OMSELOU nebo VYLESTENOU? (udrzba dymky)

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

OMSELOU nebo VYLESTENOU? (udrzba dymky)

Příspěvekod archduke » 28 lis. 2004, 20:12

Udrzujete povrch sve dymky a nebo preferujete omsely vzhled? Ja osobne pouzivam po kazdem pouziti "Briar Wipe", ktery je dobry pro celou dymku (bowl i stem). Pozornost prikladam vice na stem, ten mam rad velmi cisty a leskly. Bowl muze byt matna a i trochu opalena/ocouzena (na vrchu). V pripade, ze ma nekdo "nazelenaly" a neleskly stem, tak je dobre pouzit "Savinelli Pipe Polihs", je to velmi jemna brusna pasta, ktera funguje velmi dobre, i jako konecne lestidlo pro nove udelany stem. Na teto adrese je popis obou produktu http://www.affordablepipes.com/pipe_mai ... oducts.htm
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Qido » 29 lis. 2004, 08:25

Teda nic proti ničemu, ale Tvůj příspěvek mi připomíná jistou diskusi doktorandů na FFUK, kde jeden antropolog začal svůj příspěvek takhle: "My, když jedem dělat research, tak na to musíme mít nějakej budget..."
Ale nic ve zlým :wink:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 29 lis. 2004, 08:56

V pohodě, alespoň jsem podle toho nazelenalý pochopil že stem je náústek... ve zbírce mám jednu "starožitnou" prosečku s náústkem v olivové barvě, móóc pěkné, ale čistit ji nebudu...

Btw, vnějšek dýmek udržuju tak po třiceti až víc kouření, podle stavu... jinak bych na tom nechal ruce :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: OMSELOU nebo VYLESTENOU? (udrzba dymky)

Příspěvekod Simon » 29 lis. 2004, 09:34

archduke píše:Udrzujete povrch sve dymky a nebo preferujete omsely vzhled? Ja osobne pouzivam po kazdem pouziti "Briar Wipe", ktery je dobry pro celou dymku (bowl i stem). Pozornost prikladam vice na stem, ten mam rad velmi cisty a leskly. Bowl muze byt matna a i trochu opalena/ocouzena (na vrchu). V pripade, ze ma nekdo "nazelenaly" a neleskly stem, tak je dobre pouzit "Savinelli Pipe Polihs", je to velmi jemna brusna pasta, ktera funguje velmi dobre, i jako konecne lestidlo pro nove udelany stem. Na teto adrese je popis obou produktu http://www.affordablepipes.com/pipe_mai ... oducts.htm


vidim to stejne jako ty, nasustek leskly a cisty....hlavicku taky, ale do extremu jako je lesteni necim specialnim po kazdem koureni nejdu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 29 lis. 2004, 09:58

Qido píše:Teda nic proti ničemu, ale Tvůj příspěvek mi připomíná jistou diskusi doktorandů na FFUK, kde jeden antropolog začal svůj příspěvek takhle: "My, když jedem dělat research, tak na to musíme mít nějakej budget..."
Ale nic ve zlým :wink:


No on dlouhodobý pobyt na Manhattanu s vžitým vyjadřováním poměrně zamává. Já to celkem chápu :)

Jinak já to zatím s leštěním nijak nepřeháním, ale když mám teď konečně funkční Savinelli pastu, tak se to možná změní.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: OMSELOU nebo VYLESTENOU? (udrzba dymky)

Příspěvekod bromden » 29 lis. 2004, 12:00

Simon píše:vidim to stejne jako ty, nasustek leskly a cisty....hlavicku taky, ale do extremu jako je lesteni necim specialnim po kazdem koureni nejdu


Jo, čisté a pěkné... ale podle mně stačí po doukouření zlehka otřít hadříkem a šmitec... nějaká údržba podle mne tak po těch třiceti kouřeních je tak akorát...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: OMSELOU nebo VYLESTENOU? (udrzba dymky)

Příspěvekod Simon » 29 lis. 2004, 13:05

bromden píše:
Simon píše:vidim to stejne jako ty, nasustek leskly a cisty....hlavicku taky, ale do extremu jako je lesteni necim specialnim po kazdem koureni nejdu


Jo, čisté a pěkné... ale podle mně stačí po doukouření zlehka otřít hadříkem a šmitec... nějaká údržba podle mne tak po těch třiceti kouřeních je tak akorát...

souhlas, staci to utrit do tricka nebo kosile a je to :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod archduke » 29 lis. 2004, 14:45

To je jasne, ze staci otrit hadrikem. Ale ten se muze napustit tim Briar Wipe, ktery obsahuje vceli vosk, citronovy oil a mink oil. Plechovka toho spraye vydrzi pres rok. Jde o to, ze povrch prirodniho naustku oxyduje a kyseliny ze slin udelaji take sve. Pri moji cirkulaci, kourim kazdou 1 dymku 1x za tyden, 5 dymek denne (35 dymek tydne). Kazda jedna odpociva cely tyden a krasly prostredi tim, jak je pekne cista. :idea:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Simon » 29 lis. 2004, 14:52

archduke píše:To je jasne, ze staci otrit hadrikem. Ale ten se muze napustit tim Briar Wipe, ktery obsahuje vceli vosk, citronovy oil a mink oil. Plechovka toho spraye vydrzi pres rok. Jde o to, ze povrch prirodniho naustku oxyduje a kyseliny ze slin udelaji take sve. Pri moji cirkulaci, kourim kazdou 1 dymku 1x za tyden, 5 dymek denne (35 dymek tydne). Kazda jedna odpociva cely tyden a krasly prostredi tim, jak je pekne cista. :idea:


smysl to ma ale u nas ten "sajrat" kazdopadne neprodavaji
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod archduke » 29 lis. 2004, 15:02

"Simon" :D
no treba se da ten sajraj sehnat ve videnskym kramu a to je, co by kamenem dohodil.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Jana » 29 lis. 2004, 15:08

Já bych to viděla taky až tak po 20 - 30 zakouřeních. Jinak ten Savinelli set můžu doporučit, fakt se s tím všechno krásně vyčistí. Já mám největší spotřebu tý pasty, hlavně na stříbrný části dýmky. Onehdá jsem s tím čistila přítelovo Petersonku a sice nejdřív nedůvěřivě říkal, že vatička je vatička, ale když pak svižně přetřený stříbro prokouklo, byl nadšen.

Já teda taky poměrně často používám budget, checkuju diskusi a calluju, ale sem mě napadá spíš sicher. To se hodí vždycky.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 29 lis. 2004, 15:08

to archduke:
To bych se připravil o pravidelné hraní pří "generálce jednotky" a potěšení z probuzení jednotlivých kousků 8)
Naposledy upravil bromden dne 29 lis. 2004, 15:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 29 lis. 2004, 15:08

archduke píše:"Simon" :D
no treba se da ten sajraj sehnat ve videnskym kramu a to je, co by kamenem dohodil.


to kazdopadne zjistim :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 12 úno. 2005, 23:29

archduke píše:No jo dobre, dobre, ale stejne by jste meli o povch pecovat! Aspon jednou tydne. Jasny?!


Jo, jo, ty munštyky z paragumy děsně šednou, hlavně když příjdou do kontaktu s vhkem. Taky déšť na nich zanechává hnusné skvrny. Ten "Pipe stem polish" od firmy Savinelli mám a zrovna moc na to nepomáhá. Tedy na stádium naprostého zšednutí až do žlutozelena. :cry:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod sholim » 14 úno. 2005, 06:39

Todík píše:
archduke píše:No jo dobre, dobre, ale stejne by jste meli o povch pecovat! Aspon jednou tydne. Jasny?!


Jo, jo, ty munštyky z paragumy děsně šednou, hlavně když příjdou do kontaktu s vhkem. Taky déšť na nich zanechává hnusné skvrny. Ten "Pipe stem polish" od firmy Savinelli mám a zrovna moc na to nepomáhá. Tedy na stádium naprostého zšednutí až do žlutozelena. :cry:


To je i můj problém. S pastou na zuby na to nestačím. Teď jsem si objednal pastu od Saw... a tak jsem zvědavej.
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků