Kožko fajok máte vo svojich zbierkach?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Kožko funkčných fajok vlastníte vo svojej zbierke

menej ako 5 kusov
29
32%
5 až 10 kusov
27
30%
10 až 30 kusov
24
26%
30 až 50 kusov
4
4%
50 až 100 kusov
4
4%
viac ako 100 kusov
3
3%
 
Celkem hlasů : 91

Příspěvekod Fénix » 16 čer. 2005, 15:11

Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Tak si pročítám stará témata, ale v tomto s Tebou souhlasím. Také nemám jednu dýmku na jeden tabák. Dýmky roděluji jen pro latakii a ostatni a myslím si, že to stačí.


a zkusils i druhej pristup, jedna dymka=jeden tabak?


To jsem nezkoušel, ale nikdy nerikam nikdy.


myslel sem si to :)
...to ses uz druhej kdo rika, ze to co ani nezkusil urcite neni lepsi ;)


Řekl bych, že se k tomu většina lidí dopracuje časem. Já jsem začínal tak, že jsem míchal všechno, ale časem jsem to začal třídit a dneska už mám pár dýmek hodně specializovaných. Věřím, že ještě později (a to záleží hlavně na tom,. jestli si najdeš ty OPRAVDU oblíbené tabáky !) to bude 1-1.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 16 čer. 2005, 15:20

Fénix píše:
Řekl bych, že se k tomu většina lidí dopracuje časem. Já jsem začínal tak, že jsem míchal všechno, ale časem jsem to začal třídit a dneska už mám pár dýmek hodně specializovaných. Věřím, že ještě později (a to záleží hlavně na tom,. jestli si najdeš ty OPRAVDU oblíbené tabáky !) to bude 1-1.


vidim to stejne ... ja to delam tak, ze i kdyz vim, ze dalsi krabku tabaku asi nekoupim(a minim ho dokourit), tak i presto mu vyhradim vlastni dymku, aby mel sanci presvedcit me o svych kvalitach....na konci krabicky me takhle presvedcil treba dunhill standard .... chudak moje krskovka uz drti 4tej typ tabaku a furt se v ni zadnej ne a ne usadit :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Robur » 16 čer. 2005, 15:44

Fénix píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Tak si pročítám stará témata, ale v tomto s Tebou souhlasím. Také nemám jednu dýmku na jeden tabák. Dýmky roděluji jen pro latakii a ostatni a myslím si, že to stačí.


a zkusils i druhej pristup, jedna dymka=jeden tabak?


To jsem nezkoušel, ale nikdy nerikam nikdy.


myslel sem si to :)
...to ses uz druhej kdo rika, ze to co ani nezkusil urcite neni lepsi ;)


Řekl bych, že se k tomu většina lidí dopracuje časem. Já jsem začínal tak, že jsem míchal všechno, ale časem jsem to začal třídit a dneska už mám pár dýmek hodně specializovaných. Věřím, že ještě později (a to záleží hlavně na tom,. jestli si najdeš ty OPRAVDU oblíbené tabáky !) to bude 1-1.


Přesně tak, pro mě je to ideál, ke kterému bych se chtěl časem dopracovat. Ale jaxe znám, tak až budu mít dejme tomu 20 dýmek na 20 tabáků, taxi stejně nevzpomenu která dýmka je na který tabák
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Šimi » 16 čer. 2005, 16:58

Simon píše:... ja to delam tak, ze i kdyz vim, ze dalsi krabku tabaku asi nekoupim(a minim ho dokourit), tak i presto mu vyhradim vlastni dymku


Tenhle postup používám většinou taky.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod rour » 16 čer. 2005, 20:20

Robur Dobyvatel píše:
Přesně tak, pro mě je to ideál, ke kterému bych se chtěl časem dopracovat. Ale jaxe znám, tak až budu mít dejme tomu 20 dýmek na 20 tabáků, taxi stejně nevzpomenu která dýmka je na který tabák

Já to mám zpracováno v excelové tabulce :lol: :lol:
Když nevím, podívám se :D
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod archduke » 17 čer. 2005, 20:42

.....mene a mene. Vyradil jsem nejmene polovinu (do krabice od bot) a drzim v obehu jen ty, ktere doopravdy kourim - skola dni. Nektere nechutnaji a nektere maji jiz nevyhovujici tvar......proste rozmar v plnem proudu...vice v krabici, nez v obehu....v krabici proto, ze se na ne nemuzu uz ani divat.....
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Darkstar » 23 čer. 2005, 08:41

archduke píše:.....mene a mene. Vyradil jsem nejmene polovinu (do krabice od bot) a drzim v obehu jen ty, ktere doopravdy kourim - skola dni. Nektere nechutnaji a nektere maji jiz nevyhovujici tvar......proste rozmar v plnem proudu...vice v krabici, nez v obehu....v krabici proto, ze se na ne nemuzu uz ani divat.....


Podobne jsem dopadnul ja : nakoupil jsem nejake levne dymky, abych je mohl stridat a ted pomaloucku kupuji dalsi, ale uz kvalitnejsi. Nejake ty levne si vezu ted na Slovensko.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 13 črc. 2005, 17:56

To že dýmku, kterou se nezadaří zakouřit, nebo která z jakéhokoli jiného důvodu nechutná, člověk jednoho krásného dne prostě vyřadí, je asi vcelku běžné, anebo ne-li běžné tak alespoň pochopitelné... ovšem setkal jsem se se zvláštním pocitem - dvě ze svých dýmek, které jsou zakouřené dobře, ba dokonce dobře chutnají, jsem prostě přestal mít rád... nejen že se jim, zpočátku mimoděk, a teď již zcela vědomně vyhýbám, ale v poslední době začínám mít pocit že je dokonce začínám nesnášet, že mi vadí ve stojánku. Dokonce jsem se vážně zamyslel nad jejich derelikcí... :shock:
Stalo se Vám něco podobného ?
bromden dýmkový barbar
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 13 črc. 2005, 18:03

bromden píše:To že dýmku, kterou se nezadaří zakouřit, nebo která z jakéhokoli jiného důvodu nechutná, člověk jednoho krásného dne prostě vyřadí, je asi vcelku běžné, anebo ne-li běžné tak alespoň pochopitelné... ovšem setkal jsem se se zvláštním pocitem - dvě ze svých dýmek, které jsou zakouřené dobře, ba dokonce dobře chutnají, jsem prostě přestal mít rád... nejen že se jim, zpočátku mimoděk, a teď již zcela vědomně vyhýbám, ale v poslední době začínám mít pocit že je dokonce začínám nesnášet, že mi vadí ve stojánku. Dokonce jsem se vážně zamyslel nad jejich derelikcí... :shock:
Stalo se Vám něco podobného ?
bromden dýmkový barbar


Zajímavé... některé dýmky jsem taky přestal mít rád, ale na stojánku se mi pořád líbí :) Každopádně než (pokud) je vyhodíš, tak se určitě najdou tací, kteří by si je třeba vzali :?:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 13 črc. 2005, 18:24

bromden píše: Dokonce jsem se vážně zamyslel nad jejich derelikcí... :shock:
Stalo se Vám něco podobného ?
bromden dýmkový barbar


Zatím se mi stalo to, že jsem začal nesnášet své 3 biliardky, ze kterých kouřím jen jednu a ty další ještě vůbec.

Jestli se jich fakt chceš zbavit, tak je hoď do kulového blesku a budeš mít pokoj :wink: . Někdo to určitě vezme, taková dobře zakouřená dýmka, to nemusí být zlé. Pošli foto.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 13 črc. 2005, 19:54

hmm mě se to celkem nestává to bude tím že mám málo dýmek, ale mezi jiným jsem uklidil na chatu churchwardenku a CBR :?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 13 črc. 2005, 20:13

bromden píše:To že dýmku, kterou se nezadaří zakouřit, nebo která z jakéhokoli jiného důvodu nechutná, člověk jednoho krásného dne prostě vyřadí, je asi vcelku běžné, anebo ne-li běžné tak alespoň pochopitelné... ovšem setkal jsem se se zvláštním pocitem - dvě ze svých dýmek, které jsou zakouřené dobře, ba dokonce dobře chutnají, jsem prostě přestal mít rád... nejen že se jim, zpočátku mimoděk, a teď již zcela vědomně vyhýbám, ale v poslední době začínám mít pocit že je dokonce začínám nesnášet, že mi vadí ve stojánku. Dokonce jsem se vážně zamyslel nad jejich derelikcí... :shock:
Stalo se Vám něco podobného ?
bromden dýmkový barbar


Mám podobné zkušenosti. Měl jsem Stanwell Lotos a Peterson Kilarney, ktere byly dobre a dobre zakourene , ale necim blize nespecifikovatelnym se mi prestaly libit. Mam otce, ktery kouri dymku 35 let a on si je vzal a moc mu chutnaji. Toť moje zážitky.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod POGO » 13 črc. 2005, 20:34

bromden píše: v poslední době začínám mít pocit že je dokonce začínám nesnášet, že mi vadí ve stojánku. Dokonce jsem se vážně zamyslel nad jejich derelikcí... :shock:
Stalo se Vám něco podobného ?
bromden dýmkový barbar


Před nějakým časem jsem litoval že jsem si pořídil pár lacinějších dýmek a moc je nekouřím,protože jsem si vybíral jen své oblíbence(samo že to byly ty drahé).Ale s příchodem léta a potřeby dýmek které snesou i hrubší zacházení jsem je začal opět pravidelně kolovat. :P
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Nevill » 14 črc. 2005, 07:53

Mno taky mám jednu dýmku, která mi z nějakého moc nepřirostla k srdci, ani nevím proč, není to vůbec tím, že by s ní snad byly problémy, je úplně v pohodě... Je to taková levnější italská, značka Angelo, stála asi sedm stovek. Měl jsem ji vlastně jenom na zimní procházky...

http://www.humidor-import.de/out/oxbase ... 01c_p1.jpg
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 14 črc. 2005, 11:36

Já mám takový dojem, že jsem kdysi mival podobnou dymku. Tu mi jeste koupil tata nekdy pred 14 lety ve Vodickove ul. To jsem se ucil kourit dymku s nim na rybach a on uslysel v dymce mocku, vytrhl mi ji s pusy a uz letela do reky. Ze pry abych u te dymky vydrzel. Pry to snad casem pochopim. Tak to byly me zacatky.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků