Kam pro úplně první dýmku

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod piter » 04 úno. 2005, 12:33

Zdenda píše:
piter píše:
imagoo píše:Já bych šel klíďo i do Stanislawky, mě se zdají dost nehořlavý (oproti Jirsovi, třeba). Dají se tam vybrat solidní kousky.
Hlavně to nesmí být z vřesovce, kterej byl při růstu přihnojovanej, protože pak roste rychle a má řídký dřevo!


jak se pozna prihnojovanej vresovec? jde to vubec nejak? :shock:

Analytická chemie nebo dřevo pod mikroskop


pocitam ze prodejce nebude proti a bude spolupracovat :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 04 úno. 2005, 12:51

piter píše:
imagoo píše:Já bych šel klíďo i do Stanislawky, mě se zdají dost nehořlavý (oproti Jirsovi, třeba). Dají se tam vybrat solidní kousky.
Hlavně to nesmí být z vřesovce, kterej byl při růstu přihnojovanej, protože pak roste rychle a má řídký dřevo!


jak se pozna prihnojovanej vresovec? jde to vubec nejak? :shock:


Dýmku vezmeš, rozemeleš na prach a šoupneš na spektrální analýzu. Pak ti z toho vyjede jestli byla z přihnojovanýho vřesovce :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod imagoo » 04 úno. 2005, 12:54

piter píše:
Zdenda píše:
piter píše:
imagoo píše:Já bych šel klíďo i do Stanislawky, mě se zdají dost nehořlavý (oproti Jirsovi, třeba). Dají se tam vybrat solidní kousky.
Hlavně to nesmí být z vřesovce, kterej byl při růstu přihnojovanej, protože pak roste rychle a má řídký dřevo!


jak se pozna prihnojovanej vresovec? jde to vubec nejak? :shock:

Analytická chemie nebo dřevo pod mikroskop


pocitam ze prodejce nebude proti a bude spolupracovat :lol:


Normálka, vezmeš si to na pořádný světlo a takový ty tenoučký světlý nitky v tmavších částech flame grain nesmí být od sebe dál, než 0,17mm. Jak najdeš větší hodnotu víc jak 3× vedle sebe, tak pryč s tím.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zdenda » 04 úno. 2005, 13:17

Sakra tak jsem to měřil a mám 0,18 mm. Co teď budu dělat ?
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod seng » 04 úno. 2005, 13:22

Ksakru, tak tohle asi neodhadnu a urcite skoncim s dymko z prihnojenyho... :D
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod bromden » 04 úno. 2005, 13:26

Fénix píše:
piter píše:
imagoo píše:Já bych šel klíďo i do Stanislawky, mě se zdají dost nehořlavý (oproti Jirsovi, třeba). Dají se tam vybrat solidní kousky.
Hlavně to nesmí být z vřesovce, kterej byl při růstu přihnojovanej, protože pak roste rychle a má řídký dřevo!


jak se pozna prihnojovanej vresovec? jde to vubec nejak? :shock:


Dýmku vezmeš, rozemeleš na prach a šoupneš na spektrální analýzu. Pak ti z toho vyjede jestli byla z přihnojovanýho vřesovce :lol:


To vůbec není potřeba. Krásně se to pozná na "úskoku let" na příšném řezu hlavičkou. To je mnohem šetrnější metoda než rozemílání.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod sholim » 04 úno. 2005, 14:55

bromden píše:Právě jsem si tak říkal - chudák seng si sem přijde pro radu a dočká se tohohle... :lol: :lol: :lol:


Tak pánové, teď i já (kouřící nějaký pátek) jsem ztratil chuť zakuřovat svoji novou Petrsonku a začínám mít pochybnosti, zda jsem koupil dobře.
Sengu, kašli na to. Kup první, která se ti líbí za rozumnou cenu. Na první dýmce jsme se všeci učily. Snaž se nekupovat krátkou, aby ti nepálila jazyk.

Drž se.
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod POGO » 04 úno. 2005, 15:45

První dýmku jsem si pořídil 1200.A při prvním zakuřování jsem vůbec neměl strach,asi z důvodu že jsem nevěděl jak takový napálení vypadá.Dýmky Stanislav se mi zdají dost dobrá volba pro začátek.Výběr tvarů a povrchů je dobrý a jsou navíc opatřeny zakuřovacím nátěrem.Takže žádný strach. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod seng » 04 úno. 2005, 17:41

Jak jsem z odpovědí pochopil (a z dalšího čtení všeho možnýho na netu), tak prostě koupím takovou, která se mi bude líbit a na které nebude vada, kterou bych viděl (kouřovod nadvrtaný apod). Jestli to bude první, která se mi bude líbit, to zase nevím. Spíš projdu všechno a vrátím se tam, kde bude nejhezčí.

Jinak díky za všechny informace a klidně v informování pokračujte :)
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Fénix » 04 úno. 2005, 17:45

seng píše:Jak jsem z odpovědí pochopil (a z dalšího čtení všeho možnýho na netu), tak prostě koupím takovou, která se mi bude líbit a na které nebude vada, kterou bych viděl (kouřovod nadvrtaný apod). Jestli to bude první, která se mi bude líbit, to zase nevím. Spíš projdu všechno a vrátím se tam, kde bude nejhezčí.

Jinak díky za všechny informace a klidně v informování pokračujte :)


Zlatá rada no.1 - vyslechni a zhodnoť rady zkušenějších a pak se na ně stejně vykašli, bude to tvá první, tak ať nemáš pocit že jsme ti ji vybrali my :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod seng » 19 úno. 2005, 16:45

Protoze uz mam pristupnou galerii, tak jsem pridal tri fotky sve prvni dymky, takze jestli se chcete podivat, co jsem si koupil, kdyz jste mi tak dobre radili (...hlavne abych na vas uplne nedal :wink: ), tak muzete: http://www.dymka.net/bb/album_personal.php?user_id=179

Koupil jsem si u Hingara ve Stepanske King Charlesku. Padla mi do oka, takze to kazdopadne pro mne byla dobra koupe... :lol:
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod tuton » 19 úno. 2005, 17:20

seng píše:Protoze uz mam pristupnou galerii, tak jsem pridal tri fotky sve prvni dymky, takze jestli se chcete podivat, co jsem si koupil, kdyz jste mi tak dobre radili (...hlavne abych na vas uplne nedal :wink: ), tak muzete: http://www.dymka.net/bb/album_personal.php?user_id=179

Koupil jsem si u Hingara ve Stepanske King Charlesku. Padla mi do oka, takze to kazdopadne pro mne byla dobra koupe... :lol:


No vidis!!!

GRATULUJI!!!

A ted smele do toho :-D
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 19 úno. 2005, 20:20

seng píše:Protoze uz mam pristupnou galerii, tak jsem pridal tri fotky sve prvni dymky, takze jestli se chcete podivat, co jsem si koupil, kdyz jste mi tak dobre radili (...hlavne abych na vas uplne nedal :wink: ), tak muzete: http://www.dymka.net/bb/album_personal.php?user_id=179

Koupil jsem si u Hingara ve Stepanske King Charlesku. Padla mi do oka, takze to kazdopadne pro mne byla dobra koupe... :lol:


Krásnej kousek, ať slouží :puffy:


seng píše:...hlavne abych na vas uplne nedal :wink:


jejej, to jsem rád že jsem měl zase pravdu :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 19 úno. 2005, 20:24

seng píše:Protoze uz mam pristupnou galerii, tak jsem pridal tri fotky sve prvni dymky...


Ta je hodně dobrá, gratuluju. Tak pěknou kresbu jsem u svý 1. neměla :(
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků