Čištění dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Darkstar » 03 čer. 2005, 08:23

Ahoj vsichni, nema nekdo zarucene spolehlivy navod, jak vycistit povrch dymky, konkretne uplne nahore na hlavicce, je to vetsinou takove lepkave. Ja to cistil papirovym, ubrouskem, ale nelibi se mi, ze to nechava chlupy a pak to musim navlhcenym hadrikem do lihu stejne umejt. Nebo myslite, ze jsem si odpovedel sam a na necistoty na hlavicce plati jen hadrik s lihem ? ;) Ale nechci drahe pripravky, spis mi jde o nejaky lidovy zpusob.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod carolco » 03 čer. 2005, 11:15

Darkstar píše:Ahoj vsichni, nema nekdo zarucene spolehlivy navod, jak vycistit povrch dymky, konkretne uplne nahore na hlavicce, je to vetsinou takove lepkave. Ja to cistil papirovym, ubrouskem, ale nelibi se mi, ze to nechava chlupy a pak to musim navlhcenym hadrikem do lihu stejne umejt. Nebo myslite, ze jsem si odpovedel sam a na necistoty na hlavicce plati jen hadrik s lihem ? ;) Ale nechci drahe pripravky, spis mi jde o nejaky lidovy zpusob.


lieh je suverenne najlepsi, v pripade nudze pouzivam aj benzin do zippa.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 03 čer. 2005, 11:15

Lihem
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 03 čer. 2005, 11:16

Šimi píše:Lihem


taky
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 10 čer. 2005, 20:20

Nevill píše:
Fénix píše:Kuokněte na ty Vauen čističe, určené speciálně na filtrové dýmky:

http://www.danpipe.de/itemsnew.html


zajímavé...hádám, že v zemích českých to asi k dostání nebude, co... :smoke3:


Žádnej strach, v Sherloku v Ústí je tohle k mání už dýl nežli rok :!: :pipe1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 10 čer. 2005, 23:03

Nuvolari píše:Další: Jak moc znečištěnej obyvkle je čistič (chlupatej drátek) po vyčištění náustku....? Já při čištění nejdřív vyčistím komoru na filtr smotaným kapesníčkem (i v dýmce i v náustku) - ten pobere hoodně močky - a na zbytek (kanálek v náustku i v dýmce) mi pak stačí jedinej čistič, kterej se téměř ani neznečistí. Ptám se protože dnes jsme dýmali s kámošem a zu toho byl ten čistič po použití úplně hnědej, tak nevím kdo dělá něco špatně :shock:


Tady je hodně vlivů které konečné zašpinění ovlivní. Když odhlédnu od typu tabáku a kvality kouření (= množství a složení močky), pak jde taky o to, jestli náústek nejprve profoukneš, nebo rovnou protáhneš. Další věc je otázka, zda se do troubele nebo i do náústku dostal popílek. Ten pak čistič zaneřádí mnohem víc. Pak je tu taky tebou zmíněná věc - jestli komoru čistíš zvlášť (třeba kapesníkem) nebo právě zkoumaným čističem. Atd atd, je toho víc a já bych hlavně řekl, že to není zvlášť podstatné.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod archduke » 12 čer. 2005, 04:35

dymky s filtrem nevlasnim a normalni protahuji cisticem trochu namocenym v 151* Bacardi rumu po kazdem pouziti.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 12 čer. 2005, 12:51

Dělám to flanelovým hadrem a lihem. Je to asi to nej, co znám.

Darkstar píše:Ahoj vsichni, nema nekdo zarucene spolehlivy navod, jak vycistit povrch dymky, konkretne uplne nahore na hlavicce, je to vetsinou takove lepkave. Ja to cistil papirovym, ubrouskem, ale nelibi se mi, ze to nechava chlupy a pak to musim navlhcenym hadrikem do lihu stejne umejt. Nebo myslite, ze jsem si odpovedel sam a na necistoty na hlavicce plati jen hadrik s lihem ? ;) Ale nechci drahe pripravky, spis mi jde o nejaky lidovy zpusob.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tomsoyer » 16 srp. 2005, 09:35

Včera sem si důkladně vyčistill a vyblejskal mé dýmky pomocí Savinelli Con - Dit - Kit.
Měl sem ho zapůjčený od graveira na zkoušku a je opravdu skvělí - všem doporučuji :!:
Dýmky po vyleštění vypadají lépe než když byli nové :shock:
Výborný je hlavně Stem Polish na náustky i když píšou, že je pouze na ebonitové náustky tak i akrylát vyleštil dokonale :wink:
Hlavně je, ale opravdu super na ebonit. Ta szabo je moje první dýmka s ebonitovým náustkem a první seznámení bylo děs - příšerná gumová pachuť :? a šedavý povlak, byla dlouho vystavená v obchodě.
Tak jsem ho 15 min leštil tímto polishem a výsledek je 100% krásná černá lesklá barva a vůbec žádná pachuť.
Tekutý Pipe Polish na povrch dýmky je také výborný po nanesení a zaschnutí se rozleští a dodá dýmkám skvělí vzhled :wink:
A na závěr desinfekční Pipe Clean vydesinfikuje vnitřek náustku a troubele pomocí čističe.

Ačkoliv se zdá prvotní investice celkem vysoká 370Kč tak si myslím, že se vyplatí spotřeba na čištění je nízká stačí opravdu troška a účinek je vysoký.
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Graveir » 16 srp. 2005, 09:38

Tak tak, mohu potvrdit.:smoke5:
Navic pasta na naustky skvele opravuje skrabance a matovate skvrny na krytech displeju u mobilu. Kdo mate ten problem, tak vyzkousejte. :smoke1:
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 16 srp. 2005, 19:15

Graveir píše:Tak tak, mohu potvrdit.:smoke5:
Navic pasta na naustky skvele opravuje skrabance a matovate skvrny na krytech displeju u mobilu. Kdo mate ten problem, tak vyzkousejte. :smoke1:


Tak to si necham rad poradit.
Vzdy jsem to jen natrel nejakym olejem a ono to vydrzelo cerna tak tyden.
Vami popisovanou pastu jsem jeste nezkousel a to musim tedy napravit. :puffy:
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tomsoyer » 16 srp. 2005, 19:26

jj vyzkoušej určitě budeš spokojen :wink:
Savinelli Con - Dit - Kit je opravdu výborný i ten polish na povrch je super :!:
No a ta desinfekce na vnitřek na bazi lihu ta by šla nahradit, ale prodává se to jako komplet v malém plastovém kyblíku a vněm sou tyto tři zmíněné přípravky 8)
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Graveir » 16 srp. 2005, 19:37

nene, prodavaj se ty vecicky i zvlast ale jen nekde /treba v cb jo/ a sou zvlast o neco drazsi
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 16 srp. 2005, 19:38

A nevideli jste to na Etrafice ?
Jestli ne, zeptam se Elli, ale ta to snad mit bude.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tomsoyer » 16 srp. 2005, 19:51

Graveir píše:nene, prodavaj se ty vecicky i zvlast ale jen nekde /treba v cb jo/ a sou zvlast o neco drazsi

Aha tak to se omlouvám to sem nevěděl :oops:
ale všechny tři jsou kvalitní výrobky a hodí se tak to porád mám za výhodnou investici zvlášť jak říkáš, že samostatně vyjdou dráž :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků