TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod beda » 12 kvě. 2009, 12:57

To mi právě trochu vadí na velké části GH produkce, ta spojovací linie. Zatím v každém jejich blendu co jsem zkusil, jsem cejtil i trochu těch ostatních, snad kromě Curly Cutu. Berte to ale s velkou rezervou, já jich zas tolik neměl :think: Ráno v háku obligátní Skandinavik Aromatik a Regular pak dopoledne. Dost mi ty tabáky seděj, takový obyčejný a přitom poctivá dánská klasika. Takový surový konzumní V+B blendy, hodně tabákový, pro lidi zvyklé na cíga by to mohlo bejt dobrý, ale nic pro fajnšmekry. Já si ovšem chrochtám, makám a bafám, kouř mi leze nosem, sladce voní, ale pořád tabákem a já jsem spokojenej, navíc jdou nacpat z tobolky i ve stoje.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod šnek » 12 kvě. 2009, 13:03

Bedo úplně to cítím, jak to tady píšeš, snad si pro ten regular skočím, taky jsem ho kouříval...
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Nevill » 12 kvě. 2009, 20:21

Tak dnes jsem si v podvečer dal u nás v hospodě pár piv a k tomu Telegraph Hill z rovné Kloučkovy klubovky a posléze ještě Hala z té mojí workshopové billiardky...obojí výtečné... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod tifik » 12 kvě. 2009, 20:39

Dneska jsem testnul black mallory, po otevření nádherná vůně, která mi okamžitě připomněla staré dunhilly, byl jsem nadšen. Po přesypání do sklenice se vůně posunula trochu jinam, snad jsem z toho cítil i trochu ovoce a po zapálení jsem nebyl nadšen už vůbec, tabák byl trochu přeschlý, přesto že plechovka byla ok. První půlka kotlíku nic moc, taková nijaká chuť, od půlky se přidala sladkost, to už bylo lepší a spodek jsem nedokouřil, už to bylo moc agresivní. Tudíž hodnocení se odkládá až po dovlčení, jsem zvědav, ale zatím jsem čekal trochu něco jiného, poctivou, i když standardní latakii. Uvidíme po dovlhčení. Své taky asi hrála dýmka na synjecos balkan. Stejně tak poslední hal jsem vlhčil hned po otevření plechovky :?

Naposled jsem očichal kentucky nougat a vypravil ho na cestu do Prahy :wink: , vůbec mi nesedl. dal jsem asi 4 menší kotlíky, čokoládu jsem v něm cítil jen na začátku, jsem zvedav na recenzi budoucího majitele :wink: Tímto se omlouvám, odeslán bude až zítra :oops:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod midloch » 12 kvě. 2009, 20:42

Telegraph Hill jsem včera zkoušel (vzorek od Nevilla - díky) - není to vůbec špatný tabák, ale že by mě chuťově nakop a řekl si tohle musím mít, to taky ne. Ale asi to bylo jen tím, že jsem si vzal od Nevilla na jedno kouření - kdybych jej kouřil víckrát, třeba by se to změnilo (jako se mi stalo u IO). No a dneska jsem si dal St. James Flake - naprostá paráda - fajfka už se na něj zajela a ta sladkost virginie s hrubým periquem je výborná.
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Nevill » 12 kvě. 2009, 20:57

midloch píše:Telegraph Hill jsem včera zkoušel (vzorek od Nevilla - díky) - není to vůbec špatný tabák, ale že by mě chuťově nakop a řekl si tohle musím mít, to taky ne. Ale asi to bylo jen tím, že jsem si vzal od Nevilla na jedno kouření - kdybych jej kouřil víckrát, třeba by se to změnilo (jako se mi stalo u IO). No a dneska jsem si dal St. James Flake - naprostá paráda - fajfka už se na něj zajela a ta sladkost virginie s hrubým periquem je výborná.


no taky ten vzorek máš tak nejmíň týden, ale je fakt že tyhle americké tabáky jsou dost specifické a chuťově trochu někde jinde než je evropská konkurence... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod midloch » 12 kvě. 2009, 21:01

Že by nějak rapidně seschnul mi nepřišlo - ale tak, co tisíc lidí, to tisíc chutí. Kvůli tomu, že mi to nesedlo se svět nepo.... :twisted:
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Nevill » 12 kvě. 2009, 21:12

midloch píše:Že by nějak rapidně seschnul mi nepřišlo - ale tak, co tisíc lidí, to tisíc chutí. Kvůli tomu, že mi to nesedlo se svět nepo.... :twisted:


To jistě ne, to je všechno zcela subjektivní, hlavně když člověk kouří pokud možno tabáky co mu chutnají... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod BATRACHOS » 12 kvě. 2009, 21:48

Tak jsem se konečně dostal k tomu vzorku Firedance Flake.
Mno.
V chuti rozhodně nejsou ty bonpari jako ve vůni.
Ale jinak nič moč.
Kvalitní tabák, ale dojem taký nijaký.

No prostě je znát, že to je ušité na míru nějaké ženské, abych byl politicky korektní. :|
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod beda » 12 kvě. 2009, 21:58

No, k oběma příspěvkům týkajícím se vzorků jediné, problém je to jedno nacpání, tam bych hledal tu nevýraznost. Osobně mám pocit, že až na pár vyjímek, si pošmáknu na všem, čeho nechám shořet aspoň těch 50g. Já měl Borkum Riff Original, odpoledne, byl podruhé ve fajfce po vyškrábnutí karbonu a tak trochu močkoval, přeci jen je tam dost BC a pak Staškůw London, kterej byl excelentní jako Dunhillův Standart. Nevím, nevím, proč zrovna London a ne třeba ten Standart, když už kopčit název. Chuťově je to fakt víc taková obyč anglická uzenina, než ta uleželá a vyzrálá, měkoučká chuť London Mixture. Je mi to putna, stejně jsem měl radši Standart, ale proč ty seky vedle, to nechápu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod kovářskej » 13 kvě. 2009, 07:21

:arrow: Žabák - že by to byl tabák pro Králíkovou ? :clamp:
Nějak jsem z toho deštivého počasí dostal chuť na mydlinky i nacpal jsem Ennerdál. :smoke1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod hoochie coochie man » 13 kvě. 2009, 08:01

včera večer Hal, je fakt parádní sedl do té fajky náramě a zůstane v ní a na věky věků :smoke5: . Dnes ráno další část vzorku GH čokolády.Není to vůbec špatný tabák, a asi je dost zkreslený tím, že v té fajce byl předtím Conniston, ale připadá mi dost nevýrazný a latakii tam necítím ani stopově. No ještě zkusím SH čoko, ale asi v jiné dýmce. Večer to vypadá na Balkán nebo opět Hal, ten kouřím poslední dobou nejčastěji a chutná mi čím dál tím víc.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod ypres.bass » 13 kvě. 2009, 10:42

od Dragunova jsem okoštoval MB Cube, dá se to, ale určo bych si to nekoupil
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Darkstar » 13 kvě. 2009, 17:38

Vcera kotlik W.O.Larsen, dnes nevim, ale asi nejaky MB.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod hoochie coochie man » 13 kvě. 2009, 17:57

Po obědě MB Solent, a byl nějakej divnej musel jsem ho narvat skoro na šutr aby hořel, jsem zvyklý nacpávat dýmku hodně lehce - asi tak 2 - 2,5 g na standartní kotlík, ale ten Solent pak pořád zkasíná. A navíc nechutnal vůbec nijak, to se mi u něj stalo poprvé, celoudýmku jsem vykouřil bez problémů až do dna, ale neobjevila se vůbec žádná chuť akorát teplý vzduch.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků