Úplný zákaz kouření

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Fanys » 13 led. 2009, 11:47

Již se těším jak rozšířím sbírku.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Alferi » 13 led. 2009, 20:30

Včera mi v práci přišlo vnitřní sdělení, že bylo v budově zakázáno kouřit. Psali tam něco vo tom, že pokud to někdo bude opakovaně porušovat, přijde sankce - tož báním dál a čekám, co se stane. Snad to ale nebude tak horký, když jsem seděl s šéfem odboru, tak ten se taky nechystá strčit fajfky do krabice. Šak uvidím. :smoke3:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Nevill » 13 led. 2009, 23:32

Fanýs píše:Již se těším jak rozšířím sbírku.


Ale to je hezké že antikuřáci v podstatě podporují výrobce pouzder na cigarety - takovému vkusnému cigárpouzdru se prostě papírová krabička nevyrovná... :P

Jinak Králíkovci zas začali v rámci mediální masáže dělat své "průzkumy veřejného mínění"...ty statistiky dost možná kromě publikovaných výsledků neexistují či přinejmenším nejsou veřejně přístupné, ale já stejně jako Winston Churchill věřím pouze těm statistikám, které jsem si sám předem zfalšoval...ono udělat ten samý průzkum s naprosto opačnými výsledky by nebylo tak těžké, jen by to bohužel v současné době nebylo tak mediálně atraktivní... :smoke3:

http://www.lidovky.cz/chteji-restaurace ... s=090113_0
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Fanys » 13 led. 2009, 23:44

Nevill píše:
Ale to je hezké že antikuřáci v podstatě podporují výrobce pouzder na cigarety - takovému vkusnému cigárpouzdru se prostě papírová krabička nevyrovná... :P

Nemluvě o tom, že v dokonale těsnících krabičkách je tabáku také lépe než v původních. :puffy:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod BATRACHOS » 14 led. 2009, 00:02

Nevill píše:Jinak Králíkovci zas začali v rámci mediální masáže dělat své "průzkumy veřejného mínění"...ty statistiky dost možná kromě publikovaných výsledků neexistují či přinejmenším nejsou veřejně přístupné, ale já stejně jako Winston Churchill věřím pouze těm statistikám, které jsem si sám předem zfalšoval...ono udělat ten samý průzkum s naprosto opačnými výsledky by nebylo tak těžké, jen by to bohužel v současné době nebylo tak mediálně atraktivní... :smoke3:

http://www.lidovky.cz/chteji-restaurace ... s=090113_0


Já myslím, že ne :naughty:

Pokud se jedná vysloveně o jídlo - a vysloveně o cigarety (a připomeňme, že kouřem se v médiích VŽDY myslí cigaretový kouř, neb je to výstižné pro 99% všeho kuřáctva), pak znám málokoho, kdo zcela upřímně řekne, že je mu to jedno, jestli hned vedle jeho talíře někdo čvaňhá. Z mých přátel i známých je to minimum lidí, a studentům kolem 20 cigarety nevedí jedině jsou-li samo kuřáky.
Mně samotnému také cigarety obecně vadí a u jídla to pochopitelně nejni lepší.
Takže se, Neville, obávám, že ohledně téhle věci (cigarety u jídla) bys asi těžko udělal průzkum s přesně opačným výsledkem.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Old Bob » 14 led. 2009, 02:59

BATRACHOS píše:Mně samotnému také cigarety obecně vadí a u jídla to pochopitelně nejni lepší.
Takže se, Neville, obávám, že ohledně téhle věci (cigarety u jídla) bys asi těžko udělal průzkum s přesně opačným výsledkem.

Také se mi u jídla strašně špatně kouří, nevím co mám vychutnávat dříve jestli cigáro nebo menu. :twisted:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Fanys » 14 led. 2009, 07:52

Jsem ohleduplný a kuřáky jidlem neobtěžuji. Ve slušných rodinách se na kávu a doutník odeberou až po jídle do knihovny. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Tapinek » 14 led. 2009, 08:17

Fanýs píše:Jsem ohleduplný a kuřáky jidlem neobtěžuji...

To ja jsem sobec. :-( Ale alespon se vzdy omluvim, ze jim ke koureni jim... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod messin » 14 led. 2009, 08:54

Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Nevill » 14 led. 2009, 10:24

BATRACHOS píše:
Já myslím, že ne :naughty:

Pokud se jedná vysloveně o jídlo - a vysloveně o cigarety (a připomeňme, že kouřem se v médiích VŽDY myslí cigaretový kouř, neb je to výstižné pro 99% všeho kuřáctva), pak znám málokoho, kdo zcela upřímně řekne, že je mu to jedno, jestli hned vedle jeho talíře někdo čvaňhá. Z mých přátel i známých je to minimum lidí, a studentům kolem 20 cigarety nevedí jedině jsou-li samo kuřáky.
Mně samotnému také cigarety obecně vadí a u jídla to pochopitelně nejni lepší.
Takže se, Neville, obávám, že ohledně téhle věci (cigarety u jídla) bys asi těžko udělal průzkum s přesně opačným výsledkem.


Jde jen o to jak se ptáš, v dnešní době při průzkumech veřejného mínění všichni hrozně rádi používají sugestivně položené otázky, byť se to každý na škole učil, že pro objektivní průzkum je to naprosto nepřípustné...ale komu jde dnes o objektivitu... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod BATRACHOS » 14 led. 2009, 13:05

Nevill píše:
Jde jen o to jak se ptáš, v dnešní době při průzkumech veřejného mínění všichni hrozně rádi používají sugestivně položené otázky, byť se to každý na škole učil, že pro objektivní průzkum je to naprosto nepřípustné...ale komu jde dnes o objektivitu... :smoke3:


Však jistě - já jsem dokonce spoluzkoušející na státnici ze sociologie, tak bych to měl věděti - ale zdehle, obávám se, to formulací něbúdět. :naughty:
Díky tomu, že mám kontakt se stovkami studentů, tak mám představu, jak je to převážně u lidí mezi osmnáctkou a pětadvacítkou, a tam se ta tolerance rapidně snížila. To nejni umělá kampaň Králíkové. Většině lidí to skutečně vadí, to vnímání se posunulo. Králíková jen vyvolává hysterii a agresivní zkraty, ale ta celková tendence je jasná a jde za ní.

Modelový příklad: prší a lidé čekají v budce na autobus. Křápek přijde, stoupne si mezi ostatní a zapálí si cigaretu. Zažil jsem to už snad stokrát, dřív se nikdo neozval, i když to těm lidem vadilo. Dneska se to ani nestane, nebo se na něj sesypou. Podle mne je to v pořádku, pokud je kdisposici jediný prostor, tak standardně by měl bý nekuřácký, a koneckonců je vývoj v tomhle ohledu nezvratný - s tím nic neuděláme. Na déšť má jít samozřejmě ten jeden kuřák a ne těch patnáct nekuřáků. Problém je v systematickém rušení těch kulturně-kuřáckých prostor, tam je třeba se pokusit něco udělat.
Argumentace je totiž založena na tom, že personálu se nikdo neptá, zda si chce kazit zdraví. To se ale technika formule 1 také nikdo neptá, jestli mu to nežere plíčky, když dýchá Schumacherovy plyny...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod beda » 14 led. 2009, 18:31

Respect BRATRACHOS. U jídla nekouřím, ani fajfku, v jídelně také ne a v práci v kuchyni už vůbec. Tabák a jídlo prostě k sobě nesedí. Debily co nastoupí na poslední chvíli do MHD a na přivítanou mi fouknou pod nos čerstvej plicní výdech smrdící cígama bych plynoval.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod Milos Cerman » 14 led. 2009, 20:33

Sedím doma, čučím na telku, a najednou jakási protikuřácká reklama. :roll:
Tak jsem si musel hnedkonc zapálit. :puffy: A ať si vysílaj co chtěj :clamp:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod BATRACHOS » 14 led. 2009, 21:50

beda píše:Respect BRATRACHOS. U jídla nekouřím, ani fajfku, v jídelně také ne a v práci v kuchyni už vůbec. Tabák a jídlo prostě k sobě nesedí. Debily co nastoupí na poslední chvíli do MHD a na přivítanou mi fouknou pod nos čerstvej plicní výdech smrdící cígama bych plynoval.


Fajfka je v pohodě, doutník je v pohodě, jakékoli v tabáku či přírodním listu balené cigarety jsou v pohodě, vodní dýmka je v pohodě, hašiš i travka z fajfky jsou v pohodě, ale jak je tam papír ... tak to fakt nejde. :pray:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření

Příspěvekod beda » 15 led. 2009, 00:03

Asi to bude tím, že papír je na psaní a na sraní, ne ke kouření :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků