Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod tilberien » 01 kvě. 2007, 07:04

BATRACHOS píše:Ta je !

S kterýmpak tabáčkem přijde o panenství?

:smoke6:

nevím, objednal si ji táta pro svého kamaráda :smoke1:
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod Karol » 01 kvě. 2007, 09:55

tilberien píše:tak jsem dodělal svoji desátou
image_id: 3011
image_id: 3012
image_id: 3013


prepac ze vrtam (pun not intended), mohol by som povedat ako ostatni ze to je pekna fajka bol by pokoj ale neda mi. billiard je najjednoduchsi fajkovy tvar a napriek tomu niektore billiardy su sexy (dunhill) a niektore nie, bohuzial ten tvoj je v druhej skupine. sam neviem presne povedat ze co *presne* robi fajku "sexy" takze neporadim a je to skor otazka tu pritomnym nadsencom. tvoja fajka ma niekolko miniskulnych vad, tam kde ma byt rovna linka je casto mierna krivka alebo zaoblenie, steny tabakovej komory nevyzeraju byt rovnomerne a podobne. pochybujem ale ze tieto su hlavnou pricinou nedostatku atraktivnosti, predpokladam ze to je vseobecna nerovnovaha, pomer velkosti naustku, vyska hlavicky a podobne.

sam mam na svojich poslednych fajkach niekolko zavaznych problemov ktore si bud nikto nevsimol alebo nemal cas/chut okomentovat. chcel som povodne napisat tieto spolu s obrazkami ale rozhodol som sa pockat. url na ne je o niekolko prispevkov dozadu:

fotka cislo 1) v tabakovej komore su skrabance od neopatrne robeneho rustiku
fotka cislo 2) na konci naustku je mierna krivka, malo to byt rovne, pri naustku je drevo hnede a nie cierne, prechod pri hlavicke nie je plynuly, znova neopatrne robenym rustikom
fotka cislo 3) naustok je pri prechode (pri ukazovaku) kompletne mimo, vlni sa ako vlajka vo vetre
fotka cislo 4) naustok ma skrabance, na odraze svetla vidiet ze horna cast hlavicky nie je celkom rovna
fotka cislo 5) prechod pri hlavicke nema dobru krivku, koniec naustku je lajdacky dokonceny a nesedi k hrane zvysku nausku

ospravedlnujem sa ak je to nezrozumitelne, robi mi problemy pisat veci po slovensky najme v pripadoch ked mam mierne zvyseny adrenalin. bez uprimnosti nevidim dovod zverejnovat fotky vlastnych vytvorov.

power in quality

:twisted:
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod basa333 » 01 kvě. 2007, 10:11

inu, ono je to subjektivní - možná, že tvé dýmky mají lepší povrch, ale tvarově mi sexy nepřijde ani jedna a v krámě bych je okem přelétl bez zájmu - mám rád klasičtější tvary a i když rovné dýmky nevyhledávám, líbí se mi tilberianova daleko víc než všechny tvoje. tož také upřímně.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tilberien » 01 kvě. 2007, 10:15

Karol píše:bez uprimnosti nevidim dovod zverejnovat fotky vlastnych vytvorov.
power in quality

:twisted:

já bych řekl, že jsi mi právě dokázal, že je potřeba zveřejňovat fotky vlastních výtvorů, děkuji za kritiku, podívám se na to a pokusím se tím řídit
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod gotreg » 01 kvě. 2007, 10:21

mno, tak jsem dodělal, díky kritice Basy jsem vylepšil několik do očí bijících nedostatků a pánbů mi pomoz, třeba bude desátá vypadat líp :-)

(ergo souhlas s tilberienem)
:smoke1:
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karol » 01 kvě. 2007, 10:24

basa333 píše:inu, ono je to subjektivní - možná, že tvé dýmky mají lepší povrch, ale tvarově mi sexy nepřijde ani jedna a v krámě bych je okem přelétl bez zájmu - mám rád klasičtější tvary a i když rovné dýmky nevyhledávám, líbí se mi tilberianova daleko víc než všechny tvoje. tož také upřímně.


zaujima ma konkretny komentar ku technickym aspektom (nesymetricke plochy, skrabance, lajdacka uprava a pod) a komentar ku dizajnu (kde mi uletela krivka, kde to nesedi kompozicne a pod). skus sa postavit do pozicie niekoho kto fajky robi a skus sa opytat sam seba co by si rad vedel o svojom vyrobku za ucelom zdokonalenia svojej prace.

je mi celkom jedno ktore fajky mas a nemas rad. paci sa ti tilberianov billiard no napriek tomu si nespomenul jedinu vadu ktorych je na tej fajke neurekom.

/k
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod Karol » 01 kvě. 2007, 10:30

ChorChe píše:no a než rozpůlíme první tyč, začínám se pokoušet o Por... De....
už tancuju na tenkém ledě, ale toto beru jako hozenou rukavici a ne jako nedostatek vlastní tvůrčí kreativity
A zde je 5ti hvězdičkový generál:
image_id: 3000


nemozem mimochodom uverit ze nikto neokomentoval tuto fajku. tie zarezy vyzeraju nerovnomerne, nielen sirkou ale aj medzerami medzi nimi, tabakova komora na jednej z fotiek vyzera mimo centra, prechod naustku nie je hladky a cisto "od oka" vidiet relativne velky rozdiel medzi pohladom "z lava" a "z prava" co mi pri billiard fajke pride podivne.

:wink:
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod tilberien » 01 kvě. 2007, 10:32

Karol píše:
ChorChe píše:no a než rozpůlíme první tyč, začínám se pokoušet o Por... De....
už tancuju na tenkém ledě, ale toto beru jako hozenou rukavici a ne jako nedostatek vlastní tvůrčí kreativity
A zde je 5ti hvězdičkový generál:
image_id: 3000


nemozem mimochodom uverit ze nikto neokomentoval tuto fajku. tie zarezy vyzeraju nerovnomerne, nielen sirkou ale aj medzerami medzi nimi, tabakova komora na jednej z fotiek vyzera mimo centra, prechod naustku nie je hladky a cisto "od oka" vidiet relativne velky rozdiel medzi pohladom "z lava" a "z prava" co mi pri billiard fajke pride podivne.

:wink:

koukám, že když seš už nasranej, tak budeš rejt do všech, co?
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod Karol » 01 kvě. 2007, 10:38

tilberien píše:koukám, že když seš už nasranej, tak budeš rejt do všech, co?


co mam na to povedat? podme si tlapkat po pleciach. :lol:
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod ChorChe » 01 kvě. 2007, 10:42

Tille, neblej na kolegu, to co píše je 50 procent toho, co od toho tady očekávám, dalších 50 procent je "jak to udělat lépe" - čili prozradit kolegům nějaký ten fígl
Je to tak, vlastní fajfku si nepohaníš, ale začínám přemýšlet o poměru hlavička a náustek, každý výrobce pořád hovoří o vyváženosti - je to prostě alfa a omega všeho a možná, až to trefím - bude to sexy

Nesedí mi přesně náustky u krčku - jsem línej lajdák (pokusím se zapracovat)
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod tilberien » 01 kvě. 2007, 10:44

Karol píše:
tilberien píše:koukám, že když seš už nasranej, tak budeš rejt do všech, co?


co mam na to povedat? podme si tlapkat po pleciach. :lol:

asi to "V Tvém případě" bude lepší, mě jen zajímá, kolik dýmek si udělal Ty v porovnání s ChorChem, ono se dá velice jednoduše něco kritizovat, ale udělat, to už je těžší. mě by nenapadlo kritizovat někoho, kdo má za sebou 5 více dýmek než já a navíc u "freehandu" se na souměrnost asi moc hrát nedá, zkus se nad to povznést, pochopit a nehodnotit na první pohled, ale třeba až na ten třetí, čtvrtý
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod tilberien » 01 kvě. 2007, 10:46

ChorChe píše:Tille, neblej na kolegu,

už jsem přestal, 8), ale čekám na ty fígle
Naposledy upravil tilberien dne 01 kvě. 2007, 10:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod basa333 » 01 kvě. 2007, 10:48

Karol píše:
basa333 píše:inu, ono je to subjektivní - možná, že tvé dýmky mají lepší povrch, ale tvarově mi sexy nepřijde ani jedna a v krámě bych je okem přelétl bez zájmu - mám rád klasičtější tvary a i když rovné dýmky nevyhledávám, líbí se mi tilberianova daleko víc než všechny tvoje. tož také upřímně.


zaujima ma konkretny komentar ku technickym aspektom (nesymetricke plochy, skrabance, lajdacka uprava a pod) a komentar ku dizajnu (kde mi uletela krivka, kde to nesedi kompozicne a pod). skus sa postavit do pozicie niekoho kto fajky robi a skus sa opytat sam seba co by si rad vedel o svojom vyrobku za ucelom zdokonalenia svojej prace.

je mi celkom jedno ktore fajky mas a nemas rad. paci sa ti tilberianov billiard no napriek tomu si nespomenul jedinu vadu ktorych je na tej fajke neurekom.

/k


dívám se na to asi trochu jinak než ty - když se mi dýmka líbí koncepcí, je mi jedno, že má drobné (!) vady na povrchu. dýmka, která se mi nelíbí koncepcí, může mít povrch sebelepší a přesto mě ničím nezaujme. namořit a naleštit dřevo není takový problém jako dát dýmce tvar (zda se tobě nebo mě tento tvar líbí, je zcela vedlejší). i mě je jedno, které tvary se líbí tobě. howgh.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Karol » 01 kvě. 2007, 10:49

ChorChe píše:jsem línej lajdák (pokusím se zapracovat)


50% chyb ktore som si napisal na vlastne fajky su presne z tohto dovodu. vidim ze je nieco "takmer ok" a nechce sa mi ist tych dodatocnych 10 minut na to aby to bolo perfektne. dalsi dovod na lajdactvo mam ked viem ze fajka nie je dobra z nejakeho technickeho dovodu a finish proste odflaknem lebo mi to pripada ako lestit havarovane auto. fajka 4 je nadvrtana a fajka 5 je podvrtana, zamerne som nefotil tabakove komory lebo som sa fakt nemal cim chvalit. chorcheho vrtanie je bezchybne a bude mi chvilu trvat pokial sa na danu uroven dostanem.
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod ChorChe » 01 kvě. 2007, 10:52

mimochodem kdybych nafotil čelní Generálův pohled, tak se zesměšním, to dole už není brambora ale hrouda
A centrování tabákové komory vyřeší má nová pomůcka:
nechal jsem si udělat kovové kolečka s různými průměry a dvoucentimetrovou tyčku na nasazení - bude to rovné (asi)
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků