Čím zakuřujete?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Jana » 02 pro. 2004, 10:06

Připojuju se k jasnýho pravidlu, jeden tabák = jedna dýmka. Teď jsem zakuřovala Savinelli lightem a asi po 5 kouřeních dala stejný tabák do dýmky, pro kterou to bylo asi 3. plechovka. Ta chuť i u takhle jemnýho a ne moc výraznýho tabáku byla úplně jiná. Daleko výraznější a až do konce kouření se tam objevovala další a další podtóny. Fakt bych to nestřídala.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Qido » 02 pro. 2004, 15:58

Vzhledem k tomu, že svou třetí (slovy třetí*) dýmku hodlám vyhradit svému třetímu (slovy třetímu) stálému tabáku, je velká naděje, že se mi pravidlo povede dodržet.



*Dekret o vyloučení z pipE-clubu mi pošlete jako SZ...
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 02 pro. 2004, 16:03

Jana píše:Připojuju se k jasnýho pravidlu, jeden tabák = jedna dýmka. Teď jsem zakuřovala Savinelli lightem a asi po 5 kouřeních dala stejný tabák do dýmky, pro kterou to bylo asi 3. plechovka. Ta chuť i u takhle jemnýho a ne moc výraznýho tabáku byla úplně jiná. Daleko výraznější a až do konce kouření se tam objevovala další a další podtóny. Fakt bych to nestřídala.


To by pak mohlo znamenat, že mi z latakií chutná nejvíc London taky proto, že ho kouřím z jedné latakiové dýmky co mám, kdežto všechny ostatní z té druhé???? Ehm... :oops: :oops: :oops:

Qido píše:*Dekret o vyloučení z pipE-clubu mi pošlete jako SZ...


...mně ne prosím... já bych ještě chvíli pobyl :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 03 pro. 2004, 09:42

bromden píše:To by pak mohlo znamenat, že mi z latakií chutná nejvíc London taky proto, že ho kouřím z jedné latakiové dýmky co mám, kdežto všechny ostatní z té druhé???? Ehm... :oops: :oops: :oops:


Že by :?: Nebo jsi vyjímka potvrzující pravidlo :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Joe » 03 pro. 2004, 18:38

Zakuřuji zásadně tím, co pak v dýmce bude kuřeno.
Uživatelský avatar
Joe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc. 2004, 12:21
Bydliště: Hranice

Příspěvekod archduke » 04 pro. 2004, 03:39

Ja nekourim English/Latakii, nebo silne aroma (cherry, vanilla). Prevazne cistou Virginia a Burley blends. Takze zakuruji jednim z nich a kdyz nedostavam chut, kterou bych ocekaval, tak proste zkusim jiny tabak. Po zakoureni dymky se snazim nejit ten tabak, ktery JI vyhovuje a tim mi da
kvalitni kour. Proste ONA si najde tabak a ja ji v tom podporim. Je treba si uvedomit, ze i mezi samotnou Virginii jsou chutove rozdily, jako dansky nasladly styl, nebo africke Virginie a anglicky styly (cake a rope), ktere jsou vice prirodni chuti (orechy, trava...). Americke Virginie/cake zpracovane v US chutnaji, jako chleba/pernik. Jsou to jemne rozdily, ktere nekdy vyzaduji i samotnou dymku, aby byly rozeznany a spravne vychutnany. Je to proste veda na cely zivot. :lol:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod piter » 04 pro. 2004, 10:44

Chleba / pernik? Sakris to by nemuselo byt spatne.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod meduard » 05 pro. 2004, 22:10

nuž a preto všetko si musím zaopatriť dalsších niekolko fajok, pretože som zaradil do stáleho repertoáru niekolko dalšich tabakov, sakra to nikdy neskončí :lol:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod harel » 05 pro. 2004, 22:17

meduard píše:nuž a preto všetko si musím zaopatriť dalsších niekolko fajok, pretože som zaradil do stáleho repertoáru niekolko dalšich tabakov, sakra to nikdy neskončí :lol:


...dve som si práve dnes objednal u p. Hápa,
... nepridáš sa :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod bromden » 07 pro. 2004, 16:56

harel píše:
meduard píše:nuž a preto všetko si musím zaopatriť dalsších niekolko fajok, pretože som zaradil do stáleho repertoáru niekolko dalšich tabakov, sakra to nikdy neskončí :lol:


...dve som si práve dnes objednal u p. Hápa,
... nepridáš sa :D


Asižejo.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod HeadH » 08 pro. 2004, 00:50

Taky se snažím zakuřovat tím, co budu z dýmky kouřit. Tohle ale někdy nevychází (změna chuti apd.) Pokud pak chci z takové dýmky kouřit podobný tabák, nemám s tím problém. Za nějakou tu dobu se stejně překouří na nový. Nemám moc rád šťourání se v hlavičce.
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 41
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod dix » 08 pro. 2004, 09:04

to harel

akym sposobom Ti posle fajky?Si dohodnuty na dobierku?
/aj ked pre mna ich tam moc na vyber nema/
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Re: Cim zakurujete?

Příspěvekod vs3 » 14 úno. 2005, 16:14

Qido píše:Cim zakurujete nove dymky? Mate jeden "zakurovaci" tabak pro vsechny, nebo zakurujete kazdou od zacatku tim, kteremu ji chcete vyhradit? Diky za radu.


Ja zakuruji porad stejnou metodou:
1. koureni: do 1/2 Kentucky Bird
2. koureni: do 3/4 Kentucky Bird
3. koureni: do 1/1 Kentucky Bird
4., 5., 6. koureni: 1/1 Irish Oak
dalsi koureni: vetsinou tabak(y), ktery(e) budu z dane dymky kourit
Uživatelský avatar
vs3
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 29 črc. 2004, 10:55
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod Nick » 14 úno. 2005, 18:06

Zakuruji necim v cem poznam ze nepalim moc dreva/dark twist,ted Trencin flake/Nejak si nedokazu predstavit zakurovani latakii nebo nejakou mockovoplodnou aroma smesi./Po zhruba 10-15 kourenich se rozhodnu co pro danou faju budu pouzivat.Jedna faja jeden tabak je vyborna vec ale nekdy dost dobre neproveditelna,tak aspon dodrzuju zakladni charakter tabaku.Ono kourit SH Petersona po Erinmoru neni vubec spatne.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Todík » 14 úno. 2005, 20:21

Jana píše:Připojuju se k jasnýho pravidlu, jeden tabák = jedna dýmka. Teď jsem zakuřovala Savinelli lightem a asi po 5 kouřeních dala stejný tabák do dýmky, pro kterou to bylo asi 3. plechovka. Ta chuť i u takhle jemnýho a ne moc výraznýho tabáku byla úplně jiná. Daleko výraznější a až do konce kouření se tam objevovala další a další podtóny. Fakt bych to nestřídala.


Jasně "nestřídej to"!
Ale v některých kombinacích nevíš, o co přicházíš... :wink:
Používám vylučovací metodu: nikdy nezakuřuji latákií - tam si nikdy nejsem jistý, jestli náhodou nechytlo dřevo byť jen u kanálku. Jinak zakuřuji vším, co mi příjde pod ruku.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 29 návštevníků