Vrtání Brebbia Calabash !?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

to Bardo

Příspěvekod LUBO » 19 led. 2005, 15:16

to Bardo:
o tej freze uz dnes neviem nic povedat, bolo to pred par rokmi a hladali sme to spolocne v jednej firme z katalogov. co sa tyka fajok Brebbia, tak zajtra ti asi poslem presny popis vyroby tej konkretnej fajky.
tie triky su rozne, pokial si poriadne nastudujes Negoitu a tie linky, ktore sa vo Fore vyskytuju, tak pokial sa pod nimi objavia povodne obrazky, prides na to, ze z druhej strany je ta fajka s naustkom spojena a kanalik je vrtany inac, ako sa clovek nazdava. samozrejme, ta cesta, aku vyuziva na patentovanej fajke TIMELESS Franz von Matt a ktoru pouziva aj Negoita, je dalsia cesta. mari sa mi, ze som ten pristup videl aj u genialneho Michaela Parks-a. tretia cesta je, ze naustok sa nasadzuje na ohnuty krcok, ale ten je tiez solo zasunuty kus a potom sa obluk vrta na dvakrat. tym sa dosiahne opticky klam neuskutocnitelneho vrtu a pokial das na hranu zasunutia nejaku aplikaciu, napriklad kov, alebo kost, tak to nikomu snad ani nepride na um, o co ide. taku fajku ma napriklad od Ser Jacopo nas priatel Carolco.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 15:42

Ta "bovdenová" vrtačka funguje jako nástavec takové té mini brusky na reliéfy (bylo to tuším taky někdy na FORU PRIATELOV) je to ohebný "drátek", kt. se točí, ten se protáhne trubičkou ve tvaru, který se má vrtat a na konec se nasadí vrtací hlavička (má průměr o trochu větší než ta tvarovaná trubička). Vcelku logicky tím jdou jen kruhy a spirály :lol: .
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: to Bardo

Příspěvekod Bardo » 19 led. 2005, 15:47

LUBO píše:to Bardo:
o tej freze uz dnes neviem nic povedat, bolo to pred par rokmi a hladali sme to spolocne v jednej firme z katalogov. co sa tyka fajok Brebbia, tak zajtra ti asi poslem presny popis vyroby tej konkretnej fajky.
tie triky su rozne, pokial si poriadne nastudujes Negoitu a tie linky, ktore sa vo Fore vyskytuju, tak pokial sa pod nimi objavia povodne obrazky, prides na to, ze z druhej strany je ta fajka s naustkom spojena a kanalik je vrtany inac, ako sa clovek nazdava. samozrejme, ta cesta, aku vyuziva na patentovanej fajke TIMELESS Franz von Matt a ktoru pouziva aj Negoita, je dalsia cesta. mari sa mi, ze som ten pristup videl aj u genialneho Michaela Parks-a. tretia cesta je, ze naustok sa nasadzuje na ohnuty krcok, ale ten je tiez solo zasunuty kus a potom sa obluk vrta na dvakrat. tym sa dosiahne opticky klam neuskutocnitelneho vrtu a pokial das na hranu zasunutia nejaku aplikaciu, napriklad kov, alebo kost, tak to nikomu snad ani nepride na um, o co ide. taku fajku ma napriklad od Ser Jacopo nas priatel Carolco.


Diky za vysvetleni a za odkazy na stranky
Uživatelský avatar
Bardo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 12 led. 2005, 09:34
Bydliště: Semilsko

Příspěvekod LUBO » 19 led. 2005, 15:50

tak, ako to napisal bromden, to podla mna tiez moze fungovat. je to vyborna rada a kedze mam aj zariadenie DREMMEL, alebo tak nejak sa to vola, kde mam aj bowdenove minivrtanie, tak to vyskusam.
vyborna rada a pritom take jednoduche.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: to BROMDEN

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 18:04

LUBO píše:uplna fantazia.
inac, robil si modely lodi? ja sa o to zaujimam, nedavno som si kupil neuveritelnu knihu pre modelarov historickych plachetnic s celou terminologiou a grafickym nazvoslovim kazdeho kusu lode, ide to az do bezvedomia, nieco tak precizne spracovane som snad ani este nevidel. je to pre modelarov, ktori robia vsetko sami podla historickych planov, nie pre modelarov stavebnic, kde je vela veci zjednodusenych.
je to tato kniha:
http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/3 ... 60-5069652
pokial sa tym zaoberas, tak toto musis mat. akurat, ze to je cele v nemcine.
ale mam aj ine.


Bohužel, to byl s výjimkou stavění různých velmi nedokonalých funkčních (byť ne dálkově řízených) modýlků plachetnic ojedinělý a v důsledku nakonec nefunkční a nedokončený pokus (logicky, postavený na mých znalostech fungování parního stroje ve věku 12 let :? )
Je to fajn zábava, ale počítám, že k modelům se znovu dostanu tak možná jednou, na svatýho dyndy nebo tak... nějak není čas na všechno co by mne bavilo a spousta věcí mě teď byví víc :wink:
Ale ta knuha vypadá zajímavě.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: to BROMDEN

Příspěvekod Simon » 19 led. 2005, 19:20

LUBO píše:uplna fantazia.
inac, robil si modely lodi? ja sa o to zaujimam, nedavno som si kupil neuveritelnu knihu pre modelarov historickych plachetnic s celou terminologiou a grafickym nazvoslovim kazdeho kusu lode, ide to az do bezvedomia, nieco tak precizne spracovane som snad ani este nevidel. je to pre modelarov, ktori robia vsetko sami podla historickych planov, nie pre modelarov stavebnic, kde je vela veci zjednodusenych.
je to tato kniha:
http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/3 ... 60-5069652
pokial sa tym zaoberas, tak toto musis mat. akurat, ze to je cele v nemcine.
ale mam aj ine.


lode sou nejvic :), kdysi sem si s tim hral a zhruba 3 roky zpet sem si to chtel zopakovat a koupil sem si jen malou plastovou lodku od revellu, alexander von humboldt, v pulce sem stavbu prerusil a uz se k ni nedostal :((((
...ale jeji dodelani mam stale v planu :) a pak bych nejradsi presel na 1:1 modelovani, chci koupit starou jolu, 30-60ty leta(idealne s gaflovim oplachtenim), treba neco takovyho, http://www.en.best-boats24.net/haendler ... JB167.html a pustit se do kompletni rekonstrukce

....co muze byt lepsiho nez si na takove plachetnici nacpat dobrou dymky a kochat se
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod LUBO » 20 led. 2005, 08:27

to BARDO a BROMDEN:
tak Brebbia robi tie fajky vlastne vyvinutym strojom na bowdenovej baze, podla mna v takom zmysle, ako nam prave popisal kamarat Bromden. tu je znenie v anglictine, ako mi napisal pan Lucianno Buzzi, nasledovnik zakladatela Enea Buzzi-ho :

Dear Mr Lubo,
Sorry if we answer in English as my written German is too poor.
We have several full bent shapes with bent drilled air draught.
The machine has been made under our project and it consists of an oriented flexible cable with a drilling cutter soldered on the top.
Best regards
Luciano Buzzi

a este nieco o samotnom mene Buzzi:
v roku 1947 zalozil Enea Buzzi spolocne so svojim bratrancom Achille Savinelli-m, synom Carla Savinelli-ho, firmu na vyrobu fajok, ktora mala vyrabat fajky pre znamy Savinelli-ho obchod v Milane . rozhodli sa vyrabat pod znackou Savinelli, kedze toto meno bolo v tej dobe velmi vazene. podnik zalozili v Brebbia, mieste, ktore bolo preslavene vyrobou fajok s intarziami, hlavami znamych osobnosti, alebo motivmi zvierat.
v roku 1953 prevzal Enea Buzzi firmu pod nazvom Pipe di Brebbia, ktora sa aj dnes nachadza v rodinnych rukach. Savinelli zacal budovat firmu v Barasso. Buzzi vyrabal fajky pod nazvom Savinelli a MPB do juna 1956 a po tomto datume pokracoval pod znackou MPB. v roku 1968 zmenil logo, ktore pretrvava dodnes. Luciano je jeho syn.
vyroba fajok v case pocitacov je pre Luciana Buzzi-ho velka vyzva a ma do buducnosti velke plany. momentalne robi kvalitne fajky za prijatelne ceny, ale aj fajky pre zberatelov a je si vedomy vyznamu mien, ako je Barbi, Paronelli, Vlasak, atd., ktorych design prezentuje v serii pod spolocnym menom.
sam som uz viackrat obdivoval tieto fajky a zrovna tu kalabash-ku som nedavno skoro kupil.
momentalne robi Brebbia okolo 35.000 fajok rocne a pracuje v nej 14 pracovnikov.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: Vyroba

Příspěvekod meduard » 20 led. 2005, 12:45

Simon píše:
forgi píše:
Simon píše:mas k tomu naparovani nejake blizsi informace? .... chtel bych se o ohybani dreva pokusit v domacich podminkach, ....teda ne dymky, ale nabytek :)


Nemam, ale je to velmi jednoduche. Jednoducho to naparujes nad vriacou vodou az kym drevo nie je dostatocne ohybne. Ked mu das tvar ktory chces musis ho niecim zafixovat, nechat dobre vysusit a hotovo.


zkusim ... ja sem prave necekal ze by ta obycejna voda v obycejnem hrnci co produkuje obycejnou paru :) mela stacit a tak pokusy radsi oddaluju :)

vo fabrike su zrejme na to stroje, ktoré vyvinú dostatočné naparenie a tlak, som zvedavý ako pochodíš v domácich podmienkach, daj vedieť..
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 20 led. 2005, 13:11

Vzhledem k tomu, co se píše přímo v Dan pipe katalogu, nejde o nějaké ohýbaní apod., ale o speciální vrtačku.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod forgi » 20 led. 2005, 13:55

No musim povedat ze "to som teda necakala", ale rozhodne je zaujimave ze existuje j vrtacka do zakruty. Myslim ze odpovedou z Brebbie je otazka vyjasnena a teda sa nebudem pokusat naparovat a ohybat briar. Hoci mozno by stalo za to, to vyskusat, aby som ukazal ze "tudy cesta nevede" :lol:
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod forgi » 24 led. 2005, 13:10

Tak ale toto je uz moc
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/dunhill/moreinfo.cfm?product_id=11157
to koleno sa mi zda prilis ostre. Chcel by som teda vidiet tu vrtacku co to vrta. Ale fajka sa mi teda paci, avsak az tak na stare kolena, co bude o chvilu. :cry:
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 24 led. 2005, 14:00

forgi píše:Tak ale toto je uz moc
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/dunhill/moreinfo.cfm?product_id=11157
to koleno sa mi zda prilis ostre. Chcel by som teda vidiet tu vrtacku co to vrta. Ale fajka sa mi teda paci, avsak az tak na stare kolena, co bude o chvilu. :cry:


Pěkná... tím zahnutým vrtákem by to mělo jít, ne?
:wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků