Čištění dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Čištění dýmky

Příspěvekod imagoo » 04 říj. 2004, 12:09

Rád čistím dýmku co nejdříve po dokouření (popílek chvilku nechávám nasávat) a to proto, abych toho co nejvíc dostal ven ještě před vsáknutím. Zajímá mě, jak čistíte u dýmek na filtr tu dutinku v troubeli, kde bývá plno močky. Já vždy čistící drátek, jehož konce jsem použil na náústek a kanálek přehnu v půlce a vytírám to tím, ale nezdá se mi to dostatečné.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Fénix » 04 říj. 2004, 12:14

imagoo píše:Rád čistím dýmku co nejdříve po dokouření (popílek chvilku nechávám nasávat) a to proto, abych toho co nejvíc dostal ven ještě před vsáknutím. Zajímá mě, jak čistíte u dýmek na filtr tu dutinku v troubeli, kde bývá plno močky. Já vždy čistící drátek, jehož konce jsem použil na náústek a kanálek přehnu v půlce a vytírám to tím, ale nezdá se mi to dostatečné.


Dělám to úplně stejně. Asi by šel použít třeba srolovaný pap. kapesník nebo tak, ale na to jsem líný a čistič mi připadá dostatečný. Pokud jsem tam blbým kouřením nadělal té močky moc, použiju ještě další čistič.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Twineryy » 04 říj. 2004, 12:21

Fénix píše:Dělám to úplně stejně. Asi by šel použít třeba srolovaný pap. kapesník nebo tak, ale na to jsem líný a čistič mi připadá dostatečný. Pokud jsem tam blbým kouřením nadělal té močky moc, použiju ještě další čistič.


Taky to tak dělám. Čištění papírovým kapesníkem provádim jednou za půl roku při generálce dýmek. To mi připomíná, že už by bylo na čase :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod LUBO » 04 říj. 2004, 12:27

u mna je to presne tak, ako to robite aj vy vsetci. asi to bude vseobecne zauzivana prax.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Qido » 04 říj. 2004, 12:42

Ani já nepřidám nic novýho. Maximálně ten čistič přehnu nadvakrát těsně vedle sebe vždycky do pravýho úhlu, čímž vznikne jakýsi ouzký, vysoký a hlavně hranatý U - a představuju si, že tim se to vybere až do těch nejzazších koutů. Reálnej rozdíl je asi veškerej žádnej :? , ale já pak mám pocit důkladně vyčištěný dýmky. :puffy:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jana » 04 říj. 2004, 12:47

Já taky nebudu asi moc převratná, ale občas střídám typ používaného čističe, tj. někdy ty úplně nejjemnejší ( asi 20 ks je v papírovém balíčku ) co dávají k Erinmore mixture a někdy takový ty zelenobílý od Petersonů, co jsou napůl hrubý a napůl středně jemný. Ty jemný jsou fajn na dočištění zbytečků a ty hrubý pěkně řeší občas nalepený kousky, který nechtěj dolů přirozenější cestou.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Joe » 04 říj. 2004, 13:31

Tož já na čištění těchto míst (v dýmce i náustku) používám hadřík (cca 20x20cm, nyní již notně špinavý), ale musí být bez chlupů, který bodcem dusátka natlačím do otvoru a točením dýmky nebo náustku dokonale vyčistím. Sice to moc esteticky nepůsobí, ale je účinné.
Uživatelský avatar
Joe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc. 2004, 12:21
Bydliště: Hranice

Příspěvekod imagoo » 04 říj. 2004, 13:36

Joe píše:Tož já na čištění těchto míst (v dýmce i náustku) používám hadřík (cca 20x20cm, nyní již notně špinavý), ale musí být bez chlupů, který bodcem dusátka natlačím do otvoru a točením dýmky nebo náustku dokonale vyčistím. Sice to moc esteticky nepůsobí, ale je účinné.


No to jsem taky zkoušel, ale kam pak s ním? Všude takovej hadr pak strašně smrdí. (No to je asi jen můj problém, protože mám na výběr jen mezi panelákovým bytem a autem).
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivan » 04 říj. 2004, 14:57

Qido píše:Ani já nepřidám nic novýho. Maximálně ten čistič přehnu nadvakrát těsně vedle sebe vždycky do pravýho úhlu, čímž vznikne jakýsi ouzký, vysoký a hlavně hranatý U - a představuju si, že tim se to vybere až do těch nejzazších koutů. Reálnej rozdíl je asi veškerej žádnej :? , ale já pak mám pocit důkladně vyčištěný dýmky. :puffy:


Níc lepšího mně nenapada.
Uživatelský avatar
Ivan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář. 2004, 14:20
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 04 říj. 2004, 16:14

Ja pokazde klasicky pouziju cistice - 1 az 3. Filtrovou komoru a troubel pokazde dukladne vytiram papirovym kapesnickem a nedovedu si predstavit ten sajrajrt, ktery by se tam udelal, kdybych to tak poradne nevycistil.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod GtW » 04 říj. 2004, 19:53

Ja si zvykl na srolovany cipek papiroveho kapesnicku - dva rohy do troubele, dva rohy do naustku a dutiny protahnu dratkem... Asi kourim rychleji nez je zdravo, mocy tam byva hodne a tak pouzivam kapesnicek skoro vzdy...
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod POGO » 04 říj. 2004, 20:10

U mne hraje dost roli jak se mi podaří rychle dýmku kouřit.Nekdy se chvíli zapomenu a hned je o něco více zaneřáděná. :? Ale v půměru mi stačí jeden čistič a jeden papírový kapesník.Kapesník stočím v rozích jako snad všichni a vyčistím náustek a troubel.Pak protáhnu dýmku čističem,no a nakonec podle potřeby vytřu komoru. :puffy:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Simon » 04 říj. 2004, 23:29

ja v 99% pripadu jeden cistic na jedno koureni, kapesniky a vic cisticu sem praktikoval kdysi, zadny rozdil proti tomu co delam ted nepozoruju
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 05 říj. 2004, 07:10

No povim len aby som neco povedal...jedno koureni jeden cistic.
Kapesnik je na sople. :?
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod imagoo » 05 říj. 2004, 07:16

V té souvislosti - všimli jste se, že po "navoněných" tabácích dýmka nejvíc a nejdýl smrdí ? (nejhůř po MB Scottish blend) a po latakii tam druhý den necítím nic.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků