Rada pro začátečníka - kde a co koupit (Praha) ?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Rada pro začátečníka - kde a co koupit (Praha) ?

Příspěvekod johan » 09 pro. 2004, 14:11

Ahoj.
Rád bych si nechal poradit kde v Praze koupit dýmku. Nerad bych zavítal někam, kde bude zbytečně draho.
A dál samozřejmě: jakou dýmku vybrat.
Malinko jsem si tady početl a asi to skončí nějakou tou jirsovkou... důvodů je několik: cena (nerad bych moc přes 1000,-), domácí původ a jak tak čtu tak i celkem bohatý výběr.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Re: Rada pro začátečníka - kde a co koupit (Praha) ?

Příspěvekod Fénix » 09 pro. 2004, 14:30

johan píše:Ahoj.
Rád bych si nechal poradit kde v Praze koupit dýmku. Nerad bych zavítal někam, kde bude zbytečně draho.
A dál samozřejmě: jakou dýmku vybrat.
Malinko jsem si tady početl a asi to skončí nějakou tou jirsovkou... důvodů je několik: cena (nerad bych moc přes 1000,-), domácí původ a jak tak čtu tak i celkem bohatý výběr.


No, Baker street v Celetné sice patří k těm dražším obchodům, ale zrovna Jirsovek tam mají široký výběr a to za ceny podle mého přiměřené.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod johan » 09 pro. 2004, 14:33

A teď se zase rozhoduji - s filtrem/bez filtru.
Zatím se spíš přikláním variantě s filtrem (uhlíkovým), ale rozhodně si nepoběžím koupit dýmku dneska (a určitě ne ani do konce týdne), takže mám na rozhodování relativně dost času.

Každopádně díky za tip!
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 09 pro. 2004, 14:36

johan píše:A teď se zase rozhoduji - s filtrem/bez filtru.
Zatím se spíš přikláním variantě s filtrem (uhlíkovým), ale rozhodně si nepoběžím koupit dýmku dneska (a určitě ne ani do konce týdne), takže mám na rozhodování relativně dost času.

Každopádně díky za tip!


ja sem priznivce filtru, takze ja bych rekl ze s filtrem

(ted jen staci pockat az tu prijde nekdo, kdo kouri bez filtru, a budes mi stejne jasno jako predtim :lol: )

To Fenix: Jo, nazvem se tento thread vice hodi sem :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 09 pro. 2004, 14:53

No, já jsem ten na koho piter čeká!
Dýmka bez filtru má svoje výhody, jednak chutná tak nějak "výživněji", asi to bude tím že je kouř vlhčí, jednak se líp čistí... bezfiltrofku mám a je to paráda.
Ale jako první (skoroprvní dýmku) bych doporučil na 100% filtrovku. Jednak tam člověk filtr strčit může, ale taky ho tam dávat nemusí. Když už se rozhodne nefiltrovat, tak tam dá balzu a eliminuje tím riziko "ochutnání" močky případně nažrání se popela při dokuřování (stalo se mi to, sice jen párkrát ale stojí to za to...).
Navíc se tam nemusí strkat vůbec nic a taky to jde... některé tabáky si o kouření bez filtru a zároveň sušší kouř (expanzním schlazením v komoře pro filtr se kouř nějak vysuší, jinak si to nedovedu vysvětlit) vysloveně říkají... třeba MacBareni.
Howgh.
Jirsa je fajn, koupíš i za litr či dokonce 900,- , třeba rustiky v trafice v Lazarské. Asi největší výběr Baker, mají i vlastní produkci, prý od Chacom, kolem 500, slyšel jsem že celkem slušné.
Slušný výběr mají i v Dlouhé (MostexPipeandCigar, ale spíš tak od 1500 výš.)
U hingara ve Štěpánské je draho, ale má tam KingCharlesky za 500-700, přičemž ty hladký nejsou nějak zvlášť pěkný, ale ty rustiky za 500 jsou docela OK levný fajfky na tahání po kapsách (jednu mám a jsem s ní spokojen).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod johan » 09 pro. 2004, 14:59

bromden píše:No, já jsem ten na koho piter čeká!
Dýmka bez filtru má svoje výhody, jednak chutná tak nějak "výživněji", asi to bude tím že je kouř vlhčí, jednak se líp čistí... bezfiltrofku mám a je to paráda.
Ale jako první (skoroprvní dýmku) bych doporučil na 100% filtrovku. Jednak tam člověk filtr strčit může, ale taky ho tam dávat nemusí. Když už se rozhodne nefiltrovat, tak tam dá balzu a eliminuje tím riziko "ochutnání" močky případně nažrání se popela při dokuřování (stalo se mi to, sice jen párkrát ale stojí to za to...).
Navíc se tam nemusí strkat vůbec nic a taky to jde... některé tabáky si o kouření bez filtru a zároveň sušší kouř (expanzním schlazením v komoře pro filtr se kouř nějak vysuší, jinak si to nedovedu vysvětlit) vysloveně říkají... třeba MacBareni.
Howgh.
Jirsa je fajn, koupíš i za litr či dokonce 900,- , třeba rustiky v trafice v Lazarské. Asi největší výběr Baker, mají i vlastní produkci, prý od Chacom, kolem 500, slyšel jsem že celkem slušné.
Slušný výběr mají i v Dlouhé (MostexPipeandCigar, ale spíš tak od 1500 výš.)
U hingara ve Štěpánské je draho, ale má tam KingCharlesky za 500-700, přičemž ty hladký nejsou nějak zvlášť pěkný, ale ty rustiky za 500 jsou docela OK levný fajfky na tahání po kapsách (jednu mám a jsem s ní spokojen).


V první řadě díky za názor!

Močku už jsem papal a přežil jsem... (a to bylo z té mojí staré half bentky, takže ani nevím, jak se mi to povedlo). Popel jsem zatím nezkoušel...

Dotaz: co to znamená "rustika"? To je dýmka s takovou tou hrubou, žilkovanou hlavičkou? Tedy opak hladké? (Ta moje stará dýmka má právě to žilkování na povrchu). Asi jsou tedy rustiky levnější, jestli tě dobře chápu...?
Sám ani nevím, jestli teď chci koupit hladkou nebo ne...
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 09 pro. 2004, 14:59

to Johan: No ja bych ti doporucil dymky od pana Taraby, jedna se o velmi pekne dymky na vyhodne ceny (kolem 800Kc), ovsem to by sis musel udelat vylet tady do Ostravy :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 09 pro. 2004, 15:03

johan píše:Dotaz: co to znamená "rustika"? To je dýmka s takovou tou hrubou, žilkovanou hlavičkou? Tedy opak hladké? (Ta moje stará dýmka má právě to žilkování na povrchu). Asi jsou tedy rustiky levnější, jestli tě dobře chápu...?
Sám ani nevím, jestli teď chci koupit hladkou nebo ne...


Ano, rustika je takovy ten hruby vroubkovany povrch(o zilkovani nic nevim), pri vyrobe dymky bylo pouzito dlato. Jsou levnejsi, nebot vyrobci vetsinou rustikou skryvaji nejake male vady na krase dreva, ovsem pri koureni samotnem to vubec nevadi a navic i lepe odvadeji teplo (maji vetsi povrch).
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod johan » 09 pro. 2004, 15:03

piter píše:to Johan: No ja bych ti doporucil dymky od pana Taraby, jedna se o velmi pekne dymky na vyhodne ceny (kolem 800Kc), ovsem to by sis musel udelat vylet tady do Ostravy :lol:


Uff! Tak Ostravu asi nedám... I když už mne mockrát napadlo, že bych se tam někdy rád podíval (já v Ově snad opravdu nikdy nebyl), je to na mne moc daleko... a to jak z důvodů časových tak finančních.

I když ta cena vypadá víc než zajímavě...!
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuton » 09 pro. 2004, 15:04

I ja jiz filtry nepouzivam. Problem s kourenim filtrove dymky bez filtru nemam. A proto bych na zacatek filtr doporucil. Je to preci jen mensi darda pro jazyk a patro. A jednoho dne do ty filtrovky proste filtr prestanes davat.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod piter » 09 pro. 2004, 15:06

johan píše:
piter píše:to Johan: No ja bych ti doporucil dymky od pana Taraby, jedna se o velmi pekne dymky na vyhodne ceny (kolem 800Kc), ovsem to by sis musel udelat vylet tady do Ostravy :lol:


Uff! Tak Ostravu asi nedám... I když už mne mockrát napadlo, že bych se tam někdy rád podíval (já v Ově snad opravdu nikdy nebyl), je to na mne moc daleko... a to jak z důvodů časových tak finančních.

I když ta cena vypadá víc než zajímavě...!


A nebo se mrkni na www.etrafika.cz - skvely obchod :) Jsou tam napr. dymky Stanislaw, take vyhodna cena.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod johan » 09 pro. 2004, 15:06

tuton píše:I ja jiz filtry nepouzivam. Problem s kourenim filtrove dymky bez filtru nemam. A proto bych na zacatek filtr doporucil. Je to preci jen mensi darda pro jazyk a patro. A jednoho dne do ty filtrovky proste filtr prestanes davat.


OK, jestli jsem to pochopil, tak kouření filtrové dýmky bez filtru není takový prohřešek a kvalitu to obecně sníží jen málo...
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod johan » 09 pro. 2004, 15:11

piter píše:A nebo se mrkni na www.etrafika.cz - skvely obchod :) Jsou tam napr. dymky Stanislaw, take vyhodna cena.


Asi bych raději držel dýmku při výběru v ruce... Považuji to za nenahraditelné.
Vysavač nebo lednici klidně koupím přes internet, ale tohle je příliš osobní.
Kromě toho tam nevidím u Stanislawek žádnou half bent... Ta se mi líbí nejvíc.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 09 pro. 2004, 15:14

johan píše:
tuton píše:I ja jiz filtry nepouzivam. Problem s kourenim filtrove dymky bez filtru nemam. A proto bych na zacatek filtr doporucil. Je to preci jen mensi darda pro jazyk a patro. A jednoho dne do ty filtrovky proste filtr prestanes davat.


OK, jestli jsem to pochopil, tak kouření filtrové dýmky bez filtru není takový prohřešek a kvalitu to obecně sníží jen málo...


Tak tak. Ale treba ja jsem po nekolika kourenich filtrove dymky bez filtru tam zas ten filtr vratil, nebot jsem behem teto doby nezaznamenal nic pozitivniho ci nejaky velky rozdil (az na to ze kour nebyl tak chladny jako obvykle :lol: ) Filtr vlastne pouzivam hlavne kvuli zachyveni mocky a ochlazeni koure - a to delal zatim nejlepe prave uhlikovy.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 09 pro. 2004, 15:17

piter píše:A nebo se mrkni na www.etrafika.cz - skvely obchod :) Jsou tam napr. dymky Stanislaw, take vyhodna cena.


E-trafika je OK, ale dýmky stanislaw ze své vlastní zkušenosti doporučit nemohu... koupil jsem hladkou stanislavku (tmel na troubeli, ale cena tomu odpovídala, tak 600), po pěti kouřeních ten tmel vypadl, pak se to rozšklebilo a pak to šlo dokonce profouknout a při kouření se z toho kouřilo... fujtajksl.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků