Objednavka z Dan Pipe 2005

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Fénix » 09 úno. 2005, 11:07

imagoo píše:V osobní galerii je ukázka z dnešní pošty. Objednáno 24. 1., doručení dnes. Cena 50$, poštovné 20$. Clo žádné. Ještě tam byl jeden Nightcap.
:twisted:


Kua! :shock: :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 09 úno. 2005, 11:11

Taurendil píše:
Simon píše:
Taurendil píše:No a pred chvilou som volal s kamaratom a hovoril som mu o tych poplatkoch a on na to ze "ake clo? sme v unii, clo nejni. aka dan, ked si ju zaplatil v nemecku?"
teraz som z toho uplny magor......


ja pise forgi, pri objednani v EU zaplatis DPH v zemi nakupu a dal uz neplatis nic ... pri nakupu mimo EU platis clo + dph + neco za tabak, ale jak to technicky probiha nevim

... ja sem za fajfku a knizky a pdodobny blbosti ze statu nikdy nic neplatil, asi se ode mne naivne vyzadovala nejaka vlastni aktivita :)


Uz mi docinklo..... :oops: Takze pravdepodobne bude vyhodnejsie aj drahsi tabos z EU, ako lacnejsi z USofA.
Skoda toho, z kamaratmi sme chceli zhonat aj lacne cigy... ;) (viem, som barbar ) :oops: :roll: :D


Tak se bud neco zasadniho zmenilo, nebo jsem byl odborniky uvaden v omyl. Dovoz tabaku v ramci EU je podle mych informaci limitovan mnozstvim. Myslim ze nekde vyse to tady je konkretne definovano. Jedna se ciste o osobni dovoz. Zasilani tabaku v ramci EU legalne mozne neni. Nejde o clo, ale o spotrebni dan, ktera je v kazdem state jina a kazdy stat ma zajem na tom aby ten kdo kupuje zbozi zatizene spotrebni dani tu dan odvedl jemu. Coz u tabaku ze zahranici jaksi neni, protoze dan odvedete statu v kterem to nakupujete. Proto je dovoz tabaku pro osobni spotebu limitovan vyse zminenym limitem. Jinak by si kazdy nakupoval zbozi v zahranici kde je levnejsi a stat by byl bitej na spotrebce. Jak je to u statu mimo EU nevim presne, ale tam tusim prichazi na radu clo. Myslim ze mi to potvrdi nebo vyvrati urcite jana ktera s tim bude mit konkretni zkusennosti.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod tuton » 09 úno. 2005, 11:20

Michal Hubacz píše:
Taurendil píše:
Simon píše:
Taurendil píše:No a pred chvilou som volal s kamaratom a hovoril som mu o tych poplatkoch a on na to ze "ake clo? sme v unii, clo nejni. aka dan, ked si ju zaplatil v nemecku?"
teraz som z toho uplny magor......


ja pise forgi, pri objednani v EU zaplatis DPH v zemi nakupu a dal uz neplatis nic ... pri nakupu mimo EU platis clo + dph + neco za tabak, ale jak to technicky probiha nevim

... ja sem za fajfku a knizky a pdodobny blbosti ze statu nikdy nic neplatil, asi se ode mne naivne vyzadovala nejaka vlastni aktivita :)


Uz mi docinklo..... :oops: Takze pravdepodobne bude vyhodnejsie aj drahsi tabos z EU, ako lacnejsi z USofA.
Skoda toho, z kamaratmi sme chceli zhonat aj lacne cigy... ;) (viem, som barbar ) :oops: :roll: :D


Tak se bud neco zasadniho zmenilo, nebo jsem byl odborniky uvaden v omyl. Dovoz tabaku v ramci EU je podle mych informaci limitovan mnozstvim. Myslim ze nekde vyse to tady je konkretne definovano. Jedna se ciste o osobni dovoz. Zasilani tabaku v ramci EU legalne mozne neni. Nejde o clo, ale o spotrebni dan, ktera je v kazdem state jina a kazdy stat ma zajem na tom aby ten kdo kupuje zbozi zatizene spotrebni dani tu dan odvedl jemu. Coz u tabaku ze zahranici jaksi neni, protoze dan odvedete statu v kterem to nakupujete. Proto je dovoz tabaku pro osobni spotebu limitovan vyse zminenym limitem. Jinak by si kazdy nakupoval zbozi v zahranici kde je levnejsi a stat by byl bitej na spotrebce. Jak je to u statu mimo EU nevim presne, ale tam tusim prichazi na radu clo. Myslim ze mi to potvrdi nebo vyvrati urcite jana ktera s tim bude mit konkretni zkusennosti.


Nekdy je halt drobet rozdil mezi teorii a praxi. Tim nechci tvrdit, ze nedoslo (nedochazi) k poruseni predpisu.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Taurendil » 09 úno. 2005, 23:12

"Zasilani tabaku v ramci EU legalne mozne neni. Nejde o clo, ale o spotrebni dan, ktera je v kazdem state jina a kazdy stat ma zajem na tom aby ten kdo kupuje zbozi zatizene spotrebni dani tu dan odvedl jemu"

Preco sme v EU, ked si tam legalne nemosem kupit a nechat poslat tabacek??? EU u mna klesla este hlbsie, ako bola. Zadam vystoupeni z unie a formalni vyhlaseni valky! :twisted:
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 10 úno. 2005, 00:24

4Taurendil: nad cim spekulujes :?: Nestaci Ti prakticky priklad z fora?
Sak objednaj si chod pre to na postu a uzivaj kvalitneho dymu.
Nemyslim si ze Ta zavru. :roll: /Ja ked dofajcim svoje zasoby idem tez na to/
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Michal Hubacz » 10 úno. 2005, 07:27

Taurendil píše:"Zasilani tabaku v ramci EU legalne mozne neni. Nejde o clo, ale o spotrebni dan, ktera je v kazdem state jina a kazdy stat ma zajem na tom aby ten kdo kupuje zbozi zatizene spotrebni dani tu dan odvedl jemu"

Preco sme v EU, ked si tam legalne nemosem kupit a nechat poslat tabacek??? EU u mna klesla este hlbsie, ako bola. Zadam vystoupeni z unie a formalni vyhlaseni valky! :twisted:


Bral jsem to spis z pohledu obchodniku, tam to je trosku o hubu. Z pohledu konecneho spotrebitele to zavisi na tom co si obchodnik lajzne a pokud po objednani tabaku bude pri dodrzeni ceny za dodani tabak po nejake dobe na poste pak neni co resit...:)))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků