Diskuse o urovni Fora

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Příspěvekod Bohemund » 23 črc. 2005, 19:25

Milos Cerman píše:Někdo to tady přirovnal hospodskejm kecům. :roll:
S tím souhlasím, a to hlavně proto, že i do tý hospody chodím hlavně si pokecat. :lol: :D :lol:
Pokud by tady byly jenom vysoce odborný příspěvky, bylo by sice všechno "kvalitnější", ale zase by mě to tady tolik nebavilo. :wink: :lol: :wink:
Jak tady bylo už řečený : člověk se potřebuje mimo jiný i vykecat :!: :lol: :!:
:lol: já jsem docela rád, že je to tady takytroch "odlehčený :lol: :D :lol:


Souhlas Miloši. Já do hospod nechodím, ale tady se mi líbí :D
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Simon » 23 črc. 2005, 22:15

Milos Cerman píše:Někdo to tady přirovnal hospodskejm kecům. :roll:
S tím souhlasím, a to hlavně proto, že i do tý hospody chodím hlavně si pokecat. :lol: :D :lol:
Pokud by tady byly jenom vysoce odborný příspěvky, bylo by sice všechno "kvalitnější", ale zase by mě to tady tolik nebavilo. :wink: :lol: :wink:
Jak tady bylo už řečený : člověk se potřebuje mimo jiný i vykecat :!: :lol: :!:
:lol: já jsem docela rád, že je to tady takytroch "odlehčený :lol: :D :lol:


je rozdil mezi pokecem u piva a blabolenim nad 15tym pivem :D
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Robur » 25 črc. 2005, 08:13

Jako jednomu z těch fórově nejmladších (jsem tu sotva dva měsíce) mi nepřísluší něco hodnotit (a jak správně napsal Simon, nemám s čím srovnávat). Jen bych s dovolením připodotkl, že (kromě spousty dobrých rad, co jsem tady našel a spousty zajímavých lidí, které jsem virtuálně poznal), nebýt dýmky.netu, nevznikla by ostravská buňka a nepoznal bych pár nových přátel z masa a kostí, reálně, u skutečné jehněčí kýty, ne jen v matrixu internetu.
A to by byla opravdu škoda.

PS: a taky bych nepoznal Night Cap :twisted:
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod LUBO » 25 črc. 2005, 08:33

kazdy ma nejaku pravdu, ale v tomto pripade sa postavim na stranu Simona a toho, co tu doteraz napisal. viem o viacerych, a to aj po osobnom rozhovore, ze sem uz vobec nechodia a to kvoli tomu, ze by chceli mozno menej prispevkov, ale zato blizsie k teme tejto web-stranky. a to su vyznamni ludia fajkoveho zivota v oboch republikach. na inych forach vo svete je bezne, ze tam diskutuje Parks, Maenz, Barbi, atd,atd, cize vyznamni pipemakeri, ale chodia tam preto, lebo sa tam riesia veci o teme, pre ktoru tam vsetci chodia. je tu u nas registrovany co len jeden vyrobca fajok, ktory by aj nieco niekedy napisal? zatial nie. a je viacero osobnosti, ktore pisali do BRIAR-u, ale tu u nas sa zatial ziadny neobjavil. jednoducho na jeden prispevok o fajkach, tabaku a inych, s temou suvisiacich prispevkov sa mozno objavuje privela prispevkov ciste mimo temu. a potom to sposobuje, ze ti, ktori uz o problematike nieco vedia a volakedy aj publikovali napriklad v tom Briar-i vratane pana Jirsu, k nam jednoducho nepridu, lebo to je pod ich ocakavanie. ja tym nechcem nikoho kritizovat, ved ja som stale tu, ale ini tu uz nie su a niektori, ktori sem nahliadli, sa sem nejak uz tiez nejak nevracaju. napriklad nas kamarat Pavel (vitsoft), ktory uz dlhe, dlhe roky zije vo fajkarskom svete, sem zavita uz len vtedy, ked nam nieco chce oznamit. alebo Peter Urbancik, prezident dymkarskych klubu. a dalsi....
ovsem nepopieram, ze aj takato forma diskusii ma nieco, co inych pritahuje. v konecnom dosledku sa mozno o to lahsie oboznamuju so svetom fajky novacikovia, ktori sa chcu nenasilnou formou zaclenit a diskutovat bez toho, ze by bolo od nich nutne napisat nieco zasvatene. ani to nikto od nich neziada, ale mozno sa takouto lahsou formou rychlejsie zaclenia. ale taky pan Jirsa tu potom nikdy prispievat nebude. a na inych forach napriklad Barbi ano. aj Farrent, Joachim Acker, Tyler Lane, atd.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 25 črc. 2005, 08:41

Pravda bude na obou stranách. Moc odborná a tematická diskuse odradí nováčky a moc lehká forma diskuse začíná být někdy na obtíž. Sám jsem ze začátku psal pořád a asi jsem dost přispěl k zahlcení fóra zbytečnostmi. Kdyby to šlo, asi bych zpětně polovinu svých příspěvků vymazal.
Dnes už píšu méně a snažím se neodbíhat od tématu. Naši noví členové k tomu taky určitě dospějí. Člověk se neubrání nenapsat občas nějaký ten vtípek na příspěvky. Ale uznávám, že někdy je těch vtípků fakt moc a způsobují odbíhání od tématu thredů.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod mirek » 25 črc. 2005, 08:57

Myslím, že Lubo přesně vystihl podstatu problému, a co je důležité, dokázal to sdělit způsobem, který nikoho neurazí ani nevyvyšuje nad ostatní. Snad bylo původním záměrem fóra, aby tu byly thready více i méně odborné, a asi se časem promíchaly víc, než je žádoucí. Možná by nebylo marné se k tomuto schématu pokusit vrátit, stačí trochu vzájemného respektu i sebekritického zhodnocení, jestli mám k danému tématu co říct (vztahuje se na "odborné" thready).
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 25 črc. 2005, 09:17

Právě mě napadlo, jestli by šlo nějak označit vybrané tematické thready jako čistě tematické. Do takových by se smělo psát jen k věci. Žádné osobní vzkazy a poznámky. Co není k tématu by se dodatečně nemilosrdné promazalo. Takhly by se fórum fungovalo na obě strany. Noví členové se můžou vyřádit v jiných threadech a starší a zkušenější se možná navrátí zpět a budou sem zase rádi chodit.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 25 črc. 2005, 09:33

Šimi píše:Právě mě napadlo, jestli by šlo nějak označit vybrané tematické thready jako čistě tematické. Do takových by se smělo psát jen k věci. Žádné osobní vzkazy a poznámky. Co není k tématu by se dodatečně nemilosrdné promazalo. Takhly by se fórum fungovalo na obě strany. Noví členové se můžou vyřádit v jiných threadech a starší a zkušenější se možná navrátí zpět a budou sem zase rádi chodit.



jeste jinak, udelat tak 3(4) fora namisto aktualnich 11 ....
odborna cast:
1. dymka
2. tabaky

a neodborna cast:
3. klub
(4. volny pokec)

na 4. bych spis udelat jen chat ve stylu puvodni dymky, to nema cenu threadovat a tim se pak porad jen vracet k pokecu ktery probehl loni. proste jedese dal a nevraci se zpet

odborna cast striktne a jasne k tematu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 25 črc. 2005, 09:37

Simon píše:jeste jinak, udelat tak 3(4) fora namisto aktualnich 11 ....
odborna cast:
1. dymka
2. tabaky

a neodborna cast:
3. klub
(4. volny pokec)

odborna cast striktne a jasne k tematu


V jednoduchosti je krása a genialita. Jen bych ještě přidal "dotazy". Myšleno jako část pro dotazy nových členů na cokoliv ohledně dýmek a fóra. Tyto dost často zahlcují fórum.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 25 črc. 2005, 09:39

Som dymkarska "lama", nehambim sa za to, lebo viem, ze raz budem na urovni skusenych fajkarov a kazdy - dnes uz skuseny fajkar - bol kedysi "lama". S necitanim prispevkov suhlasim, pokial sa to da najst, nech sa to najde, naco znova pisat uz raz napisane. Vela ludom ide mozna o cas s hladanim, je lepsie sa spytat priamo a vediet kde najde odpoved, nez stracat cas 3 hodinovym hladanim ( cez dial-up je to fakt zazitok )
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirek » 25 črc. 2005, 09:40

Simon píše:

jeste jinak, udelat tak 3(4) fora namisto aktualnich 11 ....
odborna cast:
1. dymka
2. tabaky

a neodborna cast:
3. klub
(4. volny pokec)

odborna cast striktne a jasne k tematu

Souhlasím, určitě by se v tom i líp hledalo, ono přijít někam poprvé a procházet desítky threadů o desítkách stránek není jednoduché, sám dodnes objevuji "nové" thready. Tím by taky ubylo opakovaných dotazů. Ale bod 4 bych tam určitě nechal :)
Naposledy upravil mirek dne 25 črc. 2005, 11:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 25 črc. 2005, 09:43

Šimi píše:
Simon píše:jeste jinak, udelat tak 3(4) fora namisto aktualnich 11 ....
odborna cast:
1. dymka
2. tabaky

a neodborna cast:
3. klub
(4. volny pokec)

odborna cast striktne a jasne k tematu


V jednoduchosti je krása a genialita. Jen bych ještě přidal "dotazy". Myšleno jako část pro dotazy nových členů na cokoliv ohledně dýmek a fóra. Tyto dost často zahlcují fórum.


na to spis vytvorit stale moderatory updateovany FAQ soubor, ktery by cerpal z diskuse
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 25 črc. 2005, 09:52

Simon píše:na to spis vytvorit stale moderatory updateovany FAQ soubor, ktery by cerpal z diskuse


To by asi byla opravdová řehole. Takhle by se kdokoliv zeptal na to co potřebuje a nikoho by nezatěžoval. Samozřejmě by se nej dotazy daly do toho faqu.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 25 črc. 2005, 09:58

Šimi píše:
Simon píše:na to spis vytvorit stale moderatory updateovany FAQ soubor, ktery by cerpal z diskuse


To by asi byla opravdová řehole. Takhle by se kdokoliv zeptal na to co potřebuje a nikoho by nezatěžoval. Samozřejmě by se nej dotazy daly do toho faqu.


co tam nestihne dat moderator hned, to tam da priste ... tohle se neda delat exaktne, proste pohoda, kdyz je cas tak se neco prida, kdyz neni tak se to ignoruje :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 25 črc. 2005, 11:04

Simon píše:jeste jinak, udelat tak 3(4) fora namisto aktualnich 11 ....
odborna cast:
1. dymka
2. tabaky

a neodborna cast:
3. klub
(4. volny pokec)

odborna cast striktne a jasne k tematu


imho myslim ze by to nefungovalo, vzdyt rozdil je oproti soucasnemu stavu minimalni - par for si odebral, ale stejne je to hlavne v lidech. Jak chces donutit lidi psat do prvnich sekci pouze odborne? A podle ceho se budou ty prispevky posuzovat? Co se bude delat s nevhodnymi? Mazat? Pokud ano tak mi neni jasne, jak to muzes navrhovat zrovna ty, ktery si delal takove veci kvuli jednoho uplne zbytecneho off-topic prispevku. Tim se nechci zacit zase hadat, ale docela me to prekvapilo. Dix psal, ze forum je az prilis liberalni, s cimz souhlasim, ovsem toto mi prijde prehnane na druhe strane. Ale pokud by se toto zamlouvalo Fenixovi tak za zkousku se nic neda no . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


cron