TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Jtt » 12 úno. 2009, 09:19

Včera jsem po práci musel dvě hodiny čekat na přítelkyni. Jak lépe strávit čas než s dýmkou :puffy: . Takže jsem otevřel MB Vanilla Cream flákovou verzi. Bafal jsem to s trochou nostalgie, protože tento tabák (ve verzi loose cut) jsem si pořídil ke své první dýmkce v začátcích. Chutnalo to skoro stejně, dokonce jsem si ho dal i v té mojí "prvničce". Prostě návrat k začátkům.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod basa333 » 12 úno. 2009, 09:25

šnek píše:Já to vidím taky tak, i když IF si s chutí dám i bez alkoholu, ideální je k pozdní předpůlnoční procházce se psem


já ti bych asi potom vůbec neusnul - jednou jsem si dal odpoledne jen tak ke kafi bxx (a nebylo to z hodulovky!) a připadalo mi, že potom asi tak 2 hodiny dělám všechno v poklusu :wink: . když si ho dám večer k pivu, tak kromě chuti nevnímám nic, co by mě nějak ovlivňovalo
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Drnda » 12 úno. 2009, 09:40

Člověče Tome - ty tu zcela bezprecedentně boříš dlouhodobé mýty o Tvé rezistenci na sílu tabáku - gloriola přežití sebesilnější nikotinové bomby se pomalu rozplývá... :smoke6: :D
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod basa333 » 12 úno. 2009, 10:15

Drnda píše:Člověče Tome - ty tu zcela bezprecedentně boříš dlouhodobé mýty o Tvé rezistenci na sílu tabáku - gloriola přežití sebesilnější nikotinové bomby se pomalu rozplývá... :smoke6: :D


ta relativní rezistence ale platí jen v kombinaci s alkoholem - za střízliva to musím hlídat
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Mike Hill » 12 úno. 2009, 10:29

basa333 píše:já ti nevím miku, jestli tyhle tabáky jsou na střízlivo to pravé - myslím, že jsou koncipované na večerní hodiny s alkoholem a jako vrchol tabákové řady, tedy kdy už odpoledne začneš a večer u sklenky něčeho ostřejšího s IF skončíš. obecně bych byl s IF a bxx (ač oba jinak k pivu miluji a v archivu jich mám docela dost) na střízlivo docela opatrný: párkrát jsem to zkusil a i já jsem tu sílu cítil - rozmakalo mě to fakt pěkně. za střízliva mám radši třeba MBNF nebo SG tabáky s výjimkou těch opravdu silných, vcelku snesu i conistona nebo BN2, ale pečené špagáty a IF jsou ještě trochu jinde

Kvôli tabaku, neporuším abstinenciu. Ale uvažujem nad tým, že by som začal trénovať, nazačiatok tak pol flaku denne a neskôr by som sa prepracoval na jeden a pol. Dva sú smrteľná hranica u mňa, to už mám vyskúšané skôr než som čítal recenzie. :smoke6:

Mimochodom, je zvláštne, že plný kotol Conistonu alebo SG 1792 z kalabašky ma len príjemne "ukolébá". :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod basa333 » 12 úno. 2009, 10:33

Mike Hill píše: Kvôli tabaku, neporuším abstinenciu. Ale uvažujem nad tým, že by som začal trénovať, nazačiatok tak pol flaku denne a neskôr by som sa prepracoval na jeden a pol. Dva sú smrteľná hranica u mňa, to už mám vyskúšané skôr než som čítal recenzie. :smoke6:

Mimochodom, je zvláštne, že plný kotol Conistonu alebo SG 1792 z kalabašky ma len príjemne "ukolébá". :smoke3:


já kouřím IF většinou jeden, max. 1 1/3 plátku, víc se mi do kinsale nevejde a taky mi to stačí. conistone a 1792 jsou v pohodě, ty nejsou tak agresivní. v IF je něco záludného
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Mike Hill » 12 úno. 2009, 10:41

basa333 píše:...v IF je něco záludného

A to je presne to čo ma neustále pokúša pasovať sa s tým. :twisted:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod šnek » 12 úno. 2009, 10:51

Tak vidíte, mě IF vůbec nevadí, i když si nacpu plnou kloučkovu klubovku a zase k Bxx se musím chovat s pokorou a i když ho dám s klubového hodulovského kotle, tak musím volně. Je to individální, ale jak říkám IF se mnou ani nehne.... :puffy:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Breer » 12 úno. 2009, 11:01

to ja nemam problem si dat rano platok a pol IF ku kave, hned je den krajsi :smoke1: , ale pred casom ma Dunhill Standard Mixture krasne ulozil, ja ze si chvilku posedim a zobudil som sa o hodinu :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod tad » 12 úno. 2009, 12:47

Tak jsem včera krom Walnut učinil další kroky směrem k MB, kde většina vyzkoušené produkce ve mě vyvolala zatím jen velmi smutné pocity z nutnosti dýmku dokouřit. Tak po Dark Twist, kterej mě vcelku i chutnal jsem vyzkoušel Solent a musím říct, že docela dobré, enem drobně "suché" - ale to bude ten zvyk od SG :D Příjemná ovocná chuť v dálce - bych to tak charakterizoval. Jen mě u MB vždycky zpočátku chvilku trvá, než to začne produkovat smysluplnej kouř, což u SG atp cítím významnou "ňamku" a pohodu už při zapalování.
Nicméně nynčko kotlík UF a to je tedy v pravdě úplně jiná káva :smoke5:
tad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 52
Registrován: 24 říj. 2008, 21:36
Bydliště: praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod beda » 12 úno. 2009, 22:00

Co se týče IF, tak naprosto souhlasím s basa333. Jak ho znám já, tak na procházce otrava nikotinem jako dělo, ale večer s chlastem, v sedě, paráda. GH Coniston a SG 1792 kouřím z dlouhé, tmavé fajfky, takže vždycky večer a vždycky v sedě, pokaždé pohoda. Prostě pokud se potřebuju soustředit i na něco jiného než kouření, volím menší kalibr, protože se pak často zapomínám a bafám víc, než je zdrávo dýmat do tmava ožehnuté kusy.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod isch » 13 úno. 2009, 00:18

Vzhladom na nepozornost zobral som si dnes fajku vyhradenu 965 Dunhilu a Erinmore flake :evil: Kamarati zvlastna to kombinacia, ale zvladol som to :smoke4:
Uživatelský avatar
isch
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 944
Věk: 58
Registrován: 24 pro. 2006, 13:27
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod Mike Hill » 13 úno. 2009, 00:20

isch píše:Vzhladom na nepozornost zobral som si dnes fajku vyhradenu 965 Dunhilu a Erinmore flake :evil: Kamarati zvlastna to kombinacia, ale zvladol som to :smoke4:
A čo si o tom myslí tá fajka? :eh:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod isch » 13 úno. 2009, 00:38

Nejak som to neriesil. Ale rano sa jej mozem opytat :D Kazdopadne mne chutnala.

To by chcelo mozno dlhsiu debatu. Nemyslim, ze by som spravil hrozny precin. Bola fajka, bol tabak, bola chut. A asi o tom to je. Neriesim nic ine.
Uživatelský avatar
isch
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 944
Věk: 58
Registrován: 24 pro. 2006, 13:27
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIII.

Příspěvekod basa333 » 13 úno. 2009, 07:28

isch píše: Bola fajka, bol tabak, bola chut. A asi o tom to je.


100% pravda. tak to v životě je :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron