TOP album, aneb co máte dnes nacpáno ve svém mp3 přehrávači

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod selmer » 29 říj. 2006, 19:58

simon ma pravdu, u klasiky by to chtelo trochu upresnit a bude to ok! :wink:
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Simon » 29 říj. 2006, 20:35

minirecenze z jineho konce

k veceri sem musel trochu odlehcit :), takze po Mozartovi prisel na radu Dvorak a jeho Serenada pro smycce E dur(London Symphony Orchestra a Yuri Ahronovich ... k dokonalosti jim tu a tam neco chybi, ale budiz) v dokonale souhre s tatarskym biftekem a plzni, ted si k tomu dam jeste dymku s Navy mixture a myslim ze tuhle nedeli muzu prohlasit za velmi prijemnou :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Karol » 30 říj. 2006, 07:00

po obede Neko Case - Blacklisted a k veceru Metallica - S&M.
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod jcp » 30 říj. 2006, 09:10

..proto jsem to taky smáznul .. četl jsem ten thread odzadu .. :(
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod unseen » 30 říj. 2006, 09:52

momentálně živák pearl jam, jinak poslední dobou točím poslední album flogging molly within a mile of home, dvě tři fošny od toma waitse (konkrétně mule variations, black rider a blood money) a nějaké death in june. chci-li být hodně rozverný, přidám ještě gorana bregoivče.
Uživatelský avatar
unseen
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 48
Registrován: 07 zář. 2006, 07:49
Bydliště: skoronáchod

Příspěvekod Fénix » 30 říj. 2006, 10:11

Mám jen pár interpretů, od kterých jsem schopný poslouchat celé album- většinou si tvořím vlastní výběry. I když je to asi dané tím,že poslouchám hlavně pop-rock středního proudu a v tomto "žánru" jsou obecně poslouchatelné zpravidla jen singly :mrgreen:
Jinak pár CD by se našlo, i když tíhnu spíš k bestofkám... Z hlavy třeba:

Cranberries - Burry the Hatchet
Mike Oldfield - Tubular bells (hlavně 2)
Sto zvířat - Ty vole... a Nikdy nic Nebylo
několik Nohaviců, Plíhalů...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod unseen » 30 říj. 2006, 10:13

rtie píše:tom waits ... snad se jednou dockame a budeme mit prilezitost videt ho u nas nazivo. ja mam rad i jeho ranna folkove-jazzova alba. pokud se o tomika hodne zajimate, pak si zkuste sehnat knihu prekladu jeho textu, ktera kdysi vysla v nakladatelstvi paseka. na jedne strance je vzdy k dispozici originalni text, na druhe cesky preklad.


ale tak closing time mám tady v šupleti samozřejmě taky, ale to bych už byl na kolegy v kenceláři příliš hodný :D

jinak onu knihu jsem už viděl a prolistoval, ovšem konkrtétně u toma waitse se nechají texty dle mého celkem solidně odposlouchat.

a teď si jdu pustit neurosis & jarboe...
Uživatelský avatar
unseen
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 48
Registrován: 07 zář. 2006, 07:49
Bydliště: skoronáchod

Příspěvekod imagoo » 30 říj. 2006, 11:57

unseen píše: death in june.

to jsem kdysi sjížděl dost intezivně, ale dnes už jsem skoro zapomněl, že něco takového existuje. Jinak jsem aktuálně kdesi vyhrabal pár alb Dexys midnight runners, popík, ale má to koule - vzpomínám na mládí
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Honzk » 30 říj. 2006, 12:25

Možná jsem tak trochu jednostranej, ale zatímco doma poslouchám ledacos, tady v práci mám v MP3 asi 12 alb Pat Methenyho, něco s Groupem, něco se Scofieldem a pokud nám tady nehraje rádio, tak to načtu všechno a nechám postupně přehrávat, je to tak na celej den a poslouchat to můžu pořád dokola, protože hudba je to tak rozmanitá a "moje krevní skupina" že tu ani nic dalšího nepotřebuju :wink:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod selmer » 30 říj. 2006, 15:46

tak jsem si dnes v aute nalozil cd naprosto fenomenalniho trumpetisty, jmenuje se Paul Cacia-( jazz-pop, tezko rict, kam ho zaradit ), pravda neda se to poslouchat "imr vitr", ale stoji to za to!

doporucuji ukazku,najde te ji - NEW - Cacia Video Clips - ten prenos je fakt mizernej,ale pri trose fantazie... :D

http://www.paulcacia.com/nav1.htm ("Eye of the Tiger"/"The Journey Medley - Circa 1983)
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Šimi » 30 říj. 2006, 16:22

nejčastěji:

Mirek Hoffmann
Martin Žák a písničky ze staré stodoly
Rock and Roll band Marcela Woodmana
Greenhorns
Flatt and Scrugs
Depesche Mode - Great Hits
Jethro Tull
J. S. Bach - Czek historikal organs
Černý Penicilin
Ivan Mládek
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Bajsy » 30 říj. 2006, 16:49

Nejčastěji Pink Floyd - vydali toho tolik, že se mi neomrzí :) Samozřejmě do toho zahrnuju i sólovky Waterse a Gilmoura.
Bajsy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 59
Věk: 50
Registrován: 05 kvě. 2006, 07:32
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Honzk » 02 lis. 2006, 13:01

Momentálně mi tu hraje :
Metheny Pat - Bright size life (1976)
1. Bright size life
2. Sirabhorn
3. Unity village
4. Missouri uncompromised
5. Midwestern nights dream
6. Unquity road
7. Omaha celebration
8. Round trip/Broadway blues
PAT METHENY - guitars
JACO PASTORIUS - bass
BOB MOSES - drums

Velmi příjemná kytarová záležitost v klasickém složení, zvuky jsou zvoleny tak, že to opravdu působí příjemně Bright (časté používání flažoletů a pod). Jinak harmonicky je toto album spíše více do moderního jazzu - co se týče používání alterací, přechodů v tóninách a podobně, hraje si s "hudebním napětím", z poměrně složité jazzové harmonie dokáže Metheny dokonale přejít do nádherné melodie (která způsobje takové to "mrazení v zádech") a zpět - to je ale jeho umění který se objevuje ve veškeré jeho tvorbě, tudíž záležitost nejen tohoto alba.
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 02 lis. 2006, 15:00

ja rad LP
... bohuzel na zvuku je nejhorsi jeho cena, na to aby clovek aspon neco slysel musi celkem investovat a jak zacne masivneji investovat tak neni cesty zpet ... jenze bez toho se neda recenzovat ani popsiovat hudba, recenzovat jazz nebo klasiku a tvrdit neco o technice, dynamice, barve ... nedejboze hodnotit hlas atd se da jen na slusnejsi aparature, tezko hodnotit neco z ceho clovek slysi jen 20%, je to jako posuzovat auto podle kol
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 02 lis. 2006, 15:08

Simon píše:ja rad LP
... bohuzel na zvuku je nejhorsi jeho cena, na to aby clovek aspon neco slysel musi celkem investovat a jak zacne masivneji investovat tak neni cesty zpet ... jenze bez toho se neda recenzovat ani popsiovat hudba, recenzovat jazz nebo klasiku a tvrdit neco o technice, dynamice, barve ... nedejboze hodnotit hlas atd se da jen na slusnejsi aparature, tezko hodnotit neco z ceho clovek slysi jen 20%, je to jako posuzovat auto podle kol


... přitom každá ví že auto je nutno hodnotit zejména dle barvy. :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků