Výroba nové dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod bigdragon » 28 bře. 2006, 20:58

no s pistolema už je konec :( ale dýmku bych někdy chtěl vyzkoušet
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Zdenda » 29 bře. 2006, 14:55

Zrovínka nedávno jsem dodělal jednu dýmku mořenou vodovým mořidlem. Když jsem jí zakuřoval, tak mně upadla do sněhové kaše s vodou a nic se nerozpilo. To rozpíjení bych očekával u neošetřené dýmky voskem. Myslím, že mikro prasklinky žádné rozpití nezpůsobí. Hodně taky záleží jestli aspoň po zaschnutí mořidla dýmku přeleštíš suchým hadrem. Tím se odstraní přebytek co se nevsákl a zvýrazní se kresba. Prostě to není zas takové drama. Taky jsem zkoušel vymývat vatičkou, přebrušovat, různé barvy atd. na odřezcích z výroby dýmky. Poslední dýmku jsem namořil zelenou a jen přeleštil suchým hadrem a navoskoval a jsem dost spokojený. Kresba je výrazná a výsledný efekt nad očekávání. Prostě to chce zkoušet a dle vkusu každého soudruha.
PS: mně se líbí kombinace tmavě červený, přebrousit 600 a pak žlutá. S tím smirkem opatrně. Výsledkem jsou různé odstíny oranžové až do červena.
PSS: bohužel jsem zatím nikde nevypátral jak dělat černé moření se zlatým kontrastem
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod HOOK » 29 bře. 2006, 16:52

Tmavý podklad se zlatým kontrastem je tabu pro všechny výrobce a jediný, kdo jej perfektně ovlátá je Tom Eltang a možní jeho dcera Sara, která začíná taká dělat do dýmek. Jinak, celkem dost zajímavých informací o moření dýmek je na www. pipemakersforum.com.

HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod carolco » 29 bře. 2006, 18:36

HOOK píše: Tom Eltang a možní jeho dcera Sara, která začíná taká dělat do dýmek.


Myslim, ze Sara Eltang je iba lacnejsia modelova rada fajok od Toma Eltanga. Nieco na sposob vztahu Ser Jacopo a Gepetto.



For a long time Tom Eltang has been playing with the idea of making good sincere pipes at an affordable price. Knowing Tom, he will not compromise on quality, but with a life long experience in the pipe making business Tom knows how to optimize the production and to be efficient and still keep the quality.

Our daughter, Sara, has given name to the latest project from Tom's workshop - the "Sara Eltang"-line.

Tom has invested in a "factory setup" and designed a number of good classic models that fits the setup. The pipes are turned on the lace one by one and an old pipe maker friend, Kurt Hansen, is helping out in the "factory". All pipes is finished by hand by Tom.
The pipes are all fitted with acrylic mouthpieces and they come in smooth and sandblast finish with and without filter.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod HOOK » 29 bře. 2006, 20:37

Jojo, je to tak, Sara je Tomova dcera a dala jméno kolekci dýmek, které by měly být dostupnější, kevnější. Sara ale s Tomem opravdu spolupracuje...

HooK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod carolco » 29 bře. 2006, 20:43

aha, to som nevedel. dik za info.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 30 bře. 2006, 06:45

ano, Sara je jeho dcera, je trochu silnejsia a robi s otcom fajky, pricom hlavna tazna sila je Kurt Hansen http://www.pfeife-tabak.de/Artikel/Reis ... 006/02.jpg . je to presne tak, ako pise Hook. ale o tom sme tu uz volakedy presnejsie pisali.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Vart » 22 čer. 2006, 10:28

Dosel sem k obavanemu problemu pri vyrobe naustku k dymce, vyvrtal sem do nej diru o neco mensi nez je teflonovy cep, ktery sem do nej chtel zasadit (mel sem obavu ze kdyz vyvrtam diru vrtakem o stejnem prumeru jak cep, tak by to mohlo prokluzovat) a dal jsem brusnym kotouckem diru v naustku opatrne rozsiroval az tam ten cep malem vlezl, ale rucne to jeste neslo, ve vnitr diry sem jeste udelal ryhy ve smeru osy naustku (mel sem dojem ze to pomuze proti prokluzovani), ryhy sem spickou noze udelal i na cepu. Naustek sem pak nahral nad svickou a pomoci kladivka cep krasne zapadl do diry.. po vychladnuti sem zkusil naustek nasroubovat do dymky, ale naustek se bohuzel zacal protacet :(
Chci se zeptat zdejsich zkusenejsich vyrobcu, jak zabranit otaceni cepu v naustku? Mam dojem ze se to nelepi ne? Jestli jo, tak cim?
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tuda » 22 čer. 2006, 10:33

Vart píše:Dosel sem k obavanemu problemu pri vyrobe naustku k dymce, vyvrtal sem do nej diru o neco mensi nez je teflonovy cep, ktery sem do nej chtel zasadit (mel sem obavu ze kdyz vyvrtam diru vrtakem o stejnem prumeru jak cep, tak by to mohlo prokluzovat) a dal jsem brusnym kotouckem diru v naustku opatrne rozsiroval az tam ten cep malem vlezl, ale rucne to jeste neslo, ve vnitr diry sem jeste udelal ryhy ve smeru osy naustku (mel sem dojem ze to pomuze proti prokluzovani), ryhy sem spickou noze udelal i na cepu. Naustek sem pak nahral nad svickou a pomoci kladivka cep krasne zapadl do diry.. po vychladnuti sem zkusil naustek nasroubovat do dymky, ale naustek se bohuzel zacal protacet :(
Chci se zeptat zdejsich zkusenejsich vyrobcu, jak zabranit otaceni cepu v naustku? Mam dojem ze se to nelepi ne? Jestli jo, tak cim?

já si myslím, že se to lepí, ale nevím čím
Uživatelský avatar
Tuda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 44
Registrován: 07 pro. 2004, 19:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mycroft » 22 čer. 2006, 13:33

Tuda píše:
Vart píše:Dosel sem k obavanemu problemu pri vyrobe naustku k dymce, vyvrtal sem do nej diru o neco mensi nez je teflonovy cep, ktery sem do nej chtel zasadit (mel sem obavu ze kdyz vyvrtam diru vrtakem o stejnem prumeru jak cep, tak by to mohlo prokluzovat) a dal jsem brusnym kotouckem diru v naustku opatrne rozsiroval az tam ten cep malem vlezl, ale rucne to jeste neslo, ve vnitr diry sem jeste udelal ryhy ve smeru osy naustku (mel sem dojem ze to pomuze proti prokluzovani), ryhy sem spickou noze udelal i na cepu. Naustek sem pak nahral nad svickou a pomoci kladivka cep krasne zapadl do diry.. po vychladnuti sem zkusil naustek nasroubovat do dymky, ale naustek se bohuzel zacal protacet :(
Chci se zeptat zdejsich zkusenejsich vyrobcu, jak zabranit otaceni cepu v naustku? Mam dojem ze se to nelepi ne? Jestli jo, tak cim?

já si myslím, že se to lepí, ale nevím čím

Já si taky myslím, že se to tam lepí. Osobně bych zkusil Chemoprén v malém množství, nechat pár minut zamřít, pak to tam naťukat a musí to bejt svatý.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Karol » 22 čer. 2006, 20:17

podla toho co som cital (bohuzial ziadne prakticke skusenosti) tak pouzivaju dvojzlozkove epoxy. niekto 5 minutove, ini dlhsie schnuce ale rozdiel v tom nie je. na tom delrinovom (prepodkladam ze je to teflonovy plast co pouzivas) cape by som urobil viac zarezov nozikom tak ako si spominal cisto kvoli tomu aby sa to epoxy malo do coho zahryznut.
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod Šimi » 22 čer. 2006, 20:53

Možná by pomohlo nahřát náústek, třeba vřelou vodou a čep naopak zmrazit. Zasadíš do díry s přesahem, počkáš a uvidíš. Případné axiální rýhy na čepu i v otvoru by dost napomohly proti prokluzování.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Vart » 22 čer. 2006, 21:24

Na cepu sem udelal zarez tak co pul milumetru kolem dokola a v naustku drazky frezkou tak co milimetr (nuz se mi tam nevlezl).. uvidim zitra co najdu doma za lepidla.. do toho zmrazeni cepu asi nepudu, mel bych strach ze pri prudke zmene teploty by ten cep mohl pod kladivkem rupnout
Jeste me ted napadlo tam nanest trochu jemneho pisku z odroleneho smirkoveho papiru, ale to uz je asi jistejsi nejake to lepidlo jestli najdu
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 22 čer. 2006, 22:43

Vart píše:Na cepu sem udelal zarez tak co pul milumetru kolem dokola a v naustku drazky frezkou tak co milimetr (nuz se mi tam nevlezl).. uvidim zitra co najdu doma za lepidla.. do toho zmrazeni cepu asi nepudu, mel bych strach ze pri prudke zmene teploty by ten cep mohl pod kladivkem rupnout
Jeste me ted napadlo tam nanest trochu jemneho pisku z odroleneho smirkoveho papiru, ale to uz je asi jistejsi nejake to lepidlo jestli najdu


Zmražený čep do horkého náústku by měl jít zasunout bez kladívka :wink: . Plasty mají dost velkou teplotní roztažnost, proč toho nevyužít :idea:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Vart » 22 čer. 2006, 22:50

Šimi píše:Zmražený čep do horkého náústku by měl jít zasunout bez kladívka :wink: . Plasty mají dost velkou teplotní roztažnost, proč toho nevyužít :idea:

Nojo to by pomohlo sejne jen mozna jednoduzsimu vsazeni cepu, ale po vyrovnani teplot nastane situace stejna jak je ted, cep v naustku mam, drazky na cepu i zevnitr na dire v naustku taky mam
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


cron