končila díky větě jdi do prdele tak by to snad nemohlo těšit ani tebe :D


:lol: :lol:
zase tak casto to nepouzivam ... a v tomhle pripade tim diskuse neskoncila, vojtech mne poslal do prdele klasickym ceskym zpusobem, ja jeho na ferovku, on to nerozdejchal, ja jo, z myho pohledu v tom problem nevidim :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Honzk » 24 srp. 2005, 08:44

...taxem si pročítal toto téma a napadlo mě, že sem napíšu jednu moji zkušenost, třeba bude k něčemu dobrá....

Byl sem členem podobnýho diskuzního fóra - týkalo se to chemie, speciálně jednoho druhu energetických materiálů a probíhalo to tím způsobem, že na začátku se diskutovalo a vyměňovaly zkušenosti, probírala odborná literatura, prostě rozsáhlá diskuze. Postupem času začalo být vše řečeno, vše napsáno a vše prodiskutováno, takže nakonec zůstala diskuse pouze o obyčejnejch každodenních záležitostech ze života, prostě kecání. Ti co přišli noví, si přečetli archiv a už se nemuseli na nic ptát. Tím ale bohužel nemohli chemii jakoby "objevovat znovu" a diskutovat o ní, protože vše již bylo ..... viz výše. Jediný co zůstalo v tématu a zajímavý byly diskuze o tom, co kdo vyzkoušel a jaký to bylo.

Na dýmce.net nastane jednou čas, kdy bude již vše řečeno...viz výše, a zůstanou pouze témata, který sou buď o každodenním tlachání, anebo o novejch věcech jako jsou nový tabáky, dýmky a podobně, ale diskuse o nacpávání tabáku a opravách dýmek a všech těchto odborných tématech již navždy ustanou. To je nevyhnutelnej osud každýho "odbornýho" fóra.
Proto rozhodně nečekám že se něco změní přísným moderováním některých témat. Fórum se vyvíjí a není možný nastolit nějakej setvalej optimální stav.

Takže nakonec bude fórum vypadat tak, jakoby skupina lidí kecala normálně o každodenních záležitostech se zaměřením na dýmky a na stole ležela obrovská kniha plná veškeré teorie dýmek. Novej příchozí si bude muset napřed prostudovat celou hnihu a pak se přidá do diskuze o každodenních záležitostech pač nebude mít důvod se ptát na odbornosti, když jsou v knize.

A z tohoto důvodu má pro mě fórum v tomto stavu jedinej hlavní důvod - poznat osobně na srazech lidi, kteří rádi dýmají, a se kterejma si budu rozumět a třeba začně dlouhodobý kamarádství. Mám sqělou zkušenost z toho chemickýho fóra - skupinu lidí se kterou dvakrát do roka pořádáme akce, bečky a pdobně a všichni si mají stále co říct, protože mají společnej koníček. Co víc si může člověk přát ? A co taky jinýho od fóra, kde již vše odobrné bylo řečeno očekávat ?

Sorry, že je to tak dlouhý, ale víc toho nebude :oops:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 24 srp. 2005, 09:00

vela pravdy si povedal. je to tak. a tie nase spolocne akcie a ucast na sutaziach je potom to velke obohatenie, ktore nam forum umoznilo. ovsem urcite moznosti tu este su: kedze stale sa objavi nejaky novy clanok napriklad v casopise Pipe&Cigar a inych, je tu moznost doplnania informacii ich prekladom s povolenim autora, dalej reportaze z ciest a navstev vyrobcov, sutazi, atd... no a priebezne sledovanie vyvoja tvorby, atd, ako si napisal.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod mirek » 24 srp. 2005, 09:07

Honzk píše:
Na dýmce.net nastane jednou čas, kdy bude již vše řečeno...viz výše, a zůstanou pouze témata, který sou buď o každodenním tlachání, anebo o novejch věcech jako jsou nový tabáky, dýmky a podobně, ale diskuse o nacpávání tabáku a opravách dýmek a všech těchto odborných tématech již navždy ustanou. To je nevyhnutelnej osud každýho "odbornýho" fóra.
Proto rozhodně nečekám že se něco změní přísným moderováním některých témat. Fórum se vyvíjí a není možný nastolit nějakej setvalej optimální stav.


Máš pravdu, taky mám podobnou zkušenost, ale to moderování by mělo spíš přispět k tomu, aby se nově příchozí byl schopen vůbec zorientovat. Zrovna nedávno v threadu "Filtry" byla krásná ukázka dokonale ukryté informace. Druhý extrém je, když přijde nováček a napíše "nechce mi to hořet, co mám dělat?" a čeká, že třeba Lubo nechá rozepsaný mail Barbimu a začne se usilovně pídit, proč to nováčkovi nechce hořet. Trošku se to, i když velmi vzdáleně, podobá problematice popsané tady. Možná, že by se upravené fragmenty tohoto textu daly použít i na tomto fóru.
Věřím ale, že toto jsou dva extrémy, a že život na fóru dokáže trvale oscilovat někde uprostřed.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Honzk » 24 srp. 2005, 09:26

mirek píše:Máš pravdu, taky mám podobnou zkušenost, ale to moderování by mělo spíš přispět k tomu, aby se nově příchozí byl schopen vůbec zorientovat. Zrovna nedávno v threadu "Filtry" byla krásná ukázka dokonale ukryté informace. Druhý extrém je, když přijde nováček a napíše "nechce mi to hořet, co mám dělat?" a čeká, že třeba Lubo nechá rozepsaný mail Barbimu a začne se usilovně pídit, proč to nováčkovi nechce hořet. Trošku se to, i když velmi vzdáleně, podobá problematice popsané tady. Možná, že by se upravené fragmenty tohoto textu daly použít i na tomto fóru.
Věřím ale, že toto jsou dva extrémy, a že život na fóru dokáže trvale oscilovat někde uprostřed.


Souhlas, navíc je zde taky otázka přístupu - někdo jde na fórum protože prahne po informacích, někdo proto, že si chce pokecat se "spřízněnými dušemi", dokonce se to dá upřesnit, že nováček napřed prahne po informacích a až je nabyde, touží po tom druhým. Navíc je zde nevyhnutelná, řekl bych skoro fyzikální závislost, II. termodynamická věta :lol:, podle které se řídí všechno platí i zde - vše spěje do neuspořádanosti v závislosti na čase - čím dýl fórum existuje, tím je v něm víc témat a víc příspěvků a tím je to víc neuspořádané a míň přehledné a tím víc úsilí bude stát udržení stabilního stavu (anebo : chceme stabilní fórum, ano, ale úsilí pro udržení stability bude narůstat s časem). Nelze to ovlivnit.

... a proto jsem chtěl zdůraznit naprosto sqělou vlastnost internetových diskuzí - umožňují potkat lidi se stejnými zájmy který by člověk bez internetu nikdy v životě nepotkal, pokud je toto splněno, ostatní záležitosti jsou detaily....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Honzk » 24 srp. 2005, 09:31

LUBO píše:... kedze stale sa objavi nejaky novy clanok napriklad v casopise Pipe&Cigar a inych, je tu moznost doplnania informacii ich prekladom s povolenim autora, dalej reportaze z ciest a navstev vyrobcov, sutazi, atd... no a priebezne sledovanie vyvoja tvorby, atd, ako si napisal.


přesně, smysluplné diskuse budou vždy jen o nových věcech, které se aktualizují, objevují, to je "vzduch pro plíce" tohoto fóra :smoke5:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rubenstein » 24 srp. 2005, 09:40

[
    quote="Honzk"]...taxem si pročítal toto téma a napadlo mě, že sem napíšu jednu moji zkušenost, třeba bude k něčemu dobrá....

    Byl sem členem podobnýho diskuzního fóra - týkalo se to chemie, speciálně jednoho druhu energetických materiálů a probíhalo to tím způsobem, že na začátku se ..............

Tak to bych dal na prvni stranku te "KNIHY". Osobne jsem po prichodu do Prahy kontatoval dymku.net prave proto ze mi chybela dymkarska spolecnost. A musim rict ze me ocekavani plni. Takze diky. Dymkari opet nezklamali. :D
    Uživatelský avatar
    Rubenstein
    Zasloužilý člen pipE-clubu
    Zasloužilý člen pipE-clubu
     
    Příspěvky: 1130
    Věk: 51
    Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
    Bydliště: Praha

    Příspěvekod Taurendil » 29 srp. 2005, 09:28

    Hmmm.....

    Poviem to vseobecne. V poslednej dobe tu zial z technickych pricin niesom tak casto ako onehda. Vzdy ked sem ale prijdem, pytam sa, preco som vlastne prisiel. Otvaram thready v ktorych je X novych prispevkov, ktore su skutocne o hovnu. Je tu zopar hosti, ktory pravdepodobne citia potrebu vyjadrit sa ku vsetkemu a pokial mozno hned. Zial, obcas sa vyplati pouzivat prv hlavu, potom prsty. No a takyto hostia potom svojimi prispevkami podvedome uvolnuju aj inych, k debate, ktora tym padom viac a viac ide mimo misu.
    Imho je forum a klub prilis liberalne a ak ma v buducnosti padnut na hubu, bude to prave kvoli tomu. Prijde kto chce, napise co chce a my to berieme ako okay. Som zastanca systemu RTFM (Read The Fucking Manual), resp. RTFD (Read The Fucking Dymka.net/.tk), ktory tu nefunguje. Problem novacikov je ten, ze najprv pisu, potom citaju. Na kazdom fore som sa zatial riadil presnym opakom a vzdy to bola a je ta najlepsia cesta. Otazne je, ako zariadit, aby to ludia, resp. novacikovia pochopili. Dnesnym systemom (ktory mi pripada ako - cim viac mas prispevkov, tym viac hviezdiciek) len povzbudzujeme k novacikom, aby boli taky aky su.

    Ad urazanie sa - vyjadrim sa len k tomu predpokladu, ze stary hostia odchadzaju kvoli nemu. Nepamatam si, zeby v casoch, ked diskusia bola skutocne o niecom, ludia odchadzali. Takze nejake odchadzanie kvoli urazkam......ale pani, to nemyslite vazne. Vieme vsetci, kedy sa stari hostia pomaly zacali stracat.

    Konecne riesienie? Tazko povedat. Najprv spravit poriadok, potom jasne a nekompromisne pravidla. A nasledne byt na nespratnikov velmi, velmi zly. Ano sme na internete, ano, mame demokraciu........bla bla bla......ak chcete mat Internetove Diskusne Forum, ktore za nieco stoji, tak za a) sukromne pre par osob, za b) z velmi prisnym rezimom a velmi zlymi moderatormi. Som moderator na inom, vacsom fore ako je toto uz cez 4 roky a viem, ako to chodi. Inak sa to imo neda.
    Howgh!
    Uživatelský avatar
    Taurendil
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
     
    Příspěvky: 382
    Věk: 37
    Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
    Bydliště: Bratislava

    Příspěvekod mirek » 29 srp. 2005, 10:00

    Taurendil píše:Imho je forum a klub prilis liberalne a ak ma v buducnosti padnut na hubu, bude to prave kvoli tomu. Prijde kto chce, napise co chce a my to berieme ako okay. Som zastanca systemu RTFM (Read The Fucking Manual), resp. RTFD (Read The Fucking Dymka.net/.tk), ktory tu nefunguje. Problem novacikov je ten, ze najprv pisu, potom citaju. Na kazdom fore som sa zatial riadil presnym opakom a vzdy to bola a je ta najlepsia cesta.

    Taurendil píše:
    Konecne riesienie? Tazko povedat. Najprv spravit poriadok, potom jasne a nekompromisne pravidla. A nasledne byt na nespratnikov velmi, velmi zly. Ano sme na internete, ano, mame demokraciu........bla bla bla......ak chcete mat Internetove Diskusne Forum, ktore za nieco stoji, tak za a) sukromne pre par osob, za b) z velmi prisnym rezimom a velmi zlymi moderatormi. Som moderator na inom, vacsom fore ako je toto uz cez 4 roky a viem, ako to chodi. Inak sa to imo neda.
    Howgh!


    To, že je fórum liberální, považujil za jeho přednost. Jsem rád, že jsem mohl přijít a nikdo na mě nekřičel "RTFM!", i když by po mém prvním dotazu mohl. Proto se snažím nováčky, kteří se rozkoukávají a mají "blbé" otázky, nasměrovat a přimět k vlastní aktivitě spíš přátelsky. Ano, fórum potřebuje přísné moderátory, ale přísné spíš na ty, kteří si říct nedají, jinak by moderátor měl být pro nováčka spíš "starší" zkušenější kamarád, jehož doporučení je vhodné brát vážně.
    Naposledy upravil mirek dne 29 srp. 2005, 10:44, celkově upraveno 1
    Uživatelský avatar
    mirek
    Emeritní administrátor
    Emeritní administrátor
     
    Příspěvky: 1918
    Věk: 62
    Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
    Bydliště: Ostrava

    Příspěvekod bigdragon » 29 srp. 2005, 10:28

    jak ven ze začarovaného kruhu :?:

    1 - vytvořit přehlednou a jednoduchou FAQ databázi pro absolutní nováčky kde najdou většinu odpovědí na to jak např. nacpat dýmku, zapálit dýmku, vybrat dýmku, atd.
    2 - v návaznosti na bod 1 neumožnit zakládat nováčkům thready.
    3 - členství v klubu podmínit vyplněním všech políček v profilu.
    4 - postupně zredukovat počet threadů na únosnou mez cca 20 v sekci
    5 - možnost jednoduše označit jako přečtené sekce s balastem a ty nezobrazovat ve výpisu nových příspěvků

    víc mě nenapadá :oops:
    Uživatelský avatar
    bigdragon
    Emeritní moderátor
    Emeritní moderátor
     
    Příspěvky: 8842
    Věk: 61
    Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
    Bydliště: Přerov

    Příspěvekod Fénix » 29 srp. 2005, 10:46

    bigdragon píše:jak ven ze začarovaného kruhu :?:

    1 - vytvořit přehlednou a jednoduchou FAQ databázi pro absolutní nováčky kde najdou většinu odpovědí na to jak např. nacpat dýmku, zapálit dýmku, vybrat dýmku, atd.
    2 - v návaznosti na bod 1 neumožnit zakládat nováčkům thready.
    3 - členství v klubu podmínit vyplněním všech políček v profilu.
    4 - postupně zredukovat počet threadů na únosnou mez cca 20 v sekci
    5 - možnost jednoduše označit jako přečtené sekce s balastem a ty nezobrazovat ve výpisu nových příspěvků

    víc mě nenapadá :oops:


    nesouhlasím s ničím kromě 1) :)
    Uživatelský avatar
    Fénix
    Vicepresident pipE-clubu
    Vicepresident pipE-clubu
     
    Příspěvky: 19464
    Věk: 40
    Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
    Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

    Příspěvekod bigdragon » 29 srp. 2005, 10:48

    Fénix píše:
    nesouhlasím s ničím kromě 1) :)


    no aspoň něco :)
    Uživatelský avatar
    bigdragon
    Emeritní moderátor
    Emeritní moderátor
     
    Příspěvky: 8842
    Věk: 61
    Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
    Bydliště: Přerov

    Příspěvekod Simon » 29 srp. 2005, 11:49

    Fénix píše:
    bigdragon píše:jak ven ze začarovaného kruhu :?:

    1 - vytvořit přehlednou a jednoduchou FAQ databázi pro absolutní nováčky kde najdou většinu odpovědí na to jak např. nacpat dýmku, zapálit dýmku, vybrat dýmku, atd.
    2 - v návaznosti na bod 1 neumožnit zakládat nováčkům thready.
    3 - členství v klubu podmínit vyplněním všech políček v profilu.
    4 - postupně zredukovat počet threadů na únosnou mez cca 20 v sekci
    5 - možnost jednoduše označit jako přečtené sekce s balastem a ty nezobrazovat ve výpisu nových příspěvků

    víc mě nenapadá :oops:


    nesouhlasím s ničím kromě 1) :)


    ok .... tak jedeme dal :lol:
    Uživatelský avatar
    Simon
    ban
     
    Příspěvky: 4758
    Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

    PředchozíDalší

    Zpět na Forum Dýmka.net

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků