Ohnutí náústku

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Ohnutí náústku

Příspěvekod Sezam » 17 zář. 2004, 11:19

Zdravím všechny badiče a vznáším hloupý dotaz: chci-li u churchwardenky ohnout její náústek do ladnějšího tvaru, jak to udělám? Stačí nechat chvíli nad párou, nebo je nutné zahřát nad plamenem?
Naposledy upravil Sezam dne 17 zář. 2004, 12:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sezam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 17 zář. 2004, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: onhutí náústku

Příspěvekod Graveir » 17 zář. 2004, 11:35

Sezam píše:Zdravím všechny badiče a vznáším hloupý dotaz: chci-li u churchwardenky ohnout její náústek do ladnějšího tvaru, jak to udělám? Stačí nechat chvíli nad párou, nebo je nutné zahřát nad plamenem?


zalezi na matrialu naustku, zda je to parakaucuk (ebonit) ci akrylat. Oboji se chova trochu jinak. Vhodne je suche teplo, zkus fen, posleze eventualne horkovzdusnou pistoli ,ale opatrne, a po nahrati vhodneho mista ohybu (radeji vetsi nez mesni) ohnout rucne naustek obaleny hadrikem, aby to tolik nepalilo a pockat, nez to vychladne...ono se to rado zase vraci do puvodniho tvaru, pokud je to ponechano v teplem stavu vlastnimu osudu, aspon v pripade ebonitu.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Sezam » 17 zář. 2004, 11:43

Dík. Vyzkouším a uvidím. Určit materiál je pro mě tvrdým oříškem - mám dýmky s akrylátem i s parakaučukem, tenhle ale nespadá do žádné z těchto kategorií.. je to něco mezi, aspoň co se týče tvrdosti.
Uživatelský avatar
Sezam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 17 zář. 2004, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: ohnutí náústku

Příspěvekod Twineryy » 17 zář. 2004, 19:13

Sezam píše:Zdravím všechny badiče a vznáším hloupý dotaz: chci-li u churchwardenky ohnout její náústek do ladnějšího tvaru, jak to udělám? Stačí nechat chvíli nad párou, nebo je nutné zahřát nad plamenem?


Nejlepší z variant mnou vyzkoušených je opatrně nahřát nad plynovým hořákem na sporáku (ohřeješ tím velkou plochu najednou), ohnout do požadovaného tvaru (pozor na osovou souměrnost :wink: ) a vrazit pod studenou tekoucí vodu (ztuhne to okamžitě 8) ), abys to nemusel jak k.k.t čtvrt hodiny držet :lol:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Re: ohnutí náústku

Příspěvekod Graveir » 17 zář. 2004, 21:45

Twineryy píše:
Sezam píše:Zdravím všechny badiče a vznáším hloupý dotaz: chci-li u churchwardenky ohnout její náústek do ladnějšího tvaru, jak to udělám? Stačí nechat chvíli nad párou, nebo je nutné zahřát nad plamenem?


Nejlepší z variant mnou vyzkoušených je opatrně nahřát nad plynovým hořákem na sporáku (ohřeješ tím velkou plochu najednou), ohnout do požadovaného tvaru (pozor na osovou souměrnost :wink: ) a vrazit pod studenou tekoucí vodu (ztuhne to okamžitě 8) ), abys to nemusel jak k.k.t čtvrt hodiny držet :lol:


Jenze to me obcas zlobilo u ebonitu, neb to udelalo "divnej povrch" a musel jsem to komplet prebrousit/prelestit. A ctvrt hodiny neni nutny...ty ruce taky berou teplo, jen pomalejc...staci 2-3 minuty...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Re: ohnutí náústku

Příspěvekod Twineryy » 18 zář. 2004, 09:38

Graveir píše:Jenze to me obcas zlobilo u ebonitu, neb to udelalo "divnej povrch" a musel jsem to komplet prebrousit/prelestit. A ctvrt hodiny neni nutny...ty ruce taky berou teplo, jen pomalejc...staci 2-3 minuty...


Ebonit pravda nemám, ale u klasickýho akrylu jsem to vždycky držel děsně dlouho (pálilo to :shock: ) a stejně se to pak ještě malinko vrátilo :lol: . Takovej ten bublinkatej povrch se mi objevil jenom když jsem to nahřejval moc prudce, nebo přímo v plamenu. To je pak problém, neb je to docela hluboký 8) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Re: ohnutí náústku

Příspěvekod Graveir » 18 zář. 2004, 17:33

Twineryy píše:
Graveir píše:Jenze to me obcas zlobilo u ebonitu, neb to udelalo "divnej povrch" a musel jsem to komplet prebrousit/prelestit. A ctvrt hodiny neni nutny...ty ruce taky berou teplo, jen pomalejc...staci 2-3 minuty...


Ebonit pravda nemám, ale u klasickýho akrylu jsem to vždycky držel děsně dlouho (pálilo to :shock: ) a stejně se to pak ještě malinko vrátilo :lol: . Takovej ten bublinkatej povrch se mi objevil jenom když jsem to nahřejval moc prudce, nebo přímo v plamenu. To je pak problém, neb je to docela hluboký 8) .


to nebyly ani tak bublinky jako spis smouhy a zamlzenej povrch...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Sezam » 20 zář. 2004, 07:41

Diky za rady, nahral jsem to nakonec nad VARkou, změklo to krásně a ani to moc nepálilo... za chvilku to bylo zase tvrdy a ted mam krasnou dymku s ladnou siji... clovek se nesmi bat menit dymky k obrazu svemu :wink:
Uživatelský avatar
Sezam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 17 zář. 2004, 10:24
Bydliště: Pardubice


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků