Flavouring, casing, toping...

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Qido » 24 lis. 2004, 15:55

Já teda nevim, školy nemám, ale myslíte, že se latakie dneska udí ve skutečnym kouři nad skutečnym ohněm (byť už ne z velbloudího trusu jako za starejch dobrejch časů)? Od doby, co mi někdo z Ameriky přivez tekutej kouř, do kterýho se na noc naloží maso a ráno je vyuzený, a to už je bratru deset let, mám jisté pochyby... :?
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 15:57

Jana píše:Ale zas na druhou stranu, Taras či jiná sláma + voňavkový aroma = typizovanej německo-dánskej výrobní program. Na vůni přehnaný, na chuť neutrálně slámový. Bez toho navonění by to bylo nepoužitelný totálně a všichni by museli jet latakii :cry:


No, já jen že mi nepříjde dánsko tak skrznaskz prohnilý... Věci od A&C Petersena, Orliku... spousta "ne dánsko-německých" tabáků, mám pocit...
Pokud bych si měl vybrat mezi Premierem a typickou anglií, tak je to 50/50...

Qido píše:Já teda nevim, školy nemám, ale myslíte, že se latakie dneska udí ve skutečnym kouři nad skutečnym ohněm (byť už ne z velbloudího trusu jako za starejch dobrejch časů)? Od doby, co mi někdo z Ameriky přivez tekutej kouř, do kterýho se na noc naloží maso a ráno je vyuzený, a to už je bratru deset let, mám jisté pochyby... :?


Za ty kačky? Snad jo...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 24 lis. 2004, 16:01

abych prilil do ohne, D.J.Hingis: Tabak, aneb co nacpat do dymky...casing je co do technologie urcitym ekvivalentem flavouringu ... :lol:

coz imho sedi, malo ktera latka(prirorodni, chemie me nebere) JEN meni chut a JEN meni vuni

....kazdopadne anglictina tvrdi ze flavouring je zmena chuti i aroma


flavour - dodat příchuti
flavour - dodat vůně
www.slovnik.cz :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 24 lis. 2004, 16:03

bromden píše:
Jana píše:Ale zas na druhou stranu, Taras či jiná sláma + voňavkový aroma = typizovanej německo-dánskej výrobní program. Na vůni přehnaný, na chuť neutrálně slámový. Bez toho navonění by to bylo nepoužitelný totálně a všichni by museli jet latakii :cry:


No, já jen že mi nepříjde dánsko tak skrznaskz prohnilý... Věci od A&C Petersena, Orliku... spousta "ne dánsko-německých" tabáků, mám pocit...
Pokud bych si měl vybrat mezi Premierem a typickou anglií, tak je to 50/50...

Qido píše:Já teda nevim, školy nemám, ale myslíte, že se latakie dneska udí ve skutečnym kouři nad skutečnym ohněm (byť už ne z velbloudího trusu jako za starejch dobrejch časů)? Od doby, co mi někdo z Ameriky přivez tekutej kouř, do kterýho se na noc naloží maso a ráno je vyuzený, a to už je bratru deset let, mám jisté pochyby... :?


Za ty kačky? Snad jo...


nic pod co by se orlik nestydel podepsat sem nekouril, od petersena sou obcas slusny tabaky, ale znam mraky lepsich .... kazdopadne je to vsechno z danska stejny, asi jako euro-piva
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 24 lis. 2004, 16:07

Qido píše:Já teda nevim, školy nemám, ale myslíte, že se latakie dneska udí ve skutečnym kouři nad skutečnym ohněm (byť už ne z velbloudího trusu jako za starejch dobrejch časů)? Od doby, co mi někdo z Ameriky přivez tekutej kouř, do kterýho se na noc naloží maso a ráno je vyuzený, a to už je bratru deset let, mám jisté pochyby... :?


dyť říkám, barevný sračky tam lejou včetně té dehtové, pardon. Kdo někdy viděl velkoprodukci potravin nebo nápojů, nemůže mít o tabáku iluze :?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 16:08

Simon píše:abych prilil do ohne, D.J.Hingis: Tabak, aneb co nacpat do dymky...casing je co do technologie urcitym ekvivalentem flavouringu ... :lol:

coz imho sedi, malo ktera latka(prirorodni, chemie me nebere) JEN meni chut a JEN meni vuni

....kazdopadne anglictina tvrdi ze flavouring je zmena chuti i aroma


flavour - dodat příchuti
flavour - dodat vůně
www.slovnik.cz :)


Btw, k té přírodnosti, ochuť si tabák "přírodní" whiskou nebo jiným přírodním destilátem či likérem, chutná to jak hořící igeliťáky...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 16:13

Simon píše:nic pod co by se orlik nestydel podepsat sem nekouril, od petersena sou obcas slusny tabaky, ale znam mraky lepsich .... kazdopadne je to vsechno z danska stejny, asi jako euro-piva


Jestli Ti přijdou Peterseny stejný jako jiné "dánsko", jak to nazýváte, třebas jako MacBerani, tak musíš mít s prominutím dost olšovej jazyk, pak nevím proč by jsi kouřil Dunhilly :lol: :lol: :lol:
To je asi teď módní, odmítnou šmahem, veškerou dánskou produkci, protože není dunhil a dá se koupit.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 24 lis. 2004, 16:24

Qido píše:Já teda nevim, školy nemám, ale myslíte, že se latakie dneska udí ve skutečnym kouři nad skutečnym ohněm (byť už ne z velbloudího trusu jako za starejch dobrejch časů)? Od doby, co mi někdo z Ameriky přivez tekutej kouř, do kterýho se na noc naloží maso a ráno je vyuzený, a to už je bratru deset let, mám jisté pochyby... :?


Na latakii je zásadní i použitý lupení. Jsou to malý lístečky orientálního typu tabáku, který se podle mýho i dnes suší na slunci a pak přeuzují přes dřeva. Ale samozřejmě to nevylučuje, že se asi dá použít i nějaká esence na normální tabák - což vypadá na starej dobrej Planťáckej postup :twisted:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 24 lis. 2004, 17:41

Jana píše:
Qido píše:Já teda nevim, školy nemám, ale myslíte, že se latakie dneska udí ve skutečnym kouři nad skutečnym ohněm (byť už ne z velbloudího trusu jako za starejch dobrejch časů)? Od doby, co mi někdo z Ameriky přivez tekutej kouř, do kterýho se na noc naloží maso a ráno je vyuzený, a to už je bratru deset let, mám jisté pochyby... :?


Na latakii je zásadní i použitý lupení. Jsou to malý lístečky orientálního typu tabáku, který se podle mýho i dnes suší na slunci a pak přeuzují přes dřeva. Ale samozřejmě to nevylučuje, že se asi dá použít i nějaká esence na normální tabák - což vypadá na starej dobrej Planťáckej postup :twisted:


A proto moc neverim Plantackemu Presbykovi :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dix » 24 lis. 2004, 19:33

Urcite je erin alebo royalyacht prirodnejsi nez nejaka sragora od voneickenu alebo planty....odhliadnuc od toho ze sa vyraba uz sakra dlho...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jaroslav » 25 lis. 2004, 06:10

No tak, no tak,.... prostě kuřte, co vám komu chutná a nezkoumejte, co v kterém kroku je do toho přilívaný a cpaný. Kdybyste chtěli tak moc chodit do prapodstaty veškerých výrobních procesů, tak se ani nenapijete, ani nenajíte, natož abyste si něco zapálili.
Prostě je třeba se oprostit od zbytečných malicherností......"...zleva rakety, zprava rakety, a ona mě tady straší kouřením......."
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod Simon » 25 lis. 2004, 08:16

Jaroslav píše:No tak, no tak,.... prostě kuřte, co vám komu chutná a nezkoumejte, co v kterém kroku je do toho přilívaný a cpaný. Kdybyste chtěli tak moc chodit do prapodstaty veškerých výrobních procesů, tak se ani nenapijete, ani nenajíte, natož abyste si něco zapálili.
Prostě je třeba se oprostit od zbytečných malicherností......"...zleva rakety, zprava rakety, a ona mě tady straší kouřením......."


nesouhlasim, cim min lidi bude jist, pit a kourit odpad tim min prace budu mit ja s hledanim kvality :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Twineryy » 25 lis. 2004, 08:29

Vy mě bavíte :lol: . Líbí se mi, jak si krásně idealizujete výrobu Dunhillu, či SG apod. Jejich tabáky se vyrábí úplně stejně a většinou i ve stejné továrně jako "ta zlá Dánská produkce" :lol: . Probíhá to asi tak že někdo přepne páčku a: "Teď děláme Dunhilla, Lojzo běž to říct do skladu, ať to zase nepopletou s Tarasem" :lol: :lol: . Pokud vás děsí představa co všechno se do tabáku lije, tak nekuřte a dýmky jenom sbírejte. A hlavně nehledejte svůj vysněný aromatik, protože tam prostě nějaká látka na dovonění být musí 8) .

Mám za to, že Latakie a Perique se vyrábí z tabáku selského (sláma do cigár) nikoli virginského :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 25 lis. 2004, 09:04

Twineryy píše:Vy mě bavíte :lol: . Líbí se mi, jak si krásně idealizujete výrobu Dunhillu, či SG apod. Jejich tabáky se vyrábí úplně stejně a většinou i ve stejné továrně jako "ta zlá Dánská produkce" :lol: . Probíhá to asi tak že někdo přepne páčku a: "Teď děláme Dunhilla, Lojzo běž to říct do skladu, ať to zase nepopletou s Tarasem" :lol: :lol: . Pokud vás děsí představa co všechno se do tabáku lije, tak nekuřte a dýmky jenom sbírejte. A hlavně nehledejte svůj vysněný aromatik, protože tam prostě nějaká látka na dovonění být musí 8) .

Mám za to, že Latakie a Perique se vyrábí z tabáku selského (sláma do cigár) nikoli virginského :wink: .



nemas pravdu, pro dunhilla plati co pises, pro samuel gawith ne, "All Samuel Gawith tobaccos are made according to centuries of pipe tobacco blending and manufacturing tradition and expertise. The ingredients are 100% naturally, and also the scenting or flavoring substances are on a 100% natural basis (no chemical and synthetic additives)."
... a delaji i to, cemu ja rikam aromatik :D

...jinak stejne blbej pristup jako k tomu mas ty maji i ti, co kupuji spekacek za 3,50 kilo, tahle smirenost s nizkou kvalitou je snad nakazliva nebo co :cry:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 25 lis. 2004, 09:26

Twineryy píše:Vy mě bavíte :lol: . Líbí se mi, jak si krásně idealizujete výrobu Dunhillu, či SG apod. Jejich tabáky se vyrábí úplně stejně a většinou i ve stejné továrně jako "ta zlá Dánská produkce" :lol: .

Já si neidealizuju žádnej výrobní proces, ale zajímá mě výsledek a tam rozdíl registruju a velkej. Je to jako s chlebem nebo rohlíkama. když jsem bydlel na Vysočině, prodával se tam vyhlášený chleba starýho pekaře Motyčky (dej mu pánbůh věčnou slávu) - plnost chuti a vůně hutné vlhké střídky i skvělá vypečená kůrka a navíc vydržel strašně dlouho. Dnes v Brně existuje slabší obdoba v bílovickém nebo věchňovském chlebu. Naproti tomu stojí to, co se tady objevilo v roce 1990, když sem přišly pekárenské technologie z Itálie a nevím odkud ještě - to byl takový ten lehký papírový buchtový chleba. Vypadal hezky, ale bylo to cosi uměle překypřeného, hnusného, co se druhý den už nedalo vůbec jíst - asi to znáte všichni - prostě šizuňk. Obdobné je to se šunkou, kde je 13% masa a zbytek jsou syntetická plnidla obarvená na růžovo a oproti tomu domácí produkt atd. atd. To je kritérium na kterém to začíná i končí, takže se kvůli tomu nemračím na Dány a nesměju na Angličany a Iry.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 25 návštevníků