Sbíráte obaly?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Schováváte si obaly od tabáku?

Pokud možno jeden od každého druhu
27
44%
Jen plechovky - přesypávám do nich tabák
10
16%
Jen ty opravdu pěkné nebo ty, ke kterým mám vztah
13
21%
Někdy, z jiných důvodů (jen od tabáků co mi chutnaly apod)
6
10%
Jako sběratel sháním i obaly od tabáku, co jsem nekouřil
2
3%
Ne, většinou je vyhazuji jak tabák dokouřím
4
6%
 
Celkem hlasů : 62

Příspěvekod Jana » 21 pro. 2004, 13:59

Qido píše:U Sherlocka Hlomese maj plechovky MB Plumcake v podstatě BEZ úmrtního oznámení. Zaspali výjimečně úředníci, nebo se taková věc vidí častějc?


Já už plechovku ani sáček bez parte neviděla dost dlouho. A jestli je to navíc kombinace kolek a žádný parte, tak je to určitě sběratelský unikát :wink: Ale radši se s tím nechlub u žádnýho úředníka, ať z toho mezinárodní aféra :twisted:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 21 pro. 2004, 14:55

Jana píše:
Qido píše:U Sherlocka Hlomese maj plechovky MB Plumcake v podstatě BEZ úmrtního oznámení. Zaspali výjimečně úředníci, nebo se taková věc vidí častějc?


Já už plechovku ani sáček bez parte neviděla dost dlouho. A jestli je to navíc kombinace kolek a žádný parte, tak je to určitě sběratelský unikát :wink: Ale radši se s tím nechlub u žádnýho úředníka, ať z toho mezinárodní aféra :twisted:


Dnes je myslím unikát je i plechovka bez parte a bez kolku... Koupil jsem takový jeden Erinmore předminulý týden v obyč trafice v Sokolovské, jen se trochu bojím aby to nebyla zplesnivělá stará nepoužitelná sláma... přece jen bude tak aspoň 2 roky starej... Zvláštní trafika, obyčejná cigaretová, a z dýmkových chaotická směs, kromě Erina (jednoho :cry: ) měli už jen Skandinavik Regular, Krakonoš + "igelitové chuťovky"...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod dix » 21 pro. 2004, 16:30

mal som /a mam/ dva roky stary erin flake...bez obav.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 21 pro. 2004, 19:56

bromden píše:
Jana píše:
Qido píše:U Sherlocka Hlomese maj plechovky MB Plumcake v podstatě BEZ úmrtního oznámení. Zaspali výjimečně úředníci, nebo se taková věc vidí častějc?


Já už plechovku ani sáček bez parte neviděla dost dlouho. A jestli je to navíc kombinace kolek a žádný parte, tak je to určitě sběratelský unikát :wink: Ale radši se s tím nechlub u žádnýho úředníka, ať z toho mezinárodní aféra :twisted:


Dnes je myslím unikát je i plechovka bez parte a bez kolku... Koupil jsem takový jeden Erinmore předminulý týden v obyč trafice v Sokolovské, jen se trochu bojím aby to nebyla zplesnivělá stará nepoužitelná sláma... přece jen bude tak aspoň 2 roky starej... Zvláštní trafika, obyčejná cigaretová, a z dýmkových chaotická směs, kromě Erina (jednoho :cry: ) měli už jen Skandinavik Regular, Krakonoš + "igelitové chuťovky"...


Cim starsi Erin, tim lepsi Erin - rekl bych. Teda pokud ta krabicka dobre tesnila :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 22 pro. 2004, 09:24

piter píše:Cim starsi Erin, tim lepsi Erin - rekl bych. Teda pokud ta krabicka dobre tesnila :)


Doufám... ale to zjistim až dokouřím ten co mám otevřenej... doufám že to nebude moc brzo :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Milos Cerman » 22 pro. 2004, 21:21

V Ústí n.L. je k mání ještě dnes (!) celkem dost tabáků bez parte. A za starý ceny. Zatím se mohou klidně doprodávat, akorát prej musejí mít na každém balení pokud ještě nemají kolek napsanou cenu.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Sbirani obalu

Příspěvekod vs3 » 28 led. 2005, 16:56

My kdyz jsme se prestehovali do naseho minibytu, tak tam po predchudcich zbyla takova kycovita cinsko-indicka bedna, drevena, zvenku oplechovana typickymi asijskymi motivy, pokus o zlatou barvu. Kdyz jsem to poprve videl, tak jsem to chtel vyhodit, lenost ale zvitezila a bylo to tam tak dlouho, az jsem v tom zacal skladovat tabak. Pekne sem to vymyl a ted do toho davam jak dozy s tabakem, tak treba cistice atd. A predebsim si v tom skladuju plechovky od tabaku, ktery jsem presypal so doz. Mam k nim zvlastni vztah. Petersonskou kolekci jsem koupil zcasti kvuli tomu, ze prelepovali obaly temi smrtonosnymi zvestmi o skodlivosti koureni. Nikdy sem si neschovaval tobolky, to mi prijde jako uschovavat igelitovy sacek od rohliku (zelenobile prouzky, cervenobile prouzky ... ), ale mozna o tom popremyslim. Taky zapominam. Ted mam v te indicko-cinske bedne par plechovek, pekne mi to tam provoniva par vystrizku z novin, ktere si tam taky davam. Stejne tak jako je dymka nadherny objekt, je obal tabaku kus vytvarneho umeni, alespon nektery. A hlavne, vetsina lidi zacne sbirat temer vsechno, ceho ma v jednu chvili vice nez tri kusy ... :D ... teda aspon u mne to tak dost casto je.
Uživatelský avatar
vs3
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 29 črc. 2004, 10:55
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod Šimi » 30 bře. 2005, 19:16

Já jse si schoval jeden kus od každého tabáku, co jsem zkoušel. Zatím mám jen jednu plechovku, ale ty budu schovávat všechny. Ty, které budu mít vícekrát, najdou určitě nějaké praktické využití.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod country » 04 zář. 2005, 15:28

Kamarádi, kdyby se našel mezi váma někdo, kdo se pro samé plechovky už nevejde do obýváku ani na chajdu a chtěl by se nějakých pixliček zbavovat, snažně ho prosím, ať dá vědět! Za to, že by obohatil moji sbírečku (jako dekorace jednoho stylovýho kouta mýho veřejně přístupnýho kanclíku budí kuřáckej regál zájem, což je žádoucí a příjemný), by nepřišel rozhodně zkrátka a nelitoval by, že do těch plešek radši nedal matičky a šroubky. Zvlášť ty starší, přes který nejsou půlpalcová varování, jak ministryně Emmerová škodí našemu zdraví... :lol: Díky, že se mně aspoň někteří nevychechtáte a dohodnem se :!:
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 57
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod Džetro » 12 říj. 2005, 19:46

Zdravím všechny,nevím jestli je to tady dobře ale kouřím docela dost let a ze začátku,jsem si schovával všechny pytlíky a plechovky od všeho co jsem vykouřil.Po těch letech se to hromadilo a nemám to moc kam dát takže kdo by měl zájem je toho cca 60 plechovek,povětšinou Dunhill(Early morning.My mixture 965 a Nightcap)pár ještě se starým rovným nápisem,seznam můžu poslat,nejraději jednomu člověku všechno a nejlíp z okolí Ostravy,objemově je toho dost,poštou by to asi byl problém.Takže se ozvěte.Džetro.
Uživatelský avatar
Džetro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1066
Věk: 58
Registrován: 05 říj. 2005, 17:12
Bydliště: Hlučín

Příspěvekod country » 12 říj. 2005, 19:53

No krása! Bral bych po jedné od každýho druhu (ne všechno) a jistě se dohodnem, někoho bych k tobě na Ostravsko nasměroval, nebo by to šlo třeba DHL nebo tak... zvaž, co bys za to uvítal a pošli email nebo SZ. Díky. :wink:
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 57
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod Graveir » 13 říj. 2005, 00:13

Joo, jsem na tom stejne, sice ostravak nejsem, ale old plechovky bych uvital, tak 1-2 od kazde. Postovne bych samo uhradil...kdyztak se ozvi co mas a kolik teho je pres sz nebo mail. diky
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod country » 19 říj. 2005, 18:01

Obchod s Džetrem proběhl hladce, doporučuju vám, kamarádi, sáhnout po zbytku - ty old plechovky jsou některé už unikáty! Džetro - díkes ještě jednou! :D
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 57
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod krakonoš » 19 říj. 2005, 19:49

country píše:Obchod s Džetrem proběhl hladce, doporučuju vám, kamarádi, sáhnout po zbytku - ty old plechovky jsou některé už unikáty! Džetro - díkes ještě jednou! :D


No jo, když Ostrava je dáleko za horama... :cry:
Uživatelský avatar
krakonoš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 27 črc. 2005, 08:40
Bydliště: Říčany u Prahy

plechovky

Příspěvekod Džetro » 21 říj. 2005, 13:52

Country,dík za reklamu,mám ještě asi dvacet plechovek od Dunhillů,z Ostravy se nikdo nehlásí,kamarádům na šroubky to pustit nechci,přijde mi to škoda,jako možnost vidím kdyby měl zájem někdo z Prahy a okolí tak 23.listopadu hrajeme s kapelou v Malostranské besedě s Bluesberry,mohl bych to vzít sebou a pak už se podělte s ostatníma.Ještě malá úvaha,těch plechovek jsem měl asi šedesát,průměrná cena Dunhilla byla 90kč,zkuste násobit kolik jsem prokouřil,to nemluvím o tabákových sáčcích,které si taky schovávám a kterých mám nespočetně víc než jsem měl plechovek(Balkán se dovážel jen v pytlících)Když připočtu cenu svých 57 dýmek,až se z toho točí hlava,a to jsem kdysi kupoval třeba Petersonky nebo Big Beny za 450 kč(zlaté časy)Když vezmu dnešní ceny,vynásobím třemi,no pánové a dámy nenáročný koníček,když to ale dává tolik radosti že jo?Džetro. :pipe1: :smoke5:
Uživatelský avatar
Džetro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1066
Věk: 58
Registrován: 05 říj. 2005, 17:12
Bydliště: Hlučín

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků