Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Simon » 18 srp. 2005, 08:36

Nevill píše:Jsem se včera stavoval v trafice Dellamot na Strossmayeráku, původně jsem byl jen pro nějaký ten tabáček, ale nakonec jsem si nechal od pana majitele vnutit Moby Dicka od mistra Jirsy...nabídka, které se prostě nedalo odolat... :P

http://www.pvtnet.cz/www/jirsa/obr/fajfka5.jpg

(ilustrační foto, už si fakt musím někdy udělat čas, abych ty své nové kousky vyblejsknul a hodil na svůj web... :roll: )


tvarove pekna fajfka, ale na muj vkus moc drobna
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 18 srp. 2005, 09:21

Nevill píše:Jsem se včera stavoval v trafice Dellamot na Strossmayeráku, původně jsem byl jen pro nějaký ten tabáček, ale nakonec jsem si nechal od pana majitele vnutit Moby Dicka od mistra Jirsy...nabídka, které se prostě nedalo odolat... :P

http://www.pvtnet.cz/www/jirsa/obr/fajfka5.jpg


Hezká fajfka Neville, jen mám pocit, že to není Moby Dick... Alespoň jsem až do teď žil v domění, že Moby Dick je tohle.....:
http://www.ammax.org/cz/vyrobky/detail.php?vyrobek=46&vyrobce=2
:?:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 18 srp. 2005, 09:23

Alfik píše:
Nevill píše:Jsem se včera stavoval v trafice Dellamot na Strossmayeráku, původně jsem byl jen pro nějaký ten tabáček, ale nakonec jsem si nechal od pana majitele vnutit Moby Dicka od mistra Jirsy...nabídka, které se prostě nedalo odolat... :P

http://www.pvtnet.cz/www/jirsa/obr/fajfka5.jpg


Hezká fajfka Neville, jen mám pocit, že to není Moby Dick... Alespoň jsem až do teď žil v domění, že Moby Dick je tohle.....:
http://www.ammax.org/cz/vyrobky/detail.php?vyrobek=46&vyrobce=2
:?:


nevill ma pravdu, v israeli vi howno co je to moby dick :)

... a podivej se na jirsovi stranky, myslim ze zrovna on v tom ma asi jasno :)
Naposledy upravil Simon dne 18 srp. 2005, 09:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 18 srp. 2005, 09:24

Alfik píše:
Nevill píše:Jsem se včera stavoval v trafice Dellamot na Strossmayeráku, původně jsem byl jen pro nějaký ten tabáček, ale nakonec jsem si nechal od pana majitele vnutit Moby Dicka od mistra Jirsy...nabídka, které se prostě nedalo odolat... :P

http://www.pvtnet.cz/www/jirsa/obr/fajfka5.jpg


Hezká fajfka Neville, jen mám pocit, že to není Moby Dick... Alespoň jsem až do teď žil v domění, že Moby Dick je tohle.....:
http://www.ammax.org/cz/vyrobky/detail.php?vyrobek=46&vyrobce=2
:?:


IMHO to je MOBY DICK a tady mají blbou popisku :?:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 18 srp. 2005, 09:48

Mno vycházím z toho, co je na Jirsových stránkách a tam to jako Moby Dick je...ale klidně je možné, že má několik podobných tvarů a MD je název celé té řady... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Moby Dick

Příspěvekod jech » 18 srp. 2005, 15:37

Tak ja vam tede reknu jedno tajemstvi.

1. Pan Jirsa sve stranky nejak moc neobnovuje (posledni update byl nekdy z 2002) a jednotlive dymky maji jmeno krome sveho tvaru jen a pouze podle nalady pana Jirsy.

2. To stejne je i na strankach AMMAX.org. Jen a pouze podle nalady jsou pojmenovane dymky. Me treba dymka pojmenovana u p. Jirsy jako Moby Dick pripomina "kobru" svym protahlym tvarem hlavicky dopredu.

Jednotlive rady u p. Jirsy se nazyvaji:
Basic Line, Selective Line, Straight Grain a HandMade.

Jech.
Uživatelský avatar
jech
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 50
Registrován: 23 bře. 2005, 21:45
Bydliště: Israel

Příspěvekod Fénix » 18 srp. 2005, 15:42

Já bych spíš řekl že Jirsa jasně píše že se ten tvar jmenuje MOby Dick, viz čtvrtý od shora: http://www.jirsa.cz/galery1.htm
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Moby Dick

Příspěvekod jech » 18 srp. 2005, 16:37

Fenixi, on se nejmenuje Moby Dick, ale "Moby Dick". Z uvozovek je zrejme, ze to je jmeno, ktere k teto dymce doplnil p. Jirsa.

Jech.
Uživatelský avatar
jech
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 50
Registrován: 23 bře. 2005, 21:45
Bydliště: Israel

Příspěvekod bromden » 18 srp. 2005, 18:24

Novou sice nemám, ale konečně se mi poštěstilo "nafotit" (byť jen večer potmě a s bleskem, a tudíž v příšerné kvalitě) moje dýmky...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Moby Dick

Příspěvekod Fénix » 18 srp. 2005, 18:30

jech píše:Fenixi, on se nejmenuje Moby Dick, ale "Moby Dick". Z uvozovek je zrejme, ze to je jmeno, ktere k teto dymce doplnil p. Jirsa.

Jech.


"(...)
Our characteristic model "Moby Dick"
(...)"

já to chápu jako že jde o model Moby Dick bez ohledu na uvozovky, nebo možná i kvůli nim - je to označení jména tvaru. Jen vysvětluji svůj postoj, netvrdím, že to tak je. Ale když připočtu tu podobu... no, nevím :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 18 srp. 2005, 19:45

bromden píše:Novou sice nemám, ale konečně se mi poštěstilo "nafotit" (byť jen večer potmě a s bleskem, a tudíž v příšerné kvalitě) moje dýmky...


Peterson FlameGrain B5
Jirsa Sandblast 3R86
jsou docela pěkné a tomu petersonu neublížilo ani tvoje fotografické umění :wink:
a teď vážně moc hezká sbírečka :smoke1:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Moby Dick

Příspěvekod Simon » 18 srp. 2005, 19:59

jech píše:Tak ja vam tede reknu jedno tajemstvi.

1. Pan Jirsa sve stranky nejak moc neobnovuje (posledni update byl nekdy z 2002) a jednotlive dymky maji jmeno krome sveho tvaru jen a pouze podle nalady pana Jirsy.

2. To stejne je i na strankach AMMAX.org. Jen a pouze podle nalady jsou pojmenovane dymky. Me treba dymka pojmenovana u p. Jirsy jako Moby Dick pripomina "kobru" svym protahlym tvarem hlavicky dopredu.

Jednotlive rady u p. Jirsy se nazyvaji:
Basic Line, Selective Line, Straight Grain a HandMade.

Jech.


meles nesmysly, jirsuv moby dick je jen jeden tvar a nikdy to nebylo jinak .... a pokud prejmenovavas na AMMAX.org dymky podle nalady, pak to rozhodne neni v poradku.

.... a kobru mne to tez nepripomina, sorry :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: Moby Dick

Příspěvekod Simon » 18 srp. 2005, 20:00

Fénix píše:
jech píše:Fenixi, on se nejmenuje Moby Dick, ale "Moby Dick". Z uvozovek je zrejme, ze to je jmeno, ktere k teto dymce doplnil p. Jirsa.

Jech.


"(...)
Our characteristic model "Moby Dick"
(...)"

já to chápu jako že jde o model Moby Dick bez ohledu na uvozovky, nebo možná i kvůli nim - je to označení jména tvaru. Jen vysvětluji svůj postoj, netvrdím, že to tak je. Ale když připočtu tu podobu... no, nevím :)


je to tak jajk pises
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 18 srp. 2005, 21:32

bromden píše:Novou sice nemám, ale konečně se mi poštěstilo "nafotit" (byť jen večer potmě a s bleskem, a tudíž v příšerné kvalitě) moje dýmky...


Móc pěkná sbírečka :wink: .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nevill » 18 srp. 2005, 21:46

bromden píše:Novou sice nemám, ale konečně se mi poštěstilo "nafotit" (byť jen večer potmě a s bleskem, a tudíž v příšerné kvalitě) moje dýmky...


Moc pěkná sbírka...zvlášť ta Cavicchi a Hápovka jsou vážně nádherné kousky... A Bromden No.2 taky vypadá velice sympaticky, jen tak dál... :wink:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků