TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XII.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Copatej » 24 čer. 2008, 23:09

Martin Pedain píše:...já s daVincim nebyl kamarád. Dal jsem mu poslední možnost, abych změnil názor se jej zbavit. Ale opět nehořel, štípal... Vzhledem k tomu, že jsem měl tento tabák cca. 5 měsíců otevřený a nebyl jsem jej schopen zkouřit, tak tam nějaký problém bude. Jiné latakie jsem schopen zkonzumovat dřív. Takový BS byl do pár týdnů fuč.


To je vážně zajímavé, já z něj byl ztracenej hned od začátku, ale přesně jak popisuješ, jsem já ztratil důvěru v 1792 a po dvou měsících jí zase plně nabyl. A stačilo nechat jej vyschnout a změnit natrhání tabáku, což pochopitelně u da Vinciho je blbost, ale třeba je to fajfkou. Píšu proto, že zas stejnej zážitek jsem měl s IF a s výměnou fajfky přišla i konečně ta správná chuť a zážitek s tabáku. Před tím jen trápení a běs...
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin Pedain » 24 čer. 2008, 23:14

copatej píše:To je vážně zajímavé, já z něj byl ztracenej hned od začátku, ale přesně jak popisuješ, jsem já ztratil důvěru v 1792 a po dvou měsících jí zase plně nabyl. A stačilo nechat jej vyschnout a změnit natrhání tabáku, což pochopitelně u da Vinciho je blbost, ale třeba je to fajfkou. Píšu proto, že zas stejnej zážitek jsem měl s IF a s výměnou fajfky přišla i konečně ta správná chuť a zážitek s tabáku. Před tím jen trápení a běs...


Dýmka, ve které jsem jej kouřil, má již slušnou vrstvu karbonu, tudíž má úzký průměr. Je možné, že tabákům, které obecně méně ochotně hoří, prospívá širší kotel, resp. širší než nějakých 13-15 mm. A nehcci jej cpát do jiných dýmek zvyklých na jiné tabáky.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod kovářskej » 25 čer. 2008, 07:09

Na změně fajky pokud si v ní tabák nesedí určitě něco je.Mně třeba trvalo skoro půlrok než jsem našel fajku z níž chutná OG tak jak má a ne jak "hořící pálivá paprika".A co tak Martine zkusit trochu dekarbonizovat kotel? Latakie se většinou skoro nezahřívají tak myslím by to ani fajce neuškodilo. No a abych nebyl OT tož jsem včera navečer bafal zrovna toho Gowrieho :-)
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod jcp » 25 čer. 2008, 07:16

Martin Pedain píše:Dýmka, ve které jsem jej kouřil, má již slušnou vrstvu karbonu, tudíž má úzký průměr. Je možné, že tabákům, které obecně méně ochotně hoří, prospívá širší kotel, resp. širší než nějakých 13-15 mm.

mno, moje zkušenost (konkrétně s BXX) je úplně opačná (aji jsem to psal v recenzi). Ale to je asi to že každej kouří na svoji hubu :smoke1:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Cifro » 25 čer. 2008, 08:08

:arrow: jcp:

Ja to mám zrovna tak. Moja fajka na BXX má kotol 15x35 mm.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod Mike Hill » 25 čer. 2008, 11:06

copatej píše:Tak to mě naopak ty latakie nějako poslední dobou berou. Tak dneska večer při lahvičce argentinského Kuorio ročník 2007 proběhla degustace Huber Balkanu (jak jsem zmiňoval, vzorek od Nevilla-moc díky), latakiová smršť, která se do konce kotle neuvěřitelně silově rozvíjela.
Krásné pokouřeníčko :puffy:
Ja v posledných mesiacoch taktiež bažím len na latakii(schválne s malým "el"), ale už veľmi dlho sa mi cnie za takými legendami z čias mojej fajkových prvpočiatkov ako IO, UF, IF, či SH. No najviac však postrádam Hal. :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod vytryol » 25 čer. 2008, 20:29

Toz dnes jsem znovu zkusil Choco od SG uplne bez suseni v "blativem" stavu...A koupodivu to horelo tak krasne jako by to nikdy nechtelo prestat!!!3 sirky!!!

Ani jsem nedoufal ze by to slo tak hladce! Diky za dodani kuraze panove :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Copatej » 25 čer. 2008, 21:00

:arrow: vytryol
teda ty řádíš s těma avatarama :lol: :shock:
teď jsem se až skoro lek :evil: :lol:

Jinak dneska v podvečer další ochutnávka latakie - SG Perfection (od Scalexe - taktéž velké díky). Tabák velice chutný, ale jemný a nenásilný. Trošku jsem po všech těch zkouškách čekal víc, bohužel. Je to na mě velmi jemná latakie. Potřebuju trochu hutnější :wink: Ale jak říkám i přesto všechno jsem si pochutnal :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod vytryol » 25 čer. 2008, 21:08

copatej píše::arrow: vytryol
teda ty řádíš s těma avatarama :lol: :shock:
teď jsem se až skoro lek :evil: :lol:

Jinak dneska v podvečer další ochutnávka latakie - SG Perfection (od Scalexe - taktéž velké díky). Tabák velice chutný, ale jemný a nenásilný. Trošku jsem po všech těch zkouškách čekal víc, bohužel. Je to na mě velmi jemná latakie. Potřebuju trochu hutnější :wink: Ale jak říkám i přesto všechno jsem si pochutnal :puffy:

Tenhle se mi taky nelibi tak to vypada ze jeste jeden budes muset vydrzet :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Copatej » 25 čer. 2008, 21:12

vytryol píše:Tenhle se mi taky nelibi tak to vypada ze jeste jeden budes muset vydrzet :lol:


Tak proč je sem tedy hnedka dáváš, když se ti samotnému nelíbí, ja se v tu ránu pokřižoval a upliv sem si - tfuj čerte jeden :evil: :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod Scalex » 25 čer. 2008, 21:13

copatej píše:Trošku jsem po všech těch zkouškách čekal víc, bohužel. Je to na mě velmi jemná latakie. Potřebuju trochu hutnější :wink: Ale jak říkám i přesto všechno jsem si pochutnal :puffy:


Mně Perfection svojí jemností vyhovuje, ale taky to není jediná latakie, kterou mám. Někdy mám chuť se pořádně vyudit a nacpávám Commonwealth nebo Synjeco Balkan (ten už mi ale došel) a už mám objednaného Vinciho. Ale někdy mám chuť na něco jiného, jemného, ale s latakií, a na to je Perfection dokonalý. Zatímco Da Vinci je přímočarý a jednoduchý (v tom nejlepším slova smyslu), Perfection je harmonie chutí, která se ve fajfce postupně rozvíjí, je to složitý a bohatý tabák.

Co je ovšem bez debat, je to, že Perfection potřebuje svoji fajfku. Kouřil jsem ho ze čtyř různých dýmek, nakonec jsem mu zasvětil hodulovu klubovku a Perfectionem jsem ji už zakuřoval. Čili ta fajfka nepoznala jiný tabák a v případě Perfectionu je to setsakra znát. S každým dalším kouřením se zažírá do dřeva víc a víc a tím se ta chuť stává ještě bohatší, protože to Perfectionem nasáklé dřevo se toho baladického koncertu účastní.

Zvláštní je, jak je ale Perfection proměnlivý. Však jsme o tom na muňce mluvili, že co krabička, to něco jiného. Ale pokaždé v něm ty hlavní tóny zůstavají, něco málo okolo se promění a chuť je pořád lahodná a barevná.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Copatej » 25 čer. 2008, 21:36

Scalex píše:Co je ovšem bez debat, je to, že Perfection potřebuje svoji fajfku. Kouřil jsem ho ze čtyř různých dýmek, nakonec jsem mu zasvětil hodulovu klubovku a Perfectionem jsem ji už zakuřoval. Čili ta fajfka nepoznala jiný tabák a v případě Perfectionu je to setsakra znát. S každým dalším kouřením se zažírá do dřeva víc a víc a tím se ta chuť stává ještě bohatší, protože to Perfectionem nasáklé dřevo se toho baladického koncertu účastní.

Zvláštní je, jak je ale Perfection proměnlivý. Však jsme o tom na muňce mluvili, že co krabička, to něco jiného. Ale pokaždé v něm ty hlavní tóny zůstavají, něco málo okolo se promění a chuť je pořád lahodná a barevná.


Samozřejmě, krásněji bych to nedokázal napsat... Je to tak, že mám na latakii jen jednu fajfku a tam je spaluju všechny. Proto nedokážu asi dost dobře ty chuťové nuance ohodnotit. Zkusím o tom cos napsal popřemýšlet a možná, že mu zkusím tedy jednu věnovat. A basa mě zastřelí :evil: :lol:
...protože jí bude dělat :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod Drnda » 25 čer. 2008, 21:39

copatej píše:Samozřejmě, krásněji bych to nedokázal napsat... Je to tak, že mám na latakii jen jednu fajfku a tam je spaluju všechny. Proto nedokážu asi dost dobře ty chuťové nuance ohodnotit. Zkusím o tom cos napsal popřemýšlet a možná, že mu zkusím tedy jednu věnovat. A basa mě zastřelí :evil: :lol:
...protože jí bude dělat :wink:

Už zase budeš ztracenej? :lol:
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Copatej » 25 čer. 2008, 21:52

Drnda píše:Už zase budeš ztracenej? :lol:

No heleď se, já mám takovej neblahej pocit, že jo... :lol: :wink:
A navíc jsem v pondělí na praské muňce viděl bílej přířez a můžeš hádat, pro koho byl připravenej :lol: No...takže je více než nasnadě, že se vážně zase brzy ztratim :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod vytryol » 26 čer. 2008, 04:50

copatej píše:Tak proč je sem tedy hnedka dáváš, když se ti samotnému nelíbí, ja se v tu ránu pokřižoval a upliv sem si - tfuj čerte jeden :evil: :lol:

Ja se na nej musim chvili divat abych to zjistil vis! :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků