TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod beda » 08 úno. 2009, 14:20

tad píše:Ale jak tak na Yachtsmana přišla řeč, zabrousil jsem do archivu a už ho je plná místnost :-) aromatiku. Někdy je to taky třeba a dneska je taková pěkná neděle :D
To je přesně ten důvod, proč to s aromatikama pořád zkouším. Prostě mi příjemně voněj a taky bych rád občas někomu takhle zavoněl. Právě kouřenej MB navy flake je sice chuťově bezchyby, ale když vlezu do předsíně, ve který jsem chvíli před tím párkrát potáhl, tak je to mazec, tabákovej smrádek co maj rádi fakt jen náruživý kuřáci. Tak nějak jsem vypozoroval, že čím větší požitek pro mne, tím horší reakce okolí a naopak, čím víc si tabák chválí okolí, tak tím víc já marně pátrám v kouři po něčem, co mi je příjemný.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Juri » 08 úno. 2009, 14:35

Já včera po velmi dlouhé době nacpal Hala a co se nestalo - naprosto mi tento tabák nechutnal, dokonce jsem ani nedokouřil a v poslední čtvrtina šla ven :oops: Chuť jsem si velmi rychle napravil vynikající Torinou a pak ještě k večeru cca 10 let starým EMP :smoke5: . Přitom mi ještě před nedávnem Hal velmi chutnal a mám ho za sebou několik plechovek, kouřil jsme ho v dýmce vyhrazené pro vigrinie, resp. pro OG a Hal. Asi se mi nějak mění chutě či co. Poslední dobou (cca 2 měsíce) kouřím primárně jen plnotučné latakie sem tam St. Bruno, GH Bobs, Bulls´ Eye, Briar Fox, atd. Nevím, ale nějak mám stále chuť je na uzeninky :ok: Možná zase přijde období kdy uzeninky chutnat nebudou.....Jo hold chutě jsou chutě :ok:
Naposledy upravil Juri dne 08 úno. 2009, 14:38, celkově upraveno 1
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod tad » 08 úno. 2009, 14:36

:arrow: Beda : naštěstí to mám s okolím právě naopak. Přítelkyně nejvíc vyžaduje Balkan :D Yachtsman si můžu dovolit neb není doma :lol:
Nejní to tak vážný, ale aromatiky moc nemusí. Z Erinu atp je spíš nešťastná, že to nejcejtí a za SG FireDance sem skoro dostal vařečkou :D Ale když je nejhůř, vezmu složenky a zeptám se, čí je tam napsaný jméno, to zabírá docela dobře :D :D :D dělám si legraci :wink:
A abych nebyl OT : pořád kouřím toho Yachtsmana Aromatik :D
tad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 53
Registrován: 24 říj. 2008, 21:36
Bydliště: praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod tifik » 08 úno. 2009, 14:51

Teď jsem ještě nacpal malou vložkovku tifik blendu(Three nuns, St.James, Hal, Mogano, SRT, BXX pokud si vzpomínám) a je to docela dobré, hodně plnotučný dým, poměrně silný tabáček, nic z toho nevyčnívá, nic nepřekáží, ale chuť jednotlivých tabáků se trochu slévá v coci neidentifikovatelného, ovšem kouřit se to dá, zejména při práci nebo v hospodě.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Mike Hill » 08 úno. 2009, 15:22

Juri píše:Já včera po velmi dlouhé době nacpal Hala a co se nestalo - naprosto mi tento tabák nechutnal, dokonce jsem ani nedokouřil a v poslední čtvrtina šla ven :oops: Chuť jsem si velmi rychle napravil vynikající Torinou a pak ještě k večeru cca 10 let starým EMP :smoke5: . Přitom mi ještě před nedávnem Hal velmi chutnal a mám ho za sebou několik plechovek, kouřil jsme ho v dýmce vyhrazené pro vigrinie, resp. pro OG a Hal. Asi se mi nějak mění chutě či co. Poslední dobou (cca 2 měsíce) kouřím primárně jen plnotučné latakie sem tam St. Bruno, GH Bobs, Bulls´ Eye, Briar Fox, atd. Nevím, ale nějak mám stále chuť je na uzeninky :ok: Možná zase přijde období kdy uzeninky chutnat nebudou.....Jo hold chutě jsou chutě :ok:
Vnímam to rovnako. Hala celkom nahradil FVF a poslednými zvyškami Hala som zafajčil klubovky od Jeana. Dám si od neho pauzu na pár mesiacov asi. Posledné týždne frčím na dark fired V. :smoke1:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod pepson » 08 úno. 2009, 16:39

Ráno som si dal Ennerdale.Mám vyfajčenej asi tri štvtiny tobolky a stále som si istejší,že nemám rád mydlo.Fajčenie šampónu nie je pre mňa :smoke3: Keď už aromatik,tak určite viac mi ide MB Van.cream.Hneď idem prezrieť vlákno o mydlových tabakoch,aby som zas nekúpil nejaký šampónoidný hnus (komu to chutí,nič proti).To na druhej strane som akurát dofajčil SG čokoládu a to je iná trieda!!!!!V tomto začiatočníckom období mi idú tri veci:
1-"čisté" virdžínie MB Navy f.,Rattrays :smoke1:
2-virdžínie s trochou latakie SG čokoláda,Sav.Engl.mix :smoke1:
3-SG Balkan f. :smoke1:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod vědec » 08 úno. 2009, 16:49

Včera jsme byli na plese a v tombole jsme vyhráli dva uzené kapry. To je vám taková ňamka... Asi na procházku se psem zůstanu u uzeného - trošku dopuju St. Bruno latakií a není to špatné...
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Sobpeta » 08 úno. 2009, 16:55

pepson píše:Ráno som si dal Ennerdale.Mám vyfajčenej asi tri štvtiny tobolky a stále som si istejší,že nemám rád mydlo.

A tos ještě neměl Condora, předpokládám :P :lol: . Ne vážně, pokud Ti mejdlo nesedí,asi nemá cenu se s ním trápit. Já po své Condorové zkušenosti také zavelel-"Již nikdy více".
Ale nechal jsem se tak trochu přemluvit na ochutnání Conistonu a ten,jako že taky mýdláky nemusím, je opravdu dobrý, trochu tlačí, to je fakt,ale takový šampon to zasejc není. Vyzkoušej, uvidíš, no po tom Enerdalle to fajfky stejně nic jiného dát nemůžeš :wink:

Jinak jak koukám, chutě máme dosti podobné :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod pepson » 08 úno. 2009, 17:07

Sobpeta-nemám zatiaľ toho veľa vyskúšaného,ale to mydlo určite nie.Navyše sa zatiaľ vyhýbam kategórii "silný/extra silný" tabak a to Coniston "vraj" je.Som síce cigareťák-už menej a fajky fajčím bez filtra,ale na silné pecky mám zatiaľ čas,teda aspoň si to myslím.Navyše mám obmedzený prístup ku širšej škále tabaku (stupídne zákony ohľadne dobierky tabak.výrobkov).Neviem,ako to funguje pri zásielke zo zahraničia,či mi balík označený "tobacco" nezadržia niekde na colnici a budem musieť pre balík prísť osobne.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Juri » 08 úno. 2009, 17:27

Sobpeta píše:A tos ještě neměl Condora, předpokládám :P :lol: . Ne vážně, pokud Ti mejdlo nesedí,asi nemá cenu se s ním trápit. Já po své Condorové zkušenosti také zavelel-"Již nikdy více".



Dovolím si upozornit, že není mýdlo jako mýdlo :smoke3: Pokud někomu nechutná Ennerdale není pravidlem, že mu nebude chutnat Condor. Přesně můj případ, Ennerdale nemusím, oproti tomu na Condor orig. Long Cut nedám dopustit. Jsou to dva naprosto odlišné tabáky :naughty:

Co se týká Conistonu, tak celá řada dýmkařů tento tabák připodobňuje k Ennerdale, s čímž taktéž nesouhlasím, možná jemné náznaky, ale dle mě jsou to dva odlišné tabáky. Já osobně třeba Coniston mám v celku v oblibě, ovšem Ennerdale z důvodu vysokého obsahu aromatu nemusím téměř vůbec.

Jinak nedoporučuji v dýmce po Ennerdale kouřit jak Condor tak Coniston....jejich chuť absolutně nevynikne....celou dobu budeš cítit jen Ennerdale :lol:

Samozřejmě chutě jsou jen chutě a celá tato problematika je věcí silně individuální :smoke5:
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod pepson » 08 úno. 2009, 17:44

Ten Ennerdale by mohol povoliť niečím v čom je latakia.Snáď...po čase...po pár piksliach.... :wink: Alebo prebiť Plantou,hmm,"z kaluže do blata" :)
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod beda » 08 úno. 2009, 18:45

Radši nepřebíjet, lepší je vyvětrat. Zkus nějakej neutrál a nachystej si trpělivost. Pomůže vybrat vrstvu co to jde a protáhnout kanálek čističem namočeným do lihu. Několik pixel asi nehrozí, podle mne půl tobolky MB Virginia No.1, nebo Skandinavik Regular a z nejhoršího budeš venku.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod pepson » 08 úno. 2009, 19:02

beda-už dlhšie sa chystám na MB Scottish blend (po tunajších názoroch som zvedavý),ktorý je pre mňa v pohode dostupný na rozdiel od MB Dark twist-na ten som tiež zvedavý.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod beda » 08 úno. 2009, 19:54

Ony tyhle MB naturály mají trochu podobné rysy, větší rozdíly objevíš časem, zezačátku ti budou možná připadat na jedno brdo, ale je to jen zdání. Mají prostě svůj styl, kterej někomu sedne a někomu ne. Já jim přišel na chuť poměrně nedávno. Chce to mít dobře zakouřený fajfky a nečekat nějakou nálož chutí při prvních nacpáních. Tyhle tabáky začnou ukazovat jemné nuance po delší době, ale právě v tom je jejich potenciál, nejsou to zabijáky, nicméně si na nich lze fakt pošmáknout.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod jorgos » 08 úno. 2009, 20:18

V podvečer jsem dal ještě jednou MB GB opět s černým pivem.Tuto kombinaci mohu jenom doporučit.Jenom doufám,že mně po tom pivu nezačnou růst prsa. :lol:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků