Výroba nové dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Milos Cerman » 28 srp. 2005, 13:47

Vart píše:Až bude čas tak se po Ostravě porozhlídnu v různých dýmkařstvích po těch hobby blocích a případne i prozkoumám ty levné dýmky, jestli se mi bude opravdu nějaká líbit tak ty 300 určitě obětuju. Jinak už jsem dovoskoval i ten zbytek a můžete se na ni podívat http://sweb.cz/vart/


Tak ta se ti fakt povedla :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 28 srp. 2005, 15:29

Vart píše:.....a můžete se na ni podívat http://sweb.cz/vart/


Čoveče ty se nezdáš. Máš fortel. Určitě zkus nějakou tu briarovku.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nuvolari » 28 srp. 2005, 16:50

Mě by zajímalo jestlis dělal žlábek na cín skutečně konickej jako je to v tom návodu. A jestli ano, tak jak, proboha?!
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vart » 28 srp. 2005, 21:42

Nuvolari píše:Mě by zajímalo jestlis dělal žlábek na cín skutečně konickej jako je to v tom návodu. A jestli ano, tak jak, proboha?!


No rozhodně ne tak precizně jak je to v tom náčrtku, ale princip že otvor má být užší než ta dutinka pro cín jsem dodržoval. U těch "puntíků" to nebyl problém, za použití 2mm vrtáku se udělala asi 2mm hluboká dírka a pak 0,5mm vrtáčkem vždy šikmo na dně té dírky vryp do stran, horší překvapení ale nastalo že do toho nešel nacpat roztavený cín který se se dřevem odpuzuje (nebo spíš se mnohem raději drží pájky a když je ho tolik že ukápne tak se do té dírky kvůli vzduchu nevecpe a skutálí se pryč), musel jsem tedy dírku nejdřív kopcovitě vyplnit malými kousky cínu, které jsem pak zakápnul roztavenou kapkou která roztavila a zalila ten cín uvnitř. Když mě napadlo že si tam udělám ještě iniciály tak jsem to přehnal s titěrností, ale taky se to povedlo uvnitř trochu rozšírit, s tím cínem to bylo ale daleko horší, vyplněná dutinka pochopitelně nešla roztavit hned naráz a když se to dělalo postupně tak se zas srážel dohromady. No prostě jestli to někdo chce zkusit tak radši napřed na nějakém odřezku, ale ty puntíky byly celkem v pohodě, jemným šmirglem se to krásně zahladí že to hmatem ani není poznat.

Jinak dík moc všem za kladné reakce, rozhodně to povzbudí k další výrobě
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tomsoyer » 29 srp. 2005, 13:58

jj je to opravdu zajímavá dýmka :shock:
Je vidět, že jsi zručný na příště si pořiď briar a nebude to mít chybu :!:
A ta investice do dřeva se ti jistě vyplatí pokud jí dobře zakouříš budeš jí mít pak na celý život :wink: na rozdíl od habru :roll:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod sholim » 30 srp. 2005, 07:27

Vart píše:Až bude čas tak se po Ostravě porozhlídnu v různých dýmkařstvích po těch hobby blocích a případne i prozkoumám ty levné dýmky, jestli se mi bude opravdu nějaká líbit tak ty 300 určitě obětuju. Jinak už jsem dovoskoval i ten zbytek a můžete se na ni podívat http://sweb.cz/vart/


Klobouk dolů :shock:

Na poprve je to super.
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod Nuvolari » 30 srp. 2005, 10:00

Si mě inspiroval, taky se vrhnu na výrobu :) Už dlouho mi v hlavě straší jeden tvar. Akorát pro sychr to napřed prubnu jako nefunkční model z ne-briaru, přecijen dybych to posral tak bych nerad přišel o topěťonebo bna kolik by ten briar přišel.

A taky jsem včera neodolal a utratil peníze za tabák :) takže na hoby-block zase nemam.
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 30 srp. 2005, 10:08

To mi připomnělo že jsem si před časem koupil u Hingara přířez. Celkem bych si zase zatvořil, ale neni čas :roll:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 30 srp. 2005, 11:01

sholim píše:
Vart píše:Až bude čas tak se po Ostravě porozhlídnu v různých dýmkařstvích po těch hobby blocích a případne i prozkoumám ty levné dýmky, jestli se mi bude opravdu nějaká líbit tak ty 300 určitě obětuju. Jinak už jsem dovoskoval i ten zbytek a můžete se na ni podívat http://sweb.cz/vart/


Na poprve je to super.


co napoprve, je to bomba :shock: ma jedinou chybu a to tu, ze neni z briaru s nejakou peknou kresbou
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vart » 25 zář. 2005, 12:41

Tak mi dymecka uz pekne zkysla, ale uz jsem si koupil hobby blok a pomalu se poustim do vyroby prave dymecky, potrva to ale jeste urcite par tydnu protoze neni cas. Chci ale cely prubeh vyroby fotodokumentovat, takze pak poskytnu nejenslovni informace.
Zacal sem ale pokukovat i po levnych dymkach a zaujala me malinka dymecka prodavana v takove sade s filtrama, vzorkama 2 tabaku a dusatkem za 195,- To kolem povazuju jen za reklamni omacku, ale ta dymecka se mi libila, nemate s timto zbozim nejake zkusenosti? (kdo chce podrobnosti tak je to na svinovskych mostech v Ostrave)
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 25 zář. 2005, 14:51

Teda hádal bych, že to bude asi nějaké BPK Proseč, ale na to jak jsou ty dýmky levné, většinou nebývají zas tak zlé...pokud máš štěstí na dobrý kousek...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Šimi » 25 zář. 2005, 16:05

Není to BPK. Já jednu mám. Koupil sem to jako dýmku na nejdrsnější pařby. Kouřím z ní latakii a tak jsem ji použil málokrát. Nejsem si zcela jistý, že je z Briaru. Ale slouží dobře.

Jinak, než tohle za 200,- , tak bych radši na tvym místě někde koukl na BPK za 300,-. Mají v téhle ceně hodně dýmek. Pokud bude dobře vrtaná, bude určitě lepší a líp ti poslouží :wink: .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod mirek » 25 zář. 2005, 16:40

Šimi píše:
Jinak, než tohle za 200,- , tak bych radši na tvym místě někde koukl na BPK za 300,-. Mají v téhle ceně hodně dýmek. Pokud bude dobře vrtaná, bude určitě lepší a líp ti poslouží :wink: .

Přesně tak, navíc s talentem, který jsi prokázal, máš jiné možnosti :wink:

OT: koukni taky občas na soukromé zprávy
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vart » 25 zář. 2005, 20:27

mirek píše:
Šimi píše:
Jinak, než tohle za 200,- , tak bych radši na tvym místě někde koukl na BPK za 300,-. Mají v téhle ceně hodně dýmek. Pokud bude dobře vrtaná, bude určitě lepší a líp ti poslouží :wink: .

Přesně tak, navíc s talentem, který jsi prokázal, máš jiné možnosti :wink:

OT: koukni taky občas na soukromé zprávy


Na te briarovce co ted vyrabim si fakt dam zalezet a prave proto predpokladam ze mi to chvili potrva takze si mezitim chci poridit jeste druhou, z habrovky se totiz stava pekna pamatka na zacatek dymeni. Moc levnych dymek (pod 400,-) jsem ovsem nenasel tak mi obeveni pekne cestovni dymecky za 200 prislo vhod - pan prodavac rikal ze to asi je BPK, ale moc jiste to nerikal, jak BPKcko poznam? Je pravidlem napis na boku? Snad nejsem moc OT..

Jinak, za tu prehlizenou zpravu se omlouvam, rano jsem to napravil
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 25 zář. 2005, 22:16

Vart píše:........ jak BPKcko poznam? Je pravidlem napis na boku? ....


Mělo by mít napsáno na boku : BPK, ale není to podmínkou.
Víš, ono se taky stalo "BPK" jakýmsi synonymem pro levný a mizerný dýmky. Ale každý BPK nemusí bejt mizerný, dají se vybrat i pěkný a docela dobrý kusy !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků