Pivo !

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: Pivo !

Příspěvekod littlebull » 23 lis. 2010, 09:10

Včera jsem si pochutnal na Dobřanské světlé 17°- Dobřanský Sekáč, nemůžu si pomoct, ale kam se hrabou všechny velký a střední pivovary. :yum:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Pivo !

Příspěvekod BATRACHOS » 27 lis. 2010, 02:30

Já si nemohu vynachválit Pašáka.
Tento semestr na něj chodím se studenty po posledním semináři, objevili to samozřejmě oni.
Každý týden má to pivo trochu jinou chuť, je to opravdu živý mok, hustě kvasnicový.
Plzeňáci nejspíš vědí.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Pivo !

Příspěvekod Namornik » 28 lis. 2010, 14:22

Přepadl jsem Neratovickou billu a švihák taky nikde, tak jsem aspoň koupil Paulaner Oktoberfest bier 6,0 voltů a chutnal jako zvětralej bráník a Erdinger Weissbier kvasnicovej 5,3 volty a to nebylo zlý ale žádnej zázrak za ty prachy.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Pivo !

Příspěvekod zdend » 30 lis. 2010, 13:39

Minulý týden jsem by v PivoKlubu na Florenci a sejmul mě Regent 16°, večer mě chutnal, ale ráno hlava a pajšl nebyly ve své kůži.
Uživatelský avatar
zdend
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 68
Věk: 44
Registrován: 13 zář. 2010, 10:19
Bydliště: Okres Jablonec nad Nisou, přes týden pracuji v Praze

Re: Pivo !

Příspěvekod beda » 02 pro. 2010, 09:17

Prostě šestnáctka :wink: Rána mi připadaj jako problém u všech silnějších piv, takovej Gambáč desítka, jakkoliv je to průmyslový extrakt pivo, tak mi kočku nědělá. Naopak takovej Braník desina je už celkem silnější pivko a musim s nim opatrně. Plzeň, která se sice tváří dvanáctkově, ale je to síše lehký pivo nedělá evidentně problémy naprostý většině konzumentů, podle mne v tom koření její oblíbenost podobně, jako je tomu u Gambáče. Možná to zjednodušuju, ale tak nějak mi to připadá, jedna věc je chuť a druhá účinky.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Pivo !

Příspěvekod Milos Cerman » 28 pro. 2010, 18:54

No velebnosti, jen o tom čtu, a je mi nějak divně :think: http://www.novinky.cz/koktejl/220806-am ... limku.html
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Pivo !

Příspěvekod littlebull » 28 pro. 2010, 20:27

Jako by nestačilo, že se v Čechách po revoluci začali používat pípy tzv. "Bavorského typu" nevhodné pro točení klasických českých ležáků, no dneska krom malých pivovarů nikdo klasický český ležák nevaří, tak je to jedno, ale Nostalgie je klasika. Nostalgie = moderně vyrobená "pleskačka".
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Pivo !

Příspěvekod pitrson » 28 pro. 2010, 21:38

Milos Cerman píše:No velebnosti, ...

Ale jo, to plzensky se muze i tak... :think: :smoke1:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pivo !

Příspěvekod littlebull » 29 pro. 2010, 08:01

Tvoje zvrácený chutě už známe, zkus ještě specifikovat, které pivo z plzeňských myslíš? :think: Lochotu? Purkmistra? :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Pivo !

Příspěvekod Hades » 29 pro. 2010, 10:25

:arrow: littlebull, a kde v hospodě dneska uvidíš klasickou pleskačku? Já už ji neviděl ani nepamatuju...
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Pivo !

Příspěvekod Copatej » 29 pro. 2010, 10:40

Hades píše:a kde v hospodě dneska uvidíš klasickou pleskačku? Já už ji neviděl ani nepamatuju...


Tak někdy přijeď k nám, chvilku tam vyprávěj o mramorovým karavanu a pleskačka bude v zápětí...jako fík :palm: :plaster: :lol: :lol: :lol:
Tam se to pleská několikrát do roka :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Pivo !

Příspěvekod littlebull » 29 pro. 2010, 11:24

Hades píše::arrow: littlebull, a kde v hospodě dneska uvidíš klasickou pleskačku? Já už ji neviděl ani nepamatuju...

No tu starou se silonovýma pleskama už asi těžko, ale Lukr dělá tu modernější verzi "Nostalgia", tu má na Plzeňsku každá hospoda, která chce točit skutečný pivo.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Pivo !

Příspěvekod pitrson » 29 pro. 2010, 13:34

littlebull píše:Tvoje zvrácený chutě už známe, zkus ještě specifikovat, které pivo z plzeňských myslíš? :think: Lochotu? Purkmistra? :lol:

Kdyz se rekne 'plzensky pivo' tak si v podstate kazdej vybavi Prazdroj a Gambrinus. Ty vase 'garazovy' pokusy, dat jeste dneska svetu i neco pitelnyho, uz to nevytrhnou. Jestli se tenhle cepovaci 'vynalez' u nas uplatni, tak ho prvni bude mit prave Gambac, jelikoz prave touto brecku je zasobovana kazda 'kulturni' akce. Muzes se na hlavu postavit a usima odstrkovat, ale nenadelas nic... No ale jo, ses patriot, chapu.
Btw. svym predchozim prispevkem jsem pouze vyjadril svuj osobni postoj - ze mi to nevadi. Neni co pokazit. Nastesti mi stale zustava moznost volby... :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pivo !

Příspěvekod klasik51 » 29 pro. 2010, 14:23

A co ledová pípa? Zarolujte trošku dolu.
http://www.pivovar-zvikov.cz/neprehledn ... ture=cs-CZ
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pivo !

Příspěvekod littlebull » 29 pro. 2010, 14:39

pitrson píše: Jestli se tenhle cepovaci 'vynalez' u nas uplatni, tak ho prvni bude mit prave Gambac, jelikoz prave touto brecku je zasobovana kazda 'kulturni' akce. Muzes se na hlavu postavit a usima odstrkovat, ale nenadelas nic...

Nenadělám, Gambrinus je hnus, už dlouho, to ví všichni, ale asi to ví i manažeři pivovaru, protože na Gambrihnus Nostalgii nepoužívají, na druhou stranu bych rád ochutnal piva z velkých českých pivovarů, která se nezprasila na eurolágr. O Budějicích nemluv, ty sou nepitelný odjakživa, jen občas si čuchnu, eventuelně poválím na jazyku, jestli je to trvalý stav. Svijany? Bernard? No ty nejsou zas tak moc veliký. Ale jinak je to bída, ještě že máme ty malé, podle někoho garážové, pivovary. Zejména ty v Plzeňském kraji vaří výborná piva díky sládkům uteklým z Prazdroje a Gambrinusu.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 34 návštevníků


cron