Výrobna vlastní dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Vyrábíte vlastní dýmky?

Ano, a s výsledkem jsem spokojen.
8
28%
Ano, ale moc se mi nedaří.
3
10%
Ne, ale chystám se k tomu.
11
38%
Ne a nehodlám.
7
24%
 
Celkem hlasů : 29

Výrobna vlastní dýmky

Příspěvekod bromden » 22 říj. 2004, 10:34

Kdysi jsem viděl krásný manuál na výrobu dýmky na stránkách studia HOOK (tuším www.omp.cz/support), ale dnes lkdyž jsem si jej chtěl vytisknout tak stránky nejedou... Nevíte někdo jestli se někam nepřesunuly? Nebo nemáte někdo ten manuál stažený? Díky.

Což mne dále vede k otázce jak jste na tom s výrobou vlastních dýmek.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Výrobna vlastní dýmky

Příspěvekod Twineryy » 22 říj. 2004, 10:42

bromden píše:Kdysi jsem viděl krásný manuál na výrobu dýmky na stránkách studia HOOK (tuším www.omp.cz/support), ale dnes lkdyž jsem si jej chtěl vytisknout tak stránky nejedou... Nevíte někdo jestli se někam nepřesunuly? Nebo nemáte někdo ten manuál stažený? Díky.

Což mne dále vede k otázce jak jste na tom s výrobou vlastních dýmek.


zkusil jsem, zadařilo se, jsem spokojen, chci si vyrobit další, Hook mi už půl roku posílá 1 přířez....the end.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

to bromden

Příspěvekod LUBO » 22 říj. 2004, 10:57

prelistuj si Forum priatelov..., su tam odkazy spred par tyzdnov na obrazky z vyroby u 3-4 vyrobcov a hlavne, su tam tri velmi obsiahle videa jedneho americkeho pipe makera a so sprievodnym slovom. dalsie videa asi coskoro pribudnu, ale to najhlavnejsie je uz tam. stiahni si to.mozno ti to pomoze. potom este existuje jedna americka kniha od PIMO, chcel som ju objednat, ale ked som si zistil, ze postovne a bankove poplatky stoja viac, ako kniha, z protestu som to odmietol.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: Výrobna vlastní dýmky

Příspěvekod Crash » 22 říj. 2004, 14:02

Twineryy píše:
bromden píše:Kdysi jsem viděl krásný manuál na výrobu dýmky na stránkách studia HOOK (tuším www.omp.cz/support), ale dnes lkdyž jsem si jej chtěl vytisknout tak stránky nejedou... Nevíte někdo jestli se někam nepřesunuly? Nebo nemáte někdo ten manuál stažený? Díky.

Což mne dále vede k otázce jak jste na tom s výrobou vlastních dýmek.


zkusil jsem, zadařilo se, jsem spokojen, chci si vyrobit další, Hook mi už půl roku posílá 1 přířez....the end.




aaa to sem skoro rad, ze nejsem sam :lol: akorat mám objednány přířezy dva
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pegas » 22 říj. 2004, 16:38

Ten návod od Hooka mám zkopírovaný,jestli chceš tak ti ho pošlu na mail.Ale až v pondělí.Teda doufám,že ho mám,ale asi jooo.Vyrobil jsem si už tři dýmky z toho dvě z přířezu od Hooka.Ty stránky ještě nedávno fungovaly.Doufám,že se Hook nikam nestratil.Onehdy psal do fóra,ještě na staré dýmce.tk,že se toulá někde po severní americe :roll: nebo to byla evropa??Už nevím.
S přířezy by nám mohl poradit Lubo,snad někde na internetu na něco narazil.
Uživatelský avatar
Pegas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 196
Registrován: 16 srp. 2004, 16:54
Bydliště: VIZOVICE

prirezy

Příspěvekod LUBO » 22 říj. 2004, 16:53

ja beriem prirezy od Marco Janzen-a z Hamburgu. mam od neho aj nevrtane dreva a aj predvrtane, ktore mi navrta podla mojho zelania, ako mu napisem. ma vsetok material vratane tyci z akrylu, materialu na aplikacie, ako su ozdobne dreva,atd, vratane nejakeho naradia, ako su lestiace kotuce,atd.
ja sa prave chystam u neho znovu novu zasielku objednat, aby mi do vianoc prisla. Marco dodaval material mnohym svetovym pipemakerom, ako je aj Peter MATZHOLD, ktory mi ho volakedy doporucil, alebo aj Cornelius MAENZ. ovsem tito pipe-makeri beru uz material priamo z pil, cornelius berie tusim z tej istej pily, ako Bo Nordh a Rainer Barbi, tusim niekde pri San Remo, Peter chodi na tyzdnovy vyber tiez rovno na nejaku pilu. MARCO mi naposledy pisal pred rokom, odvtedy som s nim nebol v kontakte, ale myslim, ze sa v ponuke nic nezmenilo.
tu vam davam na neho link:
http://www.janzen-pfeifen.de/indexdeu.html
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: Výrobna vlastní dýmky

Příspěvekod Graveir » 24 říj. 2004, 18:11

bromden píše:Kdysi jsem viděl krásný manuál na výrobu dýmky na stránkách studia HOOK (tuším www.omp.cz/support), ale dnes lkdyž jsem si jej chtěl vytisknout tak stránky nejedou... Nevíte někdo jestli se někam nepřesunuly? Nebo nemáte někdo ten manuál stažený? Díky.

Což mne dále vede k otázce jak jste na tom s výrobou vlastních dýmek.


Nu, kdyz se hook vyskytoval v cechach (ted se asi opravdu nekde potuluje neb nekomunikuje) tak posilal prirez naprosto v pohode...asi po mesici pri tydenim otravovanim (byva vytizenej a zapomina). Prirez byl Ok, ma i naustky a za 20-30Kc jim udela cep (teflonovy), vetsinou dela na 12mm, na prani i mensi ci vetsi. Ted mam cca 1/4 roku obednany naustky a zatim nic...Jo a taky ma a posila Carnaubsky vosk...fakt dobrej matros.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Zdenda » 25 říj. 2004, 07:39

Já jsem měl od Hooka 2 přířezy a naprostá spokojenost. Taky mně poslal Carnaubsky vosk. Doufám, že začne komunikovat, protože se blíží dlouhé zimní večery a rád bych vykrouhal aspoň další tři dýmky. Nosím je celé léto v hlavě.
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod POGO » 25 říj. 2004, 14:48

To jste mne pánové docela uklidnili.Já si totiž objednal dva náustky,protože si mi podařilo na mé druhé dýmce ho zlomit.A už jsem si myslel že HOOK se nebtěžuje se mnou ani mluvit.Takže budu doufat že se každou chvíli vrátí. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Faajn...

Příspěvekod bromden » 25 říj. 2004, 15:00

To nezní zle, taky bych si rád objednal nějaké to dřevo. Zatím jsem dělal jen za vrtaných přířezů a to jaksi není úplně ono, tou předvýrobou je celá kresba daná a jde jen o tvar...
Jinak, doufám že je tu alespoň někdo, kdo hned napoprvé nestvořil skvost... to co mi vyšlo z prvního pokusu, tedy jakýsi pokřivený pazneht :puke: , bych si dýmkou nazývat netroufal...

:arrow: Tedy, prosba, pokud se dozvíte, že HOOK zase funguje, můžete prosím dát sem echo? Díky.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Svépomocná výroba

Příspěvekod Soptík » 25 říj. 2004, 17:54

Jestli mohu taky se svoji trochou do mlýna, chtěl bych tady ještě jednou poděkovat Crashovi. Při mém nedávném pokusu dostat se k nějakému přířezu mě nasměroval taky na Hooka, ale jak to tak tady pozoruju, není to zas aš tak "pohotové "nakupování. :(
Mimo to se mi ozval ještě Miloš Cerman a upozornil mě na dymky-usti@seznam.cz, odkud jsem měl zboží během tří dnů na dobírku doma! Byl to sice "jenom vrtaný přířez", ale já jsem s ním velmi spokojený. Tak že ještě jednou objema díky.
Mimo to jsem tady zhlédl debatu o vyřezávání dýmky z mořské pěny. K tomuto tématu mohu směle říci, že se mi podařilo koupit vrtaný kousek tohoto materiálu s náustkem, a že je s tímto materiálem opravdu krásná práce, nechá se to vyřezávat krásně lehce obyčejným nožem. S briarem zatím ještě nemám žádnou zkušenost. No všechno je jednou poprvé!!! :wink:
Uživatelský avatar
Soptík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp. 2004, 17:50
Bydliště: Opičí Hory

Re: Svépomocná výroba

Příspěvekod Zdenda » 26 říj. 2004, 06:45

Soptík píše:Jestli mohu taky se svoji trochou do mlýna, chtěl bych tady ještě jednou poděkovat Crashovi. Při mém nedávném pokusu dostat se k nějakému přířezu mě nasměroval taky na Hooka, ale jak to tak tady pozoruju, není to zas aš tak "pohotové "nakupování. :(
Mimo to se mi ozval ještě Miloš Cerman a upozornil mě na dymky-usti@seznam.cz, odkud jsem měl zboží během tří dnů na dobírku doma! Byl to sice "jenom vrtaný přířez", ale já jsem s ním velmi spokojený. Tak že ještě jednou objema díky.
Mimo to jsem tady zhlédl debatu o vyřezávání dýmky z mořské pěny. K tomuto tématu mohu směle říci, že se mi podařilo koupit vrtaný kousek tohoto materiálu s náustkem, a že je s tímto materiálem opravdu krásná práce, nechá se to vyřezávat krásně lehce obyčejným nožem. S briarem zatím ještě nemám žádnou zkušenost. No všechno je jednou poprvé!!! :wink:


Kde jsi pořídil tu mořskou pěnu ?
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod Graveir » 26 říj. 2004, 12:21

Nu nevim, zda to je k necemu, ale 16.10 ma HOOK na tabaky.cz pridanou novou recenzi, jestli je to doba, kdy tu byl, nebo to ma jako nick nekdo jinej, to fakt nevim...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

nemáte někdo zkušenost...

Příspěvekod bromden » 26 říj. 2004, 12:39

No, Hook stránky ještě nejedou ale ten návod už mám :lol: . Dík Pegasovi.

:?: Btw, nezkoušel někdo z Vás www.briargrains.com? Právě se chystám si od nich nějaké ty Plateaux objednat... :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Graveir » 26 říj. 2004, 12:53

no driv jsem o tom uvazoval a pak sem si jej vzal od hooka. To je alzirska firmicka...ja sem tusim predtim narazil na nejakou tuniskou...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků