Pivo !

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Todík » 16 pro. 2004, 13:00

Tak přátelé, pro tuto chvíli se loučím a jdu budovat kapitalizmus... :cry:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod sholim » 16 pro. 2004, 13:10

Alferi píše:Ano ano. Není nad dvanáctku Litovel.Špatný není (až si člověk zvykne) Primátor (řečený Predátor) - s nostalgií vzpomínám na časy, kdy jsme v náchodském hostinci pořádali závody primátorek...


To se pozná našinec od Litovle.
Podle mě není na Litovelskou 10, chlazenou ve sklepě bez aparátu a tlačenou vzduchem.
Jinak Radegast mi točí u baráku, ale nedá se moc pít (možná je to tím CO). Kdybych nechodil za chlapama, tak tam nepáchnu.
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod Twineryy » 16 pro. 2004, 13:32

piter píše: ale hrozne rad bych nekdy zkusil nejake kvasnicove pivo :P, strasne by me zajimalo jake to je :)


Jedním slovem... STRAŠNÝ :roll: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod piter » 16 pro. 2004, 13:34

Twineryy píše:
piter píše: ale hrozne rad bych nekdy zkusil nejake kvasnicove pivo :P, strasne by me zajimalo jake to je :)


Jedním slovem... STRAŠNÝ :roll: .


neumim si to ani predstavit :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 16 pro. 2004, 13:39

Twineryy píše:
piter píše: ale hrozne rad bych nekdy zkusil nejake kvasnicove pivo :P, strasne by me zajimalo jake to je :)


Jedním slovem... STRAŠNÝ :roll: .


Když se povede, tak jedním slovem - skvělý
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 16 pro. 2004, 13:55

Twineryy píše:
piter píše: ale hrozne rad bych nekdy zkusil nejake kvasnicove pivo :P, strasne by me zajimalo jake to je :)


Jedním slovem... STRAŠNÝ :roll: .


Pod to bych se podepsala. Já teda pivo skoro vůbec nepiju, můžu černý, tak 1 malý na rok, to mi snad skoro i chutná a na to kvasnicový se mě snažil nalákat bratr, ale po úplně nepatrným loku jsem z toho byla zhnusená na dost dlouho. Je to možná ještě hnusnější než strašný. Úplně vodpudivý, ble.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 16 pro. 2004, 13:59

Jana píše:
Twineryy píše:
piter píše: ale hrozne rad bych nekdy zkusil nejake kvasnicove pivo :P, strasne by me zajimalo jake to je :)


Jedním slovem... STRAŠNÝ :roll: .


Pod to bych se podepsala. Já teda pivo skoro vůbec nepiju, můžu černý, tak 1 malý na rok, to mi snad skoro i chutná a na to kvasnicový se mě snažil nalákat bratr, ale po úplně nepatrným loku jsem z toho byla zhnusená na dost dlouho. Je to možná ještě hnusnější než strašný. Úplně vodpudivý, ble.


Já nevím co k tomu říct, kvasnicový nefiltrovaný pivo nechutná jako kvasnice, ani se jim neblíží, chutná jako nefiltrovaný pivo, je výrazněji sladový a fakt dobrý... pokud chutná hnusně tak ho dělal nějakej mamlas... dejte si někdy ve štatlu kvasnicovej pegas, není to sice nejlepší kvasnicový pivo co jsem kdy pil, ale dobrý, chutná i nepivařům...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 16 pro. 2004, 14:05

Hm, vyrazneji sladovy, to zni dobre, no uvidime, snad se mi ho nekde podari najit. Snad to nebude takova hruza :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod johan » 16 pro. 2004, 15:01

Ha! Tohle je to správný místo pro flame! Neeéé, nevyhánějte mě, já budu (skoro) hodnej!

Takže můj názor ve zkratce:
Pitere, nehaň mi Plzeň! Trvalo mi asi 5 let, než jsem se k ní propil (než mi zachutnala), ale teď na ni nedám dopustit.
Bernard: Přátelé ANO! To je slušný pivovar. Včetně (nebo spíš hlavně díky jim) těch kvasnicových a nepasterizovaných piv.
Radegast: ....eeee... nebudu se vyjadřovat a jenom dodám, že to snad bude tou dlouhou dopravou k nám do Práglu...
Kozlík se v posledních letech zvednul... Má nejlepší černý pivo v ČR!
Smíchov: no comment! Jako pražák tím příšerně trpím a doufám, že třeba zkrachuje...
Jedno z nejlepších piv, která jsou po Praze k mání - ležáky v pivovarském domě v Ječné (Lenin je taky vJečný)! Je to dělané tak aby to chutnalo hodně lidem, ale dělané poctivě!
Budvar ujde... a je snad nejvíc ze všech piv (víc než Prazdroj) náchylný na pokažení vlivem špatné hospody.
Krušovice - to samé co Smíchov - zavřít, zrušit!

A pokud chcete ještě jeden tip na dobré pivo v Praze (asi ale mnozí znáte), tak vězte: Bredovský Dvůr, ulice Politických Vězňů, hned vedle ÚV KSČM (ano, paradox, ale život je takový... až tam jako já potkáte hajzla Grebeníčka, můžete si na něj taky plivnout). Bacha - je tam divná a pomalá obsluha a točej příííšernou podmíru (jako mnohde jinde v Praze)! Ale to pivo je FAKT dobrý, takže se to tím vyrovnává.

BTW, k té podmíře, jak jste na tom jinde? Je v tomhle Praha ostudou celé republiky a nebo je to taková bída všude? Tady se mi to stává >50%... a to i v jinak slušných hospodách.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod Twineryy » 16 pro. 2004, 15:04

bromden píše:Já nevím co k tomu říct, kvasnicový nefiltrovaný pivo nechutná jako kvasnice, ani se jim neblíží, chutná jako nefiltrovaný pivo, je výrazněji sladový a fakt dobrý... pokud chutná hnusně tak ho dělal nějakej mamlas... dejte si někdy ve štatlu kvasnicovej pegas, není to sice nejlepší kvasnicový pivo co jsem kdy pil, ale dobrý, chutná i nepivařům...


Já jsem ho zkoušel v Holadsku v Alkmaaru v pivním muzeu a byl to teda hnus. Pak ještě jednou u nás doma (nějaký belgický, či co) a stejnej hnus. Obojí to bylo teda světlý pivo.

V tom pivním muzeu jsem si užil. 60 druhů piva a nemůžeš se rozhodnout, který ochutnáš další. To kvasnicový jsem jediný nevypil. Dost zajímavý bylo silný černý pivo nějakejch mnichů s červeným vínem a pak nějaký světlounký pivo s medem. Víc si moc nepamatuju. Jenom to, že to byla zatraceně drahá opice :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod johan » 16 pro. 2004, 15:10

Joo, a pak jsem zapomněl na zajímavé pivo z pivovaru v Želivi (nebo Želivě, nevím poučte mne :oops: ). Dělají pivní speciality, je to jediné lahvové pivo, které u mne stojí za úvahu. Višňové pivo, pivo s medovinou... A právě (mimo jiné) podobné experimenty mají i v té Ječné.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 16 pro. 2004, 15:23

Twineryy píše:
bromden píše:Já nevím co k tomu říct, kvasnicový nefiltrovaný pivo nechutná jako kvasnice, ani se jim neblíží, chutná jako nefiltrovaný pivo, je výrazněji sladový a fakt dobrý... pokud chutná hnusně tak ho dělal nějakej mamlas... dejte si někdy ve štatlu kvasnicovej pegas, není to sice nejlepší kvasnicový pivo co jsem kdy pil, ale dobrý, chutná i nepivařům...


Já jsem ho zkoušel v Holadsku v Alkmaaru v pivním muzeu a byl to teda hnus. Pak ještě jednou u nás doma (nějaký belgický, či co) a stejnej hnus. Obojí to bylo teda světlý pivo.

V tom pivním muzeu jsem si užil. 60 druhů piva a nemůžeš se rozhodnout, který ochutnáš další. To kvasnicový jsem jediný nevypil. Dost zajímavý bylo silný černý pivo nějakejch mnichů s červeným vínem a pak nějaký světlounký pivo s medem. Víc si moc nepamatuju. Jenom to, že to byla zatraceně drahá opice :lol: .


60 piv?
To jsi tam byl tři dny, vždycky při zavíračce Tě vynesli ven, opřeli o vchodový dveře a ráno jsi tam samospádem zase spadl?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 16 pro. 2004, 16:37

johan: jj, vsak ono je skvele, ze ma kazdy jine chute a nazor :D

Prave popijim lahvac Ostravar 10 a je to opravdu nejlepsi mozna volba kdyz neni po ruce pipa s Radegastem :lol: Mimo jineho ma velmi prijemne syceni, neni tak agresivni jako u jinych lahvacu.

Btw meli ste nekdo nekdy mexicke pivo? Ja mel jednou coronu a stacilo mi - ve zkratce by se to dalo shrnout jako "chcanky" - svetla nechutna vodicka.

A jeste Amstel - ten sem mel kdesi kdyz sem byl v Brne na veletrhu Gaudeamus a musim rict, ze byl tak na urovni lahvoveho podprumeru i kdyz byl cepovany :?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 16 pro. 2004, 16:41

No, Coronu jsem pil akorát v Améru... brzo jsem postupně zavrhl značky jako Millwaukee, Corrs, Bud a podobně, a skončil u nejlepších amerických piv: Heinekenu, guinessu a Corony :lol: :lol: ... semtam měli staropramen.
Resume, coronu bych normálně nepil, je to slabounká chuť, ale v US podmínkách to jakžtakž šlo...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod johan » 16 pro. 2004, 17:11

Amstel nebrat. Bída.
johan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 09 pro. 2004, 13:13
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků