Rady pro začátečníka-neustále aktualizováno dalšími

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod lukas » 23 úno. 2005, 09:48

Nuvolari píše:
Alferi píše:Já jsem s cigaretami přestal tak, že jsem si jednou nic zlého netuše koupil černý (nejsilnější) Javannese, po kterým se mi tak motal květák a houpal kufr, že jsem radši zbývající půlku obsahu věnoval kamarádovi. S ním to ale, jak mám zprávy, nic neudělalo a hulí pořád. :D


Černej javaneese byl dobreeeeeej... Občas jsem dostal od kamaráda.


Tenhle tabák už tady někdo přirovnával chutí nebo aroma k Club Blendu...
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Příspěvekod Alferi » 23 úno. 2005, 12:31

lukas píše:
Nuvolari píše:
Alferi píše:Já jsem s cigaretami přestal tak, že jsem si jednou nic zlého netuše koupil černý (nejsilnější) Javannese, po kterým se mi tak motal květák a houpal kufr, že jsem radši zbývající půlku obsahu věnoval kamarádovi. S ním to ale, jak mám zprávy, nic neudělalo a hulí pořád. :D


Černej javaneese byl dobreeeeeej... Občas jsem dostal od kamaráda.


Tenhle tabák už tady někdo přirovnával chutí nebo aroma k Club Blendu...


To už si nevzpomínám, ale už bych si to nezapálil. Ale byl tam cítit hlavně selák, prý i nějaká V.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Nevill » 03 dub. 2005, 09:01

Já jsem k dýmkám zběhl od cigaret. Kouřil jsem většinou "tvrdé" a nebo balené z černého tabáku (většinou Javaanse DeLuxe nebo Samson Zware), takže se sílou dýmkových tabáků jsem neměl až takový problém a to kouřím dýmku jen něco přes půl roku. Třeba Sherlocka Holmese od Petersona mám moc rád a až tak silný mi už nepřijde, skoro si začínám troufat na bájný University Flake :O)
Kuřákovi, který chce přestat s cigaretami a kouřit jen dýmku bych asi poradil především koupit si víc dýmek a víc tabáků a prostě to tahat všude s sebou. Když je co kouřit, pak není důvod hledat náhražky v cigaretách, dýmka přece chutná o moc líp...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Honzk » 18 dub. 2005, 11:59

Taky přestávám s cigaretama a víc bafám fajfky. Začal jsem s nima už před několika lety, pak sem někouřil nějakou dobu vůbec nic, pak nějak zase cigára (kvůli stresu v práci) a teď se zase vracím k fajfkám a zjišťuju, že je to nejlepší. Ale už mě nechutnají aromatiky, maximálně tak lehce ochucený vanilky.
Dnes si chci jít koupit nějakej tabák, tak poraďte někdo. Moje požadavky jsou asi takový :

Síla : 3-4, přece jen jsem zvyklej na nikotin a myslím, že je to jeden z důvodu kouření jakýhokoliv, že...
Chuť : Přírodní, klidně Burley, jemná na jazyku ale plná, klidně i se špetkou latakie, vůně pro okolí nemusí být vysloveně příjemná, ale chtěl bych ho bafat i v hospodě aby mě nevyhodili....

Cena : tak do 200kč,-/50g

Díval sem se na recenze, vyzkoušený mám od MB Roll Cake, Navy Mixture, Vannilu, Virginiu No.1, kouřil jsem i nightcap....

...tak poraďte, přemýšlel jsem o MB Plum cake, ale možná bych i něco silnějšího. Třeba Vanilla Borkum riff mě silou velice vyhovovala, akorát bych dal teď přednost přírodní záležitosti. (s tou silou třeba na stupnici MB je to sice hezký ale zkušenosti lidí se dost liší, tak bych chtěl něco co je silný ze zkušenosti a ne moc podle stupnice)

Dík....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:04

Honzk píše:Dnes si chci jít koupit nějakej tabák, tak poraďte někdo.


To je strašně těžký. Pokud ti vyhovuje MB tak bych asi zkusil Navy flake.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod lukas » 18 dub. 2005, 12:22

To Honzk: Tezky to je, ale na otazku odpoved, doporucuju Ti Old Dublin od Petersonu. Jsem taky odnauceny cigaretak a byl to muj prvni tabak, mel jsem z pocatku podobne pozadavky, ktere uvadis.
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Příspěvekod Honzk » 18 dub. 2005, 12:24

to Fénix : Dík, vím že to bude asi velice těžký zvlášť pro to, že sem těch tabáků moc nevykouřil, takže např. neznám moc jiných výrobců, navíc každej člověk má jiný chutě.

Jednou sem viděl na ČT náhodou pořad "domácí štěstí" a zrovna tam bylo o fajfkách a byl tam člověk, kterej s fajfkou v puse skoro i spí - režisér Dušan Klein. Říkal, že člověk, kterej si zamiluje fajfkaření většinou začíná aromatiky, potom přechází na přírodní směsi a časem končí u uzenýho listí. Napřed kupuje hotový výrobky, nakonec si míchá vlastní podle nálady a podobně. Bylo to fakt docela zajímavý. Já se nacházím zdřejmě ve fázi přírodních směsí. Uzený listí (nightcap) sem dal kdysi k vánocům otcovi, a zkoušel sem ho i kouřit, na začátku mě to moc nechutnalo, a hlavně lidi v místnosti se dost šklebili, ale po několikátým kouření sem v něm cosi silně chuťovýho objevil a zvlášť chvíli po zapálení to mělo něco do sebe. Ale ještě k tomu budu muset dozrát...

Nicméně mě ještě řekni, jakej je rozdíl mezi Navy Mixture (ten mám a kouřím) a Navy Flake. Je jasný, že ve zpracování, ale co se chutě a síly týče....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Honzk » 18 dub. 2005, 12:26

To Lukas : Dík za další typ, Old dublin, už si píšu, bude ale asi dražší, že, tak minimálně 250-300 kč,-/50 g.
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:32

Honzk píše:Nicméně mě ještě řekni, jakej je rozdíl mezi Navy Mixture (ten mám a kouřím) a Navy Flake. Je jasný, že ve zpracování, ale co se chutě a síly týče....


Nejsou to zdaleka tak podobné tabáky jak napovídá název. Mixture jsem koupil jen jednou a moc mě neoslovil, narozdíl od mého oblíbence flake. Rozdíly - flake je silnější, víc aromatický ale míň "kořeněný", je ale stále na přechodu mezi aromatiky a neutrály takžá žádný Vanilla flake. Dostaneš v něm plnou chuť, a vůni která nevadí nekuřákům. No a samozřejmě je to flake (lisovaný tabák) se všemi klady zápory tohoto řezu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 18 dub. 2005, 12:36

Navy flake je vic aromatik a burley a hnusne jsou oba asi tak stejne :lol:

Zkus Early Morning Pipe - silna je dost, latakie lehce a chut skvela :wink: Prave ji kourim :puffy:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Honzk » 18 dub. 2005, 12:46

Díkec, díkec všem, všechno si píšu, uvidíme, co v těch kšeftech budou všechno mít - sou tu v Brně alespoň co já vím 3 kšefty, kde mají větší výběr :
jeden je na Dvořákové, druhej je bejvalej Černej tulipán, to byl známej "tabák" je posunutej o pár vchodů vejš a dost zmenšenej mno a pak je ještě jeden ja Šilingrově náměstí - tam sem koupil před časem borkum riff, ale dost přeschlej a velký kousky, takže tvrdokov, štěrk do fajfky.....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod messin » 18 dub. 2005, 13:34

Old Dublin stojí 270,-Kč, já si ho koupil ze zvědavosti jakej bude asi před 14 dny a od té doby jsem nekouřil nic jinýho-jinými slovy je to lahoda :D
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod lukas » 18 dub. 2005, 14:09

Honzk píše:To Lukas : Dík za další typ, Old dublin, už si píšu, bude ale asi dražší, že, tak minimálně 250-300 kč,-/50 g.


za to pokoureni se vyplati si trochu priplatit....to je bez debat :wink:
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2005, 14:14

messin píše:Old Dublin stojí 270,-Kč, já si ho koupil ze zvědavosti jakej bude asi před 14 dny a od té doby jsem nekouřil nic jinýho-jinými slovy je to lahoda :D

Nesouhlas... OldDublin je podezřelý kříženec BlackCavendishového bezchuťového sladka s latakií... a latakie se sladkým mi dohromady prostě neleze... Pokud rozjezd v Latakii tak EMP nebo popř.Savinelli English. Ale radši EMP.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Nevill » 18 dub. 2005, 14:27

messin píše:Old Dublin stojí 270,-Kč, já si ho koupil ze zvědavosti jakej bude asi před 14 dny a od té doby jsem nekouřil nic jinýho-jinými slovy je to lahoda :D


Old Dublin mi teda moc nesedí, přijde mi takovej divně kořeněnej. Mnohem raději mám Dunhill Standard Mixture...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků