Aragorn

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Šimi » 16 úno. 2005, 21:06

Dýmky se mi líbí taky všechny, až na tu Gimliho a barva té Gandalfovy se mi taky moc nezamlouvá, jinak je asi nejhezčí.
Dostal sem z té diskuze takovou chuť na dlouhou dýmku, že si asi zítra koupím Krakonošovku. Ta není sice ze Středozemě, ale od nás a za lidovou cenu. Tak budu kouřit jako fanda Tolkiena a navíc s vlasteneckým zatostiučiněním.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Alferi » 22 úno. 2005, 09:39

Aragorn mě taky zaujal. Mám obrázek dřeva pod sklem - uvidím časem. Ale řekl bych, že kdybych to donesl třeba Hápovi, tak to zrobí daleko levněji :wink:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod LUBO » 22 úno. 2005, 09:47

ta hlavicka je samozrejme o nicom, to zvladne kazdy, ale taky dlhy ohnuty kus z bukoveho dreva ( troubel) je uz ina vec. na to treba vediet v takej dlzke konicky sustruzit a potom treba vediet aj to drevo ohybat. ten jantarovy naustok z umeleho jantaru tiez nie je problem, ale musi mat k nemu pristup. ja som si jantarove naustky zaobstaral od Marco Janzena. v takej farbe zohnat akrylovu tyc je podla mna velmi tazke a Vauen to robi z bukoveho dreva. tym sa ovsem dosiahne teply dreveny povrch v ruke, co nie je zle, aj ked dreveny naustok nie je z hygienickeho hladiska doporucovany, rovnako ako rohovina.
kupil som si tu fajku hlavne kvoli tomu, ze by som si neporadil s tak dlhym ohybanym a prevrtanym kusom bukoveho dreva. tym myslim troubel, ako to po cesky nazyvate.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Radka » 22 úno. 2005, 13:20

Mam dymku Bilbo, zajimava, pohadkova dymka, krasny tvar. Ornament ji krasne doplnuje, snek je zvlastni, ale patri k ni.
Uživatelský avatar
Radka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 54
Registrován: 17 srp. 2004, 16:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 22 úno. 2005, 14:41

LUBO píše:ta hlavicka je samozrejme o nicom, to zvladne kazdy, ale taky dlhy ohnuty kus z bukoveho dreva ( troubel) je uz ina vec. na to treba vediet v takej dlzke konicky sustruzit a potom treba vediet aj to drevo ohybat. ten jantarovy naustok z umeleho jantaru tiez nie je problem, ale musi mat k nemu pristup. ja som si jantarove naustky zaobstaral od Marco Janzena. v takej farbe zohnat akrylovu tyc je podla mna velmi tazke a Vauen to robi z bukoveho dreva. tym sa ovsem dosiahne teply dreveny povrch v ruke, co nie je zle, aj ked dreveny naustok nie je z hygienickeho hladiska doporucovany, rovnako ako rohovina.
kupil som si tu fajku hlavne kvoli tomu, ze by som si neporadil s tak dlhym ohybanym a prevrtanym kusom bukoveho dreva. tym myslim troubel, ako to po cesky nazyvate.


To mě taky zarazilo, chtělo by to jěště nějakýho fachmana na konzultaci. Škoda, že naši výrobci mají moc práce, a nemají čas tady s náma plkat :) .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Alferi » 22 úno. 2005, 14:45

Radka píše:Mam dymku Bilbo, zajimava, pohadkova dymka, krasny tvar. Ornament ji krasne doplnuje, snek je zvlastni, ale patri k ni.


Já si teda sám sebe s ní nedokážu představit. Asi jenom Hobita, nebo líbeznou slečnu podobného vzrůstu :wink: (až na ty chlupaté nohy ovšemže)
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Radka » 25 úno. 2005, 14:13

Alferi píše:
Radka píše:Mam dymku Bilbo, zajimava, pohadkova dymka, krasny tvar. Ornament ji krasne doplnuje, snek je zvlastni, ale patri k ni.


Já si teda sám sebe s ní nedokážu představit. Asi jenom Hobita, nebo líbeznou slečnu podobného vzrůstu :wink: (až na ty chlupaté nohy ovšemže)


Když o tom tak přemýšlím, nemám k Hobitovi daleko (až na ty chlupaté nohy). :)
Zajímavější je, jak se z takové dýmky kouří. Zvláštní pocit a hlavně chladný kouř - než projde tím dlouhým dřevěným náústkem ...
Uživatelský avatar
Radka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 54
Registrován: 17 srp. 2004, 16:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 25 úno. 2005, 20:21

Radka píše:Když o tom tak přemýšlím, nemám k Hobitovi daleko (až na ty chlupaté nohy). :)
Zajímavější je, jak se z takové dýmky kouří. Zvláštní pocit a hlavně chladný kouř - než projde tím dlouhým dřevěným náústkem ...


V proutěným houpacím křesle, s knížkou na klíně, něco dobrého ve sklence, hmmmm... :puffy:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Taurendil » 06 bře. 2005, 14:11

Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 20 bře. 2005, 11:00

Tak sem n Brně v RÁJI DÝMEK
viděl aragorna naživo. To je tak krásná dýmka, že bych výrobce nejraději nakopal za tu cenu.
Vedle ní ležela i Gimliovka a musím říct, že naživo je opravdu moc pěkná. Na netu se mi skoro nelíbila. Až nenadále zbohatnu tak si to pořídím.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


cron