Kouření + mráz

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod POGO » 30 led. 2005, 21:10

Tak jsem během těchto volných dnů učinil pokus o kouření v mrazu.Na procházky se psem jsem si nacpal dýmku a hurá ven. :lol: V pátek se mi dýmka podařila dokouřit bez problémů.Včera to rovněž nebylo špatný. :wink: Ale dnes jsem spodek dýmky zamočkoval a ne,a ne dokouřit. :cry: Tak jsem to výškrábal ven,vyčistil dýmku a raději toho zkoušení nechal.Musím říci že na takovou procházku to chce vytipovat vhodnou dýmku a tabák.
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Honzýk » 30 led. 2005, 23:28

Dneska sem měl svoje 2. kouření a musím uznat že jsem si ho vychutnal mnohem víc než to první předevčírem. Právě že to možná bylo i tím, že dneska bylo -3°C, ale předevčírem -20 :pipe2: (jo podobnou čapku sem měl :oops: ), a zřejmě sem moc tlačil na pilu(půlka asi za 20 min :oops: ) , na což sem si dneska dal větší pozor a vydržel sem pukat poloviční kotel slabou hodinku, ale přiznám se bez mučení, že sem byl malinko pod hranicí deseti sirek :P . špatně se mi to říká , ale nějak se nemůžu dočkat zejtřejšího odpoledne :mrgreen:.
Uživatelský avatar
Honzýk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Věk: 38
Registrován: 23 led. 2005, 17:53
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvekod bigdragon » 31 led. 2005, 06:56

Honzýk píše:a zřejmě sem moc tlačil na pilu(půlka asi za 20 min :oops: ) , na což sem si dneska dal větší pozor a vydržel sem pukat poloviční kotel slabou hodinku

no jak to tak čtu tak asi pořád kouřím špatně :( já se nikdy i s plnou dýmkou nedostanu na víc jak hodinu :shock: Jak to proboha děláte (a nebo co dělám špatně já) vím že to moc nesouvisí s mrazem když tak mě odkažte do správnýho threadu. Díky
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Jaroslav » 31 led. 2005, 07:01

bigdragon píše:
Honzýk píše:a zřejmě sem moc tlačil na pilu(půlka asi za 20 min :oops: ) , na což sem si dneska dal větší pozor a vydržel sem pukat poloviční kotel slabou hodinku

no jak to tak čtu tak asi pořád kouřím špatně :( já se nikdy i s plnou dýmkou nedostanu na víc jak hodinu :shock: Jak to proboha děláte (a nebo co dělám špatně já) vím že to moc nesouvisí s mrazem když tak mě odkažte do správnýho threadu. Díky


V pohodě, to neřeš. Já jsem z žádné dýmky, kterou mám, déle než hodinu taky nekouřil - a to většinou kouřím doma (teda v kotelně). Myslím si, že určitě je to způsobem nacpání dýmky, volbou tabáku, velikostí dýmky. Já kupříkladu zjišťuju, že většinou si dýmku nacpu tak maximálně do 2/3. Prostě je to můj způsob nacpávání a nehodlám se užírat tím, že někdo je výkonnější než já (popravdě někde jsem zase výkonnější já.....). Hlavně si nekaž radost z dýmky.
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod bigdragon » 31 led. 2005, 07:15

Jaroslav píše:V pohodě, to neřeš. Já jsem z žádné dýmky, kterou mám, déle než hodinu taky nekouřil - Hlavně si nekaž radost z dýmky.

Díky radost si pokazit nenechám, ale pokud bych něco dělal špatně rád bych to napravil.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 31 led. 2005, 07:56

bigdragon píše:
Jaroslav píše:V pohodě, to neřeš. Já jsem z žádné dýmky, kterou mám, déle než hodinu taky nekouřil - Hlavně si nekaž radost z dýmky.

Díky radost si pokazit nenechám, ale pokud bych něco dělal špatně rád bych to napravil.

zkus treba zvolnit tempo tahani(i silu a delku tahu), ja sem si taku jednu dobu myslel, ze kdyz v jednom kuse netaham tak to musi zhasnout....zkusil sem netahat a nezhaslo :) ... dokonce to zacalo kvalitneji horet a nebylo potreba tolik dusat

...kazdopadne pokud ti to vyhovuje tak jak to delas, tak bych na tom nic nemenil
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 31 led. 2005, 13:30

No ja si problem s delkou koureni nedelam, pravda u nekterych tabaku si na rychlost davam pozor, nebot se jim tak muze zkazit chut (Dark Twist apod.). Tak se mi bezne stava, ze kdyz mi dymka obvzlaste chutna tak sem nekdy hotov i za pul hodiny :) Jedna se tedy predevsim o tabaky, u kterych mi rychlost koureni tolik neovlivnuje kvalitu - takze napr. vestina latakii co kourim. Asi takhle:

Kour mi chutna -> vice a casteji taham -> po pul hodine tam uz nic neni :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 31 led. 2005, 13:44

piter píše:No ja si problem s delkou koureni nedelam, pravda u nekterych tabaku si na rychlost davam pozor, nebot se jim tak muze zkazit chut (Dark Twist apod.). Tak se mi bezne stava, ze kdyz mi dymka obvzlaste chutna tak sem nekdy hotov i za pul hodiny :) Jedna se tedy predevsim o tabaky, u kterych mi rychlost koureni tolik neovlivnuje kvalitu - takze napr. vestina latakii co kourim. Asi takhle:

Kour mi chutna -> vice a casteji taham -> po pul hodine tam uz nic neni :lol:

to mas co za dymku ze kouris pul hodiny? detska? :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 31 led. 2005, 14:09

Simon píše:
piter píše:No ja si problem s delkou koureni nedelam, pravda u nekterych tabaku si na rychlost davam pozor, nebot se jim tak muze zkazit chut (Dark Twist apod.). Tak se mi bezne stava, ze kdyz mi dymka obvzlaste chutna tak sem nekdy hotov i za pul hodiny :) Jedna se tedy predevsim o tabaky, u kterych mi rychlost koureni tolik neovlivnuje kvalitu - takze napr. vestina latakii co kourim. Asi takhle:

Kour mi chutna -> vice a casteji taham -> po pul hodine tam uz nic neni :lol:

to mas co za dymku ze kouris pul hodiny? detska? :lol:


moje no-name na EMP (viz. galerie) - jde spis o to, ze dost rychle a hodne taham - u toho co z ni kourim si to muzu dovolit a a ani se mi moc nerozpaluje. Ani EMP ani SW London mi nemockuji kdyz toto provadim.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Pampalini » 31 led. 2005, 14:15

Simon píše:
piter píše:No ja si problem s delkou koureni nedelam, pravda u nekterych tabaku si na rychlost davam pozor, nebot se jim tak muze zkazit chut (Dark Twist apod.). Tak se mi bezne stava, ze kdyz mi dymka obvzlaste chutna tak sem nekdy hotov i za pul hodiny :) Jedna se tedy predevsim o tabaky, u kterych mi rychlost koureni tolik neovlivnuje kvalitu - takze napr. vestina latakii co kourim. Asi takhle:

Kour mi chutna -> vice a casteji taham -> po pul hodine tam uz nic neni :lol:

to mas co za dymku ze kouris pul hodiny? detska? :lol:


Sakra, tak to fakt nevím, jak kouřím. Ať dělám co dělám, vždy mám kouření minimálně okolo 1 hod. Kdybych nacpal plný kotel větší dýmky, myslím, že bych s ní strávil klidně něco přes 2 hod.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 31 led. 2005, 14:21

Pampalini píše:
Simon píše:
piter píše:No ja si problem s delkou koureni nedelam, pravda u nekterych tabaku si na rychlost davam pozor, nebot se jim tak muze zkazit chut (Dark Twist apod.). Tak se mi bezne stava, ze kdyz mi dymka obvzlaste chutna tak sem nekdy hotov i za pul hodiny :) Jedna se tedy predevsim o tabaky, u kterych mi rychlost koureni tolik neovlivnuje kvalitu - takze napr. vestina latakii co kourim. Asi takhle:

Kour mi chutna -> vice a casteji taham -> po pul hodine tam uz nic neni :lol:

to mas co za dymku ze kouris pul hodiny? detska? :lol:


Sakra, tak to fakt nevím, jak kouřím. Ať dělám co dělám, vždy mám kouření minimálně okolo 1 hod. Kdybych nacpal plný kotel větší dýmky, myslím, že bych s ní strávil klidně něco přes 2 hod.


Asi dobře, ne? :lol:
(piter asi beztak kouří ze skleněnky půl gramu tabáku, jinak to na půl hodiny při plným kotlíků nemůže jít, leda tak kukuřička :wink: )

Mně to taky vychází přes hodinu, XL petersonka na Londona dokonce na dvě hodiny a handmade maxikotel na modrý caledonian dokonce přes dvě.
Půl hodiny je třetina kotlíku menší dýmky...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 31 led. 2005, 14:25

Jsem taky rychlokuřák :D . V průměru kouřím tu hodinu, ale stane se někdy u suššího tabáku, a hodně zakouřené dýmky, že ji za tu půlhoďku vymlasknu. Holt si rád dopřeju hodně kouře a limituje mě jenom teplota hlavičky -zakouřená dýmka se míň rozpaluje.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod piter » 31 led. 2005, 14:28

bromden píše:Asi dobře, ne? :lol:
(piter asi beztak kouří ze skleněnky půl gramu tabáku, jinak to na půl hodiny při plným kotlíků nemůže jít, leda tak kukuřička :wink: )

Mně to taky vychází přes hodinu, XL petersonka na Londona dokonce na dvě hodiny a handmade maxikotel na modrý caledonian dokonce přes dvě.
Půl hodiny je třetina kotlíku menší dýmky...


zadna sklenenka :-) jinak normalne take kourim kolem hodiny/hodiny a pul, u vetsich v poho 2, to ani kratsejc nejde :lol:
Naposledy upravil piter dne 12 kvě. 2006, 16:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 31 led. 2005, 14:31

Twineryy píše:Jsem taky rychlokuřák :D . V průměru kouřím tu hodinu, ale stane se někdy u suššího tabáku, a hodně zakouřené dýmky, že ji za tu půlhoďku vymlasknu. Holt si rád dopřeju hodně kouře a limituje mě jenom teplota hlavičky -zakouřená dýmka se míň rozpaluje.


tak nejak

vymlasknu, to je skvely vyraz :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod forgi » 31 led. 2005, 15:58

Tak toto je zaujimave, ja mam opacny problem. Ked mam menej casu nacpem si fajku iba do 1/3 a mam teda co robit aby som to za 1/2 hodiny stihol vyfajcit.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků