Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady .. - ARCHIV

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady .. - ARCHIV

Příspěvekod kubik » 03 lis. 2004, 17:42

Zadam o pomoc vsechny, kdo maji s vyrobou nejake zkusenosti. Zatim sem vyprodukoval asi 15 pokusu (snad prijde galerie, jestli nebudu tak linej:). Z financnich duvodu vyuzivam drevo, co najdu doma/na zahrade. Nejvice jsem si oblibil svestku pro jeji nadhernou barvu a lesk jen po lesteni. Bez vosku ci moridla. Naustky jsem po dlouhem hledani objevil u Hooka. Na dolesteni pouzivam jen vceli vosk, ale rad bych vyzkousel i neco jineho.
Nevite nekdo, kde se daji sehnat vosky ci moridla(nejlepe v Brne)? Hlavne jake koupit, kolik stoji atd. Da se nekde sehnat onen vsude zminovany carnaubsky vosk? Vceli vosk je prilis mekky a rychle se "osaha".
Predem diky za jakekoli prispevky. Pokud budete mit nejake dotazy urcite rad odpovim, pokud to bude v mych silach.
Uživatelský avatar
kubik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 37
Registrován: 06 říj. 2004, 20:02
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 03 lis. 2004, 17:46

carnaubu by snad měl mít také HOOK.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vse

Příspěvekod Jaroslav » 04 lis. 2004, 05:24

kubik píše: Pokud budete mit nejake dotazy urcite rad odpovim, pokud to bude v mych silach.


15 kousků, to vůbec není málo. Z jakého domácího dřeva jsi to všechno zkoušel? Uvažuju totiž o tomtéž - s jakým jsou nejlepší zkušenosti z hlediska životnosti (rozuměj s propalováním)?
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

drevo na fajku

Příspěvekod forgi » 04 lis. 2004, 10:52

pouzitie dreva zo slivky, ceresne hrusky a pod na fajky je sice mozne a aj sa to robi, ale otazka je, ci sa oplati do toho investovat tu pracu, pretoze kazde ine drevo ako briar skor ci neskor skysne a fajka sa dalej neda fajcit. Prave preto sa fajky robia z briaru. Toto drevo ako jedine ma schopnost zbavit sa nasiaknutej mocky. Tato vlasntost spolu s velkou odolnostou voci ziaru, danou vysokým obsahom minerálnych látok, predurcili briar pre nase ptesenie.
Naustky, vosky a iny material sa da zohnat aj cez net ( odkazy su na dymke.tk) alebo u HOOKa, mozno by nieco vedeli pomoct aj Hap, Jirsa, Vlasak ci Krska a mozno by sa dalo obratit aj na BPK.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod imagoo » 04 lis. 2004, 11:27

Já zkoušel první kus ze švestky, druhý z briaru. Zkoušel jsem soustružit na 3paknovým drapslu, ale buď mi to uhlo nebo jsem to blbě naúhloval - vyšlo z toho něco úplně jiného než jsem chtěl, ačkoliv úplný zmetek to není. Příště jedu jen ručně. Vrtání není ale žádná sranda.
Mám pocit, že není moc vůle ze strany mistrů dýmkařů podporovat tyhle pokusy. Když už něco pustí, jsou to odpadní kousky. Nebylo by špatný nějakej žok přířezů koupit dohromady i když tuším možné problémy - rvačku u přebírání a tak...
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Marco.

Příspěvekod LUBO » 04 lis. 2004, 11:53

vsetko ma Marco Janzen, ako som uz raz link dal.
a tie ceny su prijatelne, je pripraveny dodavat aj vam, pisal mi to.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vse

Příspěvekod kubik » 04 lis. 2004, 15:58

Jaroslav píše:
kubik píše: Pokud budete mit nejake dotazy urcite rad odpovim, pokud to bude v mych silach.


15 kousků, to vůbec není málo. Z jakého domácího dřeva jsi to všechno zkoušel? Uvažuju totiž o tomtéž - s jakým jsou nejlepší zkušenosti z hlediska životnosti (rozuměj s propalováním)?


Nejvic pouzivam svestku, protoze ji mam momentalne dostatek. Propalit ani zakysnout se mi zatim nepodarila, ale nekourim ji zas tak casto, aby se o nakych velkych zkusenostech dalo mluvit. velice podobna ji je merunka ci broskev. Tresen se mi zda o neco mekci (ridci) tudiz se snadneji propaluje, ale pri trose opatrnosti se to da. Dale jsem zousel orech a buk(ci dub?) a ty me moc nezaujaly. Svetla barva a nemoznost poradne nalestit me odradily. Mozna to bylo nespravnym vyberem kousku, nebo prilisnou cerstvosti.

Krsku sem parkrat navstivil (znami,kteri ho znaji mi to domluvili), kdyz byl jeste v Brne. (Pro)dal mi dokonce par naustku, ale moc nadsene se netvaril.
Jde mi spis o to, jestli se nejake pouzitelne vosky nedaji koupit v normalnim obchode (bauhaus atd?), nebo jake typy nebo znacky moridel jsou na dymky vhodne. V tomhle oboru nemam zadne zkusenosti. Narezal sem koren z visne, ale prijde mi dost svetla, tak musim neco sehnat. Az z ni nakou fajku udelam, dam vedet. Do brieru se mi moc nechce. Desi me skutecnost te ceny, kdyz to poseru.
Uživatelský avatar
kubik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 37
Registrován: 06 říj. 2004, 20:02
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 04 lis. 2004, 16:04

na povrchovu upravu sa pouziva aj selak, ten dostat, alebo to budes napriklad upravovat olejom, ako to robia viaceri pipemakeri, napriklad Lee von Erck. ako take fajky vyzeraju , sa da pozriet na ukazkach na fore priatelov...
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milos Cerman » 04 lis. 2004, 20:32

Specielní vosky a oleje se občas podaří koupit v prodejnách výtvarných potřeb, pro malíře. Neznám ale tolik Brno, abych poradil kde u vás taková prodejna je.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 04 lis. 2004, 23:22

Milos Cerman píše:Specielní vosky a oleje se občas podaří koupit v prodejnách výtvarných potřeb, pro malíře. Neznám ale tolik Brno, abych poradil kde u vás taková prodejna je.


pokud ve vytvarnych potrebach, tak jedny velke jsou na husove, mezi silingrakem a cervenym kostelem ... kousek od silingraku po prave strane
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 04 lis. 2004, 23:23

ja bych potreboval vetsi davku carnauby a hookovi nejak zkolaboval maila ... jeste mrknu k panu janzenovi
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Výroba...

Příspěvekod bromden » 05 lis. 2004, 11:41

Btw., počítá připravovaný portál i se sekcí "výroba" k umístění manuálů?

Že bych zdokumentoval jak to nedělat, resp. jak z krásnýho dřeva udělat paskvil... letos už potřetí... :cry:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod kubik » 05 lis. 2004, 14:47

Simon píše:pokud ve vytvarnych potrebach, tak jedny velke jsou na husove, mezi silingrakem a cervenym kostelem ... kousek od silingraku po prave strane


Tam sem ted byl... Vosky vubec nemaj...:( Este sem mrkl do barev-laku u Jakuba a tam meli maximalne lestenku na parkety:-) Zkusim obehat ty vetsi, typu bauhaus, baumax. Stejne potrebuju nakoupit smirgly. Nevite kde maji nejjemnejsi? Nekde sem sehnal 2000, ale i za vic bych se nezlobil.

Ohledne tech moridel: muzete pls napsat jakou znacku ci typ mam brat? a jakou barvu? spis dohneda nebo docervena? O tomhle namam poneti... treba nakej Luxol ci co?
Uživatelský avatar
kubik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 37
Registrován: 06 říj. 2004, 20:02
Bydliště: Brno

janzen

Příspěvekod kubik » 05 lis. 2004, 15:33

Btw. kolik stoji postovny a ty poplatky okolo, kdybych neco objednaval od toho Janzena? Carnauba za 4 eura docela ujde... ale asi se to moc nevyplati. chtelo by to vetsi objednavku.
Uživatelský avatar
kubik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 37
Registrován: 06 říj. 2004, 20:02
Bydliště: Brno

Příspěvekod forgi » 05 lis. 2004, 15:54

kubik píše:Ohledne tech moridel: muzete pls napsat jakou znacku ci typ mam brat? a jakou barvu? spis dohneda nebo docervena? O tomhle namam poneti... treba nakej Luxol ci co?

kup si bezne liehove moridla, ktore dostat aj v baumaxe, hornbachu a v lepsich drogeriach. Odtien si uz musis vybrat sam a mozes si aj z viacerych namiesat ten svoj. Samozrejme kazde drevo uz nejaku svohu farbu ma, takze to treba vzdy skusat na tom konkretnom kuse aky bude vysledok.
Smirgle jemnejsie ako 2000 sa nerobia ( aspon som sa s takymi nestretol) potom sa uz pouziva lestiaca pasta.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků