Stare dymky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Stare dymky

Příspěvekod imagoo » 22 črc. 2004, 00:19

Videl jsem ve starozitnictvi moc pekne a levne dymky (lepsi Peterson za 800 napr.), mel jsem je v ruce, ale neprekousnu to, je mi prilis "eklhaft" jeta dymka po nekom, kdo uz je treba pod drnem. Taky to na Vas tak pusobi nebo ne?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 22 črc. 2004, 00:29

Hm, musím se přiznat, že mít dýmku po někom zemřelém by mě nevadilo - jako sběratelský kousek. Naopak si neumím představit že bych po někom dýmku kouřil, i když "estate pipes" jsou dost populární.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod meduard » 22 črc. 2004, 06:28

zoberte si to tak,taká petersonka to uz je vaznejsi kusok, cize asi ju nemal niekto, koho omrzela dymka po troch mesiacoch, a taki vaznejsi dymkari proste asi svoju krasavicu nepredaju. cize ju predava bud niekto, kto ju slohol, alebo nejaky zufaly pozostaly, ktory nechce aby mu dymka pripominala majitela.Cize najskor bude po niekom kto uz to ma za sebou...fuj asi by som nemal citat sherlocka holmesa :idea:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 22 črc. 2004, 07:33

Mě by dýmka po někom nevadila. Mám pár dýmek po otci. (ten ale ještě žije :D ). V antikvariátech lze občas narazit na skvost o jehož ceně nemají ani příbuzní, ani prodejce ánunk. Např. nějaká historická Ser Jacopo apod. Pokud se o ni kuřák dobře staral, tak bych to bral. A kdyby mi z ní chutnalo, tak bych ji kouřil :) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tuton » 22 črc. 2004, 08:47

Ja mam tri zdedene dymky a chystam se na ctvrtou.
Jedna je po mem stryci, ktereho jsem nikdy nevidel, neb zemrel, kdyz jsem jeste nebyl na svete. Dala mi ji mama, kdyz jsem se zacal dymkami vice zabyvat. Dukladne jsem ji vycistil a uz bafam. Jednu dymku po dedovi, ktery me k dymkam tak trochu privedl, jsem jen poradne vycistil a jednu kompletne zrenovoval. Kourim je tez obe. A nyni se rozhoduji jestli zrenovuji jeste jednu "Goldstarku", ci jestli necham jeji zrepasovani na profesionalovi (napr. pan Hap). Ovsem koureni dymky po nekom uplne neznamem by mi asi tak snadno neslo.
Naposledy upravil tuton dne 22 črc. 2004, 09:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jana » 22 črc. 2004, 09:10

Pro mě je to taky eklhaft a dost silnej. Udělala jsem jedno kolečko po starožitnictví a dělalo mi problém, jen vzít ty použité dýmky do ruky. Měla jsem pocit, že ležely někde na půdě v prachu a představa, že si je uložím mezi moje novoučké, voňavoučké byla víc než brrr. Je to asi jako se sekáčem, nejsem schopná nosit něco po někom, bez ohledu na cenu nebo úroveň.

Prostě jsem si dala zásadu, že kouřit jen z těch nejlepších a sbírat jen ty úplně nový.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 22 črc. 2004, 10:10

Souhlasim, mi osobne by mi to hodne vadilo. S kazdou svou dymkou se szivam a predstava, ze bych mel nejakou "cizi" se mi prici. A o pochybne minulosti ani nemluve.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jaroslav » 22 črc. 2004, 10:19

Popravdě, mám docela problémy s dýmkou po otci. Docela dost dlouho ležela ladem. Minulý týden jsem se rozhodl, že jestli ji vzít do huby, tak jen po dokonalé očistě náústku - i v lepších rodinách se stane, že se to holt nepovede, tak se stalo i mě. Takže dýmka po otci je znovu na poličce, mým kouřením nedotčená a asi tak dlouho i zůstane. Hlavička dýmky v pohodě, ale ten náústek, to je maso.
Takže závěr - po úplně cizím člověkovi v žádném případě.
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod HeadH » 22 črc. 2004, 10:54

Ja si myslím, že častým používáním se do věci dostává otisk jejího majitele. Kdybych věděl po kom dýmka je, dokázal bych se rozhodnout jestli ano nebo ne. Úplně bych se tomu nebránil, podobné zábrany (ani se sekáčem :) ) nemám. Po důkladné očistě náustku a tabakové komory bych z ní asi kouřil celkem bez problémů. Tyto dýmky, které bych nechtěl kouřit bych do sbírky zařadil s přehledem.
O dýmky neznámého majitele bych se ale ani nezajímal (musel by to být známý nebo příbuzný).
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 41
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod imagoo » 23 črc. 2004, 01:26

Diky za nazory, ja mam jinak stary veci docela rad - zena to nejakej cas taky sbirala, treba stara zehlicka, knizka nebo kafemlejnek - to vse je jakysi dotyk "starych dobrych" casu.
U starych dymek se mi libi, ze to drevo a tvary byly uz tenkrat stejne jak u dnesnich (klasik), kdyz ale vidim dohryzany naustek -brrr :mrgreen:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 23 črc. 2004, 15:23

Btw. na západě jsou estate pipes - dýmky ze sekáče - opravdu dost oblíbené. Když se podíváte na smokersforums tak zjistíte, že pár lidí tam nové dýmky vůbec nekouří. A důvodem není vždy finanční hledisko. Proti gustu...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 23 črc. 2004, 15:40

to Fénix : A čím si to vysvětluješ ? Určitě to není ani o penězích a vyčištění a renovace "estate" dýmky asi taky není úplně jednoduchá. Já tomu fakt nerozumím.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 23 črc. 2004, 19:50

Jana píše:to Fénix : A čím si to vysvětluješ ? Určitě to není ani o penězích a vyčištění a renovace "estate" dýmky asi taky není úplně jednoduchá. Já tomu fakt nerozumím.


Tak já tomu zase rozumím. Stará, dobře udržovaná dýmka je historickej kousek. Často se podobné dýmky už leta nevyrábějí a je jich málo po světě. Nebo je vlastnil někdo slavný. Tyhle dýmky jsou pro sběratele velmi cenné (pro mě by taky byly). Když někdo sbírá třeba jenom Peterson, tak kdyby sbíral jenom nové dýmky, za pár let už by nebylo kromě výroček co sbírat :) .

Důvody proč byste staré dýmky nechtěli vlastnit, či kouřit naprosto chápu, ale mě to prostě nevadí. S dýmkou se nějaké extra orgie dělat nedají :lol: . Navíc dost často ty veteránky bývají zachovalejší, než naše vlastní kouřené dýmky :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod khonsun » 23 srp. 2004, 20:16

Kdyby nekdo vedel o stare Petersonce, rad bych bral, hlavne kdyz nebude s filtrem. Kouril jsem s kmeny Lahu, Karenu a Sanu a moje i jejich dymky kolovaly. Kourej tam bezne i zensky. Kamaradi rikali, ze to chce vysoke davky antibiotik, ale nestalo se nic a diky koureni a dymce jsme byli prijati. Jejich tabak je cosi jako strelny prach. Lituji, ze jsem si nevzal semena. Musim tam znovu.
Uživatelský avatar
khonsun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 8
Věk: 79
Registrován: 20 srp. 2004, 18:30
Bydliště: Karlstejn

Příspěvekod lukas » 04 zář. 2004, 18:48

Dostala se mi do ruky dymka "made in czechoslovakia" s napisem "Zenit Bruyere garantie", objevil jsem ji na pude v dome sve babicky. Prosim zkusene dymkare... poradte co je to za vyrobek... ... :?: :roll: :?:
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků