Kam pro úplně první dýmku

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Kam pro úplně první dýmku

Příspěvekod seng » 03 úno. 2005, 17:27

Chystám se ke koupi mojí úplně první dýmky. Prošel jsem si dýmkařství v Praze, ale nemůžu se rozhodnout, kde ji koupit. Potřeboval bych při nákupu radu od někoho, kdo tomu rozumí... Co byste mi poradili? Rozhoduji se asi hlavně mezi Štěpánskou (Království dýmek), Vodičkovou (Sherlock) a Dlouhou (Stanislaw). Kde mi asi nejlíp poradí?
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod archduke » 03 úno. 2005, 17:48

"seng"
at uz se rozhodnes koupit dymku kdekoli, tak nejdulezitejsi dve veci pri koupi je nutno kontrolovat na miste. A TO: spravne vrtani, v tabakove komore by mel byt vyvtany kourovod UPROSTRED a zaroven SE DNEM. (u dymek s plnym ohnutim je skoro vzdy vyse odedna, technicky to nejde jinak, ale nemel by byt prilis vysoko). V pripade, ze jde o dymku bez filtru, tak si kontroluj jestli muzes protahnout cistic (chlupaty drat) skrz aniz by si dymku rozdelaval. Protahovani u ohnutych dymek je obcas komplikovanejsi, nutno konec cistice trochu ohnout (1cm) a chvili si s tim hrat nez najdes prunik.
prijemne bafani :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Jana » 03 úno. 2005, 18:49

Vodičková - Sherlock mi nepříjde dost rozumná výběrem, nechceš ještě zvážit Baker street v pasáži z Celetný do Na Příkopech? Sortimentem tě osloví, podle mýho. Jinak jde hodně o zvážení, kolik do toho chceš investovat. Ale nedoporučuju jít po úplně nejlacinějších, musí se ti hlavně líbit a dobře jít do ruky. Pořádný vrtání a silnější stěny hlavičky nepodceň.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod seng » 03 úno. 2005, 18:57

Díky moc za reakce.

2archduke: na vyusteni kourovodu si dam pozor a protoze chci dymku s mistem na filtr, tak protahovat asi nebudu

2jana: no, nebyl jsem uplne uprimny. Rozhoduju se hlavne mezi dlouhou a stepanskou, ta vodickova tam byla jen aby nebyly jen dve moznosti. Co se tyce baker street, tak jsem se byl podivat. Dymek hodne, spousta se mi jich libila, ale prislo mi to jako takovy obchod hodne pro turisty. Taky jsem nekde pri svem sbirani informaci narazil na to, ze co se tyce odbornosti prodavacek, tak ze to neni uplne nejlepsi. A o rady mi jde predevsim, ze...

Do prvni dymky chci investovat cca 1000Kc, mozna neco malo nad.
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Twineryy » 03 úno. 2005, 19:34

seng píše:Díky moc za reakce.

2archduke: na vyusteni kourovodu si dam pozor a protoze chci dymku s mistem na filtr, tak protahovat asi nebudu

2jana: no, nebyl jsem uplne uprimny. Rozhoduju se hlavne mezi dlouhou a stepanskou, ta vodickova tam byla jen aby nebyly jen dve moznosti. Co se tyce baker street, tak jsem se byl podivat. Dymek hodne, spousta se mi jich libila, ale prislo mi to jako takovy obchod hodne pro turisty. Taky jsem nekde pri svem sbirani informaci narazil na to, ze co se tyce odbornosti prodavacek, tak ze to neni uplne nejlepsi. A o rady mi jde predevsim, ze...

Do prvni dymky chci investovat cca 1000Kc, mozna neco malo nad.


Pokud ti jde hlavně o rady, tak jdi po čtvrtý hodině do Štěpánský, bývá tam Hingar osobně a když je v náladě, tak i poradí. Já už tam nechodím, protože to je neútulná tmavá knajpa a dýmky má drahý. Moje preference má Baker street. Bezvadnej výběr, klid a příjemný prostředí.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Todík » 03 úno. 2005, 19:45

seng píše:Díky moc za reakce.

2archduke: na vyusteni kourovodu si dam pozor a protoze chci dymku s mistem na filtr, tak protahovat asi nebudu

2jana: no, nebyl jsem uplne uprimny. Rozhoduju se hlavne mezi dlouhou a stepanskou, ta vodickova tam byla jen aby nebyly jen dve moznosti. Co se tyce baker street, tak jsem se byl podivat. Dymek hodne, spousta se mi jich libila, ale prislo mi to jako takovy obchod hodne pro turisty. Taky jsem nekde pri svem sbirani informaci narazil na to, ze co se tyce odbornosti prodavacek, tak ze to neni uplne nejlepsi. A o rady mi jde predevsim, ze...

Do prvni dymky chci investovat cca 1000Kc, mozna neco malo nad.


Vybírej to pocitově. Musí Ti padnout do ruky, musí se Ti líbit, prostě Tě musí strhnout. Jinak ji nekupuj a počkej si, až takovou objevíš. Nedělej kompromisy, to bys ji brzo odložil a přešel by jsi k další. Potom se podívej na to jestli není nadvrtaná nebo podvrtaná (jak již psal Archduke). První dýmku si kup masivnější - tzn. kde je více materiálu. Lépe odvádí teplo a odolá Tvým začátečnickým prohřeškům. Méně snáze ji při "horkém" kouření propálíš. Pokud možno nekupuj si lakovanou dýmku, ale jen leštěnou - lépe dýchá a tím i vysychá. Což je důležitý aspekt (když budeš mít zatím jen jednu dýmku) pro to, aby jsi jí dal na 24 hodin po kouření odpočinout.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod sholim » 04 úno. 2005, 06:35

Todík píše:
seng píše:Díky moc za reakce.

2archduke: na vyusteni kourovodu si dam pozor a protoze chci dymku s mistem na filtr, tak protahovat asi nebudu

2jana: no, nebyl jsem uplne uprimny. Rozhoduju se hlavne mezi dlouhou a stepanskou, ta vodickova tam byla jen aby nebyly jen dve moznosti. Co se tyce baker street, tak jsem se byl podivat. Dymek hodne, spousta se mi jich libila, ale prislo mi to jako takovy obchod hodne pro turisty. Taky jsem nekde pri svem sbirani informaci narazil na to, ze co se tyce odbornosti prodavacek, tak ze to neni uplne nejlepsi. A o rady mi jde predevsim, ze...

Do prvni dymky chci investovat cca 1000Kc, mozna neco malo nad.


Vybírej to pocitově. Musí Ti padnout do ruky, musí se Ti líbit, prostě Tě musí strhnout. Jinak ji nekupuj a počkej si, až takovou objevíš. Nedělej kompromisy, to bys ji brzo odložil a přešel by jsi k další. Potom se podívej na to jestli není nadvrtaná nebo podvrtaná (jak již psal Archduke). První dýmku si kup masivnější - tzn. kde je více materiálu. Lépe odvádí teplo a odolá Tvým začátečnickým prohřeškům. Méně snáze ji při "horkém" kouření propálíš. Pokud možno nekupuj si lakovanou dýmku, ale jen leštěnou - lépe dýchá a tím i vysychá. Což je důležitý aspekt (když budeš mít zatím jen jednu dýmku) pro to, aby jsi jí dal na 24 hodin po kouření odpočinout.


Já bych k tomu dodal: cena nerozhoduje a i prosečka za pár korun potěší a dovede udělat mnoho muziky-začínal jsem na nich.
Dýmky vybíram podle pocitu-musí tě chytit, jinak je to škoda peněz.
Přeji chladný kouř a příjemné chvíle.
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod bromden » 04 úno. 2005, 10:31

V dlouhé sortiment do 1000 prakticky není.
1000 nebo lehce nad je buď nějaký donegal od petersonu (ty mají všude cca 1400-1500), nebo jirsa (v příp. jirsovek bych doporučil ještě trafiky valmont - mají jednotné ceny - rustik 990, sandblast 1090, hladká 1350, hladká světlá 1650 - třeba v lazarské, v centru nový smíchov, popř jinde).
Jo a ještě Roma od Savinelli, tako rozumná volba a slušný výběr tvarů.

Rozhodně bych nedoporučil věci jako LorenzoSpitfire, nejlevnější BigBenky, Dr.Boston a podobně.

Relativně nejlevnější, ještě přijatelné varianty: King Charlesky od Hingara (500-700, nejsou namořený zevnitř), nebo Chacomky z baker street (tuším kolem 600)

Z BPK se vybrat dá, ale tak jeden ze sta kusů, je nutno VELMI důkladně kontrolovat, a dále je nutno počítat s patnácti extrahnusnejma kouřeníma, nebo vymýt mořidlo.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 04 úno. 2005, 10:32

No ja svou prvni dymku vybiral tak, aby me nemrzelo kdybych ji zmrsil. Moc mi do oka tehdy nepadla, ale z rady dymek kolem 250Kc byla nejhezci, jakz takz vrtana a mela silne steny - jasna koupe. No a musim rict, ze to byla skvela volba, kourim ji dodnes a jsem spokojen. Teprve az s druhou dymkou sem sel do castky 1000 apod.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 04 úno. 2005, 10:40

piter píše:No ja svou prvni dymku vybiral tak, aby me nemrzelo kdybych ji zmrsil. Moc mi do oka tehdy nepadla, ale z rady dymek kolem 250Kc byla nejhezci, jakz takz vrtana a mela silne steny - jasna koupe. No a musim rict, ze to byla skvela volba, kourim ji dodnes a jsem spokojen. Teprve az s druhou dymkou sem sel do castky 1000 apod.


Já jsem taky první dýmky zmršil :cry: (BPKčka). Třetí od Petersona už ne, ale čtvrtou zas jo... a pak ječtě jednu s pořadovým číslem 7 :oops:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod seng » 04 úno. 2005, 10:59

Pri vyberu se samozrejme budu ze strachu, ze prvni dymku zmrsim, snazit drzet pri zemi. Ale jak se znam, tak se mi to nepovede a skoncim okolo toho 1000... Ach jo. Kdyz ono je tech krasnych dymek tolik, ze. Ale na druhou stranu, prvni dymka snad nebude posledni, takze se snad poprve pri zemi udrzim :wink:

2bromden: diky za podronosti (znacky a tak). Jestli se dobre pamatuji, tak v baker street se mi jedna Chacomka za vice nez rozumnou cenu libila, tak se tam pujdu asi znovu podivat.
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Todík » 04 úno. 2005, 11:19

seng píše:Pri vyberu se samozrejme budu ze strachu, ze prvni dymku zmrsim, snazit drzet pri zemi. Ale jak se znam, tak se mi to nepovede a skoncim okolo toho 1000... Ach jo. Kdyz ono je tech krasnych dymek tolik, ze. Ale na druhou stranu, prvni dymka snad nebude posledni, takze se snad poprve pri zemi udrzim :wink:

2bromden: diky za podronosti (znacky a tak). Jestli se dobre pamatuji, tak v baker street se mi jedna Chacomka za vice nez rozumnou cenu libila, tak se tam pujdu asi znovu podivat.


Pohoda - dýmka za 1.000,-Kč se zakuřuje stejně jako kukřice, ale počkej až budeš zakuřovat dýmku za 7.000,- nebo za 10.000,- či dokonce jako já nedávno za 15.000,-Kč!!! To je pak "pohodový adrenalin"! :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod imagoo » 04 úno. 2005, 12:10

Já bych šel klíďo i do Stanislawky, mě se zdají dost nehořlavý (oproti Jirsovi, třeba). Dají se tam vybrat solidní kousky.
Hlavně to nesmí být z vřesovce, kterej byl při růstu přihnojovanej, protože pak roste rychle a má řídký dřevo!
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod piter » 04 úno. 2005, 12:13

imagoo píše:Já bych šel klíďo i do Stanislawky, mě se zdají dost nehořlavý (oproti Jirsovi, třeba). Dají se tam vybrat solidní kousky.
Hlavně to nesmí být z vřesovce, kterej byl při růstu přihnojovanej, protože pak roste rychle a má řídký dřevo!


jak se pozna prihnojovanej vresovec? jde to vubec nejak? :shock:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Zdenda » 04 úno. 2005, 12:28

piter píše:
imagoo píše:Já bych šel klíďo i do Stanislawky, mě se zdají dost nehořlavý (oproti Jirsovi, třeba). Dají se tam vybrat solidní kousky.
Hlavně to nesmí být z vřesovce, kterej byl při růstu přihnojovanej, protože pak roste rychle a má řídký dřevo!


jak se pozna prihnojovanej vresovec? jde to vubec nejak? :shock:

Analytická chemie nebo dřevo pod mikroskop
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků