Diskuse o politice IV.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod zdend » 14 zář. 2010, 20:26

Fanýs píše:Můj názor na potřebnost úředníků se v podstatě shoduje s tímto.

:D jj, souhlas. Petra Macha znám, chodím na přednášky CEPu. To mám radost, že tu mám spojence!
Uživatelský avatar
zdend
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 68
Věk: 44
Registrován: 13 zář. 2010, 10:19
Bydliště: Okres Jablonec nad Nisou, přes týden pracuji v Praze

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod pitrson » 14 zář. 2010, 22:33

Fanýs píše:Můj názor na potřebnost úředníků se v podstatě shoduje s tímto.

Tak sem si pocetl. No, doted sem mel za takovyho populistickyho blabolila jen pana Matejku, ted uz vim, ze pan Mach je stejneho razeni :wink: Na druhou stranu, kdybych byl anarchista, asi bych tomu rozumel :twisted:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Fanys » 14 zář. 2010, 22:50

Fanýs píše:Můj názor na potřebnost úředníků se v podstatě shoduje s tímto.
pitrson píše:Tak sem si pocetl. No, doted sem mel za takovyho populistickyho blabolila jen pana Matejku, ted uz vim, ze pan Mach je stejneho razeni :wink: Na druhou stranu, kdybych byl anarchista, asi bych tomu rozumel :twisted:

A který z těch úřadů na zrušení obhajuješ? Nebo snad všechny? Nebo je to od Tebe jen takový výkřik do tmy?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod pitrson » 14 zář. 2010, 22:56

Ja tusil, ze se ozves, ale necekal sem, ze tak rychle :smoke5: Btw. muj nazor na roli statu prece znas, takze ourady, ktere k tomu stat potrebuje bych opravdu nerusil. Treba zruseni ceskeho normalizacniho institutu mi zrovna prijde jako povestna Hurvikova valka... :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Fanys » 14 zář. 2010, 23:31

Český normalizační úřad je zrovna prima pitomost, protože pochybuji, že se jeho rozhodnutím budou řídit jiné státy.
Můžeš mi vysvětlit jakto, že např. USB mi pasuje do děr notebooků různých výrobců. Pochybuji, že je to nařízení nějakého úřadu. Spíše bych hádal, že to nějaká firma začala používat a ostatní se přizpůsobili, aby byli kompatibilní a úřad k tomu nepotřebovali. Maximálně může existovat nějaké soukromé sdružení, kde se výrobci budou dohadovat jak spotřebiteli usnadnit život, aby nemusel přemýšlet co k čemu pasuje.
Podle které ČSN se vyrábí černé čokoládové lano?
Číslování velikosti komory dýmky zavedl evropský normalizační úřad, český normalizační úřad nebo všichní začali používat číslování, které pro sebe stanovil velký Alfréd?
Jediná užitečná norma, která mne chránila, abych nesnědl špatně zahnutý banán byla zrušena, tak ještě zrušit příslušný úřad.
Naposledy upravil Fanys dne 15 zář. 2010, 00:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod koja » 15 zář. 2010, 00:05

Fanýs píše:Český normalizační úřad je zrovna prima pitomost, protože pochybuji, že se jeho rozhodnutím budou řídit jiné státy.
Můžeš mi vysvětlit jakto, že např. USB mi pasuje do děr notebooků různých výrobců. Pochybuji, že je to nařízení nějakého úřadu. Spíše bych hádal, že to nějaká firma začala používat a ostatní se přizpůsobili, aby byli kompatibilní a úřad k tomu nepotřebovali. Maximálně může existovat nějaké soukromé sdružení, kde se výrobci budou dohadovat jak spotřebiteli usnadnit život, aby nemusel přemýšlet co k čemu pasuje.
Podle které ČSN se vyrábí černé čokoládové lano?

Ahoj, trochu se nudim a koukam, že tady jste ještě vzůru.

Neznám potřebná fakta ale zrovna u ČNÚ si dokážu vyfantazírovat užitečnost. USB ani další normy ohledně počítačů a elektrospotřebičů vnímám jako extra kategorii se svými specifiky (XHTML 1.1, DVD +/-, betamax, bluetooth, IPv6...), ty vynechávám. Nicméně mám pocit (ergo nevím to, třeba se pletu) že nestátní úřady zabývající se normováním si na sebe vydělávají (ISO například účtuje poplatky za testování, ne?). Jak by se potom například v ČR měli bavit lidé techických profesí (strojaři, stavaři...) mezi sebou nebo s někým další (investor, zákazník, správce výběrového řízení...) bez norem aniž by za ně museli platit? Nehodí se třeba právě na to ten ouřad?
koja
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 38
Registrován: 29 črc. 2010, 23:46
Bydliště: porůznu

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Fanys » 15 zář. 2010, 00:18

koja píše: Jak by se potom například v ČR měli bavit lidé techických profesí (strojaři, stavaři...) mezi sebou nebo s někým další (investor, zákazník, správce výběrového řízení...) bez norem aniž by za ně museli platit? Nehodí se třeba právě na to ten ouřad?

A kdo bude platit ten úřad, aby to ty firmy mohly mít zadarmo? Nebylo by lepší kdyby si to platily samy a úřad bude zbytečný.
Pokud někdo potřebuje odbornou normu, ať si ji nechá sestavit od odborné firmy a zaplatí. Úředníky a stát bych do toho netahal.

Existují soukromné ratingové agentury, které dávají doporučení o kvalitě akcií a dluhopisů pro investory. EU si chce takovou agenturu udělat "státní" (ovládanou úředníky). Které z nich budeš více věřit až ta unijní dá doporučení, že dluhopisy řecka jsou důvěryhodné?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod koja » 15 zář. 2010, 00:24

A kdo bude platit ten úřad, aby to ty firmy mohly mít zadarmo? Nebylo by lepší kdyby si to platily samy a úřad bude zbytečný.
Pokud někdo potřebuje odbornou normu, ať si ji nechá sestavit od odborné firmy a zaplatí. Úředníky a stát bych do toho netahal.

No ale kolikrát stát sám potřebuje odbornou normu, ne? A to by si to měl pokaždý nechat zpracovat soukromým subjektem za prachy? Veřejné zakázky, zákony (homologace na každé technické zařízení)... A přeci jen, chci jezdit v autě, které je alespoň minimálně, formálně funkční po silnici, která alespoň na papíře musela vypadat rozumně, než v něčem jako auto po něčem jako silnice.

Existují soukromné agentury, které dávají doporučení o kvalite akcií a dluhopisů pro investory. EU si chce takovou agenturu udělat "státní" (ovládanou úředníky). Které z nich budeš více věřit až ta unijní dá doporučení, že dluhopisy řecka jsou důvěryhodné?

EU je pro mě něco jiného. A nevěřil bych žádné, nedokážu si představit, že bych měl dost peněz, abych skrze to spoléhal na jejich objektivitu...
koja
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 38
Registrován: 29 črc. 2010, 23:46
Bydliště: porůznu

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Fanys » 15 zář. 2010, 01:21

Na auta je myslím norma ISO/TS16949, tak proč vymýšlet ještě českou.
Čím méně toho bude stát nakupovat tím lépe.
Na Pandury si náš stát udělal tak chytré požadavky, že jsou sice strašně drahé, aby plavaly, ale pancéřované stejně neplavou. Kdyby takovouto objednávku udělala pro sebe nějaká bezpečnostní agentura, tak majitel toho nákupčího zastřelí.
Jaká česká norma byla použita na nákup Kalouskových padáků?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod midloch » 15 zář. 2010, 07:41

Jasně Fando, já chápu, že budeš do roztrhání těla tvrdit, že ČNI je zbytečný, ovšem zajímalo by mě jak bys reagoval, kdyby ti někdo udělal elektriku v baráku (protože by nebyly normy a ty jsi laik, dělal by instalaci na doporučení odborníka) a následně by to třeba zabilo tvého souseda. Kdo by teď byl viník? Ty jako laik, který tomu vůbec nerozumí, nebo elektrikář, který není svazován žádnou normou a tudíž může dělat instalaci jak chce? Nebo ten odborník, který vypracoval doporučení? Kdo by byl vlastně odborník, kdyby nebyly normou dané požadavky? Tak a teď mi řekni, kdo a proč by měl tý sousedce zaplatit odškodný za mrtvýho manžela....
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod pitrson » 15 zář. 2010, 08:48

Klid Miro, tohle Fanda nemysli vazne, jen nas chce pozlobit :-) Proste nam zacal tak trosku zabakovatet ;-)
Btw. taky pozlobim - ja si myslim ze je potreba i to 'Kocabovo ministerstvo'. To, ze momentalne nedela to co ma, neni argumet pro zruseni. Naopak, je potreba personalnimi zmenami dosahnout napravy.
Napr.: kuraci tvori 40% populace - jakto, ze existuje zakon, zakazujici statnim (rozpoctovym) draham vypravovat kuracke vagony? To je diskriminace jako prase a zrovna tento urad by se zde mel nalezite angazovat! :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Milanzusti » 15 zář. 2010, 08:52

:arrow: Midloch: Ektřinu si můžež rozvést sám pokuď to svedeš!Ale existuje takzvaný revizní technik který to skontroluje
a dá povolení že je vše O.K a pak za to ručí on. :!:
:arrow: :Fanýs :clamp: :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
Milanzusti
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 1033
Věk: 74
Registrován: 14 dub. 2007, 09:57
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bromden » 15 zář. 2010, 08:55

Hmmm, pan Mach bude zřejmě vtipálek. Realizací jeho "rušícího programu" bychom zřejmě museli přenést veškeré pravomoci do Bruselu, eventuelně připustiti totální kolaps výkonu státní moci. Vidím že extrémisté jejichž názory hraničí s naprostou demencí se rekrutují už i z poměrně vysoce vzdělaných kruhů. :smoke3:

Update, není to pouze extremista na hranici demence, je to debil. Cituji (stať ke zrušení inspekce práce): "Zrušit je třeba nejen Státní úřad inspekce práce, ale i celý zákoník práce...". Wow.

Update 2. Je to totální debil. Celý svět se smířil s tím že jisté investice do kultury (přesahující kvalitativně muzikály a rodinná pouta), pan Mach by to všechno šmahem smáznul. Celý svět podporuje vědu a výzkum, my zrušíme akademii věd.
Naposledy upravil bromden dne 15 zář. 2010, 09:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Fanys » 15 zář. 2010, 09:11

midloch píše:Jasně Fando, já chápu, že budeš do roztrhání těla tvrdit, že ČNI je zbytečný, ovšem zajímalo by mě jak bys reagoval, kdyby ti někdo udělal elektriku v baráku (protože by nebyly normy a ty jsi laik, dělal by instalaci na doporučení odborníka) a následně by to třeba zabilo tvého souseda. Kdo by teď byl viník? Ty jako laik, který tomu vůbec nerozumí, nebo elektrikář, který není svazován žádnou normou a tudíž může dělat instalaci jak chce? Nebo ten odborník, který vypracoval doporučení? Kdo by byl vlastně odborník, kdyby nebyly normou dané požadavky? Tak a teď mi řekni, kdo a proč by měl tý sousedce zaplatit odškodný za mrtvýho manžela....

Když si chci pojistit byt na určitou hodnotu, tak mi pojišťovna určí jak má být zabezpečen (mříže, zámky atd.). Žádná norma na to není. Když budu chtít být pojištěn i proti riziku, o kterém píšeš, tak jistě pojišťovna stanoví jak má elektroinstalace vypadat a a kdo to zkontroluje. Pokud nebudu pojištěn, tak si za své činy ručím sám. V této konstrukci nevidím místo pro buzeraci od státu.
:arrow: Pitrson Na železnici donedávna žádná diskriminace kuřáků nebyla, protože rozhodnutí nevypravovat kuřácké vagóny udělal majitel vlaku. Jiný provozovatel by třeba ty kuřácké vagony udělal, ale nyní mu to stát zakázal zákonem. Takže ty potřebuješ státního zaměstnance Kocába, aby Tě chránil proti státu? :shock:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod pitrson » 15 zář. 2010, 09:20

Fanýs píše:.... Takže ty potřebuješ státního zaměstnance Kocába, aby Tě chránil proti státu? :shock:

Samozrejme. Kdybych tvrdil opak, tak bych musel zit v mytu, ze statni urednik je neomylny a tudiz napravnych prostredku netreba...
Btw. Kocab se neosvedcil, toz vymenit! :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků