Rada pro začátečníka - kde a co koupit (Praha) ?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Twineryy » 15 pro. 2004, 10:42

bromden píše:To jsem byl já... ale já jsem známý kverulant a potížista... pravdaže, na leckterých stanislavkých, pokud to milosrdný neprůhledný lak či pískování neskryje, lze nalézti i na 20 kytů :? (tzv kyselej smajlík)


Musim bohužel potvrdit Brombdenova slova. Na mé jediné Stanislawce je zkytovaná půlka dýmky. Musel jsem to ošmirglovat a namořit černym mořidlem, abych se na to nemusel koukat. I tak ji mám jenom na testování tabáků. Nechci špinit Stanislaw dýmky, ale koupil bych si od něj asi jenom rustika, ty vypadaj dobře. Hi fi v lowendech si představuju poněkud lépe :wink: . Mám dobrou zkušenost s dýmkami Silvano. Jednu mám sám a tak čtyři jsem koupil známým a všechny bez viditelného kazu.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod johan » 15 pro. 2004, 10:54

Twineryy píše:Mám dobrou zkušenost s dýmkami Silvano. Jednu mám sám a tak čtyři jsem koupil známým a všechny bez viditelného kazu.


Nemám tušení, v jaké cenové a kvalitativní hladině se Silvano (nebo ty konkrétní dýmky, které máš na mysli) pohybují. Moc se mi nechce kupovat zahraniční dýmku... Vím skoro jistě, že si hned tak další nepořídím (peníze...) a pak bych v nejbližší době neměl žádnou českou... Ty Chacomky v Baker Street jsou taky levné a vypadají lépe, než ty levné Lorenzo u Holmese, ale já zatím pořád doufám, že moje první (skoroprvní) dýmka bude české výroby.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jana » 15 pro. 2004, 11:15

imagoo píše:Já mám stanislavwku jednu ...


Já jsem teda taky známý stěžovač, ale Stanislavek mám asi 10, jeden freehand byl mojí 2. dýmkou a buď je to mým přepečlivým výběrem, štěstím nebo nevím, ale všechny jsou dobrý a jsem s nima spokojená. Nejsem schopna říct, jestli je to high v low endech, ale myslím, že pokud je pro mě Ser Jacopo na úrovni Accuphase ( audiofil positive pochopí ), tak tohle je Sonny :?: :P
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 15 pro. 2004, 11:19

johan píše:já zatím pořád doufám, že moje první (skoroprvní) dýmka bude české výroby.


Jsem sice vlastenec, ale v dýmkách si tedy vybirám kus od kusu (a obecně vzato u českých výrobců se mi zatím líbily jen výjimečně). Doporučuju nevázat se - odvázat se :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod POGO » 15 pro. 2004, 20:11

Co se týká Stanislavek,mám názor zatím pozitivní.Vlastním dvě a jsem s nimi spokojen.Mají jen tu nevýhodu že z nich přímo čiší strojovost.Ti co mají v oblibě freehandy si na své nepřijdou. :shock:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Jana » 16 pro. 2004, 10:18

POGO píše:Co se týká Stanislavek ... ti co mají v oblibě freehandy si na své nepřijdou. :shock:


Nechci se hádat, ale freehand jsem měla jako první kousek a mám jich asi celkem 5 a jsou hezký. Jak hladký, tak v kombinaci s kovem. Samozřejmě se nebavíme o úrovni freehand typu cena 100 €, ale ve svý třídě je to víc než slušný. Meine Meinung nach :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Stanisalv Freehand

Příspěvekod bromden » 16 pro. 2004, 10:35

Ale jo, taky jsem viděl pěknou stanistlavku, pískovanej freehand asi za 2.800,-...
... já tady plivu a házím špínu jen na ty masivně tmelený strojovky kolem šesti kil...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod johan » 16 pro. 2004, 10:39

Takže: máme tady dva tábory - jedni říkají - Stanislawka za ty peníze OK, druzí - mohlo by to za ty peníze být kvalitnější...
Jak si to přeberu, je samozřejmě na mě. Ale asi to dopadne tak, že pokud mne do konce týdne nějaká hezká, levná dýmka nezaume, tak toho Stanislawa z etrafiky koupím. Pokud tam ještě bude. Co se mi na ní nelíbí je ten černý lak.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Re: Stanisalv Freehand

Příspěvekod johan » 16 pro. 2004, 10:47

bromden píše:Ale jo, taky jsem viděl pěknou stanistlavku, pískovanej freehand asi za 2.800,-...
... já tady plivu a házím špínu jen na ty masivně tmelený strojovky kolem šesti kil...


... a já se právě obávám, ža ta dýmka z etrafiky, o které uvažuju (http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1392) skrývá pod tím lakem nemilé překvapení...
fakt je, že já bych to určitě jako naprostý elév nepoznal ani kdybych ji hodinu držel v ruce! :oops:
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Re: Stanisalv Freehand

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 pro. 2004, 11:16

johan píše:
bromden píše:Ale jo, taky jsem viděl pěknou stanistlavku, pískovanej freehand asi za 2.800,-...
... já tady plivu a házím špínu jen na ty masivně tmelený strojovky kolem šesti kil...


... a já se právě obávám, ža ta dýmka z etrafiky, o které uvažuju (http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1392) skrývá pod tím lakem nemilé překvapení...
fakt je, že já bych to určitě jako naprostý elév nepoznal ani kdybych ji hodinu držel v ruce! :oops:


To byste určitě nepoznal, protože pod netransparentním lakem kvalitu dřeva neuvidíte. V každém případě je pečlivě vybrána a máte možnost ji při projevení skryté vady vrátit s nárokem na vrácení peněz nebo výměny kusu.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Stanisalv Freehand

Příspěvekod johan » 16 pro. 2004, 11:23

Michal Hubacz píše:
johan píše:
bromden píše:Ale jo, taky jsem viděl pěknou stanistlavku, pískovanej freehand asi za 2.800,-...
... já tady plivu a házím špínu jen na ty masivně tmelený strojovky kolem šesti kil...


... a já se právě obávám, ža ta dýmka z etrafiky, o které uvažuju (http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1392) skrývá pod tím lakem nemilé překvapení...
fakt je, že já bych to určitě jako naprostý elév nepoznal ani kdybych ji hodinu držel v ruce! :oops:


To byste určitě nepoznal, protože pod netransparentním lakem kvalitu dřeva neuvidíte. V každém případě je pečlivě vybrána a máte možnost ji při projevení skryté vady vrátit s nárokem na vrácení peněz nebo výměny kusu.


O serioznosti etrafiky nemam nejmensich pochyb! Reference clenu tohoto fora mi pripadaji jako padny dukaz...
Jde o to, ze ja se (jako spravny cechacek, ktery navic z jednoho platu zivi rodinu), porad snazim najit za dany peniz "neco lepsiho".
Ale ta stanislawka si me dost ziskala. Uz ji "skoro" objednavam. 8) Za ty penize samozrejme neocekavam zazraky, ale naopak obycejnou dymku v rozumne kvalite.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 pro. 2004, 11:51

johan píše:Já jsem to nebyl... Takže mi utekla! Nojo, to se váhávým střelcům stává :roll: :wink:


Mozna jste tim spis ziskal nez ztratil, protoze se mohu podivat po stejnem tvaru v prirodnim provedeni. Napiste mi mail jestli mam najit adekvatni kousek. Fotky samozrejme predem poslu k posouzeni.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod johan » 17 pro. 2004, 14:19

Tak už je vybráno :)
Vybral jsem na polské Etrafice velmi podobného Stanislawa jako byl ten na české. 1/8 bent prince, jen není lakován černě ale hnědě.
K tomu nějaké příslušenství - filtry, kožený sáček a zvlhčovač tabáku (nůž s dusadlem a čistidla mám už ze svých předchozích dýmkařských pokusů).
No a zbývá tabák, který chci vybrat osobně. Předtím ještě trochu nastuduji něco teroie o tabácích, abych nebyl mimo.
Všem díky za rady
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 17 pro. 2004, 15:28

Hodně štěstí... (nekupuj si nějakej převoněnej netabák... :lol: )
Chladný kouř.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod johan » 21 pro. 2004, 11:03

A ještě dodám, že tabák jsem vybral od Mac Barenů, je to Scottish Blend... Už se těším na dýmku a na zakuřování!
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků