Chladič

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Chladič

Příspěvekod mirek » 02 bře. 2005, 09:50

Odpusťte neznalému blbý dotaz, ale dostal jsem dýmku, docela obyčejnou z krámku, její cena bude spíš v tom, od koho jsem ji dostal. Měla (tedy zase má) v náústku takový ten hliníkový nesmysl, jenže když jsem jej vyndal, čep se jakoby smrsknul a začal chodit až příliš lehce, a ten chladič tam už zastudena nešel. Tak jsem náústek nahřál a chladič tam opatrně vrátil, i vůle je OK. Jenže se to čistí hrozně (ten chladič), a taky mám pocit, že fajfka špatně táhne. Má někdo podobnou zkušenost, případně radu, jak zabránit tomu smrsknutí?
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Re: Chladič

Příspěvekod Fénix » 02 bře. 2005, 10:17

Já mám jedinou dýmku s chladičem s náúskem z akrylu, takže mě nic takového nepotkalo. Navíc ten chladič se šroubuje na závit.
Já doporučuji vyndat a pak bojovat jen s volným náústkem, na to jsou známé postupy :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mirek » 02 bře. 2005, 12:07

Díky za odpověď, ten boj bude asi pořád dokola, že jo, aspoň v tom získám praxi.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 02 bře. 2005, 12:19

Chladič
1. vyndej
2. zahoď
(protože za 3. je v podstatě na ho..o)

Náústek
1. nahřej
2. nech vychlednout mimo dýmku
(trochu se roztáhne a bude těsnit)

:wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 02 bře. 2005, 13:05

bromden píše:Náústek
1. nahřej
2. nech vychlednout mimo dýmku
(trochu se roztáhne a bude těsnit)

:wink:


Kéžby :lol: . Většinou to stejně dlouho nevydrží, jak se ti dýmka zahřeje, čep se vrátí zpátky (bohužel to mám vyzkoušeno). Třeba by šlo ten chladič hned za čepem uříznout a čep by vlastně zůstal roztaženej (jenom nápad :D ).

Já osobně bych to ale nechal jak to je a holt si dával práci s rozebíráním a čištěním. Zase tolik práce to není a chladič ti chuť kouře rozhodně nezkazí.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod mirek » 02 bře. 2005, 13:26

Twineryy píše:
bromden píše:Náústek
1. nahřej
2. nech vychlednout mimo dýmku
(trochu se roztáhne a bude těsnit)

:wink:


Kéžby :lol: . Většinou to stejně dlouho nevydrží, jak se ti dýmka zahřeje, čep se vrátí zpátky (bohužel to mám vyzkoušeno). Třeba by šlo ten chladič hned za čepem uříznout a čep by vlastně zůstal roztaženej (jenom nápad :D ).

Já osobně bych to ale nechal jak to je a holt si dával práci s rozebíráním a čištěním. Zase tolik práce to není a chladič ti chuť kouře rozhodně nezkazí.


Právě toho, že se to bude vracet, jsem se bál. A s tím uříznutím to nevidím moc růžově, problém špatného tahu to neřeší, a při čištění to stejně musím vytáhnout a takhle bych ani neměl za co.
Jinak díky za postřehy.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 02 bře. 2005, 14:26

první možnost:
Zkus to nahřát a dovnitř zatepla zasuň vrtáček tím upínacím koncem. V dobrém železářství je seženeš v průměrech odstupňovaných po 1/10 mm, takže si určitě najdeš takový, aby dírku roztáhl akorát. Po ochlazení ho vytáhni. Nechej to chládnout pomalu. Ještě by bylo vhodné ho předtím trochu namazat, aby se ti tam nezasekl.

druhá:
Nahřátý čep zkus trošku stlačit ve směru osy otvoru (třeba o desku stolu sem to řešil já). Jak se stlačí, tak zároveň zvětší svůj průměr.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nick » 02 bře. 2005, 17:59

Nahřátý čep zkus trošku stlačit ve směru osy otvoru (třeba o desku stolu sem to řešil já). Jak se stlačí, tak zároveň zvětší svůj průměr.[/quote]
Tohle je klasicky postup kdyz je cep volny./pouzil jsem jej vicekrat a uspesne/Nehrivej nad svickou-pozor hrozi popaleni/tj.smrad a male puchyrky/tak radeji ve vrouci vode.Nekdo to dela fenem coz jsem nezkousel.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Milos Cerman » 02 bře. 2005, 23:24

Dostal jsem se k počítači až večer - doufám, že ne pozdě.
ČEP NÁÚSTKU N E Z A H Ř Í V E J ! ! ! to většinou skončí dost špatně ! ! !
Protože vůle je opravdu moc nepatrná, já používám následující metodu :
Na čep v podélné ose vyryju ostrým hrotem 3 - 4 podélný rýhy. Natečení materiálu okolo vrypu bohatě postačí !
Chladiče se zbavovat nemusíš, on tam sice nic nechladí, ale působí jako kondenzační jádro. Pokud kouříš tabák kterej hodně dehtuje, tak je možné i během kouření dýmku rozebrat, a z chladiče otřít vzniklou močku. Je to dobrý hlavně pohud se jedná o nějakou Billiardku, anebo jinou rovnou dýmku. Neriskuješ, že se ti dostane močka až do pusy.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 03 bře. 2005, 06:10

Tak o takové metodě :idea: jsem ještě neslyšel, ale vypadá to na geniální řešení, myslím, že to musí fungovat. :shock:
Nejjednodušší řešení bývá často nejlepší.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod mirek » 03 bře. 2005, 07:38

Milos Cerman píše:Dostal jsem se k počítači až večer - doufám, že ne pozdě.
ČEP NÁÚSTKU N E Z A H Ř Í V E J ! ! ! to většinou skončí dost špatně ! ! !


Všechno je v pořádku, nahříval jsem nad plynovým hořákem v uctivé vzdálenosti, a náústek jsem přitom držel blízko čepu, abych cítil, kolik tepla mu dopřávám. Hlavně jsem zvědavý, jestli se náústek bez chladiče po pár kouřeních zase "nesrazí", jestli tu rozšiřovací proceduru budu muset každý měsíc opakovat, a jak se to projeví na náústku, jestli třeba nezkřehne.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků