Tabák pro začátečníka - diskuse

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Todík » 16 bře. 2005, 02:30

meduard píše:my už to nevyskúšame, ale zaujímalo by ma, čo by to spravilo s nádejným adeptom, keby jeho prvý tabak bol napríklad taký nightcap....načo sa zaplietať s takými voňavými čajíčkami ako kentucky bird....rovno do toho rovnými nohami........ :wink:


Poprvé jsem začínal ve dvaceti - s Kapitánem. Otřesný zážitek. Odradil mne od dýmky na deset let. Podruhé jsem začínal ve třiceti s Gold Starkou a Nightcapem. Odradil na dalších deset let. Po třetí jsem začínal ve čtyřiceti s MB Mixture a dýmce jsem propadl. Bafám již deset let a vyzkoušel jsem bez újmy a odrazení kde jaký tabák. :P :lol:
Takže skočit rovnýma nohama do silné latakie nedoporučuji, i když připouštím, že se mohou najít úchylové, kterým to nic neudělá.... :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Renno » 16 bře. 2005, 08:19

Nedá mi to a musím se taky přidat, jelikož vnitřně cítím, že právě tato debata je jedna z těch, kterou budou úplní začátečníci rádi číst a vyhledávat, protože jim pomůže díky vašim zkušenostem vybrat tabák, který je alespon neodradí a taky ušetří peníze.
Já osobně kouřím asi dva roky a ne denně. Mám dvě dýmky pro dva tabáky...MB Cherry Ambrosia a MB Vanilla Cream....asi jsem spíš na ty aromatiky tak se prosím ostatní nečertěte....jsem totiž spokojenější, když to voní i nekuřákům a tím je méně omezuji :). Vím, že si brzy koupím další dýmku a budu přemýšlet co do ní, proto rád čtu i tuto debatu a je pro mě velmi přínosná, tak jako by se mi líbila ta myšlenka třídění tabáků pro začátečníky co navrhoval Big dragon.
Kolikrát kouřím dýmku, jsem spokojenej ale přesto si říkám... jak asi chutnaj jiný tabáky...jsou ještě lepší???? Dal by mi neutrál takový požitek co aromatik? zvládl bych latakie, které si tady mnozí chválí, bez újmy na zdraví? ...atd.atd.. Vím, že se dá vybírat podle recenzí a katalogů, ale stejně si myslím, že má pro mě větší hodnotu osobní názor a zkušenost dýmkaře, který už má širší srovnání s daleko větším množstvím směsí.
Zkráceně chci říci, že si rád koupím tabák, se kterým tady bude spokojeno pro mě více známých lidí, i když samozřejmě máme každý jiné chutě:D.
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 08:34

cece dva roky dymat dva druhy...mas vydrz :!: Neboj sa a skousej..sto pro su aj lepsie tabaky.
:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Návštěvník » 16 bře. 2005, 09:00

Je také důležité, jak už napsal Fénix určit zda doporučujete pro úplného nekuřáka a nebo pro přeběhlíka.
Dýmku kouřím od vánoc, a před tím jsem kouřil 10 let cigarety a 3-4 roky šlukoval voňavý doutníčky.
První tabák jsem si koupil MB vanilla - voní, chutná, ostatním to voní - dobrý.
Druhý MM965 - "nevoní", chutná, ostatním hrozně smrdí - nemám žádný problém, i když prodavačka, když zjistila jak dlouho kouřím a co kupuju mi rovnou řekla, že se z toho p****u. :lol:
Dneska mám vyzkoušenýho i Kentucky Birda (stejné jako MB vanilka), zkoušín Dark Twist.
Nejčastěji kouřím první dva, oba dobrý, ale lepší si pokouřím MM965, protože ta vanilka mi hrozně močkuje, s tou se trochu peru, ale já na to jednou přijdu. :P
Doporučil bych určitě aromatik v každém případě.
Asi tak :D
Návštěvník
 

Příspěvekod Renno » 16 bře. 2005, 09:01

díky Dixi za povzbuzení :D ...já chtěl hlavně poukázat na pomoc úplným začátečníkům, kteří v první řadě vybíraj tabák podle krásy plechovky :lol:
Jinak si osobně zatím nestěžuji, mám rád tradici :lol: .....ale co nacpu do další dýmky přemýšlím a vy mě v tom nevědomky pomáháte :D
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 09:08

ako pokus o prechod z cisto aromatikov smerom k natural tabakom skus neco MB...su na trhu a su to hranicne tabaky/mixture,navy flake,navy mixtue,vn1,club, DT/...ale sak vyberes si aj sam :wink:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 16 bře. 2005, 10:54

Todík píše:
meduard píše:my už to nevyskúšame, ale zaujímalo by ma, čo by to spravilo s nádejným adeptom, keby jeho prvý tabak bol napríklad taký nightcap....načo sa zaplietať s takými voňavými čajíčkami ako kentucky bird....rovno do toho rovnými nohami........ :wink:


Poprvé jsem začínal ve dvaceti - s Kapitánem. Otřesný zážitek. Odradil mne od dýmky na deset let. Podruhé jsem začínal ve třiceti s Gold Starkou a Nightcapem. Odradil na dalších deset let. Po třetí jsem začínal ve čtyřiceti s MB Mixture a dýmce jsem propadl. Bafám již deset let a vyzkoušel jsem bez újmy a odrazení kde jaký tabák. :P :lol:
Takže skočit rovnýma nohama do silné latakie nedoporučuji, i když připouštím, že se mohou najít úchylové, kterým to nic neudělá.... :lol:


kamos si dal na prvni koureni premier cru, na druhy my mixture 965 a pak latakii propadl a nekdo kolem sestyho koureni mu zachutnal nightcap .... ale ja za to fakt nemuzu :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod LUBO » 16 bře. 2005, 10:58

darmo, kvalita sa neda oklamat. :wink:
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 16 bře. 2005, 11:02

Tak já začnu - můj seznam začátečnických tabáků:
1. PremierCru Mixture (loose cut), případně flake
2. MB DarkTwist
3. Elyseé - Champagne
4. Dunhill Mild
5. nevím, třeba MB MixtureLight / Modern
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 16 bře. 2005, 14:44

Já bych to rozdělil.
Začínajícímu dýmkaři, co předtím nic nekouřil, tomu bych doporučil MB Mixture, nebo tu odlehčenou verzi Mild, prostě něco fakt lehkýho a třeba i voňavýho (pamatuju si, že když jsem začínal, motala se mi škeble i po Black Ambrosii :lol: ).
Pro toho, co kouřil předtím cigára je vhodnej celkem jakejkoli silnej neutrál (potřebuje se nacucat nikotinem, aby zapomněl na cigára :wink: ).
Latakii bych jako první tabák rozhodně nedoporučoval, protože nemusí každýmu sednout (viz Fénix) a může to fakt odradit nadobro. Navíc i okolí a rodina si musí pomalu zvykat a nasadit rovnou latakii není zrovna rozumný :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod raven » 16 bře. 2005, 15:48

Myslím, že tolerance k dávkám nikotinu je i začátečníků velmi individuální. Sám kouřím dýmku cca půl roku (před tím nikdy nic) a např. SGFVF zvládám bez problémů. Naopak mě "lehké" aromatiky na počátku (Planta - Cellini, Peterson - Sunset Breeze) skoro odradily. Vonělo to pěkně, ale nikde žádná chuť.
Uživatelský avatar
raven
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 124
Věk: 55
Registrován: 30 srp. 2004, 13:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 17:07

no a mame tu zivej dukaz...ravena ze se da zacit i na normalnim tabaku.
Jednoducho treba zainvestovat a kupit dake tri styri pixle a basta fidli.
Nekoho moze vazne odradit taka daka ceresnova zmes...kere patria obecne k najvacsim blvajzom....alebo nejaky only tobacco/a ine teple vzduchy/.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 19:41

ked tak studujem zahranicne fora a rewievs o pipe tobacco, aj tak sa nemozem zbavit dojmu ze sa v celosvetovom meradle kouri viac naturalne a lahko aromaticke zmesi vratane latakie a anglanov ako klasicke aromatiky.
Mozno len u zaciatocnikov fakt ne.

:idea:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 16 bře. 2005, 20:09

dix píše:ked tak studujem zahranicne fora a rewievs o pipe tobacco, aj tak sa nemozem zbavit dojmu ze sa v celosvetovom meradle kouri viac naturalne a lahko aromaticke zmesi vratane latakie a anglanov ako klasicke aromatiky.
Mozno len u zaciatocnikov fakt ne.

:idea:


Klasické aromatiky jsou doménou dánskońěmecké oblasti, kam my spadáme. V USA kdybys jim ukázal HD tak nebudou vědět co to je, i MB je tam spíš lehká exotika. Prostě my jsme v Čechách. Daří se tu aromatikům - jinak by jich Mostex nemohl dovážet taková kvanrta. Že i našinci občas chutná příroda nebo latakie je samozřejmé - ale ne typické. A určitě nesmíš brát za reprezentativní vzorek české dýmkařské obce lidi z Dýmky.net.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 16 bře. 2005, 20:29

fakt musim vypadat ako blbec/ale to ja tak rad/... samozrejme ze berem do uvahy vsetky teto aspekty aj uzemnu posobnost a tradiciu.Vravim....ze ked si narychlo premietnem precitane z nem. a us ci gb for a discus mi to tak vychadza.
A to sa v nich rypem dost casto....a to ze henten aky taky tabak dovaza mostex kvanta o tom bolo milion discusii.To co ludi naucis to budu fajcit.
Ked sem budes dovazat inu vybranu kolekciu ktoru by som napr. navrhol ja alebo ktokolvek iny zase by vacsina fajcila to co by kupila...v trafike.
Obycajny clovek kery nevi odkal fuka viter fajci to co sa mu podsunie.
Ale nechcem sa zamotavat...ale neda mi este ze v us fajcia aj europu bez problemov.Su blby ale ne az tak...oni vedia omnoho lepsie vyselektovat kvalitu a maju moznosti /knoxcigar...kukni discusiu alebo pipes.org atd../

nemohu si pomoci
:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků