Jak dlouho??

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Jak dlouho??

Příspěvekod Murphy » 03 říj. 2004, 23:24

Zdravíčko, tak by mě zajímalo, jak dlouho bafá takový normální dýmkař.Nezajímají mě soutěže, jen tak když si sednete do klidu nebo do hospůdky. Já teprve začínám a zatím jsem se nedostal přes hodinu.Nesnažím se nějak zbytečně to honit, spíš tak, abych nemusel co 10 minut znovu podpalovat. Co vy??
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuton » 04 říj. 2004, 06:28

Ja kourim jednu dymku skoro bych rekl az moc dlouho. Klidne pres dve hodiny. Kdyz mi totiz vyhasne, vetsinou ji nechavam trochu vychladnout, abych ji nepropalil. A nekdy mi vyhasina casto :-).
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod piter » 04 říj. 2004, 06:55

Zalezi podle velikosti dymky, druhu tabaku atd. Ale celkove vzato asi tak 1-2 hodiny cisteho casu. Jinak kdyz mi vyhasne nechavam take chvili dymku odpocivat, cili se mi to jeste trochu protahne :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ivan » 04 říj. 2004, 14:53

Kdiž jsem začínal take mně to trápilo. Teď už ne. Nekoukej na hodinky. Hlavně si to kouření vychutnej a nepropál dýmku :lol:
Uživatelský avatar
Ivan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář. 2004, 14:20
Bydliště: Praha

Příspěvekod Soptík » 04 říj. 2004, 17:10

Taky si myslím, že tady taky platí to staré a známé - jak Ti to vyhovuje. Po vyhasnutí ji nenechávám odpočívat, protože mě potom už tolik nechutná. Podle mě je lepší když nestačí vychladnout a má pořád svoji teplotu (ale samozřejmě pozor na propálení).
Jinak podle velikosti dýmky a hlavně podle nálady 1,5 - 2 hodiny (většinou na čtyři piva).
Uživatelský avatar
Soptík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp. 2004, 17:50
Bydliště: Opičí Hory

Příspěvekod Standa » 04 říj. 2004, 18:17

Já piju rychleji než Soptík a tak kolem 5 piv, jinak jako ostatní 1,5-2 hodiny
Uživatelský avatar
Standa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Věk: 69
Registrován: 21 črc. 2004, 07:46
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod POGO » 04 říj. 2004, 20:21

U mne se to dost časově rozchází.Podle typu dýmky a podle tabáku se pohybuji od 40 minut do 1,5 hodiny.Dost jsem si zvykl z důvodu nedostatku času nacpávat tak do dvou třetin.Pokud vyhasnu tak ji nechám chvíli odpočinout,ale jen do určité teploty.Zdá se mi že pokud vychladne úplně a znovu se zapálí tak mírně změní chuť. 8)
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Re: Jak dlouho??

Příspěvekod Graveir » 04 říj. 2004, 22:25

Murphy píše:Zdravíčko, tak by mě zajímalo, jak dlouho bafá takový normální dýmkař.Nezajímají mě soutěže, jen tak když si sednete do klidu nebo do hospůdky. Já teprve začínám a zatím jsem se nedostal přes hodinu.Nesnažím se nějak zbytečně to honit, spíš tak, abych nemusel co 10 minut znovu podpalovat. Co vy??


Nu, nekdy v prazdne vinarnice jednu dve dymecky k flasce vavrinecka, jindy na pomale prochazce lesoparkem, nekdy na lavicce v noci rozjimam o hvezdach...je to ruzne. Jsou doby, kdy i dymek dam i 5 za den a jsou doby, kdy na ni 14 dni nesahnu...

Osobni rekord s koureni dymky mam ke 2,5H, ale to byl vlhci tabak a obri dymka...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Zdenda » 05 říj. 2004, 07:15

Asi jako všici ostatní v rozmezí 1,5 –2 hodinky. Jeden můj kotel pravidelně 3 –3,5 hod. Pivo k dýmce zásadně odmítám. Pro mě to jsou dvě naprosto neslučitelné chuti. Raději vochtlíka hruškovice + čaj nebo kávu. Vlastně když už mám upito tak si k pivu dýmku klíďo dám, ale ty rána.
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod body007 » 05 říj. 2004, 07:51

ja vacsinou plny kotol nedavam, skor je to tak 1/2 az 2/3. pri takto naplnenej fajke mi tabak na jeden podpal hori cca 50 min az 1,5 hodiny. fajcim ale flake, tak je to o nieco dlhsie...a co k fajke? vacsinou cierny alebo zeleny caj, kava, z alkoholu cervene vino, pripadne dobry konacik (moj oblubenec KBŠ) :lol:
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod Joe » 05 říj. 2004, 13:43

tuton píše:Ja kourim jednu dymku skoro bych rekl az moc dlouho. Klidne pres dve hodiny. Kdyz mi totiz vyhasne, vetsinou ji nechavam trochu vychladnout, abych ji nepropalil. A nekdy mi vyhasina casto :-).

tak to jsem na tom stejně.
Na čas se dívám, ale spíš jen na to, abych měl jistotu, že bude klid a doukouřím do konce. Takže průměr 2 - 2,5 hod.
Uživatelský avatar
Joe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc. 2004, 12:21
Bydliště: Hranice

Příspěvekod Jirkak » 18 říj. 2004, 08:44

Tak to ste docela borci, mě málokdy vydrží přes 3/4 hodky, asi musím zvládnout techniku a nechat si dát nějaké lekce od Graveira :lol:
Jirkak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16 srp. 2004, 20:07
Bydliště: Choceň

Příspěvekod LUBO » 18 říj. 2004, 09:03

bolo by zaujimave, kolko ufajcite so sutaznymi 3 gramami tabaku. mate velmi dobre casy, tak by ma to zaujimalo. ja mam na to taku malu digitalnu vahu velkosti malej kalkulacky, ktora vazi na stotiny gramu a obcas si s nou s kamaratom navazime a fajcime s nasimi sutaznymi biliardkami. ale od vasich casov mame daleko, ja s mojou BC bent som volakedy ufajcil cca1,5hod, niekedy viac, dostal som sa raz aj cez dve hodiny, ale to si ju plnim dovrchu, tri gramy davam len do sutaznej biliardky.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 18 říj. 2004, 10:02

A naco je to dobre? Fajka nech hori tak dlho ako to majitelovi vyhovuje...ide o relax ne o stres...mozno ako sutaz to zmyslel ma/ked uz nevedia vymysliet daku inu ale berem/ ale doma??
Videl som archivny dokument ked kedysi davno,neviem kolkate roky to boli ale bolo to čb a pani boli v smokingoch ze kto rychlejsie vyfajci fajku :shock: takto to zacalo to bola hruza.Ale nakonec kolko ludi tolko chuti :roll:

dix co najdalej dosti..
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

to dix

Příspěvekod LUBO » 18 říj. 2004, 10:17

no to je tak, ze niekedy mam uz malo tabaku, pritom idem stravit vecer pri nejakych pisomnostiach a k tomu si zapalim fajku. je to k jedu, ked po nejakej tristvrte hodine ten zvysok tabaku skonci a ja by som este mal chut aspon na nejaku hodinku a pol pokracovat pri praci s fajkou v ustach. vtedy mi je luto, ze neviem s tou troskou tabaku vo fajke tak hospodarit, ako napriklad pan vlasak. a nepochybujem, ze si on tu fajku tiez vychutna, aj ked ju fajci ovela, ovela dlhsie, ako napriklad ja. v podstate zavidim tymto skusenym fajkarom, ze dokazu tak dlho vychutnavat tu trosku, ktoru ja spalim za pol az tristvrte hodiny. a aj si myslim, ze ked ja za ten cas vyfajcim tri fajky, zakial oni jednu, tak sa nahltam ovela viac nikotinu, ako oni. skuseny sutaziaci ma urcite vacsie predpoklady dostat z fajky maximum, vratane chute tabaku, ako bezny fajkar.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků