Rada pro začátečníka - kde a co koupit (Praha) ?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod piter » 13 pro. 2004, 18:11

Jido píše:Apropos, mohu vřele doporučit systém Peterson s komůrkou na močku. Geniální patent.


jo to se jim povedlo

zprvu sem se bal, jestli to drevo, ktere je v techto mistech vice zatizene mockou, nezacne ovlivnovat chut tabaku, ale tak se nastesti nedeje
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Twineryy » 13 pro. 2004, 19:43

Kouřim tak z 90% z filtrem. Těch zbylých 10% jsou moje čtyři bezfiltrovky a teď už z nich jedu většinou jenom neagresivní a příjemný MB Vanilla Flake.

Co člověk to jiná chuť, takže o výlevech typu: "filtr je hnus" a "správnej chlap kouří klasiku bez ovlivnění chuti, pokud možno jenom čistý neutrály, nejlépe latakie", nechť si každý myslí své a vyzkouší si to sám. Každýmu vyhovuje něco jinýho. Mě třeba vyhovují filtry :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod piter » 13 pro. 2004, 19:55

Twineryy píše:Kouřim tak z 90% z filtrem. Těch zbylých 10% jsou moje čtyři bezfiltrovky a teď už z nich jedu většinou jenom neagresivní a příjemný MB Vanilla Flake.

Co člověk to jiná chuť, takže o výlevech typu: "filtr je hnus" a "správnej chlap kouří klasiku bez ovlivnění chuti, pokud možno jenom čistý neutrály, nejlépe latakie", nechť si každý myslí své a vyzkouší si to sám. Každýmu vyhovuje něco jinýho. Mě třeba vyhovují filtry :wink: .


Hehe, vystizne napsano :lol:

Jinak co se tyce MB Vanilla Flaku tak mi moc neagresivni ani nepripadne, spis me zpocatku docela stipe, nejvic mi chutna az casem kdy se ustali.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 13 pro. 2004, 19:59

Twineryy píše:Kouřim tak z 90% z filtrem. Těch zbylých 10% jsou moje čtyři bezfiltrovky a teď už z nich jedu většinou jenom neagresivní a příjemný MB Vanilla Flake.

Co člověk to jiná chuť, takže o výlevech typu: "filtr je hnus" a "správnej chlap kouří klasiku bez ovlivnění chuti, pokud možno jenom čistý neutrály, nejlépe latakie", nechť si každý myslí své a vyzkouší si to sám. Každýmu vyhovuje něco jinýho. Mě třeba vyhovují filtry :wink: .


ty kouris nightcap a podobne tabaky? pokud jo...a s filtrem, tak ses s piterem jedinej koho znam kdo to dela kvuli lepsi chuti, ... u prirodnich tabaku a latakii je uhlikovej filtr zabijak chute, obcas totalni, ...jedinej duvod proc to kourit s filtrem by byla sila tabaku, ale to uz je pak lepsi sahnout po jinem tabaku.
treba SG full virginia flake je bez filtru docela silnej a docela vyraznej tabak, s filtrem je to vlci mlha bez sily a chuti.

u aromatiku je pouziti filtru o necem jinem, verim, ze to i chuti vetsinou pomuze, tentokrate nemysleno nijak ve zlem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 13 pro. 2004, 20:13

piter píše:
Simon píše:treba SG full virginia flake je bez filtru docela silnej a docela vyraznej tabak, s filtrem je to vlci mlha bez sily a chuti.


Pokud je to tak jak pises tak az otevru svou plechovku SGFVF tak ho zkusim parkrat bez filtru a uvidim, jestli je tam opravdu takovy rozdil.


zkus a dej vedet
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 13 pro. 2004, 20:15

Simon píše:
piter píše:
Simon píše:treba SG full virginia flake je bez filtru docela silnej a docela vyraznej tabak, s filtrem je to vlci mlha bez sily a chuti.


Pokud je to tak jak pises tak az otevru svou plechovku SGFVF tak ho zkusim parkrat bez filtru a uvidim, jestli je tam opravdu takovy rozdil.


zkus a dej vedet


jj, ale bude to asi docela za dlouho, predtim me jeste ceka skoro cela plechovka Dark Twistu. No aspon se ulezi a bude pak jeste lepsi :D
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 14 pro. 2004, 10:37

Simon píše:treba SG full virginia flake je bez filtru docela silnej a docela vyraznej tabak, s filtrem je to vlci mlha bez sily a chuti.


Souhlas...
SGFVF s Filtrem je nevýraznej, je to míň výrazná chuť něž třeba DarkTwist bez filtru... Ale to lze podle mé zkušenosti zobecnit, pokud ta chuť stojí na čisté V, tak to filtr sežere a zbyde jalové nic. To je i problém latakií, pokud filtr vyžere "tělo" chuti, zbyde něco podobné stanislavovým latakiím... tedy latakijový tabák bez těla... uvědomil jsem si to teď když jsem zkoušel ty stanislavy...
Pokud chuť stojí na aromatu nebo dominuje burley, tak mi tam filtr tolik nevadil...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 14 pro. 2004, 11:50

bromden píše:
Simon píše:treba SG full virginia flake je bez filtru docela silnej a docela vyraznej tabak, s filtrem je to vlci mlha bez sily a chuti.


Souhlas...
SGFVF s Filtrem je nevýraznej, je to míň výrazná chuť něž třeba DarkTwist bez filtru... Ale to lze podle mé zkušenosti zobecnit, pokud ta chuť stojí na čisté V, tak to filtr sežere a zbyde jalové nic. To je i problém latakií, pokud filtr vyžere "tělo" chuti, zbyde něco podobné stanislavovým latakiím... tedy latakijový tabák bez těla... uvědomil jsem si to teď když jsem zkoušel ty stanislavy...
Pokud chuť stojí na aromatu nebo dominuje burley, tak mi tam filtr tolik nevadil...


howgh :!:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Twineryy » 14 pro. 2004, 15:18

Simon píše:ty kouris nightcap a podobne tabaky? pokud jo...a s filtrem, tak ses s piterem jedinej koho znam kdo to dela kvuli lepsi chuti, ... u prirodnich tabaku a latakii je uhlikovej filtr zabijak chute, obcas totalni, ...jedinej duvod proc to kourit s filtrem by byla sila tabaku, ale to uz je pak lepsi sahnout po jinem tabaku.
treba SG full virginia flake je bez filtru docela silnej a docela vyraznej tabak, s filtrem je to vlci mlha bez sily a chuti.

u aromatiku je pouziti filtru o necem jinem, verim, ze to i chuti vetsinou pomuze, tentokrate nemysleno nijak ve zlem


Spálenej buřt nightcap nekouřim vůbec :wink: . Kouřim Konga a Old Dublin a ano, vše s filtrem. Občas i bez filtru, ale s filtrem mi to chutná prostě víc. Když nechám stranou lidi z fóra, tak dýmkaři které znám osobně kouří skoro všichni s filtrem (jsou to ale pravda spíš mladší ročníky, jako já :lol: ).
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jido » 14 pro. 2004, 15:50

Simon píše:
Twineryy píše:Kouřim tak z 90% z filtrem. Těch zbylých 10% jsou moje čtyři bezfiltrovky a teď už z nich jedu většinou jenom neagresivní a příjemný MB Vanilla Flake.

Co člověk to jiná chuť, takže o výlevech typu: "filtr je hnus" a "správnej chlap kouří klasiku bez ovlivnění chuti, pokud možno jenom čistý neutrály, nejlépe latakie", nechť si každý myslí své a vyzkouší si to sám. Každýmu vyhovuje něco jinýho. Mě třeba vyhovují filtry :wink: .


ty kouris nightcap a podobne tabaky? pokud jo...a s filtrem, tak ses s piterem jedinej koho znam kdo to dela kvuli lepsi chuti, ... u prirodnich tabaku a latakii je uhlikovej filtr zabijak chute, obcas totalni, ...jedinej duvod proc to kourit s filtrem by byla sila tabaku, ale to uz je pak lepsi sahnout po jinem tabaku.
treba SG full virginia flake je bez filtru docela silnej a docela vyraznej tabak, s filtrem je to vlci mlha bez sily a chuti.

u aromatiku je pouziti filtru o necem jinem, verim, ze to i chuti vetsinou pomuze, tentokrate nemysleno nijak ve zlem



Aha tak to bude ten důvod proč se s filtrem nesnesu.
Uživatelský avatar
Jido
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 30 zář. 2004, 15:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod johan » 14 pro. 2004, 16:27

Tak chodím v posledních dnech po Praze a prolézám obchody, které jste mi doporučili. Z těch, které jste vyjmenovali jsem zatím nestihl jenom Hingara ve Štěpánské (ale zato jsem stihl i něco navíc - třeba trafiku v pasáži Burzovního Paláce).
Nejvíc se mi zatím líbila nabídka u Holmese ve Vodičkovce. Tam mi jako favorit zůstaly dýmky Jan Pipes... jsou sice málo nápadité a takové jakoby obyčejné, ale to mi právě jako začátečníkovi vyhovuje. Mají jednotnou cenu 1150,-
Jinak co se týká Jirsovek (ale i Krškovek), tak mě poněkud děsí ty ceny. V každém obchodě jich pár mají, ale většinou spíš ty dražší. A ty levnější se mi zase nelíbí... No asi jsem vybíravý a představuji si (samozřejmě) hodně muziky za málo peněz.
Teď mě zaujala na etrafice tahle Stanislawka http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1392 ... pěkný, obyčejný prince... Sice jsem prve tvrdil, že se mi líbí half bentky, ale tohle je taky můj vkus. Nicméně vůbec si neumím představit, že bych koupil přes internet (a navíc si tady někdo na Stanislawku stěžoval, že byla nekvalitní).

Jinak z těch dostupných dýmek mají u Holmese spoustu laciných italských dýmek Lorenzo, ale je to za cca podobné peníze jako nejlevnější české dýmky a kvalita podle prodavače o ligu horší.

I když to asi vypadá, že si stěžuju, tak je to úplně naopak: tohle vybírání se mi líbí :)
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 14 pro. 2004, 16:32

johan píše:Teď mě zaujala na etrafice tahle Stanislawka http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1392 ... pěkný, obyčejný prince... Sice jsem prve tvrdil, že se mi líbí half bentky, ale tohle je taky můj vkus. Nicméně vůbec si neumím představit, že bych koupil přes internet (a navíc si tady někdo na Stanislawku stěžoval, že byla nekvalitní).


To jsem byl já... ale já jsem známý kverulant a potížista... pravdaže, na leckterých stanislavkých, pokud to milosrdný neprůhledný lak či pískování neskryje, lze nalézti i na 20 kytů :? (tzv kyselej smajlík)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 14 pro. 2004, 16:43

Já mám stanislavwku jednu, a znám pár lidí kteří je mají taky a jsme spokojený. Tmelených pár flíčků zvenku vidím, vevnitř se mi ale nic nepřihodilo. Myslím, že to je hi-fi v low-endech.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod raven » 15 pro. 2004, 09:16

Taky mám jednu stanislawku. Byla moje první. Až na to drobný tmelení jsem spokojenej.
Uživatelský avatar
raven
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 124
Věk: 55
Registrován: 30 srp. 2004, 13:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod johan » 15 pro. 2004, 10:10

hi-fi v low endech - to bych přesně chtěl...
uvidím, jak to dopadne... jak je vidět, jsem váhavý střelec a ještě mi to chvíli bude trvat...
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků