Výroba nové dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod littlebull » 06 říj. 2007, 18:39

Mám návrh, co kdybys zase jednou navštívil svého staršího kamaráda v jeho mladé dílně? Vyzvedneš si dlouhej vrták na extra náústky, půjčí Ti lepidlo, které zrovínka potřebuješ. Pokouříme, pokecáme, vybrousíme ňákou tu fajfku (ještě mám dva špalíky) a pudem zas klidně domů, co?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Štěpán » 06 říj. 2007, 19:25

littlebull píše:Mám návrh...


:wink: To zní pěkně, navíc tu mám pro tebe nějaké to dřevo.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
padouk - zebrano - boare - gabon - bubingo (u boare a bubinga si nejsem jist zda sem to neprohodil nebo nespletl). Pak ještě velmi skromně mahagonu a místy docela pěknej javor.

Dofal jsem, že to budou špalíky, ale jsou to prkýnka 1-2cm silný, neni toho moc, ale myslím, že na okroužkování nebo dusátko použitelné (něčím bych si navíc rád obestavěl humidor) - dej vědět můžu ti od každého říznout. Kdyžtak se zeptej i Honzy jestli by se mu něco z toho v takové formě nehodilo, moc rád se podělim.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

moridla

Příspěvekod baronstrasil » 06 říj. 2007, 20:23

pani ake moridla sa teda pouzivaju na fajky?
inak som prave dokoncil prvu vlastnu fajku :))) dizajnovo je otrasna :) ale je prva a pohral som sa s nou aspon viem kolko prace na tom je a aka je vyborna na relax :))) //ta praca myslim //
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod tritrek » 07 říj. 2007, 05:54

Štěpán píše:
littlebull píše:Mám návrh...


:wink: To zní pěkně, navíc tu mám pro tebe nějaké to dřevo.

padouk - zebrano - boare - gabon - bubingo (u boare a bubinga si nejsem jist zda sem to neprohodil nebo nespletl). Pak ještě velmi skromně mahagonu a místy docela pěknej javor.

Dofal jsem, že to budou špalíky, ale jsou to prkýnka 1-2cm silný, neni toho moc, ale myslím, že na okroužkování nebo dusátko použitelné (něčím bych si navíc rád obestavěl humidor) - dej vědět můžu ti od každého říznout. Kdyžtak se zeptej i Honzy jestli by se mu něco z toho v takové formě nehodilo, moc rád se podělim.


Mas iny zdroj alebo je to z Jataganu?
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Štěpán » 07 říj. 2007, 07:32

tritrek píše:Mas iny zdroj alebo je to z Jataganu?


Jsou to přebytky z dýhárny - víceméně fošny, které se jim kvůli rozměrům nevyplatí dýhovat. Cenově mě to vyšlo na 300 za 3metrový prkno síly 1-2cm a asi 30cm šířky (u těch prvních dřev, mahagon byl tak poloviční tak byl zadáčo), u gabonu a javoru to vyšlo za 190 obojí, normálně z řeziva, takyto má kapku lepší sílu. Zdá se to velký ale zmizí to podle mě za chvíli, mít auto s vlečňákem (a řidičák) zajel bych si tam podle potřeby, takhle jsem byl odkázanej na otce.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Renno » 07 říj. 2007, 17:34

tedy ten padouk je nádhernej :shock: s tím by se dělalo
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Štěpán » 07 říj. 2007, 17:53

Renno píše:tedy ten padouk je nádhernej :shock: s tím by se dělalo


Padouk zaujme na první pohled, krásně voní, ale na to jak je tvrdý má poměrně velké póry, které ho kapku kazí. Jinak mi bylo řečeno že má nepříjemnou vlastnost a to, že do roka zoxiduje na černou ať ho natřeš čimkoli, tim spíše mi bylo řečeno ať ho ničím nenapouštím.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod baronstrasil » 28 říj. 2007, 23:29

prosim o radu :

ked namorenu fajku vylestim a nanesiem na nu carnaubsky vosk a prelestim to krasne sa leskne :) ale iba pokial nepofajcim - potom sa ten lesk vytrati a zostane len opatlana matna fajka :( - len niektore miesta si drzia lesk stale - co robim zle? alebo to tak ma byt?
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod basa333 » 29 říj. 2007, 07:33

to je úplně normální, ale chvilku by to mělo vydržet (abych uvedl nějakou hodnotu, tak alespoň cca 5 - 10 kotlů)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod baronstrasil » 29 říj. 2007, 10:58

basa333 píše:to je úplně normální, ale chvilku by to mělo vydržet (abych uvedl nějakou hodnotu, tak alespoň cca 5 - 10 kotlů)


hm tak mne to zleze hned po prvom- druhom :( a popritom to nanasam tak ze mam kotuc s lestiacim filcom a jednou rukou nanasam vosk - pritlacanim na kotuc a druhou rukou pritlacam fajku - tak neviem
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod mihra » 29 říj. 2007, 11:19

Někdy stačí po každém kouření přeleštit dýmku hadříkem (třeba jen o tričko). Ale např. Robert Kněz používá na své vyrobené dýmky jen mořidlo a leštící pastu, nevoskuje!
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod baronstrasil » 29 říj. 2007, 11:23

mihra píše:Někdy stačí po každém kouření přeleštit dýmku hadříkem (třeba jen o tričko). Ale např. Robert Kněz používá na své vyrobené dýmky jen mořidlo a leštící pastu, nevoskuje!


hm lestiaca pasta? hm zaujimave :)

ide mi o to ze navoskovana fajka je pekne leskla :)) a vynika drevo :)
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 29 říj. 2007, 11:25

baronstrasil píše: - co robim zle?


Dal jsi moc vosku. Při dalším leštění nedávej žádnej vosk ! Za párkrát se to srovná.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod baronstrasil » 29 říj. 2007, 11:34

Milos Cerman píše:
baronstrasil píše: - co robim zle?


Dal jsi moc vosku. Při dalším leštění nedávej žádnej vosk ! Za párkrát se to srovná.


to vazne? tak dakujem velmi pekne :)

len upresnim - je to prebrusena fajka namorena - nie fajka ktora uz bola voskovana vyrobcom a ja ju len prelestujem
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod majco0000 » 23 úno. 2008, 11:42

caute vsetci dymkari dymki sa mi pacia a par som si ich aj stihol vyrobit neboli to nejake super vytvori alechcel som to skusit s vsetko som si robil takpovediac na kolene nemam dostatocne vybavenu dielnu o co by som sa chcel v blizkej buducnosti pokusit zatial som este fajku nefajcil lebo si mxslim ze na to nie som pripraveny vase stranky citam stale a su skvele dakujem vam
majco0000
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 41
Registrován: 23 úno. 2008, 11:24
Bydliště: slovensko,nove zamky

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků