Rady pro začátečníka-neustále aktualizováno dalšími

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Mike Hill » 08 říj. 2007, 22:48

Milos Cerman píše:
Mike Hill píše:
paulie píše:Pro zájemce o archivního krakonoše tu mám paklík po dědovi, takže tak 10-15yo - je otevřenej ale skoro plnej :twisted:
...ten čo sa dostal v trafike do rúk mne, bol preschnutý 5 rokov a to bol kvázi zavretý... :twisted:

...som ho zvlhčoval týždeň... :lol:


Mockrát jsem tady psal, že tejden na mrtvolu nestačí !!
...no ja som ho nechal pár dní pod vplyvom pary a odvtedy odpočíva v toolke už asi dva tri mesiace, pred pár dňami som sním zafajčoval meerschaumku a celkom v pohode to šlo...

...ale zvyšok odpočíva ďalej a je relatívne vlhký...

...ale ten Old Dublin tak skoro do fajky nedám, s tým bude vežmi veža práce ešte a rátam tak ešte pol roka minimálne že bude zrieť ale kžudne aj viac ak mu to vráti život, ale pochybujem o tom...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod patentik » 09 říj. 2007, 10:19

Tak jsem si dnes zazehl svoji prvni dymku. Napechoval jsem ji doplna krakonosem a zazehl a znova zahehl a jeste jednou atd. no spotreboval jsem asi 12 sirek na "uplne" dokoureni toz premyslim kde se stala chyba? budto jsem to hodne zlehka napechoval - takova parodie na Frankovu metodu - anebo byl ten tabak moc vlhky (coz nedovedu posoudit) - postacce balik v patek zmohl, pres vikend lezel na poste a vcera jsem ho jeste temer vlhky vyzvedl. Kazdopadne se nenecham odradit a budu bojovat :)
Uživatelský avatar
patentik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 44
Registrován: 29 zář. 2007, 12:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Scalex » 09 říj. 2007, 10:29

patentik píše:Kazdopadne se nenecham odradit a budu bojovat :)

Koukám, že jsi člen klubu, takže už můžeš do klubových diskuzí - tak se domluv s lidma z Ostravské buňky na nějaké společné hospůdce. Nejlepší je okoukat finty přímo od dýmkařů při společném bafání.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Mike Hill » 09 říj. 2007, 10:30

patentik píše:Tak jsem si dnes zazehl svoji prvni dymku. Napechoval jsem ji doplna krakonosem a zazehl a znova zahehl a jeste jednou atd. no spotreboval jsem asi 12 sirek na "uplne" dokoureni toz premyslim kde se stala chyba? budto jsem to hodne zlehka napechoval - takova parodie na Frankovu metodu - anebo byl ten tabak moc vlhky (coz nedovedu posoudit) - postacce balik v patek zmohl, pres vikend lezel na poste a vcera jsem ho jeste temer vlhky vyzvedl. Kazdopadne se nenecham odradit a budu bojovat :)
...tie sirky nerieš, hlaven dávaj bacha aby si nenapálil fajku, to je dôležitejšie...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod mirek » 09 říj. 2007, 10:34

Scalex píše:
patentik píše:Kazdopadne se nenecham odradit a budu bojovat :)

Koukám, že jsi člen klubu, takže už můžeš do klubových diskuzí - tak se domluv s lidma z Ostravské buňky na nějaké společné hospůdce. Nejlepší je okoukat finty přímo od dýmkařů při společném bafání.

To pokládáme za samozřejmost, že svolávání srazů buňky platí i pro tebe :wink:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » 09 říj. 2007, 10:36

Scalex píše:
patentik píše:Kazdopadne se nenecham odradit a budu bojovat :)

Koukám, že jsi člen klubu, takže už můžeš do klubových diskuzí - tak se domluv s lidma z Ostravské buňky na nějaké společné hospůdce. Nejlepší je okoukat finty přímo od dýmkařů při společném bafání.


To je asi nejlepsi reseni :wink: Zitra zkusim zase experimentovat, ty chvile kdy to horelo byly docela prijemne :)
Uživatelský avatar
patentik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 44
Registrován: 29 zář. 2007, 12:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod baronstrasil » 09 říj. 2007, 10:43

patentik píše:
Scalex píše:
patentik píše:Kazdopadne se nenecham odradit a budu bojovat :)

Koukám, že jsi člen klubu, takže už můžeš do klubových diskuzí - tak se domluv s lidma z Ostravské buňky na nějaké společné hospůdce. Nejlepší je okoukat finty přímo od dýmkařů při společném bafání.


To je asi nejlepsi reseni :wink: Zitra zkusim zase experimentovat, ty chvile kdy to horelo byly docela prijemne :)


zapalky vazne neries :))) ale je mozne ze je vlhkejsi tabak - ked ho stlacis dokopy a uvolnis mal by sa hned od seba oddelit ak nie a drzi pokope je tabak vlhky - nechj cca pol hodinku volne dychat a potom napchaj - inak frankova metoda mi pomohla na zaciatku ale potom som sa vratil k osvedcenemu svojmu sposobu a je to pohoda len si treba najst ten spravny tlak a tah
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Wolfii » 09 říj. 2007, 16:37

Jsem v kouření dýmek úplně nový (byl jsem sem přilákán dvojicí Wronski/makovec, abych je taky někde okreditoval :+), a tak bude asi nejlepší začít tady.

Jsem doposavadní nekuřák, 21 let, ale rád bych s tímhle nezvykem nějak začal, vždycky mne to lákalo.
Bohužel se v tom naprosto absolutně nevyznám a všelijaké termíny mi nic neříkají. Snažil jse se tu na fóru zorientovat, ale dopadlo to celkem žalostně, přišlo mi, že po čase se každá diskuze prostě zvrtne někam "odborněji" ;+)

Takže: Poradil by mi někdo nějaký slušný obchod, kde by se o mě postarali?
A jaké byste mi do začátku poradili vybavení. Potřebuji nic moc drahého (jsem přecijen student), ale zase nechci začínat s úplnou "nekvalitou".
Co si mám pořídit za náčiní (dýmka, čistítka, dusátko, tabák - tak?) - jaké značky doporučíte (hlavně asi dýmka a tabák). Jsem nekuřák, včetně cigaret.

Děkuji předem za jakoukoliv radu :+)
Uživatelský avatar
Wolfii
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 37
Registrován: 06 říj. 2007, 01:58
Bydliště: Praha/Děčín

Příspěvekod Fénix » 09 říj. 2007, 16:46

Wolfii píše:Takže: Poradil by mi někdo nějaký slušný obchod, kde by se o mě postarali?
A jaké byste mi do začátku poradili vybavení. Potřebuji nic moc drahého (jsem přecijen student), ale zase nechci začínat s úplnou "nekvalitou".
Co si mám pořídit za náčiní (dýmka, čistítka, dusátko, tabák - tak?) - jaké značky doporučíte (hlavně asi dýmka a tabák). Jsem nekuřák, včetně cigaret.

Děkuji předem za jakoukoliv radu :+)


Vítej, a pozornosti doporučuji http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=803 kde se toho dá nají poměrně dost.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 09 říj. 2007, 16:48

no všechno se dá najít v příslušných threadech jen mít trpělivost :wink:
takže každé nové psaní zde je jen opakováním již napsaného doporučuji thready
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=463
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=1038
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=377
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=358
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Wolfii » 09 říj. 2007, 16:57

Moc díky Fénixovi i bigdragonovi. Jeden z těch threadů jsem už zahlédl, ale ty ostatní... prostě jsem se nějak nechytal.

Každopádně díky! :+)
Uživatelský avatar
Wolfii
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 37
Registrován: 06 říj. 2007, 01:58
Bydliště: Praha/Děčín

Příspěvekod Milos Cerman » 09 říj. 2007, 17:02

Wolfii píše:.....Takže: Poradil by mi někdo nějaký slušný obchod, kde by se o mě postarali?...

Pokud vím, nejbližší obchod pro Děčíňáka je v Ústí n/L., v Pařížské ulici.
Pozdravuj slečnu Danu, která tam prodává, a řekni že jseš z "dýmky.net".
Řekni jí hned na začátku, kolik chceš investovat, a ona ti pomůže vybrat. Samozřejmě tě vybaví i dusátkem, čističema a filtrama.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 10 říj. 2007, 20:27

přesunuto

doutniky.com píše:Ahoj,

rad bych vas nekoho poprosil, kdo by mi venoval par radku na muj web tykajici se prodejem doutniku a dymek ohledne zakurovani dymky popripade dalsich problematik, ktere bych umistil na svuj web.

Jako odmenu nabizim zaslani vzorku a v pripade dobre a delsi spoluprace nejaky ten tabacek zadarmo, ci slevu k nakupum...

Diky za pripadnou pomoc.


Honza
http://www.doutniky.com


Ahoj, Honzo, přečti si prosím Pravidla reklamy http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=455
I když tohle není klasicky komerční příspěvek, tak některé jeho atributy ano.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2007, 15:42

Salanter píše:Zdravím rad bych se zeptal na pár poznatků:

Mate někdo zkušenosti s obyčejnými dýmkami z malodílen za par korun?
jako příklad třeba:
http://www.fantasyobchod.cz/images/DSCF0496.JPG

Nebo jake nevýhody třeba mají oproti značkovým?

Dále zda lze tabáky vlastnoručně míchat z aromatických rostlin(nemluvím tu o žádné mariánce...)popřípadě když bych je zvlhčoval přemýšlel sem nad propláchnutím whisky...a na kolik jej pak nechat uschnout?

Používáte filtry?

Jsem jak jste poznali začátečník a tebrve se oťukávám a raději experimentuji než jen kouřím tabáky tak buďte mírní...

Dale sem chtěl kdyby mi někdo upřesnil praci s dusátkem...Mám jím tabák neustále i vprůběhu kouření stlačovat?

Zatím mam obyčejnou dýmku za 250,-(17cm dlouhá a cca 4 vysoká) ale chystám se po vánocích na koupi nějaké příjemnější ovšemzatím se v tom moc neviznám nechal bych si poradit ale nejlepe kdyby to šlo stylem odkazu nakonkretni dýmku/y...

Taky bych se chtěl zeptat jestli nezná někdo prodejny v brně ať tabáků nebo dýmek..

Předem mockrát díky

S pozdravem Salanter.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2007, 15:51

Salanter píše:Zdravím rad bych se zeptal na pár poznatků:

Mate někdo zkušenosti s obyčejnými dýmkami z malodílen za par korun?
jako příklad třeba:
http://www.fantasyobchod.cz/images/DSCF0496.JPG

Nebo jake nevýhody třeba mají oproti značkovým?

Dále zda lze tabáky vlastnoručně míchat z aromatických rostlin(nemluvím tu o žádné mariánce...)popřípadě když bych je zvlhčoval přemýšlel sem nad propláchnutím whisky...a na kolik jej pak nechat uschnout?

Používáte filtry?

Jsem jak jste poznali začátečník a tebrve se oťukávám a raději experimentuji než jen kouřím tabáky tak buďte mírní...

Dale sem chtěl kdyby mi někdo upřesnil praci s dusátkem...Mám jím tabák neustále i vprůběhu kouření stlačovat?

Zatím mam obyčejnou dýmku za 250,-(17cm dlouhá a cca 4 vysoká) ale chystám se po vánocích na koupi nějaké příjemnější ovšemzatím se v tom moc neviznám nechal bych si poradit ale nejlepe kdyby to šlo stylem odkazu nakonkretni dýmku/y...

Taky bych se chtěl zeptat jestli nezná někdo prodejny v brně ať tabáků nebo dýmek..

Předem mockrát díky

S pozdravem Salanter.


Ahoj, určitě si projdi http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=803 a odpovědi na většinu tvých otázek se na foru už válejí

Dýmky do cca 700 Kč nejsou ani tak levné jako spíš špatné, i když výjimky existují (konkrétní kusy)
Mrkni třeba sem http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=1161 sem http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=1485 ...

filtry můžeš - nemusíš - jak ti to chutná víc.

dusátko můžeš používat kdykoli během kouření, ke stalčení nebo naopak rozrušení
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků