Metody zakuřování

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Jak zakuřujete?

Postupně - od 1/3 a přidávám.
6
21%
Postupně - od 1/2 a přidávám.
3
11%
Od začátku plnou.
14
50%
Jak mám náladu - na postupu nezáleží, hlavně pomalu.
5
18%
 
Celkem hlasů : 28

Metody zakuřování

Příspěvekod bromden » 24 led. 2005, 12:26

Vracím se k oběhanému tematu, ale nedá mi to. Z veškerté literatury, pominu-li občasné bludy o medu či whisky, se lze dozvědět dvě naprosto odlišné strategie zakuřování - postupně či od začátku plnou dýmku - přičemž skalní zastánci té které strategie tvrdí že opačný postup novou dýmku spolehlivě zničí.
Logické by se mi zdálo postupně zakuřovat, aby se na spodku dýmky, který je kondenzátem namáhán nejvíce, připravil alespoň částečný "cake" při malé náplni, a tudíž i malém množství kondenzátu.
Na druhou stranu by bylo možno argumentovat požadavkem na rovnoměrnost "cake-u", a nutností kouřit při zakuřování tak aby žádný kondenzát nevznikal... (nicméně i při vší snaze se mi onen nežádoucí kondenzát někdy vyskytne právě při zakuřování v míře nevídané - a myslím že je to i tím že dosud není vytvořen "cake").

Jaký na to máte názor?
(momentálně se přikláním k postupnému zakouření, od 1/3 postupně během deseti kouření k plné náplni...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 24 led. 2005, 12:38

Já to nijak moc neřeším, spíš si dávám pozor na rychlost a styl kouření. Obvykle začnu někde na půlce (tak 2x) pak dvakrát asi do 3/4 a pak už jak mám chuť, ale žádné pravidlo to není.
Myslím, že taky dost záleží na kvalitě dýmky, např. mé Petersonky ani vlastně zakuřovat nepotřebovaly, protože chutnaly od prvního kouření.
No a cake? Hlavně aby byl, jestli je nějak dokonale rovnoměrný neřeším.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Po dvacáte osmé znovu... zakuřování

Příspěvekod Simon » 24 led. 2005, 12:49

bromden píše:Vracím se k oběhanému tematu, ale nedá mi to. Z veškerté literatury, pominu-li občasné bludy o medu či whisky, se lze dozvědět dvě naprosto odlišné strategie zakuřování - postupně či od začátku plnou dýmku - přičemž skalní zastánci té které strategie tvrdí že opačný postup novou dýmku spolehlivě zničí.
Logické by se mi zdálo postupně zakuřovat, aby se na spodku dýmky, který je kondenzátem namáhán nejvíce, připravil alespoň částečný "cake" při malé náplni, a tudíž i malém množství kondenzátu.
Na druhou stranu by bylo možno argumentovat požadavkem na rovnoměrnost "cake-u", a nutností kouřit při zakuřování tak aby žádný kondenzát nevznikal... (nicméně i při vší snaze se mi onen nežádoucí kondenzát někdy vyskytne právě při zakuřování v míře nevídané - a myslím že je to i tím že dosud není vytvořen "cake").

Jaký na to máte názor?
(momentálně se přikláním k postupnému zakouření, od 1/3 postupně během deseti kouření k plné náplni...)


osobne to moc neresim a poprve cpu neco pres pul abych zjistil jak ta dymka chutna a podle toho cpu priste zase pul(kdyz je chut nic moc) a nebo plnej kotel pokud chutna normalne, prijde mne, ze je to jedno a ze delat nejaky teorie o rovnomernosti cakeu(kterej stejne nemusi byt rovnomernej pokud nacpes plnou) nebo mockovani(kolikrat to muzes zamockvat vic s polovinou tabaku nez s celym kotlem) je zbytecny, imho staci nikam nespechat a kourit s rozumem

btw zapalovat 1/3 tabaku v nezakoureny dymce mne prijde ponekud riskantni
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 24 led. 2005, 12:58

Ja nacpem zvycajne od zaciatku do plna a davam si trochu vacsi pozor na teplotu. Drviva vacsina v sucasnosti predavanych fajok zafajcovanie ani nepotrebuje, pretoze su vymazane ochrannou pastou, alebo napustene vodnym sklom. Preto si najvacsi pozor musim davat u vlastnorucne urobenych fajok, kde som zatial nepouzil ziadnu ochrannu vrstvu, ale prave sa na to chystam u novych prirastkov.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jana » 24 led. 2005, 13:01

Klasicky po třetinách a při zakuřování zapaluju výhradně sirkama, abych náhodou brutálnějším použitím zapalovače nic nepoškodila. A ještě si dávám většinou delší pauzy na vyschnutí, tak 2 dny nebo víc, aby si to pořádně sedlo.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 24 led. 2005, 16:06

drive jsem zkousel postupne, ale ted jiz spis zakuruji dymku od zacatku zcela naplnenou, je mi to vsak celkem jedno
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 24 led. 2005, 21:23

Na zakuřování mi nejvíc vadí, že dýmka zprvu - až na vyjímky - nechutná. Řekl bych, že to je ten největší důvod, proč se všade tvrdí, že se musí zakuřovat po třetinách. Je vcelku jedno, jestli se zakuřuje tak anebo tak, jestli je dýmka vymazaná nebo raději není. Daleko důležitější je nechat dýmku mezi kouřením dokonale vyschnout.
Nová dýmka bere do sebe daleko víc močky, protože její stěny nejsou doposud potažené, a proto vyschá o hodně dýl, nežli starej kus. Po prvním kouření je potřeba počkat, dokud opravdu není ani trochu cejtit. Pak se může pokračovat. Nová dýmka, a dýmka špatně zakouřená mají největší sklon ke skysnutí.
Je fakt, že některá je zkouřená brzy, chutná hned od začátku, a jiná - právě mám v hubě jednu VAUENku - ta nechutnala moc dlouho. Dával jsem jí i čtrnáctidenní pauzy. Teprve po někoika měsících se sklidnila. Dnes je to moje nejchutnější dýmka.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod POGO » 24 led. 2005, 22:18

Většinou zakuřuji po třetinách.Když je dýmka vymazaná tak poprvní nacpu skoro polovinu a pak postupně podle toho jestli mi chutná a jestli to dýmka snese.Nechám několika denní pauzu ať stratí vlhkost a zápach.Pokračuju až mi voní.Myslím si že průběh a kvalitu zakouření dost ovlivní i kvalita dřeva. :roll:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod archduke » 24 led. 2005, 22:43

No, kdyz si chces zakourit svou milovanou, tak si to hezky prozij. Zakur si ji postupne a urcite ti to uspokoji. Ale, kdyz se rozhodnes ji naladovat a vycadit, tak se take prd stane. Jen kur s citem pomalu a dusej a bafej........... :puffy:

Pravdivou chut tabaku dostanes tak, jak tak za 20-30 nalozich.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod loom777 » 25 led. 2005, 12:10

archduke píše:Pravdivou chut tabaku dostanes tak, jak tak za 20-30 nalozich.


??? :shock: to je trochu moc ne? mne prijde ze tak po 10-15-ti...je teda ale zase pravda ze jsem zakuroval jen 2x .. :oops:
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Milos Cerman » 25 led. 2005, 22:00

to Loom 777 = Dýmka začne chutnat poměrně brzo, ale za nějaký čas zjistíš, že je čím dál lepší. A najednou máš vykouřený pátý paklík tabáku ...............
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Alferi » 25 led. 2005, 22:55

Cpu od začátku plnou. Jenom dám pozor na to, abych zakuřoval něčím, co bez problému hoří. Citlivě tahat až do dna a moje dýmky si nestěžují :) .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod harel » 30 led. 2005, 21:43

Vždy od začiatku plnú a pekne pomaly ako ...
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


cron